Reklama

Reklama

Mimoni v Americe

(seriál)
všechny plakáty
Komedie
USA, (2007–2008), 6 h 18 min (Minutáž: 21 min)

Hudba:

Adam Gorgoni

Hrají:

Dan Byrd, Adhir Kalyan, Amy Pietz, Lindsey Shaw, Scott Patterson, Christopher B. Duncan, Henry Mah, Amber Borycki, Whitney Anderson (více)
(další profese)

Epizody(18)

Obsahy(1)

Justin Tolchuck je citlivý šestnáctiletý kluk, který se snaží překonat problémy, jež prožívá na střední škole v Medoře ve Wisconsinu. Pomáhá mu přitom maminka Franny, která vždycky všechno myslí dobře, táta Gary i hezká a oblíbená mladší sestra Claire. Přestože Justin je chytrý a sympatický mladík, ve škole se cítí jako outsider. Máma nicméně přichází s nápadem, jak mu pomoci. Zapíše syna do programu mezinárodní výměny studentů a je si jistá, že nový kamarád pomůže Justinovi zařadit se mezi spolužáky. Nepočítá ovšem s tím, že místo urostlého Seveřana, jehož si vysnila, do rodiny přijede šestnáctiletý muslim z Pákistánu. Raja Musharaff si však Justina brzy získá svým humorem i projevy přátelství a přestože mezi nimi zeje kulturní propast, spojuje je podobný životní pocit vyděděnců. Chlapci utvoří spojenectví, které jim pomáhá přežít na minovém poli zvaném současná střední škola v USA. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

sonnak 

všechny recenze uživatele

Seriál je to na první pohled silně "americký", ale zdání klame. Absurditou úmyslně nasáknuté epizody, které fungují občas lépe, občas o něco hůře, ale pokus je to velice sympatický. Rasismus vyhnaný do nebeských výšin, proti všem rasám a všem skupinám, snažící se dokázat, že všichni jsme nakonec jen lidi. A už za to mám seriál opravdu rád. ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že chemie tohoto seriálu celkem funguje. Alespoň u počátečních dílů ano. Rodiče a jejich děti. Na tohle téma se toho dá natočit spousta a jeden dílek si pro sebe rezervovali také scénáristé tohoto seriálu. Proto dávám 3* za vtipné scénky, které ale někdy střídá trochu nuda, občas trapnost. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Nechápu, že tento seriál je v modré barvě, protože podle mne patří zcela jasně do červené barvy. Nevím, možná jsem až příliš nenáročný divák, možná jen neznám dostatečně velké množství sitcomů, abych mohl porovnat tento seriál s jinými seriály. Jsem prostě jen nenáročný divák, který má nejraději komedie a komediální žánr, a který očekává od komediálního filmu či seriálu zábavu, pobavení a rozesmání. A toho všeho se mi díky seriálu Mimoni v Americe dostalo. Nemohu si prostě pomoci, ale tento seriál vnímám jako excelentní záležitost, která nemá jedinou chybu, jedinou vadu na kráse, a která je dokonalá. Zkrátka perfektní vtipný seriál o teenagerech a jejich rodičích, který navíc těží i z tématu mladý muslim v Americe. Mnohé vtípky a hlášky jsou geniální a celkově je to dost dobře pojatý seriál. Škoda jen, že má pouhých 18 dílů, rád bych se totiž bavil s tímto seriál ještě déle. Všechny postavy jsou zde úžasné a asi nejvíce jsem si oblíbil pana Tolchucka, otce hlavního hrdiny, který byl prostě dokonalý a úžasně nad věcí. Jinak k pozitivnímu vnímání tohoto seriálu mi bezpochyby pomohl i český dabing. Zejména velmi dobře byl nadabován pákistánský student Raja (vyslovuje se to "Rádža"), kterému byl přiřknut možná trochu odvážně hlas Lumíra Olšovského. Ale volba to nakonec byla úžasná a já už si neumím Raju bez tohoto hlasu představit. Jinak ale dobrou práci odvedli i ostatní dabéři, Justina nadaboval Jan Maxián, což je k té postavě docela dobrý hlas, Justinova otce zase Otakar Brousek ml., což je také dobrá volba. Jiné dabéry si teď nevybavím, ale celkově je to dost dobře nadabované a i to přispělo k mému celkovému vnímání seriálu. Takže nemohu a ani nechci jinak, než udělit pět hvězdiček, protože od tohoto seriálu jsem měl nemalá očekávání, a ta se naplnila. Pokud máte rádi teenagerovské komedie nebo filmy či seriály ze školního prostředí či z prostředí mladých lidí, tak tenhle seriál je přesně pro vás. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Co to s těmi americkými scénáristy je? Copak neumějí napsat sympatickou hlavní postavu? Soudě podle Aliens in America ne. Vcelku milý a taky vcelku absurdní humor je potápěn odpudivou osobností Justina Tolchucka, ústředního charakteru, a tak nejlepší scény jsou ty, kde se neobjevuje. Těch je bohužel dost málo. Přesto třeba Scott Patterson perlí, je hezké ho vidět i jinde než v mých milovaných Gilmorkách. AiA není špatné, ale ničím nevybočuje z hromady ostatních sitcomů. ()

Don82 

všechny recenze uživatele

Vcelku povedený seriál o tom, jak americká rodina vnímá studenta z Pákistánu a rozdíly mezi nimi. Z tohoto tématu se dá vytěžit opravdu hodně a nevzpomínám si, že by se podobný námět objevil někde jinde. Děj je navíc spojen s postavou Justina, obyčejného kluka, který nepatří zrovna k borcům z fotbalového týmu, takže se otvírájí další a další nápady jak ukázat stereotyp střední školy a vnímání muslimů v Americe vůbec. Bohužel kvalita jednotlivých dílů je nevyvážená a tak se zde mezi velmi dobrými nápady objevuje také mnoho nudy a to je škoda. Nakonec mi přišlo, že scénáristé od tohoto seriálu dali ruce pryč protože moc nevěděli jak pokračovat a inspirace došla. (Jen pro info: bylo odvysíláno 18. epizod a pak byl seriál ihned zrušen.) Škoda. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (2)

  • S ratingem 1.6 ihned u prvního dílu a se sledovaností 2.3 milionů diváků bylo už na začátku jasné, že seriál u diváků propadne. Televize The CW tedy seriál ukončila ihned po první sérii. (DexMASTER094)
  • Ačkoli se děj  seriálu odehrává v americkém Wisconsinu, byl natáčen v okolí kanadského Vancouveru v Britské Kolumbii. (DexMASTER094)

Reklama

Reklama