Dva bratři a jeden himálajský vrchol, který byl jejich snem, posedlostí i osudem... Bratři Reinhold a Günther Messnerové jsou dnes horolezeckými legendami. Vrcholem jejich horolezecké kariéry i splněním největšího životního snu se měl stát výstup na jednu z nejvyšších hor světa, Nanga Parbat. Zkušení horolezci, rodáci s Rakouska se připojili k himalájské horolezecké expedici vedené Karlem Herligkofferem v roce 1970. Celou cestu i samotný výstup ale tragicky poznamenalo několik nešťastných událostí, které se temným písmem zapsaly do dějin horolezeckého sportu... Snímek z roku 2010 natočil renomovaný německý režisér Joseph Vilsmaier a i přes smíšené reakce filmové kritiky se setkal s výrazným diváckým ohlasem a byl uveden na několika významných filmových festivalech a lze ho označit za jeden z nejzajímavějších evropských snímků o horolezectví. Pokořitele zrádného horských vrcholů Reinholda Messnera ztvárnil populární německý herec Florian Stetter, jeho mladšího bratra Günthera Andreas Tobias. (Česká televize)

E=mc2

Silný príbeh po ľudskej stránke. Škoda, že nie aj po filmárskej. Dvaja bratia od svojich 10 rokov snívajú a plánujú výstup na Nanga Parbat. Obom sa to napokon podarí, ale iba jeden prežije. Jeho meno všetci poznáme. Reinhold Messner. 75% (a to len preto že sa to naozaj stalo. Toš tak, keď o výnimočnom človeku - bratoch, rozprávajú priemerný filmári) ()

andrii

Mají vysoké, ty nejvyšší cíle. Z nich nehodlají ubrat, ale nemusíte se bát, ani se jimi holedbat, naparovat, neboť ona perleťová panna, femme fatale se stříbrnými kadeřemi, tu bude i pro ostatní generace odvahy stát. Nechat se dobývat. ()

Decker

Vynikající film, který stejně jako Nordwand sází na silnou povahu příběhu, který vypráví a je dokonale a mistrně převeden na filmové plátno. Pro více detailních informací o celé události doporučuji si přečíst Messnerovu knihu. ()

ladyDOOM

Asi nejslabší dílo o horolezcích, které jsem zatím viděla. Možná tomu trochu ubírá ta němčina, ale hold byli pánové Němci. Nějak tomu chybělo napětí a dynamičnost a vlastně jsem se i docela těšila, až film skončí. Nedokázala jsem se s bratry Messnerovými zžít a namachrovaný Reinhold mě štval (což asi možná měl?).... Prokládání scén z boje o sestup scénami z domoviny a vyprávěním přeživšího hlavního hrdiny mi přišlo zbytečné a konečná fakta o dalších osudech hrdinů, společně s pohledy na hory, zase jako nejzábavnější část. ()

Johnny.ARN

Rakúsky Everest. Aj keď možno nie tak pekne vizuálne natočený, ale rovnako strhujúci, mrazivý a náročný. Očarí úvod, potom je to také kostrbatejšie, ale ako náhle sa dostanú do Himalájí, už sa to nezastaví. Páčilo sa mi sledovať, ako prežívajú, ako riešia krízové situácie a celkovo, aký je život v horách a táboroch. Celé dokreslené tým, že je to podľa skutočnej udalosti. Veľmi fajn. 4 z 5 ()

Mrkvič

Zajímavé, ale ztrácel jsem se v tom, že vlastně nejde o Everest. Rodinné začátky bratrů Messnerových vypadaly zajímavě. Handrkování kolem vedení expedice už tolik ne.  Psychedelické slézání z hory zpátky bylo zdlouhavé a nudné. Závěrečné shrnutí faktů zajímavé bylo, ale raději mrknu na wikipedii. Film tedy sám o sobě nic moc. Sice to není hollywood, ale na rok vydání bych čekal i lepší efekty a záběry. ()

noriaki

Od režiséra Stalingradu jsem čekal mnohem silnější film. Zvlášť když měl k dispozici příběh bratří Messnerových a přírodu Kašmíru. Bohužel jsem viděl jen zředěné dobrodružství s patetickým začátkem, slušným prostředkem a nedůrazným finále. Silných scén je jen minimum. Nepomohlo jim že scénář hned z kraje vyžvanil pointu a dorazilo je nedostatečně znázorněné vysílení horolezců. Nordwand a Everest jsem s hlavními postavami protrpěl, ale tady jsem na pocit autenticity čekal marně. Hlavním kladem jsou kupodivu herci. Florian Stetter je opravdu dobrý a chameleónský Karl Markovics přímo výborný. ()

fefee

Hory sú len geologické útvary, city do nich prinášame iba mi... Krásny a dramatický príbeh dvoch bratov ktorý milovali zdolávanie hôr a svojich vlastných prekážok. Zo začiatku prosté a jednoduché filmové rozprávanie prerástlo k citovú a krutú drámu v závere. 3,5* ()

ghatos

Samozřejmě se jedná o parádní podívanou, ale Nordwand je lepší. Linie příběhu mírně pokulhává v dynamice. Více horolezectví a emocí - takhle je to "jen" za 74%. ()

homerr

Jelikož jde o horolezecký film, tak si něco napsat musím :-) Pro mě osobně docela zklamání. Knihu ( a od Messnera ne jen tuto ) jsem četl. Do filmu se podle mého názoru tolik dramatičnosti přenést nepodařilo. Oproti Nordwand nebo Pádu do ticha je tento dějově něco horší. Také si myslím, že u obou výše uvedených se více povedlo zobrazit dobové vybavení - výzbroj a výstroj. Celkově jeden z dalších povedenějších filmů z horolezeckého prostředí, ale něco tomu prostě chybělo - 65% ()

Autogram

Zábery na hory sú krásne, ale nechcel by som sa tam ocitnúť. Messnerovci a ďalší horolezci sú na tom opačne a vyhľadávajú nebezpečenstvo a snažia sa hore dostať tou najnebezpečnejšou cestou. To všetko už odmalička, čo tvorí dosť veľkú časť filmu. Potom nasledujú prípravy, trochu politiky okolo získania peňazí, krátka cesta lietadlom a sú tam. Už na začiatku sa dozvieme, kto sa z expedície nevráti, znalci horolezectva to samozrejme vedia aj tak, takže by som to nebral ako zbytočné vyzradenie záveru. V tom závere nechýbajú dramatické zábery záchrany holého života, ale niečo tej dramatickosti chýba, jednoducho ma to často nudilo. –––– Čo to robíte? – Tá stena jednoducho stála v ceste. ()

drackula

Chýbalo tomu trošku tempo, najmä v úvode ma to dostatočne nezaujalo, ale v momente keď sa dianie presunulo do Himalájí, začalo to byť zaujímavé. Na to, že ide o nemeckú produkciu ide o veľmi kvalitný snímok. Vizuálne pekný a na záver dostatočne emočne nabitý. Najviac tento film zaujme asi fanúšikov hôr a vysokohorských výstupov, avšak film má potenciál zaujať aj nezainteresovaného diváka. 65% ()

jenik71

Nějak zvlášť mě to nezaujalo a nedokázalo mě to ani výrazně vcucnout do děje. Důvod je prostý - horolezci jsou pro mě blázni a pokud se zabijí nebo zmrzačí, nijak je nelituji. Nikdy nepochopím, že se jim vyplatí v mimořádně extrémních podmínkách riskovat životy jenom proto, aby se vyšplhali někam na vrcholek, tam se vyfotili, rozhlédli se kolem sebe, řekli si, jak je tam krásně a s omrzlinami po celém těle se vrátili zcela vyčerpaní zase dolů. Chápu ten pocit, že je někdo někde první a pokud možno hodně vysoko, ale daň mnohdy zaplatí hodně vysokou. Reinhold Messner je nepochybně světová legenda ve svém oboru a tak chápu, že se o něm na jeho počest někdo pokusil natočit film. Pro mě by ale bohatě stačil kvalitní dokument a věřím, že horolezci budou určitě spokojenější než já. ()

venca163

Když si odmyslim, že to bylo o horách, tak to byla vlastně dost tragédie. Rámcovej příběh byl úplně zoufale napsanej (hlavně jeho nosnej pilíř "Gunter za svým bratrem vždy trochu zaostával", často úplný wtf momenty) a lezecký části taky nebyly buhvíjak zajímavý (technicky/naučně v podstatě vůbec, emočně leda až sestup). Ostatně koukam, že scénárista Reinhard Kloss nikdy nic pořádnýho nenapsal. Hudba byla absolutně mimo (klasickej neměckej nevkus), herci spíš podprůměrný a taky nechápu, proč je film z roku 2010 natočenej na starou kameru (nebo ten prašivej ala-sedmdesátky look dodělali v postprodukci, to je mi celkem fuk) - to má jako líp evokovat tu dobu? Wtf? (60%) ()

Nemik96

Reinholda Messnera považuji za nejlepšího horolezce všech dob, tudiž jsem byl velmi potěšen když jsem se dozvěděl o tomhle filmu.Herci se zhostili svych rolí jak se patří a rozhodně si neudělali ostudu.Kamera a některé záběry hlavně co se týka výstupu se mi až tak moc nezamlouvaly, například film K2 nebo Pád do ticha na tom byly mnohem lépe.Film jsem viděl v původnim jazyce tudiž v Němčině, která mi u filmu vždy dost vadila, ale tady né přišlo mi to tak nějak přirozené.Takže pokud máte rádi hory a horolezectví, nebo jste fanouškem R.MESSNERA vřelé doporučuji. ()

Michelle75

Hodně silné drama o snu,který není vůbec jednoduchý. Rozhodnout se vylézt na Nanga Parbat to už je silný kousek. Měla jsem pocit,že ten sen je hlavně staršího z bratrů Messnerů,jenomže v tom nechtěl být sám. Rozhodně však na tom byli co se týká lezení podobně,jen jeden z nich byl opatrnější. Což se v závěru filmu jakoby obrátilo a ukázalo nám,že se v krizových situacích chatarker lidí mění k nepoznání. A to nejen těchto dvou hlavních hrdinů. Za mě hrdinové rozhodně byli. Baví mě tady sledovat i ten sourozenecký vztah a kupodivu mě vůběc neruší ta němčina v pozadí, nic proti němčině,ale přeci jen na ni nejsem tak zvyklá. ()

Prochy38

Tomuto filmu k dokonalosti chybělo už jen malinko. A to asi trochu více strhující příběh, ale o to větší sílu to mělo, protože je zřejmě, že se tvůrci snažili držet co nejvíce původního příběhu. Film na mě opravdu zapůsobil. Při záběrech v těch 7-8000 metrech mi fakt běhal mráz po zádech. Krutý příběh v kontrastu s obrovských odhodláním a snahou dosáhnout svého cíle i za cenu nejvyšší. Moc dobře natočené! Záběry hor něměly nejmenší chybu a co bych ještě rád poznačil, je hudba! Výborná a skvěle volená. Moc dobrý soundtrack. Celkově film na hodně vysoké úrovni! ()

H4ku11

Film ma hlavne prinútil hľadať info o Reinholdovi Messnerovi, a to je teda pán. Tento príbeh a stvárnenie boli podobne zaujímavé. ()