Divoké ulice

(festivalový název)
  • USA Savage Streets

Brenda (Blair) vede partu ostrých vysokoškolaček, které se pošťuchují s drsným gangem pankáčů (tak drsným, že jejich vůdce nosí místo náušnice žiletku a típá si cigarety o dlaň). Hoši ale neustojí, že „girls just wanna have fun“ a pomstí se jim za krádež a naplnění jejich auta odpadky tím, že znásilní Brendinu hluchoněmou sestřičku Heather. Z Brendy oděné do černé kůže se stává nelítostný anděl pomsty vyzbrojený lukem a železy na medvěda a roztahuje svá křídla nad členy gangu, aby je utopil v krvi.

Královna exploitation Linda Blair v plné síle. Heather si zahrála po Blair další populární béčková „queen of scream“, Linnea Quigley (NÁVRAT NOCI OŽIVLÝCH MRTVOL, CREEPOZOIDS, VICE ACADEMY I. a II., PAST BOSORKY) a na režijní stoličce seděl Danny Steinman, který rok poté natočil PÁTEK TŘINÁCTÉHO 5: NOVÝ ZAČÁTEK. (choze)

Knor

Čistě průměrnej rape and revenge s příšerným stylem pouliční ameriky 80. let. Všichni se oblíkali jako Alice Cooper nebo David Bowie, hrůza. Ale to je jedno. Asi je to stářím, ale film působí hloupoučce a naivně. Násilí nic moc a popravy zloduchů jsou rychlý a nezajímavý. Největším plusem jsou prsa Lindy Blair, ty se nikdy neokoukaj :-) ()

Pitryx

Tak jasně, je to béčko, to se musí přiznat, někteří herci to vysloveně flákali a v záběrech jsou chyby. Ale pro mne je toto víceméně srdeční záležitost. Budu tedy trošku neobjektivní a trošku nadhodnotím. Chtělo to okořenit gore scénami v závěru a bylo by to ještě lepší. Děj má vcelku spád, je v něm i trocha erotiky, hlucho je dost, ale nejde o akční film. Závěr se měl více propracovat. Motiv pomsty je zde příliš krátký. Ale přece i s trochou nostalgie hodnotím jako nadprůměr. ()

Blazkowicz

K nadšené většině se tentokrát nepřidám. Moc se mi to nelíbilo. Působí to opravdu blbě. Jak dějově, kdy se něco děje posledních dvacet minut a samotná pomsta na mě vůbec nezapůsobila, tak i vším ostatním. Všechno je to takové nic moc. Banda je k smíchu a ten, kterému se to nelíbí, jen vříská a nic nedělá. Dívčí osazenstvo marné. 2+* ()

Eigis

Děj filmu se rozhodně nedá označit jako inteligentní, a ani herecké výkony neoslní. Ovšem pokud se na film kouká divák s nadhledem a jeho předvídavost příjímá spíše s pobavením, stává se toto dílko celkem příjemnou záležitostí. ()

Madax

Vnikající kousek, z něhož přímo čiší půvab osmdesátých let minulého století. Tenkrát se prostě uměla točit ta nejkvalitnější béčka (v nejlepším slova smyslu), která i přes veškerou tu brakovitost, divné herecké výkony většiny přítomných a celkové ochotnické provedení byla patřičně cool a dokázala diváka chytit za srdce. U tohoto filmu jsem se pobavil tisíckrát víc, než u většiny současných "áček". Ostatně už fakt, že v tom hraje Linnea Quigley, třebaže jen vedlejší roli, prozrazuje mnohé. ()

MFZB

Rape & Revenge je fakt jeden z mojich obľúbených a nie až tak veľmi preskúmaných subžánrov a preto som sa zrejme rozhodol pustiť si toto dosť neznáme dielko na ktoré som natrafil náhodou. Film je fakt skvelý, len škoda trocha nedotiahnutých gore efektov a mohlo byť aj za 5. No fakt by som nepovedal, že z nevinnej Regan posadnutej satanom sa vykľuje drsná vykonávateľka pomsty...Napriek svojmu veku je film pre fanúšikov spomínaného subžánru povinnosť... ()

nanamarak1

Čistá esence vylízanosti. Ale zábavné vylízanosti. Skloubením stupidního scénáře, šílené módy, toporných herců, plnočelné nahoty a povedené hudby vznikl ten správný céčkový koktejl. A Robert Dryer co by hlavní záporák předvádí překvapivě slušný výkon. Nejlepší Steinnmanův film. ()

montel

Brenda (Linda Blair) je vůdce dívčí štredoškolské party, která se často poflakuje ulicemi a hledá nějaké to povyražení. Problémy si dívky najdou jednoho večera, kdy si jich všimne čtveřice grázlů, vedená nemilosrdným Jakem (Robert Dryer). První setkání s gaunerama dívky ještě ustojí bez problémů, jakmile však Jakeova banda zamíří na jejich střední školu, vymáhat se peněz z jednoho žáka, všimnou si hluchoněmé Brendiny sestry Heather (Linnea Qoigley), kterou zbijí a znásilní. Policie však proti nim nemá žádné důkazy a když Jake v afektu zabije Brendinu kamarádku, vydává se pomstychtivá Brenda do nočních ulic, aby vykonala svou pomstu...Klasika ze starých VHS. Jako malý jsem tento film miloval. Ani jsem si v té době nevšimnul, že je tam tolik nahotinek. Ani v dnešní době film neztrácí své kouzlo a já můžu jen vřele doporučit. Škoda, že je scénář až tak naivní. 60% ()

Kletus

Násilí, vulgarita, prvoplánová nahota a neodolatejnej osmdesátkovej kabát... Je tam všechno, ale nálepka horor tomuto tak trochu teenagerovskému thrilleru rozhodně nepatří to ovšem filmu neubírá, právě naopak. Ovšem co filmu ubírá je závěr, kdy se to Lindě Blér vymkne a celé finále se přesune do prodejny s barvama a málem se film promění v taškařici ve stylu Sám doma, ale přesto se jedná o jak už někdo řekl neprávem zapomenutý osmdesátkový kus, který potěší všechny brakové milovníky a fandy R&R filmů. ()

Profík

Z dnešního pohledu strašlivě naivní a hloupoučké, osmdesátková móda bizarní, herecké výkony ale nebyly tak strašné, jak jsem čekal, ty vlastně klidně mohly být horší, ale zábavné, málokdy to začne nějak výrazně nudit, vždycky se tam aspoň objeví nějaká wtf scéna, nebo aspoň sympatická prvoplánová nahota. Je tu u toho popis akční, horor a drama, to poslední možná, to první trochu, té akce mohlo být víc a lepší, ale ponejvíce je to dnes komedie. 75%. ()

Kaylar

Vida, vida, co lze objevit za skvosty v moři filmů 80. let... A je mi jasné, že zase nebudu ani kritická ani objektivní, protože: film měl (pro mě) všechny atributy filmů, na které se ráda dívám. Je mi úplně ukradené, že studentky asi po vizuální stránce neodpovídaly tehdejší realitě a že příběh samotný je prostě vymyšlený a že hlavní hrdinka by asi sama nezvládla zlikvidovat maníky, co znásilnili její mladší sestru a že... Mně se film prostě líbil a určitě se na něj ještě někdy ráda podívám. Je to, pravda, takové osmdesátkové bahníčko, ale když já si v tom tak ráda čvachtám! ()