Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

jojto

Sú filmy, ktoré stačí vidieť raz v živote a zostanú vo vás navždy. Krásny, citlivý príbeh o mystickom dobru a ľudskom zlu. ()

Tomy_Reardon

Zkouska zivota, tohle je zaklad celyho filmu, bez tohohle nema clovek narok chodit na csfd.. Je to ten nejemotivnejsi nejlidstejsi nejpropracovanejsi a nejprestiznejsi film vsech dob.. Je to uzasny ztvarneni zivota a smrti, slusnosti a nasili... Je to hodne verici film podle meho nazoru.. Ano i na konci slza tekla, prece jenom je ten svet obcas nespravedlivej a krutej!! Sem utahanej sefe, jako pes! ()

JenomDominik

,,Waaau" To je asi to první co si po zkouknutí filmu řeknete, teda po tom co si utřete ubrouskem slzy z očí. Film vás vtáhne do děje a vy to všechno jen hltáte s otevřenou pusou a čekáte ty tři hodiny jak to všechno dopadne. Na poprvé vám ty tři hodiny příjdou možná až dlouhé, ale když se na film podíváte po druhé, dojde vám že je ten čas naplno využitý. Nevím co k tomuto skvostu víc dodat, prostě dokonalé. 5* (100%) ()

NikaIn

Začiatok vás nezaujme,tento film sa rozbieha pomaličky,ale ked nabere obrátky už ho nič nezastaví.Hrnie sa emócia za emóciou,slzám sa neubráni ani tvrdý chlap.Duncan bol dokonalý,išlo mi srdce roztrhnúť keď pomáhal dozorcovej žene a keď ho popravovali s vedomím že je nevinný.Silnejšiu emočnú jazdu som nikdy nezažila.Videla som tento kúsok už veľa krát a vždy sa rozplačem na tom istom mieste.Dokonalé,klenot medzi drámami. ()

blekekeke

Trochu mne drásal přehršel všudypřítomného citu ... ale zase na druhou stranu příběh to byl pěknej, dojemnej, dobře natočenej a skvěle zahranej ... ()

TonoM

Suprový filmu na přelomu století, Darabont je veliký borec. Co se týče herců skvělé Hanks jako vždy extratřída a skvělý výkon ve VR Duncana. 85% ()

ekzorcist

Po dlhšom čase som sa nechal zlákať TV ponukou a pozrel som si film v hlavnom vysielacom čase na komerčnej tv. Tento trojhodinový moloch natiahli na 4 a štvrť hodiny. Okrem toho, že som musel vypiť 12 litrov kávy a spraviť si podobný postroj, ako mal Malcolm McDowell v Mechanickom pomaranči, to bolo nad očakávania dobré. Atmosféra gradovala postupne a herecké výkony boli na úrovni. Najviac ma potešil najmä malý mastný úchyl Percy, môj obľúbený žlčníky pojedajúci filantrop z Aktov X. Filtre kamery robili z každého záberu krásny obrázok, čo síce bolo "eye candy", ale v dnešnej dobe mi to už príde vyumelkované. Bohužiaľ slovenský dabing (a hlavne dialógy) je opäť raz veľmi podpriemerný. ()

DmKK

Tento film mě dojal jako žádný jiný , brečel jsem hned několikrát. Je to pravdu smutné jak si lidé mezi sebou dokáží ubližovat. Opět další nádherný příběh do sbírky Toma Hankse. ()

jackstifler

Tak tohle bylo něco neskutečného :) První film, u kterého jsem brečel jak malé děcko. Frank Darabont to má prostě v krvi. Tom Hanks tu hrál naprosto skvělou roli, kterou zvládl na výbornou. Vybavuju si každou část tohohle filmu a musím říct, že přesně tohle je ten nejlepší film, který jsem kdy viděl :) za mě 100% a kdyby šlo, tak těch hvězd dám i 1000 ♥. ()

Lukys

Tento film má své hodnocení víc než zaslouženě. Je vidět, že příběh odehrávající se prakticky jen ve vězení a nikde jinde, může mít hlavu a patu a nemusí nudit, i když se na obrazovce neděje nic zvláštního. Příběh je o partě dozorců a co hlídají vězně, kteří jen čekají na rozsudek smrti...což není veselé téma, ale i tak se tu najde pár chvilek, které potěší a trochu rozveselí. Děj je plný procitnutí. Všechna z toho jsou smutné až pochmurné momenty ve věznici "smrti", které Vás donutí přemýšlet. Film je plný pocitů, které tak naplňují příběh velkou kvalitou a dělají z něho jedinečný snímek. Posmutnělý až vážný děj Vás donutí tedy přemýšlet až tak, že Vám oněch vězňů i líto. Což jsem nečekal...a ne jen jich...díky těmto silně emotivním momentům Vám bude líto i (ne)obyčejných věcí o, kterých si myslíte, že jsou nedůležité a kterých byste si ve všedním životě ani nevšimli nebo je považovali za cenné. Smutek tu naštěstí střídá i ( netrapné ) veselí. Pár povzbuzujících chvilek se tu přeci jen najde. Ale nezapomínejme na to hlavní...pocity. Pokud se do celého příběhu ponoříte...dokážete cítit velkou lítost, odpuštění a hlavně bezmoc. Pokud se do děje něco co se Vám nelíbí ( ubližování, atd. ) dokážete trpět s postavami a cítit obrovskou nenávist a bezmoc. Záporáka ( dáli se tak nazvat ) budete nenávidět, až do morku kosti a budete mu přát jen to nejhorší, za to všechno zlo co stihne za celý příběh napáchat. Herci jsou výborní. Jak dozorci tak hlavně vězni. Obdivuji je všechny! Tentokrát se vykašlu na nějakou hudbu a kecy s efekty, páč tohle je hlavně o příběhu. Snímek je tedy pocitově smutný, emocionální, plný bolesti a lítosti, zamyšlení a i veselosti. A hlavně neskutečně zajímavý. Hodnocení: 90 % ()

vojaksvejk

Mám rozčítanú knihu. Ale zatiaľ sa zdá, že je to jeden z mála prípadov, kedy je film lepší než kniha. Skrátka good job, kiežby takýchto filmov bolo viac. ()

Jaryktichy

„Jedna z naprostých bomb, která mi vybouchla u obrazovky a ukázala se v plné parádě“. Byl jsem tak uchvácený, že nemám slov. Příběh o nevinném černochovi s nadpřirozenými schopnostmi, který sedí za „vraždu“. A Tom Hanks jako bachař zjistí, že vězeň dokáže zázraky, ale trestu smrti stejně neunikne, i když je nevinný. Příběh mne velice překvapil a já na něj zíral s otevřenou hubou !! Doporučuji ho všem, drama které vás určitě nezklame. Tento film budu hodně dlouho rozdýchávat a nevím co jiného na něj říct !! ()

toso7777

Pre mna jeden z najlepsich filmov vobec.Preco ? 1. Skvela rezia 2. Skvely namet od Kinga 3. Jedinecny Hanks a nielen on 4. Vynikajuca hudba ()

Dezolátos

Film o nespravedlnosti a bezmoci spravedlnost vykonat. Další vynikající zfilmování námětu Stephena Kinga. Velice dojemný a napínavý, rozhodně doporučuji. ()

Sevin14

Jeden z nejemotivnějších filmů pod sluncem. Krásný příběh se skvělými herci, který většinu lidí chytne za srdce. Pro mě osobně méně zajímavý než Shawshank, ale stále natolik kvalitní, že si zaslouží to nejvyšší hodnocení. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem