Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

korbitch22

Pro tohle béčko mám neskutečnou slabost. Ostatně jako pro všechny 90. Thrillery o různých zločincích na útěku, respektive neprávem obviněných na útěku. Esence těch 90. Let mě vždycky dělá neskutečnou radost. Typická hudba, typická šablona, ale funguje to. Stejně jako Uprchlík nebo Šerifové. ()

Arsenal83

Skvelý výkon Morgana Freemana. V tom, že vyzerá už 25 až 30 rokov rovnako staro. Za to Reeves s Weisz dvojica bez chémia a taká vypelichaná ako práve vyliahnuté kurča. Každopádne dobrá gererálka pre Reevesa, lebo ten utekal a utekal a potom zase len utekal a utekal. Takže sa našteľoval na Matrix. ()

Roman.Ticka

Přenudné školní instruktážní video z chemické laboratoře o tom, jak v ní (ne)dělat experimenty, jinak hrozí riziko výbuchu. Buď za to může roztržitý pan učitel nebo nezbedný nepozorný žák, ale když to udělá bum a vyletí celá škola do luftu, tak je viník vlastně jedno, kým je. V krajním případě za to může pan inspektor, protože zrovna přišel na inspekci a zjistil, že se ve školním prostředí děje něco nekalého, co vybočuje ze zavedených tradic školního řádu a to se prostě nesmí. Tečka. ()

MM11

Je škoda, že musí dostávat Andrew Davis tak otřepané náměty. Jeho schopnosti totiž nejsou vůbec marné. Ve filmu Řetězová reakce dostává k ruce schopného Keanu Reevese a osvědčeného Morgana Freemana. Avšak ani trochu se mu nedostává nějaké nosné děkové linie a všechny "perličky" scénáristy už jsme viděli mockrát. Davis za konečný výsledek nenese vinu. ()

ARI50

Bohužel jsem čekal hodně a dostal jen rychlou odezvu tenhle film si určitě měl zasloužit mnohem více. ()

becki_tu

Ačkoliv jde o snůšku nejklasičtějších žánrových klišé a tak trochu variaci na Uprchlíka a filmy jemu podobné, mě se tenhle film opravdu líbil. Keanu Reeves jako štvaný hrdina, Rachel Weisz jako sympatický doprovod, Morgan Freeman jako výstavní záporák a k tomu samozřejmě banda hláškujících federálů. Jo, takhle nějak vypadá zábavná a poctivá akční jednohubka. 70% ()

Lacike

Ekoagitka na rovnakej inteligentnej urovni ako Aljaška v plameňoch. Jak to, ze v tychto ekofilmoch je zakazdym nejaky velky ekovybuch? Alebo ze by nebol az tak ekologicky? :-) Na to nechcem ani pomysliet. A najlepsie ak nebudete vôbec premyslat nad filmom. Radsej sa sustredte na akciu. No ale tej tu bohuzial tiez vela nieje. A ani ten megavybuch mi uz nepripadal tak cool ako pred rokmi. Jedine, co sa mi pacilo, bolo to blbnutie na zdvihnutom moste. Väcsinu filmu Reeves iba uteka jak keby si Davis myslel, ze stale toci Uprchlika. Chyba tu ale jak charizmaticky prenasledovatel T.L. Jones, tak aj nejake rafinovane spôsoby neustalych unikov na poslednu chvilu a napinave patranie po pravom pachatelovi. Postavy su napisane tiez mizerne. O Reevesovej postave sa nedozvieme vôbec nic, Weiszova parkrat uroni slzu pri pomysleni v akom filme sa ocitla. Chemia medzi nimi logicky ziadna nie je a Freeman čumí jak vyjaveny v zmätení z toho, ci ma hrat kladasa alebo zaporaka. Inak povedane, ani solidny rutiner Davis z toho mizerneho scenara nedostal nic aspon trochu zaujimaveho a tak je film iba stratou casu. 2/10. ()

BoPo

Andrew Davis bol po Uprchlíkovi (1993) určite žiadaným zbožím a dostal tak k ruke viac než zaujímavé ústredné herecké trio. Morgan Freeman bol na absolútnom vrchole. Mal za sebou Vykoupení z věznice Shawshank a Sedm. Na Rachel Weisz síce múmia len čakala, ale na to sa krása nepýta. Keanu Reeves bol už zavedenou značkou. Mal na konte Bod zlomu, Drákulu a Nebezpečnú rychlost. A čo z toho vzniklo? Zlepenec všetkého a ničoho. ()

Terva

CITÁT - Znečistíme a zalidníme tuto Planetu až na hranici zkázy............ Nalákalo mě slušné herecké obsazení. Koho by nelákalo vidět spolu herce jako je Keanu Reeves, Morgan Freeman a Rachel Weisz? Navíc mám rád téma ekosystémů a hlavně hydroenergie. Také je mi jasné, že nález levného zdroje energie by znamenala zkázu pro velké monopoly a také i zkázu některých celých států, které žijí jenom z ropy. Kdyby si tak mohl každý vyrábět energii jen z vodovodního kohoutku - to by bylo něco. Já však věřím, že takovéto technologie už dávno spatřily světlo světa, ale byly zase rychle pohřbeny, aby se náhodou nerozmohly. A k filmu? To už je třetí film, kde hraje Rachel Weizs opilou. CITÁT - Vy asi budete ta druhá teroristka.......... Podprůměrný až lehce průměrný akční snímek. Z Keanu Reevsem jsem viděl lepší filmy. V tomto příběhu jde všechno až moc jednoduše. ()

JohnCZ

Konspiračně-útěkový thriller spíše průměrnějšího ražení s klasicky nezaměnitelnou devadesátkovou atmosférou, ovšem s banálním, avšak zbytečně nepřehledně podaným scénářem, haprujícím tempem a překvapivě i nic moc výkony jinak sympatických hvězd v hlavních rolích. Jestli mě ale něco zaujalo, tak to byla scéna s Eddiem a bezdomovcem, která nápadně připomíná známé fotky, kde podobným způsobem zabíjí volný čas i samotný Keanu Reeves. ()

Blofeld

Ukázka toho, co se dá zkazit v thrilleru. Řetězová reakce nabízí: skvělé herce říkající příšerné dialogy ("Proč by polda zabíjel poldu?" Dramamtická pauza "Třeba to nebyla policie"), okoukané a nudné akční scény se spoustou chyb v kontinuitě, samoúčelné zvraty a tisíckrát viděný příběh. To Musíte Vidět! Andrew Davis nezvládá, jedině scéna nástupu agenta Forda opsaná z režisérova skvělého Uprchlíka za něco stojí. Jo a občas to tam pěkně bouchá. P.S.: Přirovnání k Hitchcockovi je poněkud mimo mísu. Pravda ale je, že jsem si několikrát říkal "To by se Rogeru Thornhillovi nestalo..." ()

Revanx

Mladý Keanu Reeves hrá vcelku geniálneho vedca, ktorý si dokáže poradiť s cvičenými zabijakmi, tajnými službami a inými nie tak príjemnými vecami. A k tomu zviesť aj slečnu Weisz. To všetko vo filme bez spádu, napätia a bohužiaľ často aj bez logiky. ()

corpsy

Andrew Davis, chcel svetu dokázať, že UTEČENEC nebol výnimka. Ale práve, že bol. Film natrieskaný akčnými nápadmi, doplatil na paradoxne pomalé tempo. ()

DDT

Průměrné televizní krmivo. Slovo "inteligentní", které se tu v komentářích několikrát objevuje, bych s tímhle filmem rozhodně nespojoval. ()

erased

Obyčejný akční thriller s bezvadnou ústřední trojicí. Především Keanu Reeves mi zde byl po dlouhé době sympatický, zdejší nadšený podivín mi byl mnohem příjemnější než jeho typický akční hrdina. Oba jeho kolegové nijak nevynikají proti jejich ostatním rolím, takže sice nenadchnou, ale ani neurazí. A to samé se vlastně dá říct i o zbytku filmu. ()

Derek

v niektorych momentov je retazova reakcia zabavna (hlavne ked andrew davis kopiruje svojho uprchlika), ale vacsinu casu ide prave o slabu kopirku o par tried lepsieho uprchlika. hlavne tupy scenar a herecke vykony (z kategorie ospalych ) zrazaju film na kolena... ()

Anglie

Souhlasím s těmi, kteří tento film považují za nadprůměrný. Vždyť jde o perfektní sci-fi. Reeves opět prokazuje, že je mistrem civilního herectví a i jinak je tenhle film dost sympatický. U některých filmů asi nepochopím, proč propadly... ()