V roce 1931 byl ve svém psychiatrickém ústavu zabit doktor Richard Vannacutt i jeho personál, poté co se týraní pacienti, podrobovaní šíleným experimentům, vzbouřili a ústav podpálili. Od té doby se tradovalo, že jejich duše jsou v bývalé nemocnici uvězněné a čekají na vysvobození. Pověsti se zdály být potvrzeny v roce 1999, kdy miliardář Steven Price uspořádal v renomovaném sídle velkou slavnost, během níž však on i většina hostů zahynula. Ačkoli úřady oficiálně obvinily z masakru miliardáře samotného, Sára Wolfeová, která hrůzu přežila, trvá na tom, že zlo nepocházelo z tohoto světa. O osm let později se neúspěšně pokusí kontaktovat svou sestru Ariel a krátce nato zemře. Ariel nevěří oficiální verzi, že spáchala sebevraždu, zejména poté co dostane poštou deník, který jí sestra poslala těsně před smrtí. Navíc se v jejím bytě setká s jejím přítelem, fotografem Paulem, a s profesorem Richardem Hammerem, který tvrdí, že během pobytu v bývalém psychiatrickém ústavu se Sáře dostal do rukou deník doktora Richarda Vannacutta, s jehož pomocí by mohla být nalezena socha Baphometa, po níž Hammer pátrá. Stejně jako Sára je přesvědčen, že právě socha je zdrojem všeho zla, Ariel však není ochotná vydat se do domu, v němž došlo k tolika děsivým zvěrstvům. Jenže pak je i s Paulem unesena partou lovců pokladů, vedenou Desmondem Nilesem, bývalým Hammerovým žákem, a aniž to tuší, také vrahem její sestry. Také on se svými komplici Rickem, Haruem, Norrisem a Sam se chystá do děsivého domu hledat sochu, na kterou už mají kupce. V ponurém domě se setkají s Hammerem, jeho asistentem Kylem a studentkou Michelle, která je ve skutečnosti Nilesovou přítelkyní a měla od Hammera získat informace, potřebné k nalezení sochy. Každý z nich záhy dostane možnost na vlastní kůži poznat, proč existuje tak málo lidí, kterým se podařilo opustit dům se zdravou kůží. Mechanismy, ukryté v nitru domu, se totiž probudí a zablokují všechny východy včetně oken. Uvěznění se rozhodnou prozkoumat najít sochu i mechanismus, který je uvěznil. Záhy však zjistí, že nejsou tak sami, jak si mysleli, ale také začnou jeden po druhém umírat. Čekají je pasti, vytvořené doktorem Vannacuttem, a také smrtící zjevení a duchové. Pomohou jim přežít vize, které Ariel odhalují děsivé tajemství sanatoria? Nebo duchové Vannacuttových obětí, toužící uniknout z posmrtné pasti? (oficiální text distributora)

helraiser

Docela obstojná duchařina která má místy docela slušnou atmosféru. Samozřejmě, že se nejedná o žádné veledílo, ale na druhou stranu to svůj účel plní spolehlivě. Nejlepší a zároveň nejstrašidelnější části filmu jsou jednoznačně pohledy do minulosti, ale ani dění v domě není nejhorší nebýt těch zoufalejch hereckých výkonů. Jo a některá zabití jsou také pěkná. No prostě další průměrná duchařina s několika ne zrovna pěknýma trikama a místy obstojnou atmosférou. ()

Alexandre

Na horor hodně slabá podívaná. Ztvárnění duchů a krvavých scén mohlo být lepší, ale chválím námět a postavy. Jinak jsem se u toho docela pobavil. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Celkom príjemne prekvapil. Či je lepší? To nie ale nie je horší. Príjemné pokračovanie, v ktorom sa vyhli tomu demonovi z konca prvého filmu. Jediná chýba je to krátke, keďže film má len 78 min. Na mňa pôsobí až veľmi urýchlene. Príbeh je tiež dobrý. Príbehovo je to priame pokračovanie prvého filmu, keďže jedna z hlavných postáv je po smrti a tu nám ide jej sestra vlastne vyriešiť čo sa jej stalo. Herci sú sympatický, herecké výkony sú docela slušne, charakteristika postáv tu síce upadá ale na pokračovanie to nie je zle. Film má aj jednu podtitulkovú scénu, úplne na konci. Celkové hodnotenie za mňa je rovnako ako u prvého filmu 70%. ()

dj_kure

Tohle jsem viděl kdysi na Nově a musim říct, že zrovna v tu chvíli jsem se fakt šíleně nudil. Návrat do domu hrůzy me ale nudy zbavil. Ano je to kravina a ano herci jsou na úrovni loutek, ale i přes to se jedná o docela zábavný počin u kterého jsem se sem tam i zalekl. Kravinka která absolutně splnila účel pochmurného, nudného večera a za to si vysloužila 4* ()

rezzzy odpad!

