Tunelové krysy

• Česko Tunnel Rats (více)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

Maty85

Uwe Boll se lepší a u mě má velké plus za odvahu natočit snímek odehrávající se na jednom uzavřeném místě ve stísněných podmínkách. Ukazuje nám v podstatě něco, co zatím žádný jiný režisér nezkusil. Tento snímek má něco do sebe a ukazuje drsnou a ojedinělou atmosféru tehdejší vietnamský války. ()

blitzer

Mé druhé setkání s mr. Bollem dopadlo o poznání lépe než to první. V komentáři k Postalu jsem se sice dušoval, že ke shlédnutí dalšího Uweho filmu mě už nikdo nedonutí, ale jelikož téma války ve Vietnamu patří k mým oblíbeným, tak jsem si Tunnet Rats nenechal ujít (celkem slušnou podívanou navíc slibovalo hodnocení - 63%). Nakonec musím říct, že jsem nelitoval, film sice nijak zvlášť nevyniká, na druhou stranu alespoň neuráží svou bezbřehou debilitou jako jiné režisérovy snímky... prostě takový průměr (na Uweho poměry samozřejmě nadprůměr). ()

okkac

No vida, že to jde, když se chce. Po neuvěřitelné sračce BloodRayne II velké překvapení. Ten film je o několik tříd lepší. Režisérsky se Boll celkem vytáhl. Scény v tunelech jsou klaustrofobické, nějakých emocí se taky dočkáme a nevypadá to tak levně. Slabší 4* (7/10), protože stále tam jsou určité chyby. Ale nejlepší Boll. ()

Deyw

vietcong jako svine..na to ze to natocila tahle legenda je to dobry jako svine :D tunely sou cool a je tam par nezapomenutelnych scen..nejlepsi film co tenhle magor udelal :D uplne vpohode 3* ()

Woody77

Jednoducho tvrdý Vojnový klaustrofobický narez z Vietnamu ked PERO netreba mat veľke ale GULE ANO!!!! Film ma dostal okamžite od prvej scény. Toto sa ozaj podarilo 85% ()

SniperG1

No zatím nejlepší film od Uwe Bolla co jsem viděl ! První půlhodinka byla sice klasická rozjezdovka, ale pak začalo to pravé vietnamské peklo na zemi!! Fakt povedený...90% ()

LordSnape

Celkem milé překvapení. Uweho nejlepší a nejvyrovnanější film z opravdu zajímavého prostředí. Filmů z 2. světové jsou tři prdele, ale z Větnamu už moc ne. Skoro to sice vypadá jako adaptace další hry (Vietcong) i když tentokrát velmi povedená. Jen tak dál Uwe. ()

adams89

Je až neuvěřitelné, že blamážník a věčný provokatér Uwe Boll dokáže natočit něco tak dobrého. Tunnel Rats jsou takový obyčejný průměrný film, ale v porovnání se skvosty, co ten člověk za poslední roky stihnul natočit, to je něco nevšedního. Určitou roli asi hraje fakt, že už se konečně nejedná o prachsprosté vykrádání počítačové hry, ale o normální zajímavý scénář. Ten se točí okolo konfliktu ve Vietnamu a malé americké jednotce s nevděčným úkolem dobývat nepřátelské podzemní bunkry. Tu a tam se i přesuneme do perspektivy druhé válčící strany, samozřejmě už ne namluvené v angličtině. Snímek má být zřejmě takovým malým nesouhlasem s válkou jako takovou a má dokonce i nějaký ten silnější moment. Ve scénách v tunelech je náznak klaustrofobické atmosféry, kterou by si člověk asi nepřál zažít. Filmu už snad jenom chybí nějaký ten další milion do rozpočtu a známější tvář mězi herci. Říkám to nerad, ale Uwe Boll mě dokázal opravdu mile překvapit.60% ()

DJ Rocco iNc

No, Tunnel Rats je z tích lepších filmov a celkom ma zaujal. Na vojnové filmy sa dá vždy pozrieť. Hlavne keď majú hlavu aj pätu. ()

Ryuuhei

Tohle měl být vrchol Bollovy tvorby? Leda nekonečná nuda! Film představí řadu postav, aby pak většinu oddělal div ne v jednom záběru a dál se soustředil už jen na bezduché odstřelování amerických vojáků kdesi v džungli a nekonečné plazení v podzemních tunelech bez jasného cíle. A kde mělo být to dechberoucí finále, jak si tu jistý bodomajstr pošušňával? Tedy, pokud to nebral doslovně, to pak ano. Jediná zajímavá příběhová linka bývala mohla být ta ohledně vietnamky skrývající se s dětmi v podzemí, ale nakonec jsme se o ní nedozvěděli vůbec nic. Celkově nic v tomto filmu nemělo pádný důvod a spoléhalo se jen na krutost, či rádoby klaustrofobické scény. Bod dávám jen za fajnové zpracování a nadějný začátek, zbytek stál za starou belu. ()

Johnny.ARN

Dobrý námet, ale chabé, slabé a nudné spracovanie. Nedokázalo ma to zaujať a ten Uweho rukopis je tu viditeľní. To je presne ten film, ktorý chodil okolo polnoci na jojke v časoch dávno minulých. 1 z 5 ()

Beky

Boll poprvé v životě u mě boduju!! Jsou tři důvody: zvolil zajímavé téma, autentickou akci a neokoukané herce ( neherce ), kteří hrajou velice obstojně a ještě je zde 4. důvod a tím je krátká stopáž!! Co se opět nepovedlo: pořád jsou zde režijní nedostatky, příklad: v tunelu se plíží několik vojáků...o několik vteřin později za nimi skáčou Vietnamci a ne a ne je dohonit...tím tempem jakým tam všichni lezli, by v tunelu byla za chvilku zácpa...v tunelu se střílí a hážou granáty, ale nikdo z nepřátel je neslyší??...o scénu dál máme dialog jak všichni musí být v tunelu tiše ani cigarety nesmí kouřit, protože nepřítel všechno slyší a cítí??...dál jsem měl spíš pocit, že se v tunelu plíží tak 20m a ne několik set metrů??...logika často pokulhávala, ale že bych se nudil...vůbec!! Ještě chci pochválit kameru, v tunelech je akce krásně přehledná!! Jednou větou: Boll se učí rychle...dám mu šanci...snad nezpychne!! ()

lennyd

Někdo bojuje na moři, někdo v lesích, někdo v džungli - a na někoho holt zůstane síť tunelů, které Vietkong buduje napříč Vietnamskou džunglí. Skupina amerických vojáků se vydává na průzkum těchto tunelů - aby je nemohli nepřátelští vojáci napadnou ze zálohy. Ale ti jsou na boj v tunelech od malička vychováváni, takže to určitě nebude procházka rajskou zahradou. .. Když jsem zahlédl jméno režiséra, musel jsem si několikrát protřít oči. Tento film má na svědomí Uwe Boll. TEN Uwe Boll? Ten, jehož filmy jsou dokonalým mučícím nástrojem pro chudáka diváka? Tunnel Rats je naprosto normální film, bez tuny obyklých Bollových sraček, který má hlavu i patu - a ač teďka z fleku vyjmenuju tucet lepších válečných filmů, tak toto jsem opravdu od Bolla nečekal (že by začínal dospívat?). Každopádně je film docela originální, určitě jedním z mála, které se této problematice věnuje, herecké obsazení - ač neznámé - tak ucházející (i když jedinou úlohou herců je nějak efektně zemřít). Prostě docela dobré, a na Bolla dokonce výborné... ()

tnp101

Strýček Uwe mě ani tentokrát moc nepotěšil. Podle místního hodnocení to vypadalo na malý zázrak, výsledkem byl nakonec pouze podprůměrný válečný snímek. Film je očividně nemálo inspirován „Četou“. Příběh tu není naprosto žádný. Co však Stoneovo Oscarovku vedlo kupředu a nechalo zapomenout na tento nedostatek, bylo ohromné množství propracovaných postav. Těch je tu možná ještě víc, avšak člověk o nich ani po zbytečné půlhodinové představovačce v úvodu nic neví. Nemá se tudíž o koho strachovat a nic s ním neudělají ani skoro až komicky působící sebevražedné masakry. SPOILER A když už jsem u těch masakrů, co je to sakra za neschopnou četu, že se v naprosto běžném dni, kterých museli už začít nespočet, nechají do jednoho během několika málo hodin zabít? KONEC SPOILERU Mimo to je snímek dosti nepřehledný, sice bych Uwovi trochu křivdil, kdybych řekl, že je to filmařská chyba, jelikož z tvůrčího hlediska je to vzhledem k tématu relativně na místě, pravdou však zůstává, že je to neskutečná nuda a to především z jednoho prostého důvodu, filmu se ani v nejmenším nedaří diváka vtáhnout do sebe. 40% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A „Tunelové krysy“ jsou i dalším levným Blu-ray titulem, kterému se budu v následujících řádcích krátce věnovat. Už jsme si zvykli na ukázky na nadcházející filmy po spuštění disku. Tentokrát tu máme teaser na „Nebezpečnou rychlost“ (nepleťte si s vynikajícím akčňákem z roku 1994) a trailer na „Dobrovolnou oběť kanibala“. Jednoduchá hlavní nabídka zůstává neměnná a můžeme se vrhnout na technickou stránku. Přepis je prezentován v poměru stran obrazu 2,35:1 a čeho si lze všimnou na první pohled, je notná dávka stylizace. Záběry z prosvícené džungle disponují chromovitým nádechem a přepaly. Vysoký je také kontrast a barvy působí vybledlým dojmem. V těchto částech (zhruba dvě třetiny stopáže) se slabost černé tolik neprojevuje. Jak ale jistě tušíte, v tmavých tunelech je tomu přesně naopak. Černá je sice opravdu temná, což však vede k tomu, že kromě svítící barerky a odrazu světla v obličeje jejího držitele nevidíte téměř nic. Z tvůrčího hlediska sice docela efektivní tah na vyvolání co největšího klaustrofobického dojmu, není to bohužel něco, co by BD formátu slušelo. Ostrost neohromí, stejně tak detaily a množství zrna i šumu je vysoké, datový tok dostatečný, ale na viditelné známky komprese narazíte naprosto bez problému a popravdě dost často. Zvuk je jako obvykle zastoupen formou DD 5.1 a to v případě originální anglické i české stopy. Ten originální se řadí mezi to lepší, co nám „Blu-ray edice“ doposud předvedla. Stopa je docela prostorová a neváhá ani trochu zadunět. Hudba využívá všechny kanály a zvuk dialogů je uspokojivý. Samozřejmě se nejedná o zázrak, ale ten v této cenové kategorii nikdo čekat nemůže. Česká stopa zní zvukově až na pár defektů téměř stejně a špatný není ani dabing. Bonusy na disku pochopitelně nejsou a tím můžeme zhodnocení titulu ukončit. Po obrazové stránce disk moc dobře nevypadá, ale nesmíme zapomenout, že se z velké části jedná o tvůrčí záměr a zvuk na poměry edice potěší. Hodnocení v rámci českého Blu-ray trhu 30% a v rámci „Blu-ray edice“ 60%. () (méně) (více)

JohnSmith

Sice to není Četa,ale na to, že je pod tím podepsanej Boll, je to docela slušný. Atmoška v tunelech je jaksepatí depresivní a to jak postupně průzkumáci odpadávaj je dost drsný. A to se do těch tunelů s radostí vrhal Forrest Gump. Sice mě zarazilo jak Vietnamci nosej šátky palestina,ale co se dá dělat. Dokonce i úvodní píseň je velice chytlavá a myslím, že jsem ji v žádném jiném filmu neslyšel. Takže Uwe, tady máš tři hvězdy. ()

Kosmik 1

Na film jsem se díval, aniž bych tušil, že je z dílny Uweho Bolla, jinak bych neváhal ani vteřinu a vykašlal se na to rovnou. Bohužel jsem nějak přehlídl úvodní titulky, no co už. Začátek vypadal slibně, pak půl hodina nudy a spousta pitomých keců o ničem. A pak se i začne něco málo dít. Když už se něco děje, tak je to vážně masakr a teď ne v tom smyslu, že by to bylo tak přehnaně dobré, ale proto, že některé záběry vypadají opravdu děsivě, krev stříká jako byste mačkali rozprašovač, někdy přímo srší jak vodotrysk. Někdy lezou i kosti ven. Dobrá to je ta kladná stránka filmu, válka bývá totiž krutá a tohle se skutečně dělo, dokonce i horší věci. Teď však přijde na řadu to, co neodpustím ani omylem, dokonce ani Uwemu. Kdo se alespoň trochu zajímá o válku ve Vietnamu a přečetl si o tom nějakou knížku, tak ví, že tímto stylem se válka vůbec nevedla. Ve filmu vidíme, jak chodí vojáci jeden po druhém do tunelů jako na porážku, tam dostanou na prdel, oddělaj tam jednoho dva z nich a lezou tam hned na to další - na palici postavené. Tunely se buďto vypalovaly, zaplavovaly, vykuřovaly nebo rovnou odpalovaly do vzduchu a až pak tam případně někdo vlezl. Ale většinou čekala družstva u děr než krysy vylezou ven. Ale tohle co nám ukazují je naprostá pitomost. Možná bych odpustil průzkum (jeden člověk) tunelu....ale toto. Dále film postrádá jakoukoliv strategii a taktiku války. Vojáci maj spíchlý opravdu velice provizorní tábor, kde se není jak krýt a při útoku opět všichni jdou jak na porážku, nikdo se nekryje, stojí, čeká, čumí a zhebne. Někdy si stačí dokonce i vystřelit. A když už, tak střílí bezmyšlenkovitě na všechny strany. Ale vzhledem k tomu, že postavy jsou tak nezajímavé, tak Vám vlastně ani nevadí, že umíraj, ba naopak, ještě fandíte Vietcongu. Nikdo nedává žádné rozkazy, každý si tam dělá co chce, běhá jak chce a střílí jak chce. Jako na tohle se dívat bylo pro mě neskutečné utrpení. Nečekal jsem moc, ale když jsem zjistil, že to je pod taktovkou Bolla, tak už se není čemu divit. Jednoznačně nejhorší válečný film všech dob co jsem kdy viděl. Nefunguje zde naprosto nic, žádné empatie k postavám se nedají vytvořit, jelikož jsou nezajímavé, bez příběhů, bez ničeho. Za hudbu dávám 10%, zbytek je odpad! jako hrom. ()

ArdathBay

Dnes se vykrádá vše - od hudby, knih po filmy. Tunnel Rats jsou toho příkladem ( od Malicka - záběry na stromy prosvícené denním světlem a zvířata, Stonea, Coppoly po Kubricka.) Dívat se na to dá, ale díky nevykresleným postavám je to o ničem a film nudí. Logika neexistuje, lidé v zasypané místnosti pod zemí umírají po 2 minutách - bez kyslíku - kdyby na to skočili, tak bych to možná pochopil, zrychlený dech :). Scéna s napadnutím tábora je rozkouskována - body dolů. Jediné, co musím pochválit je pěkná kamera při Malickovkách. Tunelové krysy neurazí, což je divné, ale to je všechno a to je málo. Přesto je potřeba pána z Říše pochválit. ()

BMAJTZ

Priznam se bez muceni, ze patrim k lidem co Uweho filmy nenavidi protoze je to vetsinou tak bezducha brecka nesmyslu, ze to ani nejotrlejsi divak nedokaze zkousnout. Ale bylo by nefer hazet vsechny jeho filmy do jednoho pytle jenom proto ze je to Uwe. No vlastne ty pytle jsou prozatim 2 vsechny Uweho filmy v jednom a tenhle v druhem. Opravdu prvni Bolluv film ktery neni srackou od prvni minuty ale prumernou valecnou akci. Muzu rici ze at mam k mistrovi opravdu znacnou neuctu tohle ulne nezmrsil a docela se mu to povedlo. Hlavni deviza je ta ze film uz nevypads tak desne levne a prezentuje se jako pomerne rozumny kousek. Dokonce i herci umi hrat ale zase abychom to neprehaneli s iluzemi dokonalosti uplne stoprocentni to teda neni. Bohuzel i zde ale mistr ukazuje ze mu je rezie opravdu cizi a lze postrehnout mnohe chyby ale co uz na to ze je to on se s tim popral docela slusne. No abych to shrnul od dokonaleho vojenskeho dramatu je to vzdaleno na mile daleko ale jinak se jedna o ciste prumernou akci a asi prvni Uweho film na ktery se da kouknout i podruhe. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července