Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

Segrestor

Teď na tenhle film pusťte třeba Camerona, dneska by všechny ohromil ten 3D efekt průletu naším tělem. Jenže tenkrát těchto "věciček" nebylo potřeba a dodnes považuji tento film za jedno velké sci-fi mého mládí. Jo jo, když se snoubí sci-fi s humorem... ()

Gilmour93

Han Solo ve vnitřním vesmíru vystresovaného hypochondra? Originální nápad (i když stejný rok přišel na svět Křeček v noční košili), bezpochyby místy vtipně podaný a slušně odsýpající, ale Dante už je prostě u mě zapsaný jen jako Vincent, nepodařené dvojče Juliuse Spielberga a ani spolehlivým Quaidem na neobvyklém gynekologickém vyšetření ten dojem nenapravil. Strohá záchodová hláška o přípustných aktivitách s penisem však nese takřka kultovní status.. ()

genetique

Síce si neviem tento film predstaviť, ako by vyzeral bez prvkov komédie, no tak isto mi tam niektoré pasáže vyslovene vadili a nehodili sa mi tam asi rovnako ako niekedy Martin Short. Nápad bol však čo do rozmeru využitý celkom schopne, čo sa dalo od dielka zo Spielbergovej produkčnej stajne aj očakávať. Pričuchnutie k sci-fi žánru bolo jasné a zvládnutie vnútro-telového nápadu sa mi tiež rátalo. Taký pohodičkový nadpriemer. 70%. ()

StarsFan

Jelikož jsem v době, kdy se Vnitřní vesmír dostal do kin ještě ani nebyla na světě, nemůžu říct, že na něj mám nějaké nostalgické vzpomínky. Ale i z dnešního pohledu ho považuju za neuvěřitelně sympatickou zábavnou podívanou hlavně (ale nejen) kvůli frajerskému Quaidovi. Ještě deset minut před koncem jsem se rozhodovala, jestli si zaslouží tři nebo čtyři hvězdičky a závěr jednoznačně rozhodl. V dnešní době happyendů a x-tých pokračování je přesně tohle to, co jsem potřebovala, něco, co vás tak trochu donutí nad koncem taky přemýšlet. Špičkový film :-) ()

ClintEastwood

Okouzlující sci-fi komedie v produkci Stevena Spielberga, z úžasných 80. let, která je jakousi variací na Fantastickou cestu. Vnitřní vesmír jsem si připomenul po téměř dvaceti letech a s radostí jsem zjistil, že neztratil nic ze své uhrančivé přitažlivosti a trikového půvabu. P.S. Tento film má u mne jedno malé, bezvýznamné mínus a sice za to, že vyfoukl mému oblíbenci Predátorovi Oscara za vizuální efekty. Ale já mu to odpouštím. A rád. ()

Rex Mundi

Celkom milá a vynachádzavá sci-fi komédia, aj keď nápad nie je ojedinelý, po dlhšej prestávke sa dá pozerať znova. V detstve som ju mala rada, rovnako ako Škrečka v nočnej košeli. ()

D.Moore

Steven Spielberg uvádí... A je to vidět. Vnitřní vesmír je totiž úžasná podívaná. Expert na dobrodružné sci-fi komedie Joe Dante byl v roce 1987 v plné síle a za přihlížení velkého Stevena zavedl diváky do útrob lidského těla. Nutno podotknout, že do naprosto skvělých útrob, protože triková stránka tohohle filmu je i po pětadvaceti letech stoprocentně přesvědčivá a perfektně propracovaná. Zrovna tak fungují i kvanta gagů a také akční scény, jako třeba ta s Martinem Shortem, který k smrti vyděšený visí na otevřených dveřích jedoucího náklaďáku a neodolatelně řve. K tomu přidejte záporáka s multifunkční rukou, zmenšené vědce, ten krásný moment s embryem a hudbu Danteho kumpána Jerryho Goldsmithe, který jako by si s motivem Kovboje střílel z Ennia Morriconeho... Z mého pohledu jasných pět hvězd. ()

Niktorius

Pro mne to byl vpodstatě dětský kult. Skvěle namíchaný koktejl růných druhů komiky, napětí a fantazie. Některé hlášky z filmu používám dodnes :-) ()

pepo

výborná sci-fi komédia založená na hereckých výkonoch miesto trikov.aj keď triky sú na svoju dobu výborné.výborná zábava ktorú trochu zabíja premrštená stopáž.A Quaid je v úlohe Tucka Pendletona na zožratie ()

Xmilden

Možná byly 80tky dobou ve které se dařilo pokleslé zábavě, ale ty nápady, které zde byla realizovány jim Hollywood 21. století tiše závidí a proto remakuje co se jen dá. Vnitřní vesmír mě dlouho míjel, vlastně ani nevím proč. Zřejmě kvůli tomu že zde nehraje žádný můj vyložený oblíbenec. Zcela určitě kdyby byl Vnitřní vesmír součástí mého dospívání mé hodnocení by bylo určitě vyšší. Takhle se mě nejvíce líbil jako vždy povinně skvělý Vernon Wells v roli bondovského záporáka, tak neskutečná záchodová scéna. "Hoň si ho, ale nemluv s ním." 60% ()

darkrobyk

Byť filmaři nebyli o kvalitě vizuálních efektů dostatečně přesvědčeni, film za ně získal Oscara. Fantastická cesta se stala inspirací pro příběh naladěný do roviny parodické a komediální. Jsou zde zlí padouši, jak jinak, kteří se snaží získat převratný vynález. Dále zde máme jednoho zprvu nesympatického zkušebního pilota a chudáka Jacka, v jehož těle se onen pilot i s mini ponorkou nedopatřením ocitne. Vedle komických situací, jež z postupného sbližování se a spolupráce obou vyplývají, se objeví několik velmi napínavých scén. Má nejoblíbenější je napadení ponorky zmenšeným podmořským robotem, v jehož vnitřku se skrývá šílený zabiják. Roztočený vrták nezadržitelně proniká skrze okenní průzor ponorky... ()

juta

Závěr filmu mohl mít rychlejší spád, byl tam malý prostor pro to, aby se člověk začal malinko nudit, jinak efekty a lidské tělo bylo hodně věrohodné a Martin Short ukázal, že se hodí na potrhlé role. ()

MISSha

Nemůžu se ubránit tomu, že jinak výsledný velmi pozitivní dojem kazí pár nepochopitelných/nepovedených scén,například- zápas v autě s liliputánsky zmenčenými záporáky byl pořádně velkej úlet.Jinak hodně na pohodu film u kterého jsem se slušně bavila,žasla nad neuvěřitelnou podobou sympatického Dennise Quaida s Harrisonem Fordem a smála se nad komediastvím Martina Shorta. ()

paascha

Nerad dávám hvězdy z nostalgie, ale na druhou stranu, když vidím výkony některých místních mental mohykánů, jak sypou z rukávu hvězdy po tunách pro kdejakou sračku (NEBO MÁM RADĚJI NAPSAT DIARRHEU?), proč by mé oblíbené scífko z dob mládí a iluzí o dobrém světě v sametu a něze, mělo trpět? Scénář je povedený, výkony jsou přiměřené době a žánru, snad jen jistá nafouklá komediálnost mi trochu překáží, ale dá se to vydržet. A jako tenkrát, i dnes bych si přál takovou cestu absolvovat:-) ()

Pepinec

Ovečky Spielberga předběhly dobu a přišly na způsob, jak obelstít tupé vedení programu Nova Cinema. Díky tomu jsem si mohl vychutnat film skutečně celý a víte vy co? Byl dobrý! Zábavný, nápaditý a zpracovaný se samozřejmým přehledem. Jen škoda, že Dennis nepřistál v těle půvabné Meg Ryan... :-) ()

JohnnyD

Tisíckrát spracovaný námet tentokrát v háve technonaivných 80tych rokoch. Do ktorého desaťročia sa to už hodí viac? ()

Boogeyman

Klasika mého dětství.Je to příjemné a zábavné. Vizuální efekty jsou užasné i dnes, ale občas je to tak neuvěřitelně nelogické, že si člověk myslí, že scénárista si odskočil a zastoupil ho přestárlý šimpanz. ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický