Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Goldbeater

Po ne úplně povedeném Quantum of Solace se sérii vrací kvalita. Sam Mendes se v režisérském křesle parádně předvedl a pod jeho rukou vzniklo několik opravdu nezapomenutelných scén. Ta finální vede. Líbil se mi návrat ke starým prvkům série, což se doufám udrží i v dalších pokračováních, protože Samu Mendesovi se povedlo opravdu vyzvednout Fénixe z popela. Dočkáme se i humoru a pár hlášek a hlavně skvělého záporáka v podání Javiera Bardema. Co mě dále překvapilo, byla úvodní píseň od Adele. Velmi chytlavá a povedená. Samozřejmě zlatým hřebem večera bylo již zmíněné finále, které se celé odehrává ve světle hořícího panství. No ale nebudu nic prozrazovat, tenhle film je prostě třeba viděl. James Bond se vrací. ()

Javert

Bond se vrací ke kořenům a já nadšeně tleskám a sem tam uroním nostalgickou slzu. Jednou za znovuobjevení Conneryho Aston Martina za zvuků Barryho klasického motivu, podruhé třeba za kancelář Ralpha Fiennese v závěru. A tak bych mohl pokračovat dál. Láska na první pohled. ()

Vavča

Pro mě zcela nepochopitelný díl Bondovky, kdy dávám z milosti za tři. Po dvou předchozích vynikajících dílech přichází třetí pokračující v původním konceptu Bonda (myšleno Casino Royal, Quantum of Solace), ale náhle se z minimalistického, realistického agenta ve službách Jejího veličenstva stává od poloviny, nějaký podivný béčkový akční film ve stylu Šíleného Maxe, brokovnice, barabizna na spadnutí jako finále filmu? Děkuji nechci. Jak říkám, nebýt výborné první poloviny, hodnotil bych za dvě hvězdy, naprostá anarchie, rozkopání konceptu Bonda. ()

kingik

Film pro správné chlapy. Centrála MI6 je v ohrožení, když jeden z jejích bývalých agentů s ní má dábelský plán. Další bondovka je spojením elegantních staromodních prvků z klasických bondovek s moderními prostředky akčního filmu. Ano, připouštím, že dalšímu dobrodružství neohroženého agenta s označením 007 chybí nějaká markantní až vrcholná akční scéna, ale Sam Mendes to zrežíroval se ctí a to, prosím pěkně, není žádným akčním specialistou .S Bondem zavítáme do Istanbulu, Šanghaje a na skotský venkov. Příběh se nese občas v komorním rozpoložení se snahou přiblížit Bonda i z psychologického hlediska, ale když dojde na akci, je radost pohledět. Bondovi tak trochu podle scénáře trvá dostat se do formy, trochu pije a jede v návykových látkách, už se tolik neválí s krásnýma ženskýma v posteli, i když slabost pro ně má stále, prohání se ve svém oblíbeném Aston Martinu a holí se po staru břitvou. A od jisté doby se představuje Craig. Daniel Craig. Klady: režie Sama Mendese je samé překvapení a citlivě pracuje jak s hlavní postavou, tak i s akcí, kterou je film rovnoměrně proložen, akce má náboj i napětí, atraktivní Bérénice Marlohe, na filmu se nešetřilo, příběh je přehledný, záporák Javier Bardem, i přes svoji rozporuplnou image, je dostatečně démonický, jak je u něho dobrým zvykem, zajímavě využité lokace, originální akční scény, neokoukaný režijní rukopis, klasicky působivý hudební motiv, nenásilný návrat ke starým kořenům bondovek, postupná gradace příběhu. Zápory: při podrobnějším zkoumání přece jen příběh postrádá větší originalitu, Q jako chlapec nemůže být brán vážně, mně osobně protivná M v podání Judy Dench, nízký výskyt "vychytávek" pro Bonda omezující se jen na radiovysílačku a pistoli s identifikací otisků jejího majitele, poněkud homosexuálně vyznívající image záporáka Javiera Bardema, neadekvátní Moneypenny, Bondova přehnaná "nesmrtelnost". Mé hodnocení: 70% ()

Aknah

Craiga mám ráda, ale bohužel už pro mě začíná Bond postrádat kouzlo, napětí či cokoli nového a zajímavého. Jednou za čas pěkná kamera, jinak pomalé, nudné, unylé... Ona i pořádná Bond-girl tu chyběla, poslední sestřelka ve Skyfall a celkově konec byl dobrý, ale scéna soudu trapná, nepřítel stopátý už, nic zábavného. Ty scény, které se mi líbily by se vešly do delšího 30-minutového sestřihu, kde by byly nejdůležitější scény a polovina rozhovorů se klidně může vyházet. A nejlepší je samozřejmě úvodní píseň. ()

