Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

martycross

KONEČNĚ!! Ufff!! .. ...ale že mi to se Zelenou mílí trvalo ;) .. dlouhých dvanáct let .... Tenhle film se mi v devětadevadesátem vyhnul velice podivným způsobem. Poté jsem na něj ale tolikrát narážel v televizi, tu jsem viděl pár minut, tu o trochu delší sekvenci. Ale nikdy jsem něměl štěstí a bůhvíproč ani chuť, abych shlédnul film kompetně celý. A FILM STÁRNUL. A nabýval na věhlasu. A to takovým způsobem, že se stal mým jediným neshlédnutým filmem z top twenty on the world :) TAK AŽ DNES ...... a co na téhle vyjímečné podívané vyzdvihnout? Určitě Toma Hankse, který jako největší persona chrání pod svými křídly celý skvěle hrající herecký ansámbl. A potom příběh (ten už jsem ale víceméně znal předem). Musím uznat. Ten film je opravdový GIGANT!! ()

dan.pacino

Darabont se zas vyznamenal. Příběh, kde hltáte každé slovo a prožíváte každou chvilku. Děj postupně nabírá tempo a vcucává vás víc a víc. Jeden z největších filmových skvostů všech dob. Duncana miluju a to, co tu předvedl, je obrovský zářez do dějin kinematografie. ()

Lolita

Takový trošku prvoplánový doják snažící se vyždímat z diváka emoce do poslední kapky. Některé herecké výkony jsou skvělé, ale k nadšencům a fandům tohoto filmu se asi nepřidám :) takové *** a 1/2*... ()

Estrellita

Další důvod, proč nosit Darabonta na rukou. Je to velký PÁN (nejen) vězeňského dramatu, ať už je jeho příběh možný nebo ne. Lehce fantasy Zelená míle je film s naprosto precizní hereckou stránkou a až po okraj nacpaný emocemi všeho druhu. Přestože se tu zdánlivě nic moc neděje, život pro hrdiny pokračuje nebo odchází, podstata filmu se zažírá do morku kostí a po skončení zůstane pocit - ten pocit, pro který se vůbec na filmy díváme. 100% ()

filmmovier

Steven King, Frank Darabont a věznice, díl druhý. Zelená míle sice není tak dobrá jako Sahwshank, který je přece jen o něco málo lepší, krátší a silnější, ale tohle je taky naprostý... zázrak. Skutečně uchvatný film s naprosto jedinečnou atmosférou a intenzitou a čím víc se to blíží ke konci tím je to silnější a intenzivnější a to... se cení. Strhující výkony Toma Hankse, Davida Morse, Eugena Victora Toomse a jednoho z nejlepších a nejůžasnějších herců, kteří kdy žili... Michaela Clarka Duncana v roli božího zázraku. Mé pocity z toho filmu jsou i týden poté tak neuvěřitelně silné a intenzivní, že se prostě nedají pospat, ale víceméně mám výtku jenom jedinou - mohlo to být kratší, ale každá minuta toho filmu je tak úžasná, že to vlastně mohlo být i delší... Je to nezapomenutelné, neskutečně krásné a kurevsky dojemné, hlavně poslední půl hodina je neuvěřitelně strhující a asi to nejlepší, co ve filmovém světě vzniklo. John Coffey je jako kafe, ale psaný jinak a tenhle film je jedinečný. Dechberoucí, místy šokující a ohromně smutné. 100%, tenhle film si nic jiného než plnou palbu nezaslouží! ()

Lachtaan

Po 16ti letech svojí existence a po 17ti letech existence tohodle úžasného snímku jsem konečně dostal příležitosti se k tomuhle 3hodinovému pokladu světové kinematografie dokopat.. Vidím obrovskou výhodu psát svůj názor na film těsně poté, co člověk snímek zhlédne, protože v tu chvíli si pamatuje i ty největší detaily.. Zvláště když 3 dlouhé hodiny nepřetržitě sedí zahleděný do úžasného příběhu s excelentním Tomem Hanksem a skvělým M. C. Duncanem :) Vězeňská dramata jsou prostě už jako ze zvyku dělaná tak, aby dokázala diváka okouzlit natolik, že na takovýhle film nikdy nezapomene.. Zasloužená příčka mezi desítkou vůbec nejlepších filmů! ()