Návrat do domu hrůzy, aneb televize opět potvrzuje nedostatek materiálu k ukojení potřeb svých diváků. Samotný fakt podprůměrnosti výběrů pořadů a filmů je utrpením mladého Werthera sám o sobě, Werther by se zasebevraždil zajisté jen pohledem na program, o to více uvažuju jak popsat psychickou újmu z náhodného zhlédnutí pár minut této zpatlaniny. Musím konstatovat, že název filmu sedí, i když asi jinak, než by chtěl tvůrce. Divák je nějak seznámen s hlavními hrdiny, a ti, sotva si s divákem stihnou potykat, mu začnou předvádět své žůžodobrodrůžo, které je asi tak uvěřitelné, jako kdybych Monu Lisu kreslila já. Hlavní hrdinka hází nebojácně drsné věty (umí říkat něco jiného?), a ten kluk, co ho sotva poznala, ji přitom drží za ruku a říká „to bude dobrý“ (what?). Celý začátek děje se odehraje strašně rychle, tudíž nedochází k žádnému vykreslení charakterů postav. Zápletka plytká, neuvěřitelná, dialogy uvalené, celé to na mě působí nevyspělým a nesympatickým dojmem. Člověk se sám sebe ptá, vo co vlastně go, přestože se toho go v prvních minutách odehrálo (na můj vkus) hodně. Zbytečně moc zvratů v krátkém čase na úkor kvality a objasnění příběhu. Vydržela jsem 10 nebo 15 minut. Fakt jsem se snažila. Námět by možná obstál, ale chtělo by to jiného režiséra, taky jiného scénáristu, taky jiné zpracování, taky by bylo fajn obsadit role herci, ale taky jsem možná moc náročná. ()

darthhokro

tohle už zase spadá do klasické tupé vyvraždovačky, bez nějaké napínavé atmosféry. Scénář o ničem, neherecké obsazení nesympatické, tož aspoň 2. hvězdičky za holé kozičky. ()

milanhanic

Film katastrofální. Dům vypadal stejně realisticky asi jako nový Šmoulové nebo Bugs Bunny ve Space Jamu. Ale pár scén bylo parádních, duchové nevypadaly nejhůř. Nevím jak hodnotit. Jednou a šmitec. V noci jsem se nudil tak jsem si toto zkoukl v TV a šlo to. Za dva je jasná volba. ()

intro

Tak tohle pokračování původního hororu z roku 99 se moc nepovedlo. Nemá cenu psát víc - z těží 30%. ()

marek29

Horor asi průměrnej až slabší, no chybějící děsivost filmu vyvažovala aspoň přítomnost nadpočtu ňader v tomto počinu :D jinak bych ty 2 hvězdy, symbolizující mléčné vaky, musel strhnout :-/ Ve filmu se nic moc neděje a postupně pochcípají na jakési hoře v jakýmsi domě. Neviděl jsem jedničku možná to byla chybka.. PRŮMĚR ()

Petrozkoz

Tak tohle se nepovedlo. Škoda, mohlo to být mnohem lepší, kdyby tam byl alespoň nějaký herec. Tohle byla banda šašků. A když se to spojí s dementním scénářem a režií, tak je výsledek zaručen... ()

mikessc

Nic moc ,hodnotenie ake ma film na ČSFD je spravodlive. Keby film nebol taky kratky tak ani tie 2 hviezdy nedam. Su tu sice dost krvave sceny,ale aj tak slaby horor. ()

david666

Slušný horor - čekal jsem horší slátaninu. Pár slušných krvavých vyvražďovaček, atmosféra v baráku taky nebyla špatná, duchové (zejména tedy ženského rodu) se mi líbili. PS: Cerina Vincent je opravdu kus:-) ()

sAreOn

Dvě hvězdy, a to ještě s přivřenýma očima. Herecké výkony byly ucházející, hudba neoriginální... ale takhle bych mohl pokračovat dál. Na druhou stranu film uběhl poměrně rychle, asi díky kratší stopáži (která je na horror dle mě nejlepší) a ani moc nenudil. ()

MFZB

Myslím si, že 3 hviezdy si toto zaslúži...Obrovskou nevýhodou je (teda pre mňa), že som akosi nevidel prvý diel, tak som bol trocha mimo a možno, že mi niečo ušlo, ale každopádne si myslím, že filmík je celkjom dobre odvedená robota, hlavne teda spracovanie, už ostatné neni bohviečo. Ale zase, čo sa mi na filme rátalo, bolo asi to, že to bol v niektorých prípadoch dobrý krváčik a duchovina. Proste takto kombinovaný horor som ešte nevidel a k ďalším plusom patrí stopáž a nejaké tie cicky, ale to patrí k takýmto filmom...vyše 60% ()

Spike86

Takový horor pro teenagery. Efekty dobré, hudební podklad celkem taky, ale chybí tomu nápad a má to trapné, naivní herecké výkony. 45% ()

Little_Sawy

Uznávam, aj keď som rovno mieril na druhý diel, tak tu to celkom šlo, čo sa týka duchov, zaujímavé masky, zaujímavý doktor ktorý perfekciozivovane, rýchlym pohybom ruky a skalpelu sťal tvár mladej tupej dievčiny, ktorá rázom umrela? Ako vážne? Gore bolo celkom funny, hlavne keď rozporcírovali vojáka na steroidoch, z ktorého vytiekla omáčka jak roztrieskajúcich sa lasaní. Neviem, ľudia mi tam prišli dosť stupid, tak na prvý diel, sa zrejme nepozriem. Slabé 2,5* ()