Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

BoXBe

Princ dvojí krve byl zaznamenán do prezenční listiny. Byli jsme při tom. David Yates natočil velmi dobrý film, který, bohužel, byl svázán povinností vyprávět příběh šestého pokračování série Harryho Pottera. Proč bohužel? Protože nic výjimečného se nekoná. Všechno v tomto filmu je v nadprůměrné kvalitě. Daniel, Rupert a Emma konečně i něco zase hrají. I film samotný je skvělý. Ale není v něm výjimečnějšího okamžiku, není v něm nic, co by překvapilo, nadchlo, nic co by vrylo Pottera do filmových dějin, je to jen a pouze mezikrok k (snad) velkému finále. Knížka na to má. Bude na to mít Yates? P.S.: Kde se poděl ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, kvůli kterému se nad příběhem scházíme...? ()

Hermione

Asi moje největší filmové zklamání. Trailery na film byly úžasné až mě mrazilo v zádech, bohužel dobře nastříhaná ukázka byla to nejlepší z céleho filmu. Povré v životě jsem v kině usla...Knížka s perfektním dějem se proměnila ve film bez děje. Hrůza ()

c.tucker

V českém znění: Vojtěch Kotek - Daniel Radcliffe (Harry Potter), Jiří Kocman - Rupert Grint (Ron Weasley), Anežka Pohorská - Emma Watson (Hermiona Grangerová), Otakar Brousek st. - Michael Gambon (Albus Brumbál), Petr Oliva - Jim Broadbent (Horacio Křiklan), Aleš Procházka - Alan Rickman (prof. Severus Snape), Jana Drbohlavová - Maggie Smith (prof. Minerva McGonagallová), Radek Škvor - Tom Felton (Draco Malfoy), Julie Alexandridisová - Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Otakar Brousek ml. - David Thewils (Remus Lupin), Jan Vlasák - Mark Williams (Arthur Weasley), Pavel Rímský - Dave Legeno (Fenrir Šedohřbet), Jan Maxián - Frank Dillane (Tom Raddle - 16 letý), Klára Jandová - Georgina Leonidas (Katie Bellová), Zdeněk Charvát - Matthew Lewis (Neville Longbottom), Jana Mařasová - Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Tereza Chudobová - Isabella Laughland (Leanne), Jitka Moučková - Natalia Tena, Elarica Gallagher (Nymfadora Tonksová, číšnice), Martina Hudečková - Julie Walters (Molly Weasleyová), Miroslava Pleštilová - Helena Bonham Carter (Bellartix Lestrangeová), Regina Řandová - Amelda Brown (Paní Coleová), Jan Přeučil - David Bradley (Argus Filch), Jiří Zavřel - Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Jaroslav Kaňkovský - Warwick Davis (profesor Kratiknot), Vojtěch Rohlíček - Oliver Phelps a James Phelps (Fred a George Weasleyovi), Anna Suchánková - Evanna Lynch (Lenka Láskorádová), Nikola Votočková - Jessie Cave (Levandule Brownová), Rozita Erbanová - Scarlett Byrne (Pansy Parkinsonová) a další... +++ Líbilo se mi to, byl to takový Harry, kde jsou všichni zamilovaní a je tu láska i nenávist. Předlohu jsem nečetl, ale i tak jsem si všiml dost náznaků a zajímavých odkazů. Dost mě vytáčí Radcliffe, který je opravdu mi, ale to nikdo nemohl tušit, když ho jako malého kluka vybírali do role. Určitě jsem rád, že se režie nadobro zhostil David Yates, který to zvládá bravůrně. ()

chlupatec

+* za cim dal lepsi Hermionu, +* za kastanoidniho Rona, +* za zfetlyho Harryho, +* za Brumbaluv multikill, ale -* za absolutne nevhodnou transformaci ala 90210 ()

blitzer

Na šestého Pottera jsem se těšil, protože kniha se mi líbila z celé ságy nejvíc. Přesto filmu nemůžu dát plnej počet, protože, i když jsem se nenudil ani minutu a přišlo mi, že těch 150 minut uteklo jako voda, mi tam něco chybělo. Spíš výhodou bylo, že jsem si knihu už tak dokonale nepamatoval, jako tomu bylo při sledování ostatních filmů (kdy jsem hned po dočtení knihy shlédnul film), takže mi ani moc nevadilo, že je děj dost osekanej a něco je možná trochu jinak než v knižní předloze. Líbila se mi temně ponurá (místy až horrorová) atmosféra, která prostupovala celým filmem a občas byla proložena odlehčenými chvilkami pubertálních výlevů. Právě těch jsem se dle zdejších komentářů nejvíc obával, ale k mému vlastnímu překvapení mi vůbec nevadily a myslím si, že byly podány v únosné míře. Zamrzela absence finální bitvy, ale je jasný proč se jí filmaři vyhnuli. Musíme si holt počkat na HP7 2/2. ()

Maty85

Dávám sice tři hvězdy a to ale přeháním :-)) Hezká romantická pohádka pro děti. Všechny ostatní prvky dobrého fantasy/dobrodružného snímku jako by se vytratily... ()

fars

Klika ze jsem nesel do kina. Pro ctenare knizek to mozna smysl ma, ale pro me.. vzdy v tom filmu se dohromady nic nedeje, sotva to zacne... tak to skonci. Pouha predehra k zaveru. K zaveru, na ktery ted muzu cekat dalsi rok. ()

WolfR

Harry Potter a Princ dvojí krve není moc zdařilá Potterovka, protože na to jak je tento díl důležitý pro celou sérii, mi tam hodně momentů a informací, co byly v knize, dost hodně chybí. Navíc mi vadí, že tento díl byl natočen jako nějaká rychloflaška pro puberťáky. Strašně moc důležitého z knihy bylo osekáno, zbylo to nejméně důležité a ještě bylo přidáno pár zbytečných scén. Režisér Yates za to ale nemůže, hlavní viník je myslím jasný, scénárista Kloves, který scénář neuvěřitelně zprasil. Ale jinak akce je velice dobrá, kamera a střih taky, hudba nevýrazná. Zrežírované je to ale dobře. Dále pak Alan Rickman jako profesor Snape opět exceluje. Navíc je to má oblíbená postava. I ostatní herci nejsou špatní. A ještě k tomu je zpět můj oblíbený famrfpál. Ale prostě, to strašné osekání knihy už nepřekousnu, navíc celý film je takový celkově prázdný a zbytečný, vypadá to, jako kdyby si tvůrci nechávali všechny esa pro poslední film, 3 hvězdy. ()

EstéCaňa

Z malého Harryho se vyklubal velký Harry. Z roztomilích příběhu se vyklubal "thriller", který (zatím) stále slábne. Jsem zvědavý na Relikvii smrti snad to zachrání. 5/10 ()

mortak

Konečně Harry Potter s velkolepým finále. Yates se s nejslabším dílem série vypořádal docela dobře, hlavně díky tomu, že je "Master of Potions", tj. dokaže namíchat vývažený cocktail, má cit pro délku jednotlivých epizod, takže se i ty teenagerské lásky zabírající půlku fimu dají přežít bez větší újmy. I když si myslím, že vášnivě zamilovaný teenager, který umí kouzlit, je daleko větší nebezpečí než Voldermort. ()

Deverant

Co mě na celé téhle sérii kontinuálně irituje (a jde o filmy, knihy jsem nečetl a hádám že ani nikdy číst nebudu), je způsob, jak spolu postavy NEkomunikují. Místo aby klíčové informace, podezření atd. sdílely, neustále jen zmateně pobíhají okolo a otráveně odcházejí z místností. Milostné trable v Half-Blood Prince jsou dokonalou ukázkou, problém je v tom, že je možná pochopitelné, že si teeni nejsou s to sdělovat, co k sobě navzájem cítí a jen po sobě upejpavě pokukují, ovšem to, že stejně se ve všech dílech chovají i dospělé postavy pokud se jedná o informace týkající se Voldemorta, už tak pochopitené není. S tím tak trochu souvisí i další otravný aspekt celé série. Tou je Harryho neustávající žasnutí nad různými atributy kouzelnického světa. Důvodem je samozřejmě to, že právě Harry je pro diváka filtr (Chatmanovsky řečeno), skrze který on sám do tohoto světa vstupuje, a tak se veškeré vyvětlování co je tenhle prášek a co je tamto kouzlo odehrává právě pro něj. Z hlediska fikčního světa a Harryho ukotvení v něm je to ale po šesti letech poměrně absurdní (i když uznávám, že v Half-Blood Prince je míra "údivu" už poněkud zredukována) - copak se Harry v rámci fabule nic nedovídá a je odkázán jen na informace v syžetu, stejně jako divák? V Half-Blood se tahle dvojí informační inkongruence (opravdu mě nenapadá lepší slovo, kterým to popsat) emblematizuje v půvabné zkonstruované pasáži, kdy Harry, pod vlivem lektvaru štěstí, sledem precizně promyšlených kroků dokáže vytáhnout životně důležitou informaci z profesora Slughorna. Až na to že jeho kroky jsou sice precizní, ale nikoli promyšlené, celou dobu vlastně neví co dělá a má prostě - štěstí. A obdobným způsobem se promotává celou sérií. A vlastně i všichni ostatní. Snad jen Voldemort (nyní, když se tedy konečně "vrátil", na zdravotní dovolené nejen o prázdninách, ale permanentně) ví co dělá: má prostou touhu všech superpadouchů, chce ovládnout svět. ()

KajusaK

Prostě musím dát jednu hvězdu dolů, i když jsem veelký fanoušek celé Potterovské ságy. Bohužel naprosto zpackaný film..Celý se točil okolo viteálů a smrti Brumbála , která byla dost zkomolená a ti co četli knihu tak musí být vytočení až až..Efekty byly vynikající, o tom není pochyb (padající most, viteály a mnoho dalšího). Herci skvělí jako vždy, ale inspirované knihou to bylo o hodně méně než předchozí díly..Hodně scének bylo upravených ( k horšímu) .. Takže 4* .. ()

ewi

Tak trochu příliš lyrické... dlouhé záběry na školní pozemky, brečící Hermiona, Harry s Ginny... sice to dotváří atmosféru, konečně to ukazuje Harryho a přátele jako normální puberťáky a ne malá děcka, ale děj to nikam neposunuje... akční scény byly úplně zabité, Jeskyně dost chabá... nicméně závěr (věž, Snape) byl skvělý, temný a beznadějný ()

animaxis

I přes některé nedostatky mám filmy s Harrym Potterem rád, v tomto případě jsem ovšem trochu zklamaný. Obvykle když je film natočený podle knihy, tak se tvůrci filmu snaží do něj dát to nejzajímavější, popřípadě si k tomu i něco přidat a "podepsat" se pod to. Nevím, jestli je to mnou, ale u Prince dvojí krve to tu pro mě takhle prostě nefungovalo. Knihu jsem četl a musím říct, že do filmu se dostalo až na nutné výjimky snad jen to nejtriviálnější a popravdě, toho je tu dokonce víc, než v knize. Film se tentokrát totiž snaží kombinovat fantasy s teen romancí a až na pár povedených hlášek se to opravdu moc nepovedlo. Vlastně to jen zazdilo hlavní děj a ten tu pak kvůli tomu působí velmi upozaděně. Film jako by byl natáčen hlavně pro ty rádoby romantické a vtipné momenty a v krátkých okamžicích se podíváme, jakým způsobem se Brumbál s Harrym snaží odhalit Voldemortovo tajemství jako by to nebylo důležitější, než zbytek filmu. To co se mi ve filmu ale líbilo byly scény s Dracem. Tady je jeho strach a osamění ukazováno průběžně a skoro vyznělo více srdceryvněji, než v knize. Dále tu dobře funguje soundtrack. Většinou se tu sice objevuje jen jeden motiv, ale atmosféru docela vystihuje a když se objeví nějaká znělka, které měla být dojemná, tak dojemně taky zní. Z herců mi tu tentokrát nikdo nevadil a taky se mi líbila "temnější" kamera. Jen prostě lituji toho, že se ve filmu z knihy neobjevilo skoro nic zajímavého. Přeci jen pokus byl jen jeden a docela jsem se těšil na úvodní scénu s novým ministrem kouzel, na Snapa jako učitele obrany proti černé magii, na svévolnou Ginny, vlkodlačího smrtijeda Fenrira (ten tu sice byl, ale nebylo kolem něj nic vysvětleného a zdál se zbytečnější než kulisa), závěrečnou velkou bitvu v Bradavicích a tak dál, a tak dál... Kvůli tomuhle všemu mi místy film přišel i docela nezajímavý a tak bohužel musím upřímně dát slabší hodnocení. ()

bartias

Šestý filmový Potter je nečekaně vážný, vizuálně nápaditý a vypadá jako poctivý thriller s pořádnou dávkou nadpřirozena. Košatý děj knižní předlohy je osekaný, takže zmizela většina romantického hašteření mezi dospívajícím Harrym a jeho kamarády. Základní linie, která zůstala, je tentokrát vyloženě jednoduchá a spěje k předem jasnému konci. Harry Potter a princ dvojí krve proto působí jako hodně dlouhý prolog k velkému finále v závěrečném dvou dílu. 7/10 ()

czejny

Když se podíváme na knižní předlohu, nemůžeme očekávat, že tento díl bude jakkoliv strhující. Nesetkáme se zde s pánem zla ani nebudeme podstupovat kdovíjaké kouzelnické bitky. Jediné, co se od tohoto dílu očekává je taková malá smyslná předehra k monstróznímu finále. Pokud to finále opravdu bude monstrózní (což je pro Yatese něco jako neporušitelný slib), tenhle díl neztratí smysl. Na celém Princi dvojí krve je znát, že tvůrci opět bojovali s časem. Některé záběry, které by si klidně zasloužily i delší stopáž, zůstávají zkráceny na úkor milostných pletek bradavických velmi křehkých vztahů. Ty v určité chvíli baví, ale ke konci první části už trochu nudí. Na úkor těchto pletek trpí i postavy, které by si více prostoru také zasloužily. Těmi jsou především Snape a Lenka Střelenka. Yates skvěle ovládá kameru. Ať už prolétneme Londýnem nebo se procházíme po bradavickém hradu, vždy tomu nechybí ten správný nádech. Navíc se Yates nespokojí jen s přímočarým vyprávěním, ale díky propracovaným záběrům dokáže budovat i napětí (tak snad dobrý předpoklad do dalších dvou dílů). Též skvěle (troufnu si tvrdit, že lépe než v knížce) vyznělo Malfoyovo rozpolcení, jeho pochyby i zbrklé chování. Takže až na dlouhou stopáž, díky milostným x-úhelníkům to v sobě má chemii, která chytne za kus srdce. PS: To nemluvím o smrti (říkejme mu osoba B) osoby B. Není to stejné jako, když vám v nějakém filmu zemře nějaký hrdnina. Tento hrdina zemře po sedmi dílech. Nebál bych se to nazvat nejdojemnějším okamžikem celé série. Vlastně skoro by to stálo za popřemýšlení, jestli mě v jiných filmech něco dojalo víc... ()

abenino

Film je skvelý, nejde ho srovnávat s ostaními, je temnější, audio-vizuálně příjemnější, skvělé postavy, dialogy, spousta vtipných situací, celkově pojatý úplně jinak než přechozí díly, prostě paráda 5*. ()

Pája=)

Film, který nás nalákal do kina svou ponurou a temnou atmosférou a nakonec nám předvedl necelistvý děj spojený s celou řadou nesourodých scén. Většina z nich byla opravdu povedená ale až příliš odbočovala od hlavní dějové linie. Pak jsme tu měli spoustu "evil" scén, kdy Draco Malfoy tajuplně přechází po chodbách a otvírá skříně. Super, největší prostor pro tuhle postavu v knížce a oni věnuji sotva dvě minutky čistého času. Měl jsem takový pocit, že režisér nám spíše chtěl ukázat jak je na tom milostná stránka hlavních hrdinů než to, že Voldemort sílí a chce zničit vše co mu přijde do cesty. Spousta WTF scén, na které si ovšem musíme u tohoto režiséra zvyknout. Jinak velmi příjemná podívaná, která pobaví, neurazí ale to je asi tak všechno :) ()

Mol

Dobrý, ale nemůžu se zbavit dojmu, že první 4 filmy začaly a skončily, kdežto z posledních dvou nových mám pocit, jako bych přišel v půlce nějakého filmu a odešel před koncem. Až uvidím závěrečné dva filmy, možná ten pocit zmizí. Dodatek (25.2.14) Dneska jsem se na to s kámošem díval trochu opilej a zkouřenej a všimli jsme si, že film obsahuje scénu, kde se jde Brumbál vysrat a pak tam ukradne nějakej časák. No málem jsem se udusil smíchem. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)