David.Darco

Sú len dva filmy, ktoré ma takmer donútili plakať. Zelená míľa je tým, pri ktorom som mal slzy viac ako na krajíčku. Emocionálna bomba, ktorá sa mi navždy zapíše do pamäti a do mojej TOP 5. ()

BROKEN_

Úžasný film s Tomem Hanksem! Tenhle film skvěle ukazuje, co to je za hrůzu, když je odsouzen nevinný člověk. Boží film s překvapením na konci. Frank Darabont umí zfilmovat knihy od Stephena Kinga ( více Vykoupení z věznice Shawshank ). Každý tenhle film musí vidět! ()

UhLee

(10/10). Naprosto dokonalý film ve všech ohledech, který mě dostal po všech směrech. Filmový zážitek, na který nikdy nezapomenu. Nějak takhle bych popsal dnešní shlédnutí Zelené milé které se neobešlo bez slz. Film má výborně napsané postavy a nezapomenutelný casting k tomu. I přes 3 hodiny stopáže utekl jako voda a neodtrhl jsem zrak od obrazovky. Hudba Thomase Newmana vás emocionálně rozloží a vy máte během jeho tónů husinu až na zadku. To nejdůležitější je však obrovské srdce celého filmu, které tepe i 20 let po jeho uvedení a pořád má pořádnou sílu. ()

Motinski

Magický film ktorý napriek svojej dĺžke zaujme, pohladí na duši, niektorých možno rozplače, ale hlavne ukazuje krásnu filmárčinu a príbeh čo nenechá nikoho chladným. Mal som podobne pocity ako pri  Shawshanku, takže vrelo odporúčam. Z top 3 najlepšie hodnotených filmov na ČSFD sa k tomuto vraciam najčastejšie. ()

senor

Určitě jsem věděl, že to není lepší než Vykoupení z věznice Shawshank, takže šlo jen o to o kolik moc to bude horší. Předem řeknu jasně že se mi to líbilo, a kdyby podobně dobré filmy dávali občas v kině, tak bych na ně chodil. Ovšem bylo to taky v podstatě hodně špatné a docela chápu některé cynické kritiky, kteří to strhají. Už v předchozím Darabontově filmu mi ze všeho nejvíc neseděla ta laskavost s jakou podává „reálný“ obraz z takového prostředí jako je vězení. Naštěstí mělo Vykoupení výhodu o něco lepšího scénáře a i když to je taky pohádka, pořád to bylo tak nějak v mezích uvěřitelnosti. Tohle bylo totiž strašně vykonstruované a prostě téměř nešlo na to přistoupit. Ve vykoupení byli vězni fajn (což je taky blbost) a ti zlí jsou dozorci. Tady byli hodní i ti dozorci. Zvláště postava Paula Edgecomba je poměrně šílená, i když Tom Hanks podává jako vždy kvalitní výkon. Herci byli do rolí vybráni řekl bych poměrně blbě, všichni jsou moc milí. Vzpomínám si na ksichty dozorců v Muži, který nebyl, když vedou Thortona na křeslo. Tak mají dozorci vypadat. Víte, ono se to na vás trochu podepíše, když odpravíte ze světa pár lidí. Nebo třeba charakter francouzského vězně, jakožto zločince, který je naprosto fajn, že byste ho skoro vzali do rodiny. Domací mazlíček myšák pan Jingless opět plní schematickou škatulku jako v předchozím filmu ten pták. Doufám že už Darabont nic podobného z vězení nenatočí, protože víc citovat sám sebe už snad ani nemůže. Obsazení je složeno z hodně známých tváří, i když možná méně známých jmen. Nejlepší postavou je asi Sam Rockwell v roli Divokého Billa. Hudba Thomase Newmana naštěstí nerušila tak jako u Road to Perdition, ale nebyla tak výrazná jako ve Vykoupení. Nakonec je však potřeba dodat že je možné se přes tyto věci nějak přenést, a pokud nejste výše zmíněný cynický kritik je možné se tímhle filmem dobře bavit. Ovšem obávám se, že pouze jednou. ()

