Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

zorro

Pro mě jako drama výborný ale co se týče svižnosti a zábavnosti to pokulhává. Nemluvím o tom, že absolutně chybí nějaká pořádná akční scéna. 70% a doufám, že toto je pouze vánek před velkým hurikánem. ()

E=mc2

Ako nás navštívili hormóny a čo nás naučili.. Alebo, čo možno súdiť o novom Potterovi a režisérovi Yatesovi? hm Film v prvých 30 minútach pekne vťahuje. Napomáhajú tomu krásne spracované efekty a triky ako také. Avšak čo miestami naozaj chýba je nejaký zaujímavý príbeh a atmosféra. Tá sa zjaví až po príchode Toma Ridella. Ale inak? Táto časť bola natočená len kvôli tomu, aby v nej niekto prišiel o život, aby bol daný priestor postavám ktoré chcú byť ešte horšie.A nemalá časť "deja" je venovaná spomínaným hormónom čo blokujú myslenie, ktoré má za naásledok blokovanie diváckeho myslenia a stagnáciu či vývoj deja :). Ale keď sa pýtam samého seba, čo bolo v tom filme také, čo by dalo rozvinúť moje osobe ala divákovi, niečo tušiacom o ďalšom pokračovaní, tak odpoveď je, žiaľ nič. Ak som bol v predchádzajúcich dieloch pozorným divákom tak ma režiséri naviedli na nejakú stopu, dali mi nejaké tušenie kto bude ten bu bu bu alebo ten kto pomôže tomu a ten spraví niečo tomu, skrátka časť vtiahnutia aby sa divák zapojil, tu som to dostal len raz, SPOILER keď Tom spomenul že mu šepkajú hady a že im rozumie. No zmarené to bolo hneď tým že Sneyp je tým polovičným princom, bez toho aby divák vedel či je to dobré zlé, alebo vôbec nejaké. Proste žiadne tram ta ra ra dá. Výrazné plusy ktoré pohli mojou fantáziou boli dva, krásne efekty a triky a rozstrapatená Hermiona na hodinách varenia gumidžúsu :) Tento diel je skôr mostom k ďalšiemu dielu, akoby predvisvetlením, prípravou na to čo sa bude diať, nazval by som ho preto PROLÓGOM. Koniec.. p.s. By ma zaujímalo ako človek nerežisér ohodnotí "perfektne zvládnutú réžiu" :) kiddo čo to je za komentár? :)) zasiahli ťa tiež hormóny? ;) Zázračná zhoda biorytmov s Bluntmanovým komentárom. ()

okkac

Zas takovou "Školu zlomených srdcí" nebo "90210" z toho dělat nemuseli, ale David Yates opět potvrzuje své kvality (po vizuální stránce je to hodně povedené) a Steve Kloves svoji nešikovnost vysekat z knihy to nejnutnější. Po komediální první půlce přichází temnější druhá s vynikajícím a pochmurným finále. To že chybí bitva mi vůbec nevadilo a scéna s pozdviženými hůlkami je skoro ještě lepší náhrada pohřbu. Je to vlastně jen příprava na závěrečný dvoudíl, který ale bude doufám už temný od začátku do konce a Yates a hlavně Kloves ze sebe vydají maximum. 7/10, ktere ale asi o bodík zvednu až uslyším originál. Některé postavy jsou v dabingu fakt na facku (Harry, Ginny, Ron) a Rickman je Rickman. Toho nadabovat prostě nelze. UPDATE: Ano, v originále o bodík lepší. Je to zkrátka přirozenější a některé situace nevyznívají až tak trapně. ()

smrt.ka

Nemožné se stalo skutkem, Yates natočil můj druhý nejoblíbenější HP film. Jo, bitva mezi profesory, žáky a Smrtijedy mi chyběla, a neuškodilo by více Snapea, více vzpomínek a více... (film na čtyři hodiny by mohl být dostačující pro všechny), ale tak jako tak - bylo to velké překvapení. Začíná mi už dost lézt na nervy, jak se Harry a spol tváří a chovají jako rozumnější dvanáctiletí, ale asi se stane díky jejich jednoduchosti film o něco srozumitelnější. Efekty opět skvělé, herecké výkony stále lepší, hudba příjemně dokreslující napětí a tragiku příběhu. Nejsilnější scéna příběhu sice mohla být delší, ale aspoň se Yates vyhnul kýčovité dramatizačnosti. Vtipy roztomilé. Brumbál k pomilování rozkošný. Skoro žádná škola, ale o to nejde, šestka je také hodně o Dracovi (toho vážně dobře převedli na plátno ve scéně s Brumbálem, kde se ukáže tak zoufalý, že se na něj člověk ani nemůže zlobit, což přimýchává do oné scény vhodný zmatek), který mimochodem hrál vážně dobře, a na kouzelné formule a přeměňování nezbývá čas. p.s.: užjen výběr Broadbenta coby profesora Křiklana by si zasloužila malou poklonu, měla jsem z něj totiž ten samý dojem, jako z knižního Křiklana. A (k mému - opakuji - opravdu velkému překvapení) bych mohla jmenovat další a další věci, které se ve filmu vážně povedly, takže stačí. ()

SoolenJV

Rutinně, nepřekvapivě natočený film, který mohl být o hodinu kratší a bylo by to mnohem lepší, protože druhá třetina děj nikam nepůsobí, ale jen zbytečně dlouho míchá fantasy s romantickou komedií - na začátku je to sice vtipné, ale po čase poněkud ubíjející. Herecké výkony jsou dobré, i když Radcliffe vypadá jako pěkné ťululum a ne Vyvolený. Grint je asi nejlepší, nejpřirozenější. Na druhou stranu ale dobrá kamera, která celý příběh zahaluje do temnějších odstínů a občas povedené pokusy o atmosféru. Jsem zvědavý, jakou paseku napáchá Yates s posledním dílem. Producenti si měli dávat pozor už u předchozího filmu, tady se Yatesova pověst poněkud.neinvenčního tvůrce jen potvrdila. ()

Noviik

Zklamání. Trailery vypadaly skvěle, co si budeme nalhávat, čekalo se prostě víc. Začátek filmu vypadá vážně slibně, ale potom se tempo neuvěřitelně zpomalí, zklidní a zevšední. Harry Potter a Princ dvojí krve je vlastně jenom komedie, romantická komedie, abych byl přesný. Naprosto skvělí jsou zde Ron a Hermiona, ať už zahraní, ale i napsaní. Konečně si je užijete v takovém zajímavějším hábu, ovšem samotný Harry je zajímavý akorát po vypití elixíru štěstí, to jsem si užil, stejně jako Rona zfetovaného láskou či žárlící Hermionu. Pomalé tempo ale bylo jednoznačně znát. Potom se to zdálo být lepší v jeskyni, kde byla také jediná akčnější scéna z celého filmu. Při návratu do Bradavic jsem ale zase mohl usínat, nijak zajímavě natočený smrtící útok na Brumbála, nevýrazné zabírání Bradavic, totálně pokažený konec (čtenáři knihy určitě souhlasí, že zde chybí důležitá část, která by filmu dodala emoce a ten správný závěr => pohřeb Brumbála). Celkově se jedná o povedený film ze strany hereckých výkonů nejen ústřední trojice, ale i postav Draca Malfoye, opět Severuse Snapea či závěrečné scény s Bellatrix. Na druhou stranu však jedno velké zklamání ze strany Davida Yatese. Režie byla prostě nudná. ()

Splasher

"Why?" "Indeed Why." Takových Proč? se nad šestkou HP vznáší hned několik. 15-ti minutovou pauzu v kině nemá cenu řešit (přece jen konzum je konzum). Proč se jen vrátil Steven Kloves? Scénář je jasně nejslabší stránkou - zaměřil se totiž na "nové / jiné" dějové linky než předchozí díly a to jasně ku škodě celkového vyznění - IMHO. No nic, alespoň že Yates své řemeslo docela ovládá a je ke zhlédnutí pár výborných hereckých výkonů (zmínit musím hlavně H.B. Carter, opět A. Rickmana a také F. Dillanea). Když to shrnu, Kloves zbytečně zatáhl za záchranou brzdu po slušně rozjetém vlaku z pětky. Škoda. ()

sir-dave

Puf puf puf Na to, že to byl jeden z nejočekavanějších filmů tohoto roku mi k úplné dokonalosti a spokojenosti přeci něco málo chybělo. Možná to bylo přestávkou nebo délkou ale celý film se trochu táhl a kde nic, tu nic, žádná pořádná akce ve většině filmu. Neustále se něco řešilo. Knižní předlohy jsem přestal číst po třetím díle, takže to asi bylo i obsahem knihy. Na druhou stranu byly kulisy skvělé jako vždy a ikdyž nebylo až tak moc akce, tak se film posunul aspoň v rámci vztahů mezi postavami. Hermiona úžasná, čím starší tím lepší a kdyby zde nebyla Evanna Lynch tak by to bylo pro mě zklamání. Humor Harrymu taky nechyběl a škoda jedné hlavní postavy ale mám pocit, že v závěrečném díle se bude nač těšit a věřím že Princ dvojí krve byl jen takový menší rozjezd k závěru... Přesto malé obavy mám. ()

moviefilm

***POZOR SPOILER***Myslel som, že to s Potterovskou sériou pôjde už iba dolu vodou, aôe Yates ma prekvapil. Vrátil sa k atmosfére prvých troch dielov, známe Potterovské tváre naučil hrať (minimálne lepšie, ako v minulom diely), a vytvoril film s nádherným vizuálom. Krásna kamera pôsobí excelentne najmä v scéne Dumbledoreovej smrti, skvelé výprava dodáva atmosféru a nádherná hudba vytvára napätie. Potešil Jim Broadbent v úlohe Slughorna a scény pridané do filmy, ktoré v knihe neboli... ()

Loki81

Tento dil zatim dosahuje vrcholu dosavadni sagy... Potterovi co by adolescentovi se prizpusobuje cele okoli, tudiz tim, co bylo v minulem dile snad jen jednou dvakrat naznaceno, je divak od zacatku bombardovan v nekolikaminutovych intervalech - pubertalni radoby humor, stydlive pohledy, slabomyslne vtipky a naprosto toporne a neprirozene vykony hlavni trojky a jejich doprovodneho krovi vyvolavajici u divaka byt i minimalne nezasahnuteho touto nepochopitelnou manii pocity daviveho zvraceni. Film je oproti svym predchudcum drasticky vizualne vykastrovan, dej coby nafouknuta prazdna bublina jasne supluje preklenovaci most k poslednimu dvojdilu. Na kazdeho neslepce musi zakonite dolehnout ta neotesana a neskryvana snaha jak Rowlingove tak filmaru nacpat si torby zlatem i za cenu plozeni techto svinstev. ()

reky

Rozhodně nejslabší díl - alespoň co se filmové podoby týče. Ona, co si budeme povídat, i knížka je oproti pátemu dílu kvalitativně níž, ale že se film takhle nepovede, bych nečekal. V podstatě se dá rozdělit na tři části - první, která má asi 105 minut a během níž řeší postavy své vztahy a problémy. Samo o sobě by mi to snad ani nevadilo, pokud by byl děj proložen nějakými zajímavými scénami (famfrpál a těch pár vzpomínek, které Harry "navštíví" jsou strašně málo), tady však pusto prázdno. Další část má asi 20 minut a je naplněna pátráním po viteálu - dobrá, už lepší, ale nic z čeho bych padl na zadek. No a těch zbylých pár okamžiků připadá na konec, který je zároveň největším Yatesovým selháním - totálně bez emocí, jeden by řekl bez koulí. Nevim, co se stalo, ale ve Fénixově řádu se finální část podle mě velice zdařila, o to větší je to zklamání. Vůbec celý film mi přijde takový nijaký, bez vlastního ksichtu a bude to nejspíš první díl z celé série, na který se nepodívám znovu. Cuarón prostě stále vládne a při pohledu na jméno reřiséra na dvě části rozpůleného sedmého dílu mám pocit, že tomu tak zůstane. ()

3n3my

U mňa najslabší Potter. Ide o veľmi tmavé a temné šieste pokračovanie, pri ktorom som sa často díval na displej dvd rekordéra. Až nakoniec sa čas blížil k dvom hodinám, a začalo sa niečo málo diať. A aby toho málo nebolo, tvorcovia sa nedokázali vysporiadať s narastajúcim vekom hlavných hrdinov. Takže namiesto toho, aby sa Radcliffe a Grint radšej venovali akcii, sledujeme puberťácke počiny dvadsaťročných mladíkov. Nešťastná voľba :( ()

tom88

Harry Potter je zase o niečo dospelší, jeho kamaráti aj protivníci tiež, no tvorcovia sa vo svojom vývoji trocha spomalili. Tentokrát sa už nedá povedať, že čím ďalej tým lepšie. Film mierne stráca na dynamike, chýba šťava a drajv. Film nepriniesol veľa nového. Je pravda, že Harry Potter je už dosť temný film, ba až trocha depresívny a veľmi dramatický či atmosferický. Po technickej stránke je film zase zvládnutý na jednotku a rozpočet je vidieť, no prepísknutá stopáž a pomalší dej či akýsi stereotyp alebo občasná nuda sa podpísala pod poklesom kvality aj záujmu. Ubudlo pamätných scén a z hlavy vyprchá podstatne skôr, ako predošlé diely. Dumbledooreova smrť samozrejme utkvie asi každému, ale nespomínam si na nejakú intenzívnejšiu scénu z filmu. Emotívne takmer prázdne a tentokrát neokúzlujúce. HP Polovičný princ beriem skôr ako prípravu na veľké finále. Tentokrát už plný počet nemôžem dať ani keby som od rána do večera žmúril všetkými očami čo mám, ešte aj tým kurím. 80% ()

Nivenx

O fous horší jak Fénixův řád, ale pořád velice pěkné zpracování. David Yates sérii velice prospívá, herci hrajou velice dobře, efekty skvělé, pointa dobrá. Mě se to velice líbilo. 75% ()

URBAN

Jak jsem viděl naposledy tenhle díl nebyl jsem moc nadšen , ale ted se mi i líbil je pravda že se tam zas tak moc nestalo když pominu závěr , ale i přesto je to jeden z těch lepších dílů ( 17.6.13/MAC ) ( 24.3.18/TV ) ()

dr.fish

V tomto díle se zase drobátko přitvrdí, takže nepřítel už zase nespí a je krok před našimi hrdiny, kteří jen hasí požáry. Severus Snape zůstává dál největší záhadou a směřujeme k finále. Tento díl je asi druhý nejzábavnější ze všech.75% ()

vesper001

Kouzla existují, přátelé. David Yates se konečně naučil točit filmy. Dalo by se říct, že Fénixův řád i Princ dvojí krve na mě mají sedativní účinky. U prvního vždycky usnu ještě před polovinou, u druhého jsem naopak seděla jak přikovaná. Efektní, dobře sestříhané, napínavé, sem tam i vtipné, jen dojatá jsem na konci nebyla (popláču si až ve věku, kdy mi při pohledu na dlouhý fous začnou hormony dělat kotrmelce). Ovšem za hlavní devízu považuji fakt, že Alan Rickman konečně zas dostal pořádný prostor a je mimořádně sexy. ()

SeanLSD

FÉNIXOV RÁD mal šťastnú kombináciu výborného príbehu, nového scenáristu a nového, odvážneho režiséra. PRINC DVOJITEJ KRVI má len pubertálne harašenie a... - princa dvojitej krvi. Plus šok na záver. Alebo inak 1) Rowlingová samotná napísala šiesty diel ako takmer zbytočnú žuvačku. Po vygradovanej päťke sa očakávalo, že sa všetko bude už iba zintenzívňovať, ale ona nedokázala / nechcela rozbeh udržať a úplne nezmyselne celý ten bradavický expres rozvitého príbehu sabotovala. Je až fascinujúce, že s toľkými skvelými postavami, príbehmi a motívmi, ktoré vo svojej sérií priniesla, nebola schopná vykresať zaujímavý vývoj, v podstate všetko necháva ísť do stratena. (Nutno povedať, že to u mňa vzbudilo náramnú zvedavosť na koniec série, či dokáže, že skutočne nie je bohvieaká spisovateľka. Pretože PRINC DVOJITEJ KRVI až príliš nelichotivo ukazuje jej spisovateľské mantinely.) 2) Na scenáristickú stoličku sa po prestávke vracia Steve Kloves a dokazuje, že je prinajlepšom veľmi priemerný adaptátor Šiesty Potter dokazuje, že táto séria nie je iba vecou režisérskeho prístupu, ako sa doteraz všetci na miliónoch vyplytvaných slov hádali, ale ROVNAKO ( ako to už u filmov býva ) scenáristu. Nie je podivné, že príbehovo je najlepším dielom jednoznačne FÉNIXOV RÁD, ktorý AKO JEDINÝ NENAPÍSAL STEVE KLOVES ?!?!? 3) David Yates, v predchádzajúcej časti senzačné prekvapenie na poste režiséra, mal veľkú šancu natočiť film ďaleko lepší než jeho biedna predloha, no nedokáže tej rozťahovanej nude dať nejakú filmovú formu. Čo zásluhou dobrého príbehu a scenára fungovalo minule, teraz sa zúfalo múti. Sústredenie na postavy nefunguje, lebo herci nemajú čo hrať... - ale aj to nič, prevažne v podobe pubertálneho harašenia, hrajú prekvapivo dobre - a hlavne ich zásluhou v podobe postáv, ktoré si divák (ak nie čitateľ) za tie roky obľúbil, sa pri filme dá relatívne bezbolestne udržať. O nejakých intenzívnych emóciach, ktoré by sa aspoň približovali tým, ktoré prežívajú hrdinovia, však nemôže byť ani reči. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)