Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

Simako

Můj nejoblíbenější film s Harrisonem Fordem. Jeden z jeho nejlepších výkonů, dokonce i nejlepší!! Skvělý thriller, který by si zasloužil více než pět hvězdiček. Bravo!!! ()

C.B.Lister

Jeden z mych nejoblíbenějších krimi thrilleru vůbec. Ford přesně sedí ale ne jinak tomu je s Jonesem jako nekompromisnim vyšetrovateli. Perfektni role. ()

MAST3R

Skvělí film o soudně nesprávně obviněném doktoru Richardu Kimbelovi(Ford), který se po nehodě autobusu snaží nalézt vraha své manželky a přitom mu je v patách policie v čele s Samem Gerhardem(Tomme Lee Jones - který za skvěle zahranou roli má Oskara, a po právu). Napínavý děj, který není nijak složitý, vlastně celí film je jednoduchý. Ale ten správný náboj mu dodává Ford z Jonesem díky nimž má film tu správnou atmosféru. 90% ()

YOGI_BEAR

Genialita na nejvyšším stupni. Také to bývala jedna z mých nejohranějších VHS:-) Toto bych dal jako klasický příklad thrilleru, ano, když se řekne thriller, vždycky se mi vybaví právě Uprchlík. Příběh je v naprosto lineární a téměř nijak neodbočí, přesto mě ani nachvilku nenapadlo, že bych se vůbec mohl nudit. Právě naopak. Jedna napínavá scéna střídá ještě napínavější a tak to je až do strhujícího finále. Jak Harrison Ford, tak Tommy Le Jones předvádějí v Uprchlíkovi zřejmě nejlepší výkony své herecké kariéry. Ten oscar je toho důkazem. Sam Gerard hláškuje jako o život. Teď jenom taková malá nepřesnost, nebo možná jen nepochopení z mé strany. Když FBI poslouchá záznam hovoru a zjišťují co slyší v pozadí(nadzemka), jaktože nemají také nějaký záznam, co to je vůbec za hovor, odkud Kimble volá? Je velice nepravděpodobné, že by to nevěděli odkud to je. Asi je to takhle zaujímavější... ()

david666

V době vzniku bych možná * přidal. Každopádně se jedná o poctivé krimi ze staré školy, kde spolu T.L.Jones a H.Ford rozehráli skvělý herecký koncert. ()

Sentinel

Zabili mu ženu, odsoudili ho k smrti, ale on se nevzdal. Nářez od začátku až do konce a bez kompromisů. Jeden z nejlepších filmů Harrisona Forda. ()

Rieux

Nechapem preco je to tu hodnotene tak vysoko. Pre mna priemerny thriller s dejom, ktory som uz niekolkokrat videl a ktory vyzdvihuju vykony Forda a T. L. Jonesa. Je to dobre, hlavne vecer ked nemate co robit, ale nic svetoborne na tom nevidim. ()

E.T.Martin

Tohle byla ve své době bomba. Dynamický akční film, jakého do té doby snad nebylo. Při nedávném opětovném shlédnutí v televizi mi ale přišlo, že filmová řeč Uprchlíka už jaksi zestárla. Není divu, v době Bourneů a jemu podobných. Při této příležitosti se ale vnuká otázka: co bude za 15 let s takovým agentem Bournem? Bude taky tak zastaralý a málo dynamický? ()

Dexter666

Brilantná akčná detektívka s vrcholným obsadením dvoch hlavných kontrahentov. Strhujúci dej je najmä výsledkom výborného scenára, ktorý je ešte umocnený výbornými Howardovými hudobnými motívmi. De facto sa jedná o kultový film žánru. ()

SphAnel

věřil jsem všemu, nebylo to podle skutečné události? No teď vážně, co bych vytknul? Hmmm, nic sakra, prostě dokonalé, všechno bylo tam kde má být, dějově chytne a nepustí, žádná černá nudná pasáž na vyčištění zubů... jo myslím, že plnej knedl si to zaslouží! ()

Nerajohn

Bezpochyby jeden z nejlepších filmů svého žánru. Už úvodní útěk od havárie busu k přehradě je vynikající, a i když ve druhé polovině se tempo zvolní, kvalita zůstává. ()

paniColombova

Perfektní thriller, který nikdy nezestárne s perfektním Harrisonem Fordem a Tommy Lee Jonesem. Film je propracovaný od začátku až do konce ve všech detailech. Divák si "kouše nehty" po celou dobu filmu. Podle mého klenot mezi akčními thrillery. Nové thrillery už nevypadají tak reálně. Už jsou příliš zmodernizované. A narozdíl od jiných filmů, kde se jejich pokračování tolik nevydaří, se to tady povedlo stoprocentně. Řeč je o druhém díle Šerifové. Taktéž špičkový snímek. ()

Ruadek

Strhující thriller průměrného režiséra, v jeho nejsilnějším období. Nejen spád a chytrý scénář ale především dokonalý výběr herců do svých rolí : dvojice Ford - Jones je přesná a táhne film na svých ramenou ... přesto mi k plné palbě ještě fous chybí. **** 16.2.2010 ()

halberdier

Špičkový akční thriller, který můžu klidně vidět 100x a pořád mě nebude nudit. Jinak spíše průměrnému Andrew Davisovi se podařil husarský kousek a natočil bezchýbny film, který je pro mě jeden z nejlepších akčních filmů 90. let. Skvělý Harrison Ford a Tommy Lee Jones, památné scény (skok s autobusu, skok do přehrady), které už stačily být mnohokrát parodovány, což je důkaz toho že, se jedná o pozoruhodné dílo. ()

zodiak217

Skvelý námet na film. Dokonca tak dobrý, že odvtedy vzniklo niekoľko voľných pokračovaní na tomto námete a dokonca aj seriál. Harrison Ford stvárnil postavu doktora, ktorý uniká pred políciou a pokúša sa nájsť pravdu naozaj bravúrne. Je tam výborná akcia na tú dobu a v tandeme s Tommy Lee Jonesom to jednoducho klape. V dnešnej dobe keď sa už posúvajú hranice filmového priemyslu do extrému a efekty sú na takej úrovni, že sa cíti človek ako vo sne je príjemné pozrieť si klasický akčný film s dobrým spracovaním a hereckými výkonmi. K ohúreniu chýbal už lne kúsok, ale kvalitu táto snímka nepochybne má. ()

Honzad007

Oblíbená žánrovka s výborným Fordem, slušným příběhem a strhujícím tempem. Nenudil jsem se a dobře pobavil. Navíc, na rok natočení i efekty výborné a uvěřitelné. Skvělý thriller, který neomrzí a nadchne. A mimochodem, rozhodně taky nejlepší snímek Andrewa Davise. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)