Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

Fallen_One

Nic převratného jsem nečekal a nic převratného jsem nedostal. Klasická potterovka, která ničím nevybočuje z průměru. Má slabé i silné momenty, místy to bylo na 4 hvězdy, ale celkový dojem působí na 3 hvězdy. ()

Laputa

Největší zklamání v tomto roce. Je to pořád to samé... Hudba jako by ji skládaly prvňáci, děj druháci a postavy obsadily třeťáci. Vždy se tam objeví Drako a Harry ho setře jako nudli z nosu. Už zase pokus o romantiku nebo co mají znamenat ty slaboduché románky. Bezduchý děj se točí pořád dokola... Neemotivní, neefektní a nudné, při filmu v kině jsem si dokonce v hlavě skládal jídelníček, takže to nebyla úplná ztráta času. ()

Andre3000

Vypadá to, že u mě mají narozdíl od čtenářů Harryho, zfilmované díly stoupající tendenci. Ano nečetl jsem a možná to bude jeden z důvodů, proč jsem se v kině celou dobu náramně bavil a chci to vidět znovu. Žádná hluchá místa, ani nuda, pouze přemíra vtipu, napětí a té pravé kouzelnické mysteryčnosti Bradavic a všeho kolem, spletené vzájemně asi mě přímo na míru. Začal jsem si oblibovat jednotlivé postavy, například Giny, nebo Lenka Láskorádová. Ne, nestává se ze mě fanoušek Harryho, pouze jsem nadšen z tohoto filmu. ()

Wormboy

Siesty Potter v kniznej podobe ponukal kvalitne, svizne, vtipne a miestami aj celkom "temne" citanie, pri ktorom som sa vyborne bavil. Yatesova filmova podoba zostava niekde v strede cesty. Rezijne a kamerovo je film zvladnuty povacsine velmi dobre, avsak pokial ide o scenar kompletne a reziju pribehovo zlomovych momentov, film je nevyrazny a zanechava rozpacite dojmy. Nebyt nakazeny kniznou predlohou a carovnym Rowlingovej svetom, moje hodnotenie by islo aj nizsie. ()

carly

Harry Potter konečne našiel svojho režiséra. nemôžem začať inak ako ďalšou poklonou castingu. Jim Broadbent bol všetko, čo som ani netušila, že má Slughorn byť. Helen McCrory doslova žiarila vo svojej v podstate jedinej scéne. Dave Legeno bol neuveriteľne creepy, presne tak, ako som si to predstavovala. Jessie Cave je perfektná Ronom posadnutá Lavender. Freddie Stroma si slizkého Cormaca jednoznačne užíval. Helena je strašidelne šialená. Evana milo duchom neprítomná a aj keď slúži hlavne ako comic releif, dokáže si každú scénu ukradnúť pre seba. Bonnie konečne dostala šancu ukázať, čo je v nej a využila každú jej sekundu. ústredné trio je úžasné v humorných scénach. v romantických scénach. a aj v tých dramatických scénach. kto u mňa ale získaáva cenu prekvapenie filmu, je jednoznačne Tom Felton. ak pominieme to, ako sexi vyzeral, tak Dracov prechod od arogantného a odhodlaného zloducha na zúfalého chlapca zvládol bravúrne. film sám mi ubehol ako nič a plynul takmer bez zaváhania. trošku to škrípalo pri prílišnom poukazovaní na platonickosť vzťahu Harryho a Hermiony a Harryho prvý náznak citov k Ginny bol trochu moc random, ale inak boli obe romantické linky zvládnuté dokonale. rovnako ako aj tá dramatická. hlavne scéna v jaskyni bola dychberúca a aj keď som vedela, čo sa stane som si od nervozity takmer hrýzla nechty. záverečná bitka mi vôbec nechýbala, riešenie celej tej situácie mi prišlo veľmi vydarené a dojímavé. jediné, čo trochu kazilo celkový dojem bola záverečná scéna, v ktorej bolo až do očí bijúce, že ju točili na dvakrát a Rupert sa s Emmou a Danom pri nej nestretol. inak asi nemám žiadne výčitky a teším sa nielen na to, ako si ten film pozriem znovu, ale aj na ďalšie dva filmy. ()

Matrinx

Do kina jsem vstupoval s nic moc očekáváními(podle lidí tady, a podle HPfilů je to zklamání), ale příjemně měl překvapil. Tohle je snad první pokročilý HP film, který nevypadá jako obří trailer na svojí předlohu! - akce, efekty, a příběh - který vypadá, jako by ho scénáristé psali horkou jehlou. Na Potterovi jsem vyrůstal, a vždycky jsem kritizoval změny příběhu, přidávání nových věcí, které v knize nebyly. Ale tentokrát mi ani nevadili, vždyť právě to na HP filmech je to nejlepší - koho by bavilo koukat se na film, jehož podrobné detaily už zná z knihy ? Takto se alespoň můžeme těšit na oni hříchy scénáristů. Ani ten scénář by nemohl fungovat - jak se přesvědčil sám velký Francis Ford Coppola, když se pokoušel dělat film absolutně věrný své knížní předloze! HP6 se v poměru se svou knižní předlohou vážně povedla - samotná knížka byla jenom takový prolog k dílu sedmému, tak co jste čekali od filmu ? Čtyři hvězdy ;) + za humor. - za dabing, neměl jsem jinou volbu. Kotka bych vážně zabil. Byl to příjemný večer, a dokonce i uvažuji, že na to zajdu znovu... ()

lakikaki

Veľmi fajn Potter a rovnako aj veľmi fajn film, ale uvoľnenej atmosféry tu bolo možno až príliš a v podstate sa počas celých 153 minút udiali len dve veci. Film tvrdí, že temné časy sa už započali, ale temnoty je tu prekvapivo málo a zábavy neprirodzene veľa. Ani náhodou ale netvrdím, že som si návrat do čias, keď som bol ochotný postaviť sa o polnoci do radu pred kníhkupectvom, neužil. [77%] ()

necisty

Jako skalní fanoušek Harryho Pottera jsem vyrazil na půlnoční premiéru a přijel jsem z ní značně zklamán. Nečekal jsem, že do stoupajícího napětí a do probíhající války mezi dobrem a zlem jde nacpat tolik romantických a směšných situací. Po skončení mi došlo, že jsem si vůbec neužil toho napětí (konečné rozuzlení během několika málo minut) a spíš se jen smál průměrným vtípkům. Po tomhle všem bych tuhle romantickou komedii ocenil pouze 4 hvězdami a to jen protože je to prostě HARRY. Ovšem po tom co jsem si film pustil v pohodlí domova podruhé, čerstvě ovlivněn druhým zklamání z Nového měsíce, jsem si uvědomil, že mě vlastně HP6 vtáhlo do děje hned na začátku a než jsem ho stihl vydýchat, tak jsme byli skoro za polovinou, kde už se opravu objevují situace, které do Harryho tak trochu nepatří, ale naštěstí jsou dostatečně prolnuty scénami, které do něj rozhodně patří. ... 27.2.2012 ()

Gaaron

Yeah, Yates to s Potterem prostě umí. Jasně, scénář má díry a trpí neduhy přestupného dílu, ale za to může ze značné části předloha. A to, jak z toho vybruslil režisér, musím nutně ocenit. Navíc pokud zrovna scénář neklopýtá (pravda, Aragog, či náhlá honba za viteály jsou spíš držkopády), nabízí se nám úžasný originální mix dark fantasy a vkusné romantické komedie. Klidně bych s přivřenýma očima udělil i plné hodnocení. Nakonec si ho ale nechám pro závěr, který jistě znásobí vše, co na šestce žeru a eliminuje její nemoci. Jinak... Sectumsempra! (Hodnoceno při opakované projekci před uvedením sedmičky.) ()

pufina

Zajímavý, napínavý a tajemný – ano, přesně tyto vlastnosti šestý díl Pottera postrádá. Film byl plný pubertálních výlevů šestnáctiletých (David Yates si zřejmě svoji pubertu prožil tímto filmem podruhé) a také absolutně postrádá tu známou „potterovskou“ atmosféru plnou tajů a napětí. Narozdíl od Fénixova řádu, kde se schovával před Harrym, se teď Brumbál zajímá nejen o Voldemorta a viteály, ale také o to, zda si Harry užívá s Hermionou a jestli se už holí. Je tu jediné plus – film Vás rozesměje tak neskutečně, že při tom zapomenete na to, co jste od filmu očekávali – ale to zklamání (alespoň co se týče fanoušků knižního HP) Vás po filmu dožene. ()

sulimo

Těžko se hledá nadšení pro film, respektive už miniseriál, ve kterym se pořád na něco čeká a každym dílem to čekání nesnášim víc a víc a začíná mi být naprosto putna, koho zabijou, kdo přežije, kdo s kym bude chodit, jestli jí Brendon podvede....no to je vlastně z něčeho jinýho. Těžko se hledá nadšení, když jsem to nečetla. Si říkám, jestli jsem pak vůbec oprávněna psát komentáře, které nejsou oslavné, nadšené a bohvíco ještě. Za to ale můžu upřímně říct, že to celosvětové nadšení z knížek, filmů a snad už i tampónů se značkou Harry Potter mi tak otravuje život, že tu knížku z té znechucenosti číst nehodlám, a další díly kladně hodnotit nebudu, protože tohle globálně dementní nadšení prostě nemůžu vystát. A Radcliffe je asi ten nejdebilnější neherec pod slunce. Fakt vás lidi nechápu.....ano, vim, mám se jít zakopat. ()

pakobylka

Proměnlivé - a přece statické ... ustrnulé v čase. Takže i trošičku nudné. V pořadí šesté dobrodružství Harryho Pottera převelice touží po dospělosti, ale jeho propojení s ustupujícími dětskými prvky mu nějak nesvědčí, neboť výsledný mix je trochu pubertálně rozpolcený a nevyrovnaný. Jakoby se milý Harry vrátil o krok zpátky - alespoň ve srovnání s předcházejícím snímkem "Harry Potter a Fénixův řád" (2007). Ne že by mně to vadilo - nikdy nepatřil k mým favoritům. Slaboučké 3* ... P.S.: Taktéž mě nikdy neoslovily kolektivní sporty provozované v Bradavicích. ()

Pajky3

Ano, princ dvojí krve je film, který na vynechání příběhu z knížky trpí nejvíc. Je sice zábava sledovat romantické pletky mladíků, ale knížka nabízí mnohem víc. Víc vzpomínek Voldemorta, víc z knížky prince dvojí krve. Škoda. Na konci pak přijde rozuzlení a vyvrcholení, které má nabudit před velkým finále a docela se mu to daří. Těším se na závěr. ()

Juto

Oslnivo dobre spracovaný a možno úmyselne menej fantazijný ako predchádzajúce vstupy. Je hraný v režime, ktorý je bližší citeľnej dráme na život alebo na smrť, ako ktorýkoľvek iný diel, a ako taký je celkom efektívny. 8/10 ()

emo

Veľmi slušné filmové spracovanie 6. knihy, aj keď je to už stále o tom istom. Celý film pôsobí atmosférou aj celkovým spracovaním ako klon Fénixovho rádu (ešte aj hudba mi pripadala doslova zrecyklovaná). Herecké výkony boli štandardne na "potterovskej" úrovni, akurát Jim Broadbent v úlohe profesora Slughorna si ma doslova získal. Svojim spôsobomn je škoda, že aj siedmu časť bude točiť Yates. Zaručene to bude slušné, ale filmárskej invencie sa nedočkáme... ()

DominikV

Z počátku jsem se obával, jestli David Yates, jehož Fénixův řád mě moc neohromil, je ten pravý pro potterovksou sérii. Nyní s čistým srdcem říkám, že je. Princ dvojí krve pravděpodobně není lepší než Cuarónův Vězeň z Azkabanu, ale je přinejmenším stejně dobrý. Konec se blíží!!!! - a já se nemohu dočkat! ()

Biggy

Pro mě filmařsky asi nejlepší díl téhle ságy, Yates čím dál víc kvete a nemůžu se dočkat na nějaký jeho nečarovný počin. Celý film se tak jaksi táhne k velkému finále, které po chvilnce skončí, pak přijde smutná část, radostná část a konec. Po těch 15 minutách bych byl schopen ve filmu pokračovat klidně 2x takovou dobu. Přes celou tu konverzačku jsem se s lehkých vtipem krásně prokousal tak, že se nemůžu dočkat pokračování. Něco kolem 4,5. ()