InJo

SKYFALL je možná nejartovější a nejpsychologičtější bondovka vůbec. Akce je ve většině případů naprosto skvělá (hlavně v úvodu a nezvykle laděném finále, které má atmosféry a vizuálních laskomin na rozdávání), ovšem prim hrají příběh, postavy a jejich motivace. Mendesův přístup k masově oblíbené značce je vynikající v mnoha ohledech, asi nejvíce však v "opatrném" navracení ikony do starých kolejí (Q a jeho "vynálezy"), ale přitom se i on úspěšně drží zemitějšího a hutnějšího stylu nastoleného předchozími dvěma díly (v některých aspektech je velmi patrná inspirace např. také TEMNÝM RYTÍŘEM). Craig si drží svůj vysoký standard a Bardem si (po TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ) střihnul dalšího děsivého psychopata (nejpůsobivější scéna: "Víte, co s vámi udělá kyanid?"). Pro někoho bomba, pro někoho zklamání (mnohým určitě bude vadit nepříliš zběsilé tempo zejména v první polovině, popřípadě s tím spojené nezvykle dlouhé čekání na objevení se hlavního záporáka a chvílemi zjevný "umělecký" režijní přístup). Pro mě (po vícero zhlédnutích) rozhodně jeden z vůbec nejlepších příspěvků série. 90 % ()

Šakal

Silné v jednotlivostech (netřeba vypisovat, každý ví popř. uvidí), jako celek značně pokulhává aneb „z hovna bič neupleteš“, byť jsi sebezručnější. Co je platné, že S. Mendes, R. Deakins, T. Newman, D. Craig jedou jako o život, když to vše pod(s)ráží scénář. Přičemž nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že tato slova vyřknu zrovna já, ale.....(přes)příliš oldschool. Na začátku to člověk kvituje s povděkem a bere jako příjemné to osvěžení, postupně to začíná být na překážku, aby mu to s blížícím se koncem (téměř) lezlo na nervy. Stejně jako (to přes skutečnost, kdo mě zná, dobře ví, že jemně řečeno nejsem velkým fanouškem značky 007) si nelze nepovšimnout, že nebýt zmiňovaných stěžejních postav, člověk lehce nabyde dojmu, že sleduje „tuctový“ akční snímek a nikoliv nejslavnějšího agenta britské tajné služby. Jak už jsem zmínil, na maličkostech zrovna nebazíruju, ale absenci plnohodnotné (resp. plnohodnotně využité) bondgirl, stejně jako pořádného záporáka (ano, nadšení místních pro nešťastně napsanou nikoliv zahranou (to aby nedošlo k nedorozumnění) variaci J. Bardema nesdílím) nedokážu p(r)ominout. A když už jsme u těch „pravd“..., když „nálet vrtulníků“, tak pouze a jedině za zvuků R. Wagnera. P.s. přes veškeré výtky (viz výše) řemeslně naprosto dokonalé (na dosavadní nastavenou („Bondovskou“) laťku) o parník jinde, takže pokud jsi (si) Same chystal půdu pro pokračování resp. restart série a následně mě (tvůj pokračovatel) přesvědčí(te)š, že TO mělo smysl a jiné cesty nebylo, možná ještě snímek zpětně docením. To přes fakt, (nikdy bych nevěřil, že toho spojení užiju v tvém případě resp. tvého filmu), ale (nejen) já se nudil a nejednou se mi vkradlo na mysl, že odskočit si ulevit popř. se občerstvit a vrátit se zpět, o nic „dramatického“ bych tím nepřišel. To hned několikrát. V kontrastu s tím scény (viz samotný úvod, včetně titulkové sekvence (kdy narozdíl od Fincherova remaku „Mužů, kteří nenávidí ženy“, kde se dostavilo (na)zvednuté obočí a následné WTF) zde se dostavila čirá rozkoš. O to více potom zamrzí celková rozkolísanost Skyfall, kdy jakoby se tvůrci vezli na vlně jákési nostalgie a přes zaslepenost (zahleděnost) si nedokázali udržet zdravý odstup. Oldschool je fajn, je ale potřeba i (drzé(ho) mládí. Což sice nakonec nastupuje, ale bohužel dosti krkolomě. 70% S dovětkem.... Casino Royale vládne nadále neohroženě dál. Edit: (po druhé projekci) - první polovina, tj., do příjezdu na ostrov a představení hlavního záporáka, to NEJlepší, co kdy značka 007 nabídla, od příchodu J. Bardema na scénu, scénáristické Waterloo jehož "vrcholem" je samotný závěr alá "sám doma (s baterkou) po Skotsku". P.S. je paradoxem, že snaha tvůrců "polidštit" ústřední postavy má (alespoň v mém případě) za následek totální apatii (k některým z nich), což možná(lehce) zamrzí v případě záporáka, ale že mi byl SPOILER úplně uprdele osud M, je věc nep(r)ominutelná. ()

IQ Tiqe

Návrat ke kořenům, nemálo odkazů na starší bondovky, trocha Bondovy minulosti i zjištění, co je to „Skyfall“ – to přináší nový Bond. Dále skvělé trio Craig, Fiennes, Bardem; ten je z těch záporáků, které si oblíbíte – neni blbej, neni trapnej a má nemálo vtipných momentů. Ostatně, vůbec těch vtipných poznámek není málo... Ale možná jsem jen pod dojmem z premiéry, přece jen sál plný fandů vnímá každý detail daleko intenzivněji než průměrný divák Lojza doma u televize. Nesmím zapomenou na Judi Dench, která tentokrát nebude jen sedět na židli a rozkazovat. Co dál? Před filmem dobrá bondovská reklama na Heineken, ve filmu víc než dobrá hudba (stejně tak OST od Adele) a ve dvou momentech snad nejsilnější vibrace subwooferů, jaké jsem v sále zažil. Co děj? Jak se od značky „Bond“ očekává (ostatně třeba i od M.I.), postupuje se krůček po krůčku po jednotlivých indiciích, které do sebe zapadají, sem tam přijde menší překvápko, ale jinak to není nijak zvlášť zamotaná/plánovitá záležitost (v tomhle ohledu byla např. MI3 určitě promakanější). Důraz je na přímočarost, ostatně tu divák očekává. Na začátku přijde akční smršť, pak dlouhá ukecaná pasáž, kdy to tolik neodsýpá a „závěrečná“ třičtvrtěhodinka patří opět akci. Mnohým se asi vybaví Sám doma, lehce říznutý MacGyverem. Mně se navíc vybavila pasáž z Mitche Rappa, kterou jsem shodou okolností dnes (vlastně už včera) četl, kdy je v konspiračním domě CIA a čelí gangu se samopaly a RPG. A nějaká ta kritika – našly se i naivní scény (např. připojení počítače do sítě, baterka), které byly čitelné sto let dopředu. Celkově spokojenost, možná jeden z nejlepších Bondů z posledních let. # [viděno: kino, půlnoční premiéra v 0:07] # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 8 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7 ()

Sonnery

Casino mi dalo něco, o čem jsem už ani nesnil - Bonda v nejlepší formě, tak jak jsem ho zažil jen u Conneryho a Lazenbyho. Quantum mi to skoro všechno vzalo, ale přesto tam jsou scény, které zavání tou starou bondovinou, které mi dávaly naději. Skyfall mi vzal i naději. Bond by měl mít trošku nadhled, měl by poskytovat tu starou romantiku a servírovat dobrodružství. Nevadí mi, že je tam málo akčních scén, naopak, tak to má být! Jenže atmosféra, ten pocit, že se díváte na Bonda, jež zosobňuje staroznámou ikonu nejhrdinovanějšího hrdiny, je pryč. Nechci přetechnizovanýho Brosnana nebo parodujícího Moora, chci Bonda, který byl v Goldfingerovi i v Casinu Royale. Chci romantický příběh, chci bojácného Bonda s notnou dávkou odvahy, chci propracovaný scénář a hlavně chci parádní soundtrack (Arnolde vrať se!). Skyfall se bere přespříliš vážně, atmosféra s romantikou na nule. Konec je klišé, navíc když Bardemův záporák táhne celou polovinu filmu a je tím jediným, co za něco stojí. Sračka. A Bond? Ten se tam stavil jen na chvilku... Mrzí mě to, těšil jsem se // P.S.: Ztráta bondovosti asi úzce souvisí s tím, že Skyfall nenabídl skutečnou bondgirl (jakou byla Pussy, Tracy či Vesper). Chyběla tu citová melodie, chyběla tu exotická romance, chybělo tu Bondovo kouzlo osobnosti (které, jako jediný po Connerym, Craig má, ale je mu k hovnu, když to scénář opomíjí...) // 19.11.2012 - přidávám hvězdičku, je to poctivý film složený s divných, nesourodých částí - 1) Jack Bauer 2) super bond song 3) slušná kriminálka 4) moderní BOND (kdyby to zůstalo v takovémto zpracování, dal bych hvězd deset) 5) nový, lepší remeake Strašáků. Jsou to kousky a jen jeden z nich patří Bondovi, mému oblíbenci ()

HoneyBunny

Bond si k padesátinám nemohl vybrat lepší dárek. Skyfall je totiž jednou z nejlepších bondovek vůbec. Už úvodní potemnělé titulky naznačují, že tentokrát tu půjde o víc než o lepé děvy, exotické lokace a střílení (ale nebojte, i tyhle motivy tu najdete). Skyfall je o věčném boji mezi novým a starým: máte tu šéfku M versus politika Malloryho (Ralph Fiennes!), který jí kecá do toho, jak vést tajnou rozvětku. Máme tu očividně unaveného a stárnoucího Bonda versus mladou krev Q (konečně!) - počítačového geeka. Máme tu padoucha s klasickým motivem pro páchání zla, který ale používá ultramoderní techniku. Tenhle motiv prostupuje celým filmem. Mendes kombinuje bondovská klišé s novými přístupy. Na jednu stranu tu máme Severine - klasickou bondovskou krasavici, která zmizí stejně rychle jako se objevila. Na druhou stranu tu máme ultimativní bondgirl: samotnou M! Tentokráte je tu za dámu v nesnázích, což ale nijak nesnižuje její morální sílu a autoritu. Mendes navíc dává divákům malé dárečky: nejenže se tu objeví starý dobrý Aston Martin, ale vrací se i tradiční bondovské postavy (samozřejmě v moderním balení). Jen dodám, že film je úžasně natočený a vypadá zatraceně sexy. Na Bonda nepadá nebe, stojí v plné síle na vlastních (britských) nohou. ()

Anderton

Spomínate si na zlého medveďa z Toy story 3? Spomínate si, prečo sa stal zloduchom a ako blízko boli k tomu naši starí známi z rovnakých príčin? Podobné psychologické záležitosti rieši v Skyfall aj Bond spoločne so záporákom "s motívom" v podaní tu mimoriadne škaredého Javiera Bardema. Skyfall ma nestrhol z jediného dôvodu. Miesia sa v ňom odľahčené scény ako z Goldfingera s vážne vypätými akčnými scénami ako z MI:3. Nakoniec tak na mňa film pôsobí ako MI:4, kde všetko príjemne plynie, zohratá partička drží pokope a strieda lokáciu za lokáciou. Ponúka podnety na zamyslenie sa nad súčasným svetom, ale nie tak intenzívne, ako napríklad nové Batmanovky. Lepší je v zobrazení vzťahov vnútri MI 6 (zase som pri MI) a minulosťou jej zamestnancov, pretože postavy sú skvelo napísané a zahrané. Je príjemné vidieť akčný veľkofilm, kde je akcia iba pozadím pre scenár a rozohranie psychológie postáv a ich motivácií. Skoro vždy je to naopak. ()

Socrates

Co si budeme povídat, nejlepší z týhle bondovky je intro, zakončený hezkejma titulkama a skvělým theme songem od Adele. Bond (po boku s výborným potížistou Bardemem) prostě není schopnej zachránit úplně všechno, včetně scénáře tohohle akčňáku. ()

Frajer42

Dobrý. Akce střídá akci, moc se nekecá. Postavy se nechovají jako maximální vypatlanci. Na Daniela Craiga si člověk zvykne. Více člověk nečeká a ani kdyby čekal, tak stejně nedostane. Váhám mezi 3* a 4*, neb ta stará rašple je skutečně nekoukatelná, ale na druhou stranu na konci zdechne, což mi připomíná, že jsem měl použít asi spoiler. No když už to víte, tak vám prozradím i to, že samozřejmě všechno dobře dopadne, což překvapivé není, takže to za spoiler považovat nelze. Tak třeba 3*. Dal sem je i Hobbitovi a tohle lepší nebylo. ()

boshke

Nadupaný, vizuálně dokonalý film. Je vidět, že si se Skyfallem Mendes vyhrál a že když se k filmu nepustí režisér-diletant, stojí to (většinou) za to. Už jen úvodní honička, následovaná dechberoucími titulky se skvělou titulní písní od Adele, mne dostala (i když je pravda, že honičku po istanbulských střechách jsme tu měli nedávno). Už jen zapojení odstřelu hlavního hrdiny, šrotování Brouků a bagru (!). Klobouk dolů. Všechny ostatní lokace jsou perfektní (londýnské podzemí, Šanghaj, Macao, Silvův ostrov, Skotsko), z Mendesovy hry s barvami oči přecházely. Dlouho trvá, než se nám Silva ukáže, ale pak to stojí za to. Bardemův záporák je prvotřídní. A že nemá v plánu zničit svět, jak by se asi na správného Bondova soupeře patřilo, je mi srdečně jedno. K tomu všemu nový M, nový Q, nová Moneypenny. A ano, finále á la Sám doma a s baterkou nepatřilo k tomu nejlepšímu... Skyfall je pro mne suverénně nejlepší Bondovkou, po které z velké