slunicko2

Dá se to, ale nadšení ode mne nečekejte. 1)  Na celkem umně spletenou spekulaci o pozadí známé londýnské bankovní loupeže se docela dobře dívá. Film mě ovšem nijak nenadchl._____ 2)  Spoiler. Dějová konstrukce chvílemi působí vskutku úsměvně._____ Z celého Londýna si všichni dotčení vybrali právě Lloyds Bank, aby do jejího trezoru uložili své vlastní špinavé svědomí - politický vyděrač, jiní potencionální vyděrači i producent pornografie._____ K loupeži je angažován pár hodin před začátkem i trotl s vysílačkou, který zkazí, co může._____ Organizace loupeže působí dost amatérsky._____ Co asi řekla na film královská rodina a princezna Margaret?_____ 3)  29letý Stephen Campbell Moore (vlasatý člen bandy Kevin) a 30letý Daniel Mays (nadšený Dave) mě na rozdíl od asexuálního Stathama udrželi u obrazovky, ale i o nich platí - žádné nadšení. ()

MATADOR

Zpočátku velmi pěkný thriller s bankovním přepadením a úžasnou hudbou, ba dokonce i nastínění doby v sedmdesátých letech bylo velmi příjemné. Ale druhá část už ztrácela svou krásu a popravdě řečeno nebyla ani tak zajímavá. Na The Bank Job se kouká příjemně zvláště s mým charizmatickým a oblíbeným Jasonem Stathamem, ale i další role jsou více než příjemné, i když ten scénář je na to už podstatě hůře. Ale i tak pěkných 65% ()

Aiax

Moc příjemná, sympatická a hlavně civilně natočená "podfuckovka" s extra přidanou hodnotou - jakýmsi politickým přesahem stojícím na reálných událostech. Atmosféra 70. let je naprosto bezchybná a člověk si odnese aspoň o trochu víc než feel-good pocit a mžitky před očima, jako u jiných exemplářů lehčího žánru. ()

reqiuem

tak na začátek musim říct, že jestli je film natočen podle skutečný nebo smyšlený události pro mě nehraje vůbec žádnou roli..uvěřit můžu i fantasy a vim, že se to nestalo....každopádně The Bank Job mně moc nezaujal..možná to bylo právě kvůli Jasonu Stathamovi, kterej, a někteří mi prominou, je mi krajně nesympatickej.. ()

FilmFan24

Je radost zase vidět stylovou (ale co je vlastně stylová?) kriminálku, odehrávající se v sedmdesátých letech a ještě k tomu podle skutečné události bankovní loupeže, která přímo zasáhla britskou královskou rodinu. Už úvodní nástup "Toho, co sbalil prachy a vypadl", Jasona Stathama, dává tušit, že se dostane porce kvalitní zábavy z britských ostrovů. Divák se dozví tak akorát dost, že hlavní hrdina Tery na tom zrovna není dobře a tak návrh "Femme Fatale" Saffron Burrovs, vykrást banku se zdá výborným nápadem, jak se odrazit ode dna a mít, jak se říká vystaráno...Plán až moc jednoduchý na to, aby v tom nebyl nějaký zádrhel. Terry se svými kumpány netuší, že v pozadí tahá za nitky přímo jedna tajná vládní organizace. Vše jde podle plánu až do chvíle, kdy tým narazí v bankovním sejfu na schránku 118, která ukrývá choulostivé fotografie...V druhé polovině filmu, kde se roztočí lavina událostí, které bohužel na mnohé členy party budou mít osudový dosah. Zručně natočená kriminálka s přesahem politického thrilleru, kde zlodějíčci jsou paradoxně ti, kterým po celou dobu fandíme. Svižně sestříhané a podbarvené hudbou osmdesátých let. ()

Dubro

Svižne natočený adrenalínový snímok v hlavnej úlohe s tentoraz vynikajúcim a zarasteným Stathamom, ktorému dobre sekunduje sexy Burrows a MI-5 (či MI-6 ?). ()

dee-key

Dobrý, dobrý to bylo. A na to že tam hrál Statham se tam ani nevyskytlo tolik zmlácených lidí. Samozřejmě můžeme říct, že to je něco jako Dannyho parťáci nebo jiný filmy o vloupačkách. Jenže mě se líbilo, že tohle v sobě mělo takovej ten pravdivej podtext. Takovej ten příběh z každodenního života zabalnej do akce a naservírovanej na stříbrném tácku napětí. Nebylo to špatný. 3,958 * ()

Frenegonda

Jízda přesně podle mýho gusta. Je to napínavý až do konce. Hrají tam moji oblíbení herci.... zkrátka a dobře perfektní oddychovka. ()

Eldrick

Už jen fakt, že za celej film neni pořádně poznat, že se má odehrávat v 70. letech, o něčem vypovídá. Kde je nějaká atmosféra 70. let? Dobový účesy, kostýmy a auta to fakt nezachrání. Závěrečný titulky, kdy mi došlo, že tohle mělo být podle skutečný události, mě vyloženě rozesmály. Těžkej průměr bez vyšších ambic, kterej nemá s realitou, kterou měl zachytit, nic společnýho. ()

kinderman

První část filmu o bandě amatérských bankovních lupičů, kteří se nechali nevědomky zaplést do mnohem vyšší hry, může chvílemi evokovat Allenovy Darebáčky, po dokonané krádeži se však mění na drsný thriller, kdy je třeba v zájmu přežití neztratit hlavu a rychle kombinovat. Roger Donaldson daroval Jasonu Stathamovi zatím nejlepší film hercovy solidně akcelerující kariéry. ()

Fanucci

Dialogy dost často skřípou, herecké výkony jsou velmi průměrné a celá zápletka se až naivně vyvine ve prospěch hl. hrdinů. Navíc film postrádá atmosféru...např. ty 70. léta se vůbec nepodařilo filmu navodit. Průměr. ()

dyfur

...........asi najlepší film J.S. .....pútavý, napínavý dej ....dobre natočený .....s dobrým koncom..... podľa skutočnej udalosti údajne....príjemne prekvapilo..... ()

Carlossss

Zajímavá kriminálka, která ovšem dojíždí na svůj nepříliš originální děj. Dívalo se na to hezky, všechno bylo krásně jasné a přímočaré, ale to je prostě všechno! Statham hraje čím dál líp a jsem upřímně zvědavý, co mi ještě předvede... ostatní herci byli také obstojní. Bank Job by obstál jako televizní film nebo epizoda Profesionálů, ale celovečerní formát ubírá námětu hodně na výživnosti. ()

maverick10

Trochu jiny pohled na "bank jobs" filmy. Tento snimek nepojednava o jedne velke zlodejine, ta se kupodivu odehraje dost rychle, ale predevsim o nasledcich onoho trestneho cinu. Hold z jedne loupeze nemusite nasrat pouze policii. Ve filmu kraluje neprekonatelny nastupce Bruce Willise a to jeho anglicky kolega Jason Statham. Pridejme si k tomu krasnou Saffron Burrows a solidni poctiva anglicka jizda muze zacit. ()

SonG

Nebýt prvních minut, kde jsem opravdu vůbec nevěděl, kkterá bije, dal bych plný počet, protože co se rozjede potom ,to se jen tak hned nevidí. Statham dokazuje, že umí zahrát i na klidnější notu, film má výborný spád a nádech 70. let tomuhle kousku dodává jen a jen na lesku. Supr příběh, bomba gradace a ten konec! ()

kagemush

Jakmile mi T.Rex hned na začátku připoměli,že už je zas rok 70,musel jsem to na chvíli vypnout a jít trochu si zahulit. To nešlo jinak. No a pak jsem to docela v pohodě dokoukal. ()

mikinhoo

Konec dobrý, všechno dobrý... Loupež v bance aneb štěstí jak z pr**** a následně, co se stane, když si proti sobě poštveš policii, zkorumpovanou policii, krále porna a MI-5/6 ("Nikdy nejdou rozeznat. Chodí ke stejnýmu krejčímu, chodí na stejnou posr*** školu..." Škoda, že si pan režisér nepohrál s napínavostí filmu. To by už bylo na 5*, takhle tomu dávám slušný 4* ()