Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hrabka

Nápad je hodně dobrý, ten zaujme bezpochyby. Nicméně příběhově to mohlo být zvládnutý o mnoho líp. Skotské poměry působily značně ujetě, jedna partička šílenější než druhá. Pár logických chyb se taky najde, lepší momenty střídají horší. Není to propadák, ale ani žádný kousek, který bych si dal za rámeček. 55% ()

juta

Tak z tohodle mohl být opravdu hodně dobrý film, né že byl špatně natočený, ale míchanice punku, moderních zbraní a středověku dohromady nešlo. Opět se tu najdou prvky typické pro Velkou Británii, což mě potěšilo. Děj a závěr nic nového nepřinesly, ale na druhou stranu tady byly parádní honičky, obzvlášť ta na konci s autama, ta se povedla. Chvilkama jsem se opravdu bavil a bylo tady znát i určité napětí. Ten středověk s hradem, koňmi a luky ale byl fakt moc. Dávám zatím tři hvězdičky, možná někdy později se na to ještě juknu a třeba i zvýším hodnocení. ()

Shakers

Dejovo je to dobre ale s filmovanie je trosku slabšie.Aspoň že to ma peknú hlavnú hrdinku s peknými akciami.Inak moc tento film zaujať nedokáže. 60% - 3* ()

lamps

Největší guilty pleasure. Kašlat na všechny, pravil Neil Marshall a stvořil nonstop zábavnou exkurzi do světa počítačových her a béčkových postapo, která si na nic nehraje a jen zásobuje diváka záplavou odvážně krvavých, hravých a často i nepředvídatelných atrakcí. Vše začíná v očekávání tuctové variace zombie subžánru, ale příběh se rychle mění v přímočarou bad-ass reflexi pokleslé popkultury a punkový večírek kanibalů ve stylu Mad Maxe střídají středověké lokace a šílené automobilové honičky. A skrze to nesvázané tvůrčí blbnutí nás navíc provází neuvěřitelně sexy Rhona Mitra, kterou sledovat je samostatný analytický prožitek. Střih je pravda až příliš zběsilý, ale jen málokdy opravdu narušuje přehlednost a Marshallovu vypravěčskou dynamiku, která mě zatím v žádném jeho jiném snímku netěšila více. Po druhé projekci solím spojené 4* a Rhonu si neprodleně ukládám jako spořič obrazovky. ()

Jacinda

od první minuty je jasné, že toto natočili britové a ne amíci. dítě s prostřeleným okem...nicméně přežilo, voják se obětoval, armáda je zde vyobrazena jako zrůdy a všude jsou nastrčeny ženy a starci, které máme litovat. nelituji je....teoreticky. co se asi očekává, když nějaké město zachvání extrémní epidemie? je jasné že se místo musí dát bez milosti do karantény. rozšíření nemocí jsme už viděli v kingově světě, i ve dvanácti opicích. ()

Big Bear

Tak to bylo jak na horské dráze a za každým sjezdem čekalo zase něco nepředvídatelného a totálně šíleného. Naprostý mix žánrů z filmu udělal béčkovou akční podívanou ve stylu Gibsonova Mad maxe a apokalyptického 28 týdnů poté. První část filmu se mi asi líbila nejvíce, punkerská show jakž takž ušla a výlet parním vlakem do středověku byl už trochu přestřel...Ale nenudil jsem se ani chvilku... * * * ()

Paldini

Podle mě zbytečný film nestoudně kopírující Mad Maxe 2. Dokonce bych řekl, že některé záběry jsou úplně stejné. Zábavné na filmu mně akorát přišlo sledovat stále se kupící nesmysly proti logice. A ten střih je opravdu nepřehledný a v bitkách jsem jen hádal, kdo koho vůbec bije. Samozřejmě, že je tím opět umně kamuflována pohybová neschopnost účastníků pochybných šarvátek. ()

playboxguest

Filmy, při jejichž stříhání dostane střihač epileptický záchvat, takže je pak akce přehledná jak festival v Riu, moc nemusím. Což je v tomhle případě dost na prd, páč akce tu tvoří takovejch 75% stopáže a já z ní díky tomu šílenýmu a nesmyslnýmu šmikání měla naprostý hovno. První čtvrthodinka a sem tam trocha pokoukáníčka na Rhonu, víc mě na tomhle kalnym vývaru z apokalyptickejch filmů neoslovilo. 30% ()

sheen

Hodně povedené béčko, které si na nic nehraje a sází na jednu kartu, na čistou akci, které je tam hodně. Navíc taková hezká prdelka se jen tak nevidí xD ()

Deimos

KINO/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +Rhona Mitra, příběh, slušně krvavá a propečená akce, hudba, má to spád -trošku chaotický střih, film nemusí sednou každému/// Tak podobný příběh jsme tu už několikrát měli (28 dní poté, 28 týdnů poté, Šílený Max, Den mrtvých) a tak se trošku divím, že ho tu máme zase. Ale co, skusíme si ho vyslechnout. V součastnosti se Skotskem šíří mor a tak je tato oblast uvalena do karantény za velkou zeď, přes kterou se nic nedostane. Dobrých 25 let je klid, až jednoho dne se nákaza znovu oběvý, tentokrát v Anglii a tak je potřeba do zóny za zdí vyslat elitní tým, který najde lék. Po teď by to bylo zajímavé a popravdě lepší než jsem očekával. A k mému štěstí to není poslední překvapení. Za zdí narazíme na přeživší obyvatelstvo, které jakoby vypadlo z filmu Šílený Max. A taky se tak chová, ba co víc, aby přežili, stali se z nich kanibalové a to je panečku teprvá pořádné masíčko. Nic naplat tady ani střelivo nebude stačit, jak se za tu dobu přemnožili. Navíc v této oblasti, žije ještě druhá skupina, která se absolutně ponořila do středověku. Tady pane režisére smekám, připadal jsem si jak ve středověku, jen s tím rozdílem, že jsem měl sebou fain udělátka. A navíc, dostalo se nám zajímavé skloubení věcí ze tří odlišných dob. Rytíř v brnění vedle nablízkaného fára, hrad a vedle něj podzemní bunkr...Prostě paráda a akce jakbysmet. Rhona Mitra, ač nevypadá na akční hrdinku, tak pěkně kolem sebe kope, střílí a mlátí. Neříkám, že je to nepřekonatelný film, ale předčil moje očekávání a daří se mu lépe než třebas zmíněnému 28 týdnů poté. A možná bude i pokračování./// Celkem 70%/// ()

666teen

Mad Max? Grilovaný vojáček? Králík anihilovaný rotačním kulometem? Útěk z New Yorku? Procházka hitech Morií? Skotští necropunx? Zběsilé honičky? Rhona "KILLING MACHINE" Mitra? Ano! Dlouho jsem se u filmu takhle nepobavil. ()

Ruut

UPDATE 2020: Stále píše :-) ----- Update 2018: Je to pořád nehorázný masakr. A jak jsem před deseti lety psal o Šílenem maxovi na drogách, tak … Tak si myslím, že George Miller při tvorbě Zběsilé cesty hodně opisoval právě tady. :-) ------- Šílený Max na drogách. Slabší začátek. "Nádherné muzikálové číslo" s opekáním člověka na grilu. Středověká rytířská vsuvka. Drsné automobilové honičky. Krásně jsem se bavil a nemůžu dát slabší hodnocení, ikdyž je to strašná kravina a slátanina. ()

HAL

Ujeté postapo zběsilosti ve kterých humanita udělala povrchu zemskému pápá, a z lidí se staly zvířata v kožených SM oblečcích, s ultrapunkovými účesy a iq houpacího koně... a taky s hodně vyvinutým ječákem, šílenstvím na maximu a smyslem pro vtipné gore-splaterové smrti - ty jak se zdálo zemřely s Mad Maxem. Naštěstí se je ale čas od času někdo pokusí připomenout, naposledy to byl Kevin Costner ve Vodním světě a teď po dalších více než deseti letech to zkouší Neil Marshall. Evidentně se mu ale zdálo že čistě psychoticpostapo už by v dnešní době moc netáhlo a tak k němu přimíchal podle náhodného výběru pár dalších žánrů, jako třeba historický film, fantasy, akce, parodie, splateru, špetku sci-fi a aby toho nebylo málo tak pro jistotu i trochu politického dramatu. Což dohromady působí vážně hodně divně a to byl nejspíš hlavní záměr, protože to díky tak akorát pitomému a nevážnému ději vlastně ani moc nevadí. Doomsday totiž svou zběsilostí a neustálým odkazováním, resp. vykrádáním z jiných filmů prostě baví. Jen by si pro příště mohl Marshall najít jiného střihače protože to, jakým způsobem jsou nastříhány všechny akční scény, je tak sofistikovaným způsobem děsivě špatné, že mě to donutilo k hysterickému smíchu. Tohle jednoduše normální člověk nemůže jen tak dokázat, na tohle jsou potřeba minimálně dva (antistřihačské) tituly. 7/10 ()

Javert

Ze začátku to vypadalo nadějně, ale pak jsme spolu s Rhonou Mitrou(zatraceně drsnou a sexy mašinou na zabíjení) podnikli akční výlet od pankáčů přes středověké hry až zpátky do reality "všedních dní". Neil Marshall se jinak opravdu nebojí různých useknutých hlaviček, prstíků či jiných rozšmelcovaných částí lidského těla. Ve filmu se ale najde i kupa nelogičností a věcí hodně přitažených za vlasy (jak kurva může auto prolítnout autobusem bez téměř škrábnutí?). Navíc minimálně polovina hlášek hlavní hrdinky je ošoupaná jak bezdomovcovi ponožky a až tak neskutečně klišovitá, že to často opravdu zní spíše trapně než drsně. Jako očumovaná Rhoniných předností je to ale dobrý, jako film slušná zábava, ale od Marshalla jsem opravdu čekal mnohem víc. ()

dr.horrible

Najdôležitejšie je nebrať to vážne. Rhona Mitra je totiž zlá herečka, ktorá by presvedčivo nezahrala ani reklamu na zubnú pastu. McDowell a Hoskins detto. Strih je tu zmätený a nelogickostí je toľko a tak zrejmých, že by si ich všimol aj Forrest Gump. Scenár - ak nejaký existuje - je maximálne stupidný a celé je to tak neuveriteľná blbosť, že by to lepšie vymyslelo aj osemročné decko. Ale je to sranda! Blbá, béčková sranda, kde je snaď všetko možné. A aj keď mi to odobralo nejaké tie mozgové bunky, bavil som sa od začiatku do konca. A jak čítam tie komentáre, rozhodne som nebol jediný. ()

InJo

Luxusní brutální akční béčko, které si nebere servítky (především s diváky a snahou o seriózní filmařinu). Akce střídá akci, středověk zase postapokalyptickou budoucnost (a naopak) a v hlavní roli kopie Kate Beckinsale, která originál předčí snad ve všech ohledech. Nejzábavnější trashová vykrádačka široko daleko s několika vynikajícími momenty (hudební show před lidskou grilovačkou, dokonalá reklama na Bentley v podobě madmaxovské honičky) a výraznými záporáky (maniakální punkáč Sol je coby kanibal sám k sežrání). Neil Marshall v top formě. 75 % ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)