Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

rakovnik

Perfektně promyšlený scénář, obrovská dávka napětí a svižná režie, že ani nevěříte, že tento film trvá déle než dvě hodiny. Obrovskou devizou jsou skvělý Harrison Ford a charismatický Tommy Lee Jones. Jeden z nejlepších akčních thrillerů, jaké kdy byly natočeny. ()

Jonash87

Propracovaný, napínavý a postupně gradující akční drama, kde jak H. Ford, tak T. Lee Jones hrají neskutečně dobře a působivě. Sice se zde pár mušek najde, ale na druhou stranu je kupříkladu práce policie logická a systematická - vyšetřovatelé nejsou tak hloupí, jak můžeme být z podobných filmů zvyklí. Nadšení i po letech. 90 %. ()

Lischai

Dvacet let starý film, u kterého se člověk ani teď nenudí. Fantastický mi přijde hlavně nehrdinský tým rozhádaných vyšetřovatelů, kteří si pořád na něco stěžuji. A poznámka pro fanoušky seriálu Scrubs: skutečně zde má roli Údržbář, přesně jak se v seriálu chlubí. ()

vydumnica

Už samotný fakt, že The Fugitive je 100. najlepší film na čsfd o niečom svedčí. Je to veľmi pútavý thriller s tou správnou dávkou napätia, trefnou hudbou, skvelými hereckými výkonmi a rafinovaným scenárom. Taký film by som vydržala pozerať aj viac ako tri hodiny! Julianne Moore som tu nespoznala :-). Výborná filmová rola pre Harrisona Forda, divák mu jednoducho nemôže nefandiť. Film, ktorý si človek chce zapamätať. [20.11.2022] ()

shyster

Harrison Ford se pro tuhle roli snad narodil. Pardon oprava (ještě se narodil jako Indiana Jones a Han Solo). Po Vykoupení z věznice Shawshank další film o nesdolné víře člověka v naději dokázat svou nevinu. ()

Petoss1

Oscar pre Jonesa je zaslúžený a dal by som ho aj Harrisonovi už by si ho sakra mohol zaslúžiť takže ma neserte jasne! 90% ()

Skleena

Nechápu, jak tak brilantní dílo mohlo unikat mé pozornosti až do teď. Byla to chyba. A velká. Krom dokonalých hereckých výkonů má film především napětí. A že by ho mohl rozdávat! Geniální scénář (byť bez nějakých převratných zvratů, absolutně nečekané pointy na samém konci příběhu a podobně - ale za to má pořádný tah na branku, jak to mám rád), kdy divák sleduje dvě dějové linky prchajícícho a vyšetřujícího, vzájemně se proplétající v závěrečné "aha!", jen doplňuje výborná režie. Uprchlík se jednoznačně posunul na nejlepší film s Fordem v mém osobním žebříčku a k celkovému hodnocení na csfd bych mu klidně nějakých těch pět procent k dobru připsal. Když se někde mají současné thrillery inspirovat, tak především tady. ()

O´Neill

Film má perfeketní námět, bohužel na plátně již tak perfektní není. Chybí tomu světlé momenty. Není zde žádná akčnost ani atmosféra. Jediné co je zde světlé je skutečně osazenstvo. Tommy hraje skvěle, a Harrison jak někdo poznamenal - "nudně" - no, zkuste se vžít do kůže toho, koho Harisson hraje, a změníte názor. Hraje rovněž skvěle. Bohužel však herci to nezachrání, a za mě to více než tři není. ()

Aelita

Sám film je za tři a jedna hvězdička navíc za vlak a rouru, které se staly filmovou často citovanou klasikou. ()

joker.george

Tak tenhle film jsem chtěl zkouknout už několik let, ale pokaždé mi to něco pokazilo. To už je však minulostí... Pátrání po uprchlíkovi bylo provedeno zajímavě, i díky povedeným a napínavým honičkám, stejně jako následující hon po tom, kdo způsobil Kimbleovi tolik neštěstí... Ten si dokázal poradit vynalézavě a z minima vytěžil maximum, přesto nic nepůsobilo zarážejícím či nelogickým dojmem, i když měl někdy pořádnou kliku. Ford i Jones podávají kvalitní výkony na obou frontách a dávají svým postavám správnou tvář a charisma. Čekání na to, až snímek uvidím se tedy vyplatilo... ()

bourec

Tohle bylo svou dobou, a vlastně pořád je filmařský, a herecký cvičení trojice Davis, Ford, Lee Jones. Naprosto parádní thriller, šmrnclej krimoškou, prostě co bysme už víc v tomhle žánru chtěli. K tomu nej havárie vlaku v historii filmu.100%. ()

starbrejkr

Uprchlík se s ničím nemaže. Na začátku nemáme žádné seznamování s hrdiny a sondu do jejich životů, kterými nás otravují scénáristé v podobných filmech. Okamžitě a bez vytáček se jde na věc a tempo filmu je tak zaručeno. Seznamování s tím, co se stalo pomocí flashbacků, je taky vydařený krok. Další průběh je pak skvěle natočenou ukázkou tradičního příběhu jednoho proti všem. V podstatě nemám co vytknout, výkony jsou parádní (U Tommy L. Jonese navíc se skvělými hláškami, viz "Už si na něm pochutnávají ryby" "Tak najděte tu rybu, co ho sežrala") a film plyne taky dost svižně, přesto to na pět hvězd není. Ty dávám filmům, které ve mě zanechají hluvoký dojem anebo jsou něčím přelomové, a to Uprchlík prostě není...je jen velice šikovně zfilmovanou esencí kriminálních thrillerů. Ani nevím, jestli z toho šlo vytěžit něco víc, možná to chtělo nějaký větší moment překvapení, ale nebudu radši moc hnidopichovat:-) Bavil jsem se skvěle a tak to má být. ()

Joges

No jo, doktor Kimble. Tu postavu zbožňuji. Typický "Fordovský" škleb, přesvědčivě zahraný lékař, vysilující pátrání, převleky, 120 minut drásajícího napětí, výborná předloha i scénář, excelentní výkony. Ačkoliv se zdá, že Ford není pravý akční hrdina, líbí se mi právě jeho napětí ve tváři i stoprocentní nasazení během všech thrillerů, ve kterých hraje. Pro mne je Uprchlík kultovní film. Mohu jej vidět stále znovu a nikdy mě neomrzí. ()

C0r0ner

Povinnost kvůli Utopenci na útěku. Samo o sobě je to však velmi kvalitní thriller, kde nahánění Harrisona Forda a Tommy Lee Jonese nekončí celý film, ale divák prostě tak nějak fandí oběma, i když ví, že Ford je nevinný. Zlatá devadesátá léta v plné palbě a my můžeme jenom doufat, že se taková éra kvalitních scénářů ještě někdy vrátí. 90% ()

Cheeter

Trvalo mi to roky, než jsem se dostal k filmu na jehož základě byl natočen Utopenec na útěku. Ten jsem jako mladší hltal. Ten, stejně jako tenhle filme, už jsem pár let neviděl. Ale vzpomínky na něj zůstávají. Celkově jde o dobrý akční film, se kterým jsem byl spokojen, tak akorát na dnešní večer. Ford hrál dobře, hlavně bylo fajn vidět, že i hlavní hrdina se může měnit, ačkoliv to nebyla taková ta změna ze dne na den. A bylo fajn ho vidět mladého, stejně jako Lee Jonese. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)