V roce 1931 byl ve svém psychiatrickém ústavu zabit doktor Richard Vannacutt i jeho personál, poté co se týraní pacienti, podrobovaní šíleným experimentům, vzbouřili a ústav podpálili. Od té doby se tradovalo, že jejich duše jsou v bývalé nemocnici uvězněné a čekají na vysvobození. Pověsti se zdály být potvrzeny v roce 1999, kdy miliardář Steven Price uspořádal v renomovaném sídle velkou slavnost, během níž však on i většina hostů zahynula. Ačkoli úřady oficiálně obvinily z masakru miliardáře samotného, Sára Wolfeová, která hrůzu přežila, trvá na tom, že zlo nepocházelo z tohoto světa. O osm let později se neúspěšně pokusí kontaktovat svou sestru Ariel a krátce nato zemře. Ariel nevěří oficiální verzi, že spáchala sebevraždu, zejména poté co dostane poštou deník, který jí sestra poslala těsně před smrtí. Navíc se v jejím bytě setká s jejím přítelem, fotografem Paulem, a s profesorem Richardem Hammerem, který tvrdí, že během pobytu v bývalém psychiatrickém ústavu se Sáře dostal do rukou deník doktora Richarda Vannacutta, s jehož pomocí by mohla být nalezena socha Baphometa, po níž Hammer pátrá. Stejně jako Sára je přesvědčen, že právě socha je zdrojem všeho zla, Ariel však není ochotná vydat se do domu, v němž došlo k tolika děsivým zvěrstvům. Jenže pak je i s Paulem unesena partou lovců pokladů, vedenou Desmondem Nilesem, bývalým Hammerovým žákem, a aniž to tuší, také vrahem její sestry. Také on se svými komplici Rickem, Haruem, Norrisem a Sam se chystá do děsivého domu hledat sochu, na kterou už mají kupce. V ponurém domě se setkají s Hammerem, jeho asistentem Kylem a studentkou Michelle, která je ve skutečnosti Nilesovou přítelkyní a měla od Hammera získat informace, potřebné k nalezení sochy. Každý z nich záhy dostane možnost na vlastní kůži poznat, proč existuje tak málo lidí, kterým se podařilo opustit dům se zdravou kůží. Mechanismy, ukryté v nitru domu, se totiž probudí a zablokují všechny východy včetně oken. Uvěznění se rozhodnou prozkoumat najít sochu i mechanismus, který je uvěznil. Záhy však zjistí, že nejsou tak sami, jak si mysleli, ale také začnou jeden po druhém umírat. Čekají je pasti, vytvořené doktorem Vannacuttem, a také smrtící zjevení a duchové. Pomohou jim přežít vize, které Ariel odhalují děsivé tajemství sanatoria? Nebo duchové Vannacuttových obětí, toužící uniknout z posmrtné pasti? (oficiální text distributora)

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 29.1.2010+SLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: DajTo! = 8.3.2013 - Film bol nakrúcaný v Bulharsku a tých, ktorí vypínajú so začiatkom záverečných titulkov upozorňujem, aby vydržali. Zvlášť heterosexuáli. :-) (1.2.2010) ()

SOLOM.

Po osmi letech se Víctor García rozhodl oživit děsivou psychiatrickou léčebnu, která si znovu žádá další krev. Moc šancí jsem tomu nedával, protože ani jednička (z roku 1999) mě nějak zvlášť neuchvátila, ale musím nakonec říct – dalo se na to dívat (tedy dalo se to přežít). Tentokrát se tvůrci rozhodli pořádně přitvrdit a tím si samozřejmě získali u mě plusové body. Leč na úkor kvalitního scénáře, hereckého obsazení a speciálních efektů. Všechny drsnější scény mi tu přišli sice účelové (některé byly hodně nápadité), nicméně šlo jen o vyplnění jinak celkem nudného děje. Zas na druhou stranu se tu ale alespoň pořád něco děje a navíc máme šanci vidět i prostory, které tu v jedničce snad ani nebyli (???), ale tak co, logika si tu stejně vzala dovolenou, tak nač se tím více zaobírat. (Jen by mě zajímalo, kam si Ali Larter ten doktorův deník schovala při svém „krkolomném“ útěku z léčebny. I já budu patřit mezi ty, jenž tvrdí že Jeffrey Combs zůstal v obou dílech naprosto nevyužitý. Tady sice dostal trochu více prostoru než minule, ale i tak to byla obrovská škoda. Zvláště když zbytek herců podal opravdu slabé výkony. Flashbacky z minulosti rozhodně potěšili – alespoň trochu okořenili zápletku. O něco horší to už bylo s efekty – přestože některé masky stály opravdu za to, tak ty digitální prvky byli hrozné. Myslím tím hlavně krvavé cákance. ()

ARI50

Už se prosím nevracejte protože to neumíte pořádně do řiti natočit další blbost. To že ve filmu je malinko super podívané z něho neudělá dělo horor bohužel, fakt kdyby vše bylo super jako pár momentů mohl to být super horor. ()

Morholt

Efekty překvapivě na úrovni, atmosféra taky slušná, ačkoliv občas jí až příliš kazila sekající kamera, ale děj byl plytký a herci do jednoho naprosto šílení. Slabota. 30% ()

Mordenroth

Idiotský scenár, otrasné herecké výkony, nesúrodá réžia. Prvému filmu nesiaha toto pokračovanie ani po členky. Jedna hviezdička za Jeffreyho Combsa. ()

Tommassi3

"Vannacut byl považován za velkého dobrodince !! Ve dvacátých letech byl dokonce nominován na Nobelovku.. Tak proč pak začal svoje pacienty masakrovat ??" - "Já mám hypotézu !! Byl to cvok !!" ;) ()

corpsy

Čo to zachraňujú dobré gore zábery, čo to zachraňuje striedma minutáž. Je to však všetko o tom istom: Buďme blbí a nechajme sa riadne zmasakrovať, ale bez nejakej nápaditosti či napätia. A dopredu mi prepáčte, ale tí čo dali filmu viac ako 2* asi veľa kvalitných hororov nevideli. ()

fcreading

Pokračovanie, ktoré je na takej istej úrovni, akým bol prvý diel, lenže vtomto dieli niesu tak otrasné triky ako boli na konci v prvom dieli. Rolu šialeného doktora Vannacutta si zahral Jeffery Combs ( Re-Animator, From Beyond) ktorý tu má aj vynaliezavé vraždy napr. roztriežtenie celej tvári na kusy. Máme tu aj zaujímave úmrtia, chladnička ktorá spadne priamo na hlavu, a rozpolenie rúk a celého tela ale má to jeden problém a to herecké výkony niektorých účastnených. Na viac ako 3 hviezdičky tento horor nemal, ale stále je to priemerné pokračovanie u ktorého sa zaručene nudiť nebudete 60 percent. ()

Rakosnicek77

Tak na tohle musel mít i zarytý fanoušek hororů hodně trpělivosti. Nesourodá partička zoufalců, která běhá po baráku, který se je snaží zabít. Jakmile vstoupili do toho srdce domu, jak říkali živé tkáně s tou Bafometovou soškou, tak už jsem měl chuť rozmlátit televizi kladivem. Proč se tohle proboha točí? Kdyby radši ty prachy použili na něco užitečnější... ()

Martin741

Podstatne slabsie pokracovanie nez priemerna jednicka. Jeffrey Combs /Blazniva Dalnice, Re-animator/ nepriniesol dohromady nic, strasidelna atmosfera sa nekona, a priestor dostala nuda. vela nudy. Podpriemerna ducharina, akych sa natocilo uz X. 25 % ()

Mefistofelle

Podle některých je pokračování lepší než první film, ale já si to nemyslím. V jedničce sice byla většina postav absolutně nesympatická, ale i tak jsem si tam dokázala najít své oblíbence, což se o tomto nedomrlém pokračování říci nedá. Řečeno na rovinu, bylo mi úplně jedno co se s těmi lidmi stane a to je vždycky špatně. I příběh pokulhává ve snaze vše vysvětlit a svést zlo v domě na nějakou divnou satanistickou sošku, čímž se vytrácí kouzlo původního filmu. Je to stejný efekt jako mělo ve Star Wars vysvětlení Síly pomocí midichlorianů. Proč se snažit vysvětlit něco, co vysvětlování vůbec nepotřebuje? Ale chápu, na něčem tu zápletku museli postavit (jako kdyby neexistovalo víc způsobů jak do baráku postavy dostat). O tragických hereckých výkonech a ještě horších efektech se snad radši ani zmiňovat nebudu... Ani bych se o tom tak nerozepisovala, ale jednička je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, ačkoliv zde na ČSFD nemí vysoké hodnocení. Mám pro ten film zkrátka slabost a mrzí mě, že někdo cítil potřebu si do něj kopnout takovým slabým pokračováním. ()

Rodriguez

Slavně neslavné místo psychiatrického ústavu láká univerzitního profesora k nalezení sošky, která způsobila nejedno krveprolití. Jenže není sám a tak bude záležet jestli dobro zvítězí nad zlem. 35% ()

Nivenx

Myslím si, že Return to House on Haunted Hill je značně podceněný film. Víctor García udělal dobrou práci a zde je hodně temná "bubácká" atmosféra s dobrými herci a dobrou pointou. Vraždy perfektní a celkově spokojenost. Lépe to snad ani nešlo, škoda, že jen video film. Mnoho filmů by mohlo jako video film být promítáno v kinech, jelikož jsou lepší, jak spousta jiných blbostí. 60% ()

oveckaoa

Už původní Dům Hrůzy se my nelíbil ale tohle je daleko horší příběh je o ničem jediné co to zachraňuje je gore (konkrétně scéna roztržení na kousky) nicméně triky jsou hodně ubohé když už dělám film krvavý tak aby to nebylo trapné ()

Danny F.

První díl byl fajn, tento je slabší co se děje týče. Suprové byly akorát krvavé vraždy, jinak jde o prostý film. 35% ()