Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

Spike23

Nejprve jsem se zděsil, jak asi může dopadnout film v USA, v hlavní roli s Britem, který údajně ze sebe dělá magora v každé scéně. Naštěstí tím Britem je Simon Pegg a aby toho štěstí nebylo málo, zrovna on patří k té menšině všech Britů, jejichž humor je opravdu kvalitní, který ani trochu neoplývá tou typicky britskou rádoby nadřazenou inteligencí těchto trapných sucharů. Skvěle jsem se bavil, na to, jak je toto téma už pěknou řádku let ohrané, vůbec nechyběla originalita a vtip a to vše v podání skvělých herců ( hlavně Bridges ). I když romantické komedie tohoto typu mohou dnes působit jako pořádné klišé, tohle se jim velkým obloukem vyhýbá svou netradičností a za zhlédnutí určitě stojí. Moc doporučuji ()

BluT

Přestože tam byla spousta mých oblíbených herců, v průběhu jsem se chvílema nudil a přišlo mi, jak kdyby někdo z filmu vystříh pár scén, který by příběhu dodaly smysl resp. uvěřitelnost. 60% ()

klukluka

Simon Pegg je jeden z mála herců, ke kterým přistupuji apriori s nedůvěrou. Nemám ho rád. Nedokážu ani určit, jestli hraje výhradně ve špatných filmech, nebo jestli je tak kazí svou přítomností. Po "Jak se zbavit..." ho přece jenom beru lehce na milost. Do oblíbených si ho kvůli tomu nezařadím, ale odpady! tenrokrát ani navzdory Peggově účasti nerozdávám. Bylo to milé, potěšilo mě zejména zjištění, že bych možná nemusel být největší nešťastník na téhle planetě. ()

Benedygtus

Trochu prehnana oddychovka s oblibenci, kteri povetsinu casu nikterak nezklamou. Simon Pegg ve [slaďárně], to bych asi neocekaval, ze kdy uvidim, ale jak vidno nemozne se stava skutecnym a jeste k tomu i docela dobrym. P.S.: Posledni dovou se stretavam se stale castejsim "nesvarem" a to, ze jakmile se jedna o komedii musi ten film byt automaticky i (na hrane unosnosti) trapny.. nebo jde jen o uhel pohledu? ()

baXter

Jak už tu bylo řečeno, je to celkem sranda a herecké obsazení je výborné. Britské filmy i seriály mám čimdál raději. ()

lukasch

Řekl někdo: chlapská verze Ďáběl nosí Pradu? :) S. Pegg má o dost větší talent než A. Hathaway a na tom v podstatě film stojí. Příjemné jsem se bavil a několikrát jsem opravdu vyprskl smíchy, takže slušných 80%. ()

Hanys_

Výborné obsazení průměrné komedie. Narážky na Hollywood místy pobavily, ale jinak ten film nemá nic, kvůli čeho bych si ho měl, nebo chtěl pamatovat. Snad jen krásnou Megan a otravného Pegga, který nesleze z plátna a ke konci mi už vážně lezl na nervy. Škoda, že tvůrci více nevyužíli Jeffa Bridgese...4/10 ()

NalHutta

Vynikající Simon Pegg v romantické komedii se spoustou zábavných scén, jako např. gratulace kolegovi v práci kvůli povýšení, peggův suchý anglický humor, který leckterý Američan nepochopí, vtipné dialogy a životní situace, cameo herců z IT crowd, krásné americké herečky, ale když se film dostane do romantické koleje, je to strohá rutina. 7/10 ()

B4TM4N

Simon Pegg tentokrát s humorným kulometem o něco menší kadenci, než je obvyklé, oproti Spider-Manovi o něco lepší Kirsten Dunst a především: MEGAN FOX!!! MEGAN FOX!!! MEGAN FOX!!! To děvče se mi začíná z ne zrovna těžce určitelného důvodu líbit ^_^ Teď už jen nějaké lepší role, i když špatně na to rozhodně nejde - oproti Transformátorům je to posun o délku poctivého koňského salámu. A to rozhodně správným směrem, lepší 3*. ()

markul

Průměrnější film bych tězko pohledal. Neříkám, že to bylo nějak špatné, ale když druhý den marně vzpomínám na co jsem se vlastně díval, tak to není moc v pořádku. Možná jenom Megan Fox mi trošku zůstala v hlavě. Ale opravdu jenom trošičku. ()

Sten-li

Sidney Young v podání Simona Pegga je sám sebou a život si doslova užívá, bohužel nejen lidé z jeho nové práce v magazínu SHARP ho takového jaký je neberou. Sidney čeká padáka každým dnem a po nějaké době a po několika náhodách jeho kariéra vzroste. Je tam, kde si vždycky přál být. Ovšem později zjistí, že to není jeho styl a po povedeném skandálku na předávání cen končí v magazínu SHARP a následuje své srdce. Slogan "Naprosto jsem nepochopil, co to znamená být novinářem v New Yorku" je dle mě absolutně výstižný. ()

Rssa

Vcelku zábavné dílko, které nelze brát zcela vážně. Salvy smíchu vyvolá párkrát, více času ale způsobí ten známý úsměv. 75 % ()

Ratherfly

Zhovadilost, která se nese na zvučných jménech hlavních protagonistů a hlavně současné popularitě Simona Pegga, který je tady (dámy prominou) vyloženě kokot. Stejně tak, jak je asi pro všechny občas záhada, proč u nějakého snímku (ne)svítí červená, potažmo modrá nebo černá kostička, tak je pro mně zrovna tak záhadou, proč u tohohle nebliká jak semafor kosočtverec s horizontálním průřezem.. ()

Honzick

Poměrně absurdní komedie která se nám snaží ukázat, že pokud chceme být úspešní, musíme se vzdát své cti a poctivosti a své svědomí musíme odsunout někam do vzdáleného kouta. Přislo mi, že film nabíral tempo jen velmi těžkopádně a ani Simon Pegg s tí moc nenadělal, i když opravdu dělal co mohl. Ovšem poslední hodina byla opravdu suverénní, tempo nabralo neskutečné obrátky a herci jakoby obživli a opravdu sem vážně uvažoval o čtyřech hvězdách. Poté ale přišli poslední dvě minuty, u kterých jsem doufal že budou podány s jistou nadsázkou, jako vlastně celý film, ale bohužel došlo k typickému Hollywoodskému konci, takže musím zůstat u silných třech hvězdiček. Lehce stravitelná komedie, která určitě neurazí a příjemně pobaví:) A:I'm sorry my boyfriend is sitting here..S:Oh is he? He's fucking small isn't he?:D ()

cab

Anglican s tvari (Simon Pegg) se vydava splnit si novinarsky sen do USA plnem hvezdicek, vecirku a skandalu. Ale vse neni takova bzunda, jak se na prvni pohled muze zdat a prvky romance, ktere se v druhe polovine stanou motorem celeho filmu, shazuji prvni vtipnejsi cast do propasti nadbytecne predehry pred omsele ohranym sladkym zakoncenim. 60% ()

joshula

Přijde mi, jako by se v této komedii pořád někdo, nebo něco hledalo. Mě tam stále něco chybělo. Možná je to jen hlavním hrdinou, který se prostě jen chtěl prosadit a hledal jak... ()

Holina

Simon Pegg opět nezklamal a až na ten nutně romantický závěr plný patosu jsem se náramně bavil po celou dobu stopáže. ()