Davosh

Dlouho jsem se rozmyšlel co napsat a stále pořádně nevím. Oproti 5ce přibylo humoru (až moc - zfetovaný Harry) a ubylo napětí, akce. Trochu mě mrzí, že kniha mohla být chycena trochu jinak....mohli se víc zabývat minulostí Voldemorta, linii s Malfoyem měli taky nechat víc napínavou a nečekanou - takhle se už v půlce filmu vědělo o co se vlastně snaží. Věcí, které chyběly bylo mnoho, ale mám takový pocit, že tvůrci moc dobře věděli, co dělají a všeho důležitého se ještě dočkáme v posledním dvojdíle (přece jenom 7ka zas tak dlouhá nebyla, aby naplnila 2 filmy). Ale tak jak u 5ky jsem chápal všechny vynechané scény z knihy, tady nakonec celý film vyznívá trochu jinak než v předloze, což je asi největší slabina filmu. Vynechanou bitvu v Bradavicích chápu, stejně bude v 7ce a akorát by se nadávalo, že v 6ce byla lepší apod.; vynechaný pohřeb xxx sice zamrzel, ale rozloučení bylo a k pláči, stejně jak v knize, dohnat mohlo. Prostě Yates opět předvedl, že umí, ale tentokrát ho nejspíš zradili scénáristi. ()

Šimpy

Co říci o šestém dílu Harryho Pottera? To je otázka, kterou si musím položit. Kniha je zajisté výborná, o filmu však toto říct nemůžu. Shrnu-li to obecně, film na mě působil jako sled jednotlivých scének bez jednotícího prvku, chyběla tomu atmosféra, která by fungovala jako příběh. Nicméně v druhé půlce filmu se aspoň trochu jakési propojení scén objevilo. To však nic nemění na tom, že některé scény působí, jako by byly natočeny, jen proto, že jsou v knize. Chybí jim síla, grády a koule. Navíc hudba tyto scény posílá do kopru. Původní hudební motiv je málo využit a na špatných místech. Scény, které by měly být emotivně nejsilnější, bohužel díky tomu nefungují, jak by měly. Když se vrhnu na herecké výkony, Michael gambon opět dokazuje, že hrát neumí, i když v druhé polovině ze sebe dostává to nejlepší, naproti tomu Horacio Křiklan mě velmi příjemně překvapil, Alan Rickman hraje opět bezchybně, bohužel nemá moc co hrát a Tom Felton v roli Malfoye předvádí zatím nejlepší výkon v serii. Samotná postava Harryho je bohužel špatně napsaná a velmi rozmělněná. V závěru na astronomické věži postava jedná naprosto stupidně a bez motivace. Ovšem nejvíce mě mrzí scéna v jeskyni. Je škoda nevyužitého potenciálu, který v sobě kniha má, přesto je to pořád Potter a proto hodnotím za 4 hvězdičky. Zajímavý komentář ma Djkoma, s tím nemůžu než souhlasit. ()

Plangi

Bezkrevný princ by byl vhodnější podtitul šestého dobrodružství brýlatého kouzelníka. Budu nejspíš opakovat co zde už zaznělo. Šestý díl jako knižní předlohu leckdo nazýval dílem „do počtu“, ale já si dovolím nesouhlasit. Je to opravdu důležitá část pro pochopení Voldemortova počínání, jelikož doposud jsme o něm věděli pramálo z jeho minulosti, a hlavně pro osvětlení celé té záležitosti s Viteály. Film v obou případech selhává na plné čáře. Kloves opět spoléhá na divákovu znalost předlohy (žádná novinka), ovšem tentokrát popustil uzdu své vlastní fantazie víc než by bylo zdrávo. Nic proti invenci, netřeba se otrocky držet knihy (víme všichni jak dopadl doposud asi nejvíc inovativní HP3), ale chtělo to prostě někoho jiného, o hodně šikovnějšího. Divím se, že se mu pod scénář Rowling podškrábla. Vysvětlení záhad kolem Voldemortovy minulosti a s tím spojené otazníky kolem Viteálů hrají ve filmu třetí housle, místo toho se do popředí našponovalo milostné hašteření hlavních protagonistů á la Škola zlomených srdcí, navíc na teenagery jejich věku značně infantilní. Tady je jasně vidět komu tvůrci chtěli nejvíc film prodat. Shrnu to. Princ patří k tomu horšímu z Pottera, navíc s absencí magické atmosféry. 51% ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)