Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

zimi

No já byl zcela ohromen!!!!!!!!!!!!!! Kdo to neviděl tomu závidim, páč tě čeká OBROVSKEJ zážitek!!!!!!!!! Tak na nic nečekej a utíkej si to koupit, snad 100% Jo a taky si to přehraj:) ()

Geralt66

Nejlepší film všech dob? Pro mě ne. Film je to samozřejmě vynikající, perfektní zápletka, vynikající herecké výkony. Oba herci v hlavní roli, ano tady jsou hlavní role dvě, klobouk dolů. Zelená míle mě prostě oslovila ještě více. ()

M.C.S.

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Tento citát z prvních slov distributora plně vystihuje příběh tohoto filmu. Jedná se o plný formát umění Freemana a Robbinse na motivy úchvatné knihy autora Kinga. Jedná se o naprostou filmovou bombu, o klenot, který nestačí vidět jen jednou, neboť by se divák při jednom shlédnutí mohl ošidit o dokonale zahrané role. Jako by ani nehráli, ale žili tam. Pro mě - Výborný 100%. ()

Evziiik

Jeden z nejlepších filmů vůbec není třeba komentovat. Sílu takového příběhu není možné vystihnout několika slovy. ()

Stevo66

U mňa film číslo jedna! Celý dejovo dokonale spracované. Tim Robbins s Morganom Freemanom bodujú na plnej čiare. Všetko som im v tomto filme zožral aj s papučou. Dokonalosť filmu ho robí nesmrteľným!!! ()

Seiby1

Viděl jsem poprvé, podruhé... popáté, ale pořád nevím, proč se na ten film dívám znovu a znovu. Nevím, jak to dělá, že mě to pokaždé až tak vtáhne do děje jako bych to vždy viděl poprvé a chtěl to dokoukat jako bych to měl vidět naposled.. Jenom škoda, že se toto veledílo zrodilo v době Gumpa a Pulpa.. Určitě měl získat nějakou tu zlatou sošku minimálně za hudbu, která prohlubuje už neprohlubitelné.. Pro mě jasně ***** a jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Frank234

Vykoupení z věznice Shawshank je příručkou pro lidi, co neumí dlouhodobě bojovat.I když se zdá, že boj je dávno u konce a ještě ke všemu vše vypadá na fiasko, nic nekončí. V případě vykoupení vše začíná. Vítězství po tak tvrdém boji je pak o to sladší a film je tím pádem jedním z emočně nejsilnějších vůbec. ()

Freddies

Co k tomu více říct než dokonalost sama o sobě. Skvělé herecké výkony, námět, režie,... Né nadarmo je to můj nejoblíbenější film :) ()

altumm

Není mnoho filmů u kterých můžu za sebe napsat, že trvání přes dvě hodiny mi nevadí, dokonce naopak. Vesměs totiž "dlouhé" filmy nemám v oblibě, ale některá filmová díla to jednoduše potřebují. Úžasně vyprávěný příběh, který po sobě zanechá hlubokou stopu. ()

Dr.S

Opravdu až neuvěřitelný herecký a režisérský výkon. Film má hlavu prostředek a patu, a hlavně je to jeden s mála filmů na kterém se těžko něco vytýká. Tim Robbins po boku Morgana Freemana, neviděl sem lepší dvojici na hlavní roli u jakého koli filmu. Něco takového se natočí jenom párkrát za život a je to veliká škoda. Geniální ()

vitek11

Nejsem si jist jestli tento film můžu označit jako nejlepší film všech dob, ale jedno jistě říct můžu, je naprosto dokonalý. ()

forma

Z 'kraťoučké' povídky od Stephena Kinga vznikl nejlepší film všech dob. To jen dokazuje KINGovu velikost ! Unikum tohoto filmu ? Nedávno jsem ho viděl 2x za sebou a po druhém zhlédnutí, mě dostal stejně jako po tom prvním ! PS . Pokud váháte a nejste si jisti zda-li si přečíst povídku (Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank) , rozhodně to udělejte ! Klidně vám doporučím audio knihu se skvělým Oldřichem Kaiserem coby vypravěčem. ()

mikinko51

Čo k tomu dodať .... proste filmová lahôdka. Pri prvom zhliadnutí ma film dokonale priklincoval svojím záverom, ale aj dalsie a dalsie zhliadnutie (ked uz viem ako to dopadne) stále prežívam s hlavným hrdinom jeho jedinecný utek z vazenia. Ale aj ked je záver filmu proste uzasný, tak hodnotit film len podla neho by bolo povrchne. Tu vsak okrem zaveru slape cely film ako svajciarske hodinky a nebudete sa ani na minutu nudit. Tento film je krasnym prikladom toho, ze aj bez drahych milionovych efektov, bez nákladných akcnych scén, bez vybuchov, .... sa da natocit napinavy film. Ale predovsetkym, film krasne rozohrava jednotlive postavy, ich charaktery, atmosferu vazenia, ..... takze po par minutach sa budete citit, ako keby ste pozerali film o vasich dobrych znamych, ako keby ste aj vy prezili v tej vaznici minimalne 20 rokov .... A reziser sa nastastie neuchylil k prostemu moralizovaniu o systeme v americkych vezniciach - toto bol len taky podmaz na lepsie vykreslenie charakterov jednotlivych postav .... P.S. Toto je spolu so Zelenou milou jeden z dvoch filmov, ktore sa pacia proste celej rodine na 100% bez vyhrad .... ()

Kubi

!SPOILER! Když jsem se dostal k názvu filmu prvně a přečetl si pár recenzí o tom, jak Andy Dufresne přežívá pekelné vězení a nakonec z něho uniká, říkal jsem si, proč se to tedy jmenuje vykoupení, když jde o útěk? Film jsem si pustil a bylo mi to hned jasné. Úžasně vyprávěný Andyho příhěh jediným viníkem z celého Shawshanku, Redem, který se stává Andyho nejlepším přítelem. Bylo fajn vidět, jak krutý a zároveň pohodoví život ve vězení může být. V jednu chvíli je Andy pravou rukou ředitele a během chvilky tráví dva měsíce bez denního světla. Uvědomuje si, že za všechny chyby v životě už zaplatil, a proto má právo dostat se na svobodu. Tady mi došel význam názvu Vykoupení... Frank Darabont to dokázal výborně podat a příběh vás vcucne, jako vakuum. Nemám co dále dodat. Pět hvězd si tento film zaslouží. ()

felipe81

Tohle je, podle mě, po právu na 1. místě žebříčků CSFD. Nemám co dodat. Tenhle film má úplně vše, co film má mít. Fantazie! ()

chlodvik

Tak mě to šílenství kolem tohoto filmu asi minulo. To jsem mu dal šanci třikrát a pořád nic. Jo, je to poutavý příběh, OK, rozuzlení je zajímavé, ano, herci hrají skěle, hlavně Freeman ale nejlepší film vůbec?? Doják to je, o tom žádná, ale že bych o něm hodiny přemýšlel a nedokázal zapomenout? To ne. Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale je mi jasné, že jen proto abych šel proti proudu, tak dávám čtyři, ale víc ani ň. ()

tvurce

Tak jsem si včera večer opět kousek pustil. Dochrochtal jsem se k momentu, kdy ten grandiózně ztvárněný pičusoid v dobře padnoucím kostýmu bachaře rozšmelcoval obuškem prdel jedné z těch umanutě nesympatických homosetřiček, které pak nezbývalo než po zbytek života cucat sperma brčkem. Pak se mi náhle v hlavě rozfungovalo pivo. který mi celý večer naléval strejda život do chřtánu. I přes pivní rozostřenost mozku jsem si zamlsal při pohledu na tu filmařskou symfonii. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont