Mimoni v Americe (TV seriál)

Aliens in America

Mimoni v Amerike

Komedie

USA, 2007, 18x21 min

Niekto, kto je prezentovaný ako hlúpe dievča vybehne s "rečníckou hyperbolou". Celkom sranda. Od prvej časti seriál obsahuje dosť veľa dobrých, neotrepaných vtipov. Skvelý český dabing (pre porovnanie som videla aj originál). Obsadiť do rodiny Pakistanca bol skvelý nápad. Nevadí, jeho kultúra je celkom pekne prezentovaná, a jeho slušná výchova dáva seriálu šmrnc. Ale napríklad aj postava toho šialeného "school bully", ktorého sa báli aj tyrani, bola síce postava absurdná, ale myslím že veľmi dobre zahraná. Je to jeden zo seriálov, ktoré by mohli byť aj dlhšie.(5.3.2016)

Seriál je to na první pohled silně "americký", ale zdání klame. Absurditou úmyslně nasáknuté epizody, které fungují občas lépe, občas o něco hůře, ale pokus je to velice sympatický. Rasismus vyhnaný do nebeských výšin, proti všem rasám a všem skupinám, snažící se dokázat, že všichni jsme nakonec jen lidi. A už za to mám seriál opravdu rád.(27.10.2007)

Nechápu, že tento seriál je v modré barvě, protože podle mne patří zcela jasně do červené barvy. Nevím, možná jsem až příliš nenáročný divák, možná jen neznám dostatečně velké množství sitcomů, abych mohl porovnat tento seriál s jinými seriály. Jsem prostě jen nenáročný divák, který má nejraději komedie a komediální žánr, a který očekává od komediálního filmu či seriálu zábavu, pobavení a rozesmání. A toho všeho se mi díky seriálu Mimoni v Americe dostalo. Nemohu si prostě pomoci, ale tento seriál vnímám jako excelentní záležitost, která nemá jedinou chybu, jedinou vadu na kráse, a která je dokonalá. Zkrátka perfektní vtipný seriál o teenagerech a jejich rodičích, který navíc těží i z tématu mladý muslim v Americe. Mnohé vtípky a hlášky jsou geniální a celkově je to dost dobře pojatý seriál. Škoda jen, že má pouhých 18 dílů, rád bych se totiž bavil s tímto seriál ještě déle. Všechny postavy jsou zde úžasné a asi nejvíce jsem si oblíbil pana Tolchucka, otce hlavního hrdiny, který byl prostě dokonalý a úžasně nad věcí. Jinak k pozitivnímu vnímání tohoto seriálu mi bezpochyby pomohl i český dabing. Zejména velmi dobře byl nadabován pákistánský student Raja (vyslovuje se to "Rádža"), kterému byl přiřknut možná trochu odvážně hlas Lumíra Olšovského. Ale volba to nakonec byla úžasná a já už si neumím Raju bez tohoto hlasu představit. Jinak ale dobrou práci odvedli i ostatní dabéři, Justina nadaboval Jan Maxián, což je k té postavě docela dobrý hlas, Justinova otce zase Otakar Brousek ml., což je také dobrá volba. Jiné dabéry si teď nevybavím, ale celkově je to dost dobře nadabované a i to přispělo k mému celkovému vnímání seriálu. Takže nemohu a ani nechci jinak, než udělit pět hvězdiček, protože od tohoto seriálu jsem měl nemalá očekávání, a ta se naplnila. Pokud máte rádi teenagerovské komedie nebo filmy či seriály ze školního prostředí či z prostředí mladých lidí, tak tenhle seriál je přesně pro vás.(1.1.2009)

Co to s těmi americkými scénáristy je? Copak neumějí napsat sympatickou hlavní postavu? Soudě podle Aliens in America ne. Vcelku milý a taky vcelku absurdní humor je potápěn odpudivou osobností Justina Tolchucka, ústředního charakteru, a tak nejlepší scény jsou ty, kde se neobjevuje. Těch je bohužel dost málo. Přesto třeba Scott Patterson perlí, je hezké ho vidět i jinde než v mých milovaných Gilmorkách. AiA není špatné, ale ničím nevybočuje z hromady ostatních sitcomů.(1.9.2008)

3+ Príjemný seriál na utlmenie narastajúcej islamofóbie. I Keď niektoré scény ma svojou americkou stupiditou privádzali do povzdychnutia, ale prečo by museli mať obmedzený pohľad na svet, len moslimi. A pravdaže nemôže Justin Tolchuck postúpiť a byť uznávanejší v škole kým si nedá zostrihnúť ten svoj dementný účes.(1.2.2011)

• - Ačkoli se děj  seriálu odehrává v americkém Wisconsinu, byl natáčen v okolí kanadského Vancouveru v Britské Kolumbii. (DexMASTER094)

• - S ratingem 1.6 ihned u prvního dílu a se sledovaností 2.3 milionů diváků bylo už na začátku jasné, že seriál u diváků propadne. Televize The CW tedy seriál ukončila ihned po první sérii. (DexMASTER094)