Edith Piaf

Scénář:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (více)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiální text distributora)

Jufonka

F-E-N-O-M-E-N-Á-L-N-Í ! Fantastická Edith Piaf. Elegantní Marion Cotillard. Neuvěřitlně působivá scéna, když začne Edith zpívat "Je ne regrette rien". Opravdu dobré herecké výkony. Mrazivé znároznění Edith na konci. Eeeeee, super film :-) Nádherná francouzština. Absolutně nejlepší výprava. Líbezná hudba. Nesktučně procítěný scénář. Iiiiiii, a znovu ještě jednou super film :-) ()

Joe321

Zahrané bravurně, ale šíleně časově nepřehledné. Velice mě zaujalo, že její největší hit k ní přišel až takhle pozdě. ()

Martin741

Reziser Olivier Dahan /Purpurove Reky Andele Apokalypsy/ natocil vyborny film o jednej z najznamejsich Francuziek Edith Piaf. Cely film je taky, aky bol zivot Piaf : smutny, depresivny, ale nesmierne inspirujuci a zaujimavy. A musim extra zdoraznit skvelu Marion Cotillard, tymto filmom som si tuto herecku vsimol a zacal som sa o nu zaujimat. 94 % ()

Hees

Herecky úžasne zahraté od Marion Cotillard (nečudujem sa, že dostala toľko cien za tento film). Film nemôže byť zlý z dôvodu, že Edith Piaf mala zaujímavý život plný výziev a veľmi zaujímavú povahu zrejme ovplyvnenú tým kde a v akých podmienkach vyrastala. Celý film pripravuje úžasné finále kedy zaznie Non je ne regrette rien. Príprava je tak masívna, že v približnom strede filmu je druhé vyvrcholenie, kedy nie je počuť spev, ale len úžasnú strhujúcu hudbu. Film je teda celý vymyslený tak aby pripravil človeka na úžasné finále. Nelineárne rozprávanie príbehu kedy sa skáče z jedného času (roku) do iného, filmu vôbec neuškodilo, ale práve naopak pomohlo. Som rád, že veľká časť filmu je z detstva tejto legendárnej speváčky. Na konci je ťažké ubrániť sa slzám. ()

bogomira

Šli jste někdy pěšky z jednoho konce Veselí nad Lužnicí na druhej? Asi takhle dlouhej je ten film. Už někde v půli cesty padáte únavou na hubu, slunec pere jak praštěnej a konec v nedohlednu. K tomu místní rozhlas vyhrává ty nejhorší odrhovačky a vy jdete a jdete. A když konečně v dálce uvidíte ceduli u posledního baráku, tak už jste hotoví a zdá se vám, že se víc vzdaluje než přibližuje. K tomuhle filmu jsem přistupoval předpojatej a nic se po jeho skončení nezměnilo. Nesnáším ty žabožroutský songy. Jen za tu Cotillard, která se oproti Dobrýmu ročníku úplně proměnila a zhnusněla v tuhle vulgární a podivnou osobu, jen za tu všechny ty hvězdy. ()

shyster

Životní příběh Edith Piaf nabízí tolik silných momentů a je jen škoda, že režisér dokázal převést na plátnu jen minimum. Hvězdy na víc za ty krásné šansony a hlavně za Marion Cotillard. ()

Petoss1

Obdivuhodný výkon Marion Cotillard. Tak za toto sa udeľuje Oscar pánové. Paráda a to isté platí aj maskách. Vidieť takúto herečku ako starú zrbenú hviezdu je fakt zaujímavé. O príbehu sa nedá povedať, žeby bol nejak extra záživný a pritom je na vizuálnej a zvukovej stránke odvedená veľmi dobrá práca. Druhá polovica života sa mi páčila viac. 70% ()

xjane

Edith Piaf - neuvěřitelný životní příběh lemovaný tragickým osudem, neuvěřitelný hlas - krásný a smutný, neuvěřitelný výkon Marion Cotillard... 90%. ()

Streeper

Edith Piaf obdivuji, je to jedna z mých oblíbených zpěvaček. Tolik si toho zažila. Konečně jsem měla možnost film vidět a naprosto mě ucvhátil. Ty emoce a prožité scény byly okouzlující! Marion Cotillard se do své role Edith naprosto vžila, jako by to nebyla ani ona ale samotná Piaf. Film mě dokázal rozesmát i rozplakat. Jsem filmem naprosto nadšená a nejen vynikajícími výkony herců a hereček ale také maskéři udělali obrovské dílo. Marion jsem občas ani nemohla poznat. Každopádně nejsilnější scéna pro mne byla ta konečná nebo-li poslední noc. Úžasný film! ()

joker.george

Možná nebýt přeskakování v čase, tak by mě neměl tento životopisný snímek, samozřejmě vyjma excelentního ztvárnění hlavní představitelky Marion Cotillard, neměl ničím jiným zaujmout. Ale Dahan zvládl práci s retrospektivou bravurně a přehledně, a tak nám předkládá ty nejzajímavější a nejdůležitější okamžiky zpěvaččina života. Za nejpovedenější okamžiky považuji rozhovor a závěrečný chanson. ()

clementinka

Jedna hviezdička za skvelú hudbu Edit, ktorú milujem. Druhá za skvelý výkon Marion Cotillard. Ale to preskakovanie z minulosti do budúcnosti a podobne ma iba zbytočne dezorientovali a nedokázalo ma to donútiť zžiť sa s jej osobným príbehom. Koniec som ani nepozrela, už som sa na to nemohla pozerať, ako to predlžovali. Určite mala krutý osud, ale čo je veľa, tak to je veľa. Všetko treba s mierou. ()

Wladi.mir

Marion skvělá, masky taktéž, hudba výborná, ale to je tak vše. Děj je dlouhý (zbytečně) a navíc tak rozkouskovaný, že jsem ani neviděl smysl toho všeho. Každopádně zajímavý životopisný film, ale podruhé ho již vidět nemusím. ()

C0r0ner

Marion výborná, zrežírováno taktéž výborně - to střídání časových linek tomu bezvadně sedělo, ale proč to, kurva, muselo mít skoro dvě a půl hodiny?! Je to sice jediná výtka, ale zase tak podstatná, že sráží hodnocení o několik stupňů dolů, což je vlastně strašná škoda. 50% ()

Flynn

V kině mi u tohodle filmu běhal mráz po zádech, jakobych ho sledoval někde venku v chladu, neskutečně silná hudební stránka filmu, šansóny jsou do děje vkládány s takovou razancí a podle mě i citem, že to zvedá film o ligu výše než co jsem čekal. Výborný herecký výkon hlavní představitelky a hlavně ještě jednou vyzvedávám tu hudbu, ta mě prostě vzala.... ()

lilina133

Marion Cotillard je naprosto perfektná ako Edith Piaf, Oscara si naozaj za také jedinečné stvárnenie zaslúži...Jediné, čo mi pripadalo trošku zbytočné bolo časové poprehadzovanie, niekedy som v tom mala menší zmätok...Ale inak výborný film o výnimočnej speváčke s výnimočnou herečkou v hlavnej roli... ()

zette

Vyborny a velice zajimavy film. Edith Piaf mela ale natolik fascinujici zivot, ze to mohlo byt jeste o kousek lepsi. I tak jsem ale spokojen. ()

Martrix

Marion Cotillard si bezesporu zasloužila všechna ocenění, která za roli Edith získala. Ovšem film sám, už mě moc nenadchnul. Z větší části je to tím, že Edith Piaf byla i přes svůj obrovský talent nepříjemná osoba. I když jsem viděl všechny ty rány, které ji osud uštědřil, nebyl jsem schopen účasti. Ta doba prostě taková byla a člověk se musel o život rvát jak to šlo. Takových lidí bylo statisíce a nikdy se o nich nedozvíme. Ona dostala díky svému hlasu šanci a místo aby ji využila, tak se sama utloukla. I když toto má být recenze filmu a ne hodnocení života Edith Piaf, není lehké jedno od druhého oddělit. Řemeslně je film zvládnutý dobře, herecké výkony jsou nadstandardní, ale obsahově...u mě za tři. ()

Dannysek4U

Za Cotillard a tu neuveritelnou hudbu. Ale popravde, uz dlouho jsem takhle nebojoval s hlavni postavou. I diky tomu, jak je zahrana, me stvala od prvni minuty. A ani z epizodicnosti vypraveni jsem nebyl uplne nadsenej. Obcas je ta volba mezi 3 a 4 hvezdickama vazne ocistec. ()

pakobylka

Jsou to pouhé útržky ze života Edith Piaf, přesto se z nich podařilo složit velice autentický obraz jedinečné, nekonvenční, zranitelné umělkyně s horkým srdcem, jejíž vnitřní síla se dlouho zdála být nevyčerpatelná. Vypovídá o neúměrně vysoké ceně, kterou musela zaplatit za všechno, čím prošla, čeho dosáhla - a kým byla ... 4,5* ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu