Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

Petr59

Asi to nepatří k nejlepším filmům, které jsem viděl, ale vnímám ho jako nadprůměrný film. Děj, obvinění a odsouzení neviného a jeho následný útěk před agenty FBI, je dobrým základním kamenem pro celý film. Některé scény byly moc natáhnuté a prodlužované zbytečně, až mě nudily. Ale z druhé strany, podstatná většina filmu byla napínavá a přinášela s sebou zajímavé momenty (skok Forda do vody), honička při pochodu na počest svátku svatého Patrika, atd. Herecké výkony byly nadprůměrné, samozřejmně nejvíce se prosadila hvězdná dvojce Ford a T.L.Jones. Oba patří k mým oblíbeným hercům. Rozuzlení bylo velmi překvapivé (alespoň pro mě) a jak jsem uvedl, napětí filmu také hodně přidalo na kvalitě. Ke slabším stránkám filmu patří hlavně mezery v logice a já vnímám jako největší mezeru v logice tu, proč skutečný viním měl zájem na tom, aby Forda policie nechytla a naopak mu ještě vlastně pomohl k tomu, aby Ford jeho vinu odhalil. Navíc z děje se ani moc nedozvíme, proč byla vlastně manželka doktora zavražděná, jak se doktoru Kimblovi podařilo viníka odhalit a ani se nedozvíme, jestli bude Kimble skutečně osvobozen a skutečný viník usvědčen. Asi tvůrci spoléhali na to, že si tyto mezery domyslíme. Nicméně, když sečtu všechny klady a zápory, tak mi výjde nadpůrměrný, napínavý a poutavý thriller, jehož slabší stránky se dají odpustit. ()

BenchPress

Pro tyhle filmy je radost mít rád filmy. Uprchlík je naprosto skvělý akční thriller, při kterém jste prakticky celé 2 hodiny napjatý jak struna. Ten film nedá vydechnout a to už se mi u filmu dlouho nestalo a strašlivě si toho cením, protože přesně tohleto mám rád. Ford výborný, už dlouho jsem takhle někomu nefandil. Tommy Lee ho snad ještě překonává, protože takhle uvěřitelný policajt už tu dlouho nebyl. Do toho ještě skvělá hudba od Howarda a mám film, který budu vřele všem doporučovat, protože tohle je klasická učebnice thrillerového žánru. Nevím, co k tomu napsat víc. Závěr sice může někomu připadat klišovitý, ale to se dá odpustit, protože, když se na film podíváte jako na celek, tak je prostě naprosto skvělý. 5/5. ()

silak_xup

Skvěle propracovaný ale zároveň jednoduchý příběh o obvinění uznávaného chirurga z vraždy vlastní manželky. Při převozu do vězení se doktorovi naskytne velice zajímavá příležitost uprchnout a pak již začíná velmi akční příběh o tom, jak doktor hledá pravého vraha své manželky, snaží se tím prokázat svojí nevinu a zároveň se neustále musí skrývat ,,před zákonem´´. Uvěřitelné, nepřehnané a pěkně propletené, člověk přemýšlí, co by dělal on v jeho situaci. Viděl jsem snad 50x a nikdy neomrzelo. Za mě špička bez výčitek. ()

Stanmi

Pokud se budou někdy vyhlašovat nejikoničtější role Harrisona Forda, tak na prvních dvou místech budou bez debat Han Solo a Indiana Jones, ale co se týče třetího místa, tam už situace nebude tak jasná, může to být totiž Jack Ryan, Rick Deckard nebo právě hlavní hrdina Uprchlíka Dr. Richard Kimble. Ten je obviněn z vraždy své manželky a byť sám tvrdí, že vrahem je jednoruký muž, tak je odsouzen k trestu smrti. Během převozu se mu však podaří uniknout a začne hledat vraha své ženy. Zároveň jej však začně hledat agent Sam Gerhard (Tommy Lee Jones) a jeho tým, lov začíná...Dnes už v zásadě klasický akční thriller natočil režisér Andrew Davis, pro kterého to byl vrchol jeho tvorby, byť někteří za něj možná budou mít další povedený snímek z jeho dílny a to Přepadení v Pacifiku. Nicméně film je především hereckým koncertem a soubojem dvou hlavních protagonistů - Harrisona a Tommyho Lee, pro mne ho velice těsně vyhrává Tommy Lee, ale oba herci předvedli takřka životní výkony. Trochu horší je to s příběhem, kdy Richard Kimble má mnohdy až nehoráznou kliku pří svému útěku, nicméně i tak patří Uprchlík mezi nejlepší filmy svého žánru. ()

zzzzzjjjjj

Tento film se dosud v mém žebříčku umisťuje na 1. místě, tudíž se pro mě jedná o nejlepší film VŠECH DOB!!! A také jako jeden z kategorie nejlepších akčních filmů. Harrison Ford a Tommy Lee Jones jsou oba mezi nejlepšími herci, osobně mám radši Harrisna Forda, přestože Jones za tuto roli získal Oscara. Napínavý dramatický scénář, špičková hudba a nezapomenutelné hlášky T.L. Jonese. Úžasný herecký výkon v tomto filmu předvedl i Frederick Sykes, herecky známý jako Andreas Katsulas, který dobře zahrál neviňátko a pomohl mu k tomu Charles Nichols, kterého si zahrál Jeroen Krabbé. Na mě tento film udělal dojem jako vynikající zahraný akčňák s naprosto špičkovou zápletkou. Nestydím se dát jako možná jeden z mála 100%. ()

daniel.98

Film, který je propracovaný jako málo který, ať už na úrovni příběhu, z hlediska rozvoje vyprávění, nebo na střídání klidných a akčních scén. Jeden z nejlepších thrillerů poslední doby, a to samozřejmě i zásluhou Forda. ()

ESNYR

Příběh je trochu komlikovaný na pochopení ( hlavně když už víte o co jde a vidíte film třeba po třetí, máte trochu problém pochopit některé motivy a jednání postav ) ale pořád je to hodně slušný film, který je napínavý i na 5 podívání. ()

Domas88

Nepoznal jsem to z čeho jsem tady všichni hotový, dost předvídatelný a průhledný scénář kdy se povedlo pouze herecké obsazení, kteří to zvládli k jejim kvalitám přesně tak jak by měli, to je jediné plus. ()

harycek

Pro mne vcelku kultovní záležitost!!Debilní vyšetřování a soud ze začátku , ale potom by to bylo o ničem!?!?! ()

AndrewNewman

Skvelo natočený thriller, so skvostným obsadením a kvalitnou réžiou avšak škoda, že samotná zápletka filmu je povrchová. To je ten dôvod prečo filmu nemôžem dať 5 hviezd. Inak je to však exkluzívny thriller aký sa v súčasnosti nevidí. No proste super chlapci! :) ()

Cerebrum

Potřebuju oddech před zkouškou z histologie a tak si v dobré víře pustím nevinnou pecku s Herisnem a v půlce filmu růžovej preparát přes celou obrazovku. Naštěstí i po odečtení tří set eosinofilních hvězdiček jich těch pět zbude! ()

peeteno78

Krásný napínavý akční film. Harrison Ford s Tommy Lee Jonesem se skvěle doplňovali. Taky Julianne Moore a její drobná role se mi líbila. Ačkoliv film nepřinesl nic převratného, je to jeden z nejlepších filmů minulého století. ()

Daniel2003

Pecka. Ford svým vynikajícím výkonem nepřekvapí, protože prostě neumí hrát špatně, ale zde je jeho výkon ještě o fous lepší, než na co jsme u něho zvyklí. Absolutně tady ale válí Tommy Lee Jones, který si Oscara určitě zasloužil, ačkoliv byl extrémně podpořen silným scénářem. Složitý příběh, skvělé vyprávění, fajn hudba. Odpustím slabší kameru a akci tělo na tělo, protože to zážitek v tomhle případě nekazí. ()

hrumsrt

Hodně nadprůměrný snímek, který mě fakt hodně bavil. Má to spád, dobře vyvážené je chytání vězně a dějová linka ohledně případu. Vynikající výkony, jak Jonese, tak Forda, kdy se vůbec nedivím těm cenám ;) Mělo to spád, mělo to napětí. Fakt hodně se mi líbila celá scéna v nemocnici! I samotná "zápletka" překvapila. Otázka, jak celý příběh vlastně končí, když závěr je takový, jaký je... Jinak ale nejde říct jediné negativní slovo. Já se totiž bavil a proud filmu mě strhl natolik, že jsem byl až překvapen, jak rychle skončil. P.S. Nedoporučuji snímek s českým dabingem, jelikož TLJ se fakt nedal poslouchat. 90% ()

swinevenca

Jediné s čím bych mohl mít problém, je to, jak Tommy Lee řídí všechny operace s klasickým střídmým rozkazováním "jeden tým k řece, druhej k silnici, třetí do vzduchu, čtvrtej počká, kdyby se uprchlík vrátil pro tkaničku do ponožek" doprovázený dvojitým pokývnutím ruky s vystrčeným ukazovákem na danou stranu. Ale ne, já s tím vlastně problém nemám, hrozně mě to baví a tenhle prvotřídně napsaný, zahraný a gradovaný thriller to nechtěně příjemně odlehčuje. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)