Sokkk_y

Zde se nebudu moc rozepisovat. Zelená míle je podle mě jeden z nejlepších filmů Toma Hankse. Vše je vynikající od skvělého scénáře až po herecké výkony. Již od začátku jsem si myslel, že na konci bude happyend. Ovšem s ubíhajícími minutami se ve mě rodilo přesvědčení, že chudák John ten konec bohužel nepřežije... Při posledné scéně ve mě vřely emoce, až jsem musel pár těch slziček uronit. Je to nezapomenutelná podívaná. ()

A.L.E.S.

Nemůžu uvěřit, že to trvalo tři hodiny..., tři hodiny jsem ležel a ani nedýchal! Je to vážně Darabontův další vynikající počin a směle přiznám, že jsem brečel jako želva. O Hanksovi ani nemluvím, tohle je bez komentáře, toho herce mám velmi rád a zatím mě nezklamal ani v jedné z rolí (jen pro zajímavost, narodil se ve stejný den jako já :-) ). Doug Hutchison zahrál Percyho tak výborně, až jsem měl nutkání mu taky jednu vrazit. Uvědomil jsem si taky, že nesmrtelnost je nesmysl. Tímto tématem, avšak ve větším měřítku, což je zase trochu odklon, se zabývá Čapkův román "Věc Markopulos". Můj bláhový sen žít věčně (kdo z vás by po tomto netoužil, že?) by se tedy dříve či později stal peklem... Kdo u toho filmu nebrečel, nemá srdce. ()

Belbo

Film je to pouze a jen dobrý. Nic víc. Skvělá řemeslničina, dobré herecké výkony, příjemná hudba, prostě se na to hezky kouká, ale jakoukoli hlubší mašlenku jsem postrádal. SDtejný názor mám i na Darabondovo Výkoupení. ()

Samuel7

Frank Darabont zkrátka dokazuje, že filmy točit umí. Do všech detailů dotažený film, škoda jen, že stejně jako Vykoupení z věznice Shawshank nedostal žádného Oscara. Tento film je neuvěřitelně dojemný, a vyždímal ze mě tolik emocí jako žádný jiný. Ukrutně jsem nenáviděl Percyho, skoro plakal radostí, když Michael Clarke Duncan oživil myšku a byl zoufalý, když měl být popraven její majitel... ()

LiborGondek

Vedle filmu Forrest Gump, patří tento film k vrcholným výkonům Toma Hankse. Řežisér Darabont dal vznik filmu s napínavým a působivým dějem, který se okamžitě zařadil k vedoucí elitě nejlepších filmů posledních let. ()

DaUr

To, že je podle knihy od Stephena Kinga natočen tento stejnojmenný film, jsem věděl už dříve. Ale vyhledal jsem si ho až poté, co jsem knihu dočetl. Jednak to bylo naprosto mistrovsky napsané dílo, navíc bylo také prvním, u něhož jsem brečel (!). Film sám o sobě je neuvěřitelně emotivní záležitost, u které vám bude smutno jak z celkové zápletky okolo obrovitého černocha Johna Coffeyho, tak z drobného francouze a jeho myši. Atmosféru dotváří nádherná hudba, několik lehce humorných scén a postava jednoho velice nesympatického dozorce. Často se říká, že převést knihy Stephena Kinga na filmové plátno je velice těžké, ale ty, co jsem zatím viděl já (Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank a Tajemné okno) na mě rozhodně udělaly dojem. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem