Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Hapretor

McQueen a Newman - dvojice velikánů. Katastrofický film úsměvný a vážný zároveň. Je málo filmů, které mě pobaví a usadí zároveň. Tento je jeden z nich. Ani naivní happyend mě nezklamal. Přál jsem všem, aby se zachránili. I když trocha úmrtí navíc, by také nebyla naškodu - pro více napětí. Atmosféra dobrá, lepší než ve většině současných počítačově "vylepšených" filmů. Někdy méně je více. U podobných starých filmů to platí na 100%. ()

Rokle

Dodnes je toto drama nesmírně napínavé a diváka drží po více jak dvě a půl hodiny v permanentním strachu o životy lidí v mrakodrapu. Ukázka toho, že určité filmy jsou nadčasové. ()

Radek.SCH

Jediná přednost: Newman, McQueen. Jinak je to typický produkt hollywoodu se vším všudy, včetně bad guys, hrdinů z lidu a ABSOLUTNĚ nerealistyckým dějem a krkolomnými zvraty. - 60 % ()

GOREGASM

Historický pilíř katastrofického žánru, kterému nechybí umně gradované napětí, luxusní herecké obsazení a plnokrevný scénář, díky čemuž si téměř tříhodinové drama užijete bez bolestivých popálenin, přestože plameny jednotlivých scén si kaskadéři pamatují (pokud jsou ještě naživu) dodnes. 85% ()

helloween93

Když se řekne katastrofický film, vybaví se mi tohle veledílo s Newmanem a McQueenem. Na tehdejší dobu technicky velmi dobře zvládnutý film, který sledujete a vůbec vám nepřijde, že to má přes dvě a půl hodiny. Závěrečné spláchnutí vodou je velmi originální a dramatický. Klasika žánru. ()

Evander

Skleněné peklo je na svou dobu jistě mistrovským dílem, dnes však některé scény působí spíše úsměvně, což trochu sráží vážnost děje. Herecké obsazení je skvělé a tomu odpovídají i předvedené výkony. 85% ()

Rathalos

V tej dobe natocit takyto film je fakt tazke uverit,ale zazraky sa deju,Steve McQueen asi vo svojej vrcholnej forme...:-) ()

MickeyStuma

Na svou dobu velkolepé dílo neztrácející ani dnes na své atraktivitě. Jak je řečeno na samém začátku příběhu, jedná se o poctu hasičům celého světa, kteří při zásahu umírají aby druzí žili. Nese v sobě i kritiku snahy postavit co největší dílo avšak co nejlevnější. Dopady takového jednání jsou katastrofické, které se neobejdou bez obětí zcela zbytečných. Po technické stránce není co dodat. Zub času sice i tady krapet zapracoval, ale i tak není co vytknout. Krásně plynulý děj za podpory filmových hvězd. Steve McQueen a Paul Newman se výborně doplňuji a vytváří neodolatelnou dvojku. Nejvíce snad překvapí účast Freda Asteira. Ale je tu mnoho dalších a kupodivu pozornost na sebe neztrhávají. Ano, příběh je značně jednoduchý, avšak různé osudy jednotlivců i tak citově zasáhnou. Lidská neomalenost a přesvědčení přežít za každou cenu. V 70. letech vzniklo mnoho katastrofických snímků, z nichž nejznámější jsou hlavně z prostředí dopravních letadel. Ale požár v mrakodrapu je teprve peklo. A lidé se nepoučí a nepoučí. Tento snímek stojí za to vidět. ()

chrispe

Ty brďo. 1974 a taková pecka. Jasně, dnes už tam člověk může vidět mouchy, protože film je v mnoha věcech už jinde, ale věřím, že ve své době seděli diváci v kině s pusou otevřenou až ke špičkám bot. I já v roce 2020 chvílemi seděla. :D Film, kde si fakt žádná postava nemůže být jistá. Film se spádem, napětím, skvělým hereckým obsazením... no zkrátka má fakt všechno a fakt zaujme i po 46!!! letech. Bravo. ()

Besyn

Bezpochyby nejklasičtější a nejlepší katastrofický film,co kdy byl natočen a který se už bude těžko překonávat.Herecké výkony všech hvězd,technické provedení,atmosféra-to všechno je v rámci žánru dovedeno až do úplné dokonalosti.A je to opravdu peklo !! ()

Barak

Zbytečně dlouhé. Má to sice grády, je to hodně napínavé, ale zkrácení o několik minut, by tomu i prospělo. Efekty jsou oproti dnešku už zastarelé, ale rozhodně je stále na co koukat. Najdeme tu i pár "nedomyšleností", ale jinak se u filmu určitě nudit nebudete.... ()

sumperacek

Klasika katastrofických bijáků. Možná se z konečné scény měli architekti přiučit při stavbě Twins. To už však bylo pozdě. Ale to už je jiná písnička. ()

Jeand´Boa

Škoda jen že takovéto klasické filmy dávají v budoucnu vniknout otřesným (německým) katastrofickým snad až déčkům, kde se nechá zničit téměř vše...je až k nevíře, že v minulosti byli tvůrci schopni natočit takovéto skvosty a oproti tomu s postupem času, kdy by měl jít vývoj kupředu, tomu tak není... ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson