Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

B!shop

Zapomente na homoussky fantasy, kde bojuje particka pubertaku se zviratkama, pripadne jezdi na drackovi, tohle je drsny temny fantasy jaky tady dlouho nebylo. Kdo by cekal chudsiho brasku Conana, ten se kurevsky plete, Kane sice vypada jak prokletej a ukrizovanej spinavejsi bracha Zorra, ale Zorro by si z nej nadelal do gati a sel brecet do kouta. Rozjede se to hned od prvni minuty, skoda, ze ale uz jen maloco se vyrovna kulervoucimu uvodu, presne takle si predstavuju sluhu satana. No a po zhruba pulhodinovy neakcni pauzicce, kde si Solomon hraje na hodnyho "Ja jsem clovek miru a nervu se" chlapka, vyrazi do akce, ktera uz nepolevi do konce filmu a za tu hodinu stihne zmasakrovat hromady obycejnej banditu, ale i carodejnice, demony, netvory a prisery z pekla. Rozseka proste co mu pride pod ruku, vse se spravne hororovou atmosferou, docela slusnejma trikama a hlavne vsechno hezky spinavy a krvavy. Navic Purefoy je prekvapive perfektni, sice umi jen tak dva, tri vyrazy, ale to bohate staci a jakmile nasadi svuj drsnackej vyraz, vytahne mece a s nejakou cool hlaskou vyrazi do akce, neni si absolutne na co stezovat. Navic po celou dobu s paradni drsnou hudbou. Proste hodne jsem se tesil a nebyl jsem absolutne zklamanej, jen vic takovejch fantasy. ()

obitus

Bassett špínu, mokro a bezútěšnost vždycky uměl a v Solomonovi se rozmách více, než kdy jindy. A to je dobře, protože extrémně depresivní atmosféra je zdaleka tím nejlepším na filmu, který je jinak až bolestivě průměrný. V porovnání s přiteplale růžovou Narnií a jejími klony ale působí svěžím dojmem a tak ani nevadí, že jsou souboje nudné, děj nenápaditý až to fyzicky bolí a hlavní hrdina má charismatu asi jako já, když se kolem čtvrté vracím z oblíbené restaurace Na Růžku. Přes to všechno na mě, ani nevím proč, působil tenhle kus jako návrat k dobám prvního Beastmastera (který byl samozřejmě úplně jiný). Bavil jsem se u něj asi tak stejně. ()

Slasher

Nudná, trapná, laciná, ale hlavně do hlavní role tragicky obsazená (Purefoy jako takový Thomas Jane bez charismatu) temná fantasy z prostředí středověké Anglie, o poutníku a novopečeném klaďasovi, bojujícím proti silám zla. Pár světlých chvil to má (poměrně krvavý rubačky, maskovaný záporák), ale zbytek moc nestojí za řeč. Slabý. ()

Flipnic

Vůbec jsem nevěděl o co jde a co mám čekat. Zřejmě mě zprávy o přípravě tohoto filmu zcela minuly (i když pak jsem si v průběhu přece jen vzpomněl, že jsem nějaký ten trailer asi viděl ...). Každopádně tohle je PŘESNĚ to, co si na nudnej večer bez holky představuju. Naprosto perfektní "hrdinskej příběh", kdy na začátku shlédneme opravdu, ale opravdu GENIÁLNÍ nástup hlavní postavy Solomona, jednoho z nejhorších anti-hrdinů, jací se kdy na filmovém plátně objevili... Ten, pod vlivem událostí (brousí si na něj zuby sám ďábel, se kterým se setká při jednom svém tažení ...), uschová se na svaté místo a nechá se potetovat a vyřezat si na tělo snad desítky křesťanských symbolů, aby ho rohatej neodnesl ... jenže faráři jsou taky pěkný potvory a nakonec pošlou Solomona pryč ... Nějaké to jeho potloukání se po světě člověku jen zvedá adrenalin v krvi, protože všude je jen bahno, déšť, mrtvoly, čarodějnice, oběšenci a různé bandy hrdlořezů ... No Solomon si naivně myslí, že to zvládne v životě bez krveprolití a snaží se vše řešit v míru a po dobrém ... Diváme se, už nemůžeme vydržet, už se to blíží, jako každej anti-hrdina to má Solomon v krvi a my to dobře víme. "Tak už kurva vem tu kudlu, vem ten meč, sekeru nebo chytni toho grázla pod krkem a už KONEČNĚ ZAČNI!!!!" To je to, co na těchhle filmech miluju!!! A Solomon samozřejmě nakonec "začne"... A do konce filmu už neskončí. Nechává za sebou jen desítky a desítky rozporcovaných mrtvol, hekťáky, krve, usekané hlavy, ruce, podřezané krky a je naprosto nezastavitelný ... Navíc je to takovej frajer, že na něj nikdo nemá, je to "HIGH LEVEL" bojovník, který zabíjí ve vteřině, bez mrknutí oka, bez ohlédnutí a s naprostým sebevědomým hodným starých dobrýmch hrdinům 80. let. a nikdo proti němu nemá vůbec šanci ... Špičková atmosféra, od Solomonova "nasrání", non-stop akce, perfektní souboje, střih, prostředí, příšerky ... Prostě parádička. Na druhou stranu, jak už bylo podotknuto, tohle hit nebude. Je to spatlanina Van Helsinga(podoba Solomona s ním je až trapná ...) s všelijakými fantasy posledních let až po např. animovaný majstrštyk Dante's Inferno: An Animated Epic (2010). Každopádně, vypněte mozek a film je váš ... pecka!!! ()

monolog

Myslel jsem, že kvalitní filmové fantasy je už dávno mrtvé. Že se utopilo někde na pokraji dětinskosti, hlouposti, artovosti nebo přeplácaných triků. Od Barbara Conana a Maso a krev si nemůžu uvědomit žádný pořádně syrový drsný a zároveň zábavný fantasy, i když v tomto případě se jedná spíše os Sword/Sorcery dobrodružství. Občas se někde objeví něco zábavného jako Jestřábí žena, Vlkodav nebo Hvězdný prach, jenže ani těch není dost. Ve fantasy dnes vedou rodinné blbinky typu Harry Potter, Stmívání a Pán prstenů, které svou módností, zpracováním a všeobecnou přístupností tento žánr degradují a ničí. Solomon Kane má tu nevýhodu, že není humorný, je temný, syrový, nehláškuje se zde, tím míň vtipně, na což je dnešní publikum zvyklé a vyžaduje to. Je tu téměř dokonalý představitel hlavní role (k dokonalosti mu po většinu filmu chyběl jen ten supr knír z prvních několika scén), atmosféra zmaru a marnosti, akční bitky a realistická rozpolcenost Solomona pak dávají zapomenout na mírně epizodicky trhaný děj. ()

Zeck

Ano! Takové filmy chci vidět. Jednoduchý příběh, namačkaný do nabouchaného balení. Na čistě evropský film, bez účasti akční velmoci, naprosto famózní. Česká krajina v 90% filmu, uspokojující. Solomon Kane je zajímavým vykreslením skutečnosti, že Zlo dokáže porazit jen větší Zlo. Akčních scén je nepřeberné množství, až na pár vyjímek, jsou nepřehledné. Zjevně záměrně, díky malým zkušenostem filmařů, s tímto druhem akce. Co oceňuji, je reálnost jejich provedení. Kapitán není nadčlověk, ale pouze kvalitní bojovník, který občas máchne vedle a občas se mu nějáký úder nepovede. James Purefoy hraje skvěle, drsné pózy a gesta jsem mu uvěřil. Pokud bude Evropa natáčet podobné filmy, budu nadšen, pokud se budou točit u nás, nadšen budu dvakrát tolik, pokud se jednou dočkám toho, že u českého hradu nebudu číst titulek "England", pak se poseru blahem. 90% 05.07. 2010 ()

xxmartinxx

Dost milé překvapení. Akční béčkové fantasy ukazující, jak měl vypadat Van Helsing. To nejlepší z Conana, Hercula a Xeny na jedné hromádce. Jasné GP. Na hranici 3 a 4 hvězd. ()

Skejpr

Solidní fantasy řemeslo stavěné na atmosféře, nekorektnosti, syrovosti, zemitosti a hmotnosti, které se nepotřebuje uchylovat k opulentnímu digitálnímu obžerství, aby dokázalo zaujmout, strhnout, bavit. Je tedy škoda, že se přesto ve finále přikloní k digitálním efektům (které jsou o to zbytečnější, o co jsou nekvalitnější) a zapomene na pořádné rozuzlení... Solomon Kane je zmatečný, zkratkovitý a vyšumí dřív, než skončí závěrečné titulky... Přesto o pořádný chlup lepší, než Van Helsing (který má navrch snad jen v Hugh Jackmanovi, který je přeci jen před , jinak ovšem zcela bez debaty cool Purefoyem ještěěo kousek napřed) ()

BadoXXII

Námořník: Pane, je tu ďábel! Cítím ho! (Solomon ho zastřelí.) Solomon Kane: Jediný ďábel jsem tu já...... Príjemne drsná heroic fantasy. Jedna z mála. Naozaj frajerský a charizmatický hlavný hrdina. Technická stránka však už tak skvelá nie je a malý rozpočet veľmi vidno. Okrem hlavného predstaviteľa sú tí ostatní zanedbateľní a hudba mohla byť podstatne viac burcujúca. Je to však pekná spomienka na staré časy. Sympatická spomienka na Barbara Conana (1982). ()

Shit

Je škoda, že mi James Purefoy zase tolik neseděl ve svý roli nepřemožitelnýho řezníka, ale to neznamená, že bych si Solomona neužil, čekal jsem na něj dlouho a i když jsem od toho čekal ještě víc, tak mě rozhodně nezklamal, jelikož bitvy skvěle drsný, příběh bohatě dostačující a usekaných končetin je i na můj vkus dostatek, navíc hudba řadě scén dodává ten správnej drsnej a pompéznější rozměr a nebýt krapet odfláklýho konce, tak bych dal i plnej počet, nicméně oceňuju, že i v takovýmhle filmu jsou solidní CGI triky, který film nedegradujou ()

flanker.27

Generál A. J. Rimmer: "Zaútočíme zítra. Pod rouškou denního světla, přes minové pole." Škoda, zatracená škoda, že film je víc akční fantasy než horor. Protože těch pár hororových scén (začátek se zrcadly, proměna čarodějnice, polorozpadlý kostel) a vůbec celé temné ladění, sychravo a déšť jsou na filmu jednoznačně to nejlepší. Kdyby to bylo celé o tom, jak Solomon jezdí po krajině, pátrá po tajemném zlu a občas na něj bafne nějaký ten bubák, byl bych velmi spokojen. Nejde ani tak o akční stránku, která je celkem povedená, ale o to, že se od počátku hraje s moc otevřenými kartami. Plán útoku na sídlo zla a jeho provedení silně připomínají citovanou Rimmerovu bitvu parafínů, navíc je bohužel v zuřící bitvě víc času věnováno dojemnému návratu ztraceného syna než bojování samotnému. Závěrečná bratrovražedná šermovačka není ovšem špatná a démon strká do kapsy i Balroga. Jen je to utnuté moc rychle, že si to divák ani nestačí vychutnat. Za odvahu přijít s tímhle v době samých okostýmovaných supersráčů a teen upírů s problémy pro manželskou poradnu však musím autory ocenit. ()

choze

Na jedné straně krásně drsný a bezútěšný fantasy svět, na straně druhé otravný hamletovský heroj (přitom s parádními zpomalenými nástupy a sympatickým představitelem), z dálky průhledný děj, k uzoufání utahané tempo a nijak zázračná akce. Na velkorozpočtovém poli dostává Bassett od Marshalla na prdel. ()

Gilmour93

„If I kill you, I am bound for hell. It is a price I shall gladly pay.“ Shakespeare? Ale kdeže.. To jen Kapitán Kane, služebník boží, odhazuje svou poutnickou hůl v dáli a začíná peklo na Zemi.. Hřešení mečem, pokání sekerou, vykoupení olovem aneb křesťanský Van Helsing pro ty, kterým již nalejou v baru. Rychlé občerstvení v podobě brakové veky namazané bahnem a obložené krví, deštěm a krucifixem, co nejdříve chutná, ale s blížícím se koncem už svou chatrností roste v puse. ()

Psema

Solomon je sympaťák. Hlavy seká zásadně na třikrát, kabát navléká ve slow-motionu, pistole si umí nadhodit nohama... no a zabije Vašuta, což se obzvlášť cení... jenže zatímco Bassett se snaživým Purefoyem sbírají pozitiva snahou vymlátit z minimálního rozpočtu maximum atmosférického deště a zábavy (repetetivní a samoúčelně prázdný symbolismus raději nepočítám), scénář kydá jednu upachtěnou bejkárnu za druhou s pro mě ubíjející razancí. Nemám rád, když jsem jen o krok před postavami. U Solomona jsem byl nejmíň o pět, což mě po řezanici v lese a následné naháněčce dovedlo k nejuzívanějšímu čumění na plátno a kroucení hlavou za dlouhou dobu. 3/10 ()

robbiee

[imdb: 6.3/10] | me: Mnoho výborných záberov, veľa blata, špiny a dažďa + Marek Vašut :) .... ale nezaujímavý príbeh, ktorý neosloví. Heroické hlášky a výstupy sú v rámci všetkej správnosti, ale nezachránia slabosť a nezáživnosť spracovania. Solomon je hero, ktorý by potreboval ozajstný príbeh. Je to škoda, pretože atmosféra bola slušná. There are many paths to redemption, not all of them peaceful. ()

somnar

Je sice osvěžující, že někdo nahoře konečně svolil k natočení drsné a nekompromisně krvavé fantasy, já ale odmítám automaticky jásat jen proto, že ve filmu nedefilují přemoudřelá děcka a mluvící spasitelští lvi. Tohle chce ještě hodně dopilovat. Ve všech směrech. 50% ()

TheDarKnig

stylové, hlavně díky poctivé na nic nehrající zápletce plné krve (no, až tak plné ne, ale pg to taky není), démonů, prokletých duší a zatraceně fajn lidí. Z nich samozřejmě vysoko vyčnívá náš hrdina. James Purefoy aka Solomon Kane je charismatický tak moc, že sem se docela divil, jak to, že ti všelijací ghůlové a kdo ví kdo, nepadají hned, co se objeví na scéně. Ne že by žili stejně o mnoho déle. Kam Kane příjde, tam má zlo po srandě, a když mu unesou holku, je to možná horší než u Mačety (no, ok jde tam o hodně víc, ale... co je mocnější katalyzátor než nevinná dívka vydána napospas silám temna). Plášt, klobouk, meč a muškety + věrného a nahraditelného koně a jde se na věc. Nic víc, nic mín než stylová ukázka fantasy ve své nejčistší (ehm) podstatě. Projíždka temnými hvozdy Čech v kulisách středověku. Ale děj žel téměř žádný, na což si asi tento rok budu muset zvyknout. Dobré 3 ()

genetique

Ľutujem zaváhanie pri možnosti návštavy kina. Toto bol skutočný chlapský fantasy počin, ktorý mávnutím ruky zmaže všetky zaškatulkovania, ktoré tomuto žánru priniesli posledné roky, nesúce sa v znamení zženštelých hrdinov a ich metrosexuálnych protivníkov. Je to celé síce taký malý gýčik, ale u mňa smerujúci ku kultu už po pár zhliadnutiach. Krv sa liala po premoknutých bojiskách ako voda po záplavách, tvorcovia nemali problém s tvrdými gore scénami, ktorými síce na oko zaliepali diery v scenári, ale čert to ber, keď niečo takéto znova uvidím možno až v ďalšej dekáde. 85%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný historický fantasy film. Má celkom dobrý príbeh o krutom vojenskom veliteľovi, ktorý má najradšej zabíjanie, kvôli čomu sa najlepšie cíti práve vo vojne, no keď sa stretne s pomocníkom samotného diabla, ktorému len tesne unikne, uvedomí si, že skončí v pekle, čo ho radikálne zmení a tak už chce žiť len slušný život bez násilia. Ale nanešťastie práve v oblasti vyčíňa mocná a veľmi krutá armáda, ktorá vyvraždí rodinu jeho nových priateľov a unesie ich dcéru a tak sa musí bývalý vojenský veliteľ vrátiť k tomu, čo mu ide najlepšie. So spracovaním som nadmieru spokojný, už úvodná fáza pôsobí na pomery žánru až prekvapivo dobre, ale následne sa to ešte vylepší. Dej síce ide približne podľa očakávanej šablóny, ale s tým nemám žiadny problém, hlavne, že je tu skvelý hlavný hrdina, ktorý ma veľmi bavil po celý čas, k tomu môj obľúbený motív záchrany blízkeho, prípadne pomsty pred mnohonásobnou presilou, väčšinu času to má výbornú dynamiku a navyše ešte aj tie pokojnejšie scény sú dostatočne zaujímavé, napríklad časť s farárom. Jedine to finále ma trochu sklamalo, ale tiež nie je zlé, po celý čas sa mi to dosť páčilo. Veľmi spokojný som aj s rozdelením žánrov, fantasy, ktorý moc nemusím tu má len minimum priestoru, hlavne v úvode a závere, ale ešte aj to pôsobí tak temnejšie, takže ani to mi moc neprekáža a prevláda akčný žáner v historickom prostredí, pričom celé to má perfektné surové, špinové prevedenie. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Fantasy prvkov je tu len pár, takže je to hlavne poctivá akcia s reznými zbraňami, ktorá je slušne natočená, poteší množstvo zabitých a celé je to slušne drsné a krvavé. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný James Purefoy v hlavnej úlohe, potešia aj Pete Postlethwaite a Max von Sydow a k tomu ešte viacero slušných vedľajších postáv, ale až na hlavného hrdinu tu nikto nemá až tak moc priestoru. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, veľmi dobrá vizuálna stránka a tá špinavá atmosféra, ktorú mám v tomto žánri tak rád, tu nemám žiadny problém. Podobné filmy až tak moc nemusím, ale Solomon Kane mi sadol výborne, hlavný hrdina, dej, akcia a surové prevedenie, som veľmi spokojný. 78% ()

Hellboy

Takovýhle film na plátnech kin chyběl. Je to prostě nemilosrdná, špinavá fantasy zasazená do Anglie 16. století, která je prolezlá nejrůznějšími příšerami a čaroději. Uprostřed toho všeho stojí titulní hrdina, bijec Solomon Kane, který se bez mrknutí oka postaví ďáblovým poskokům a vy víte, že vyhraje. Film je ale hnaný do extrému a to mu ve výsledku docela škodí. Takřka celou stopáž jsem měl tendenci se smát, každá replika byla ve své macho drsnosti úsměvná. Je to prostě přiznané béčko, které "si na nich nehraje" - ale tu svou béčkovost dohání k samé hranici únosnosti. Na druhou stranu je nesmírně příjemné vidět film plný tvrďáků, v němž nemají roli teenageři a jak zmiňuje Quisp - mluvící zvířátka. Přesto se ještě mnohem víc těším na Conana (pokud se ovšem povede), který by měl být doufám ještě mnohem zlejší, nemilosrdnější a krutější. Kane je totiž puritán a v jednom kuse se dovolává Boha, což je pěkná otrava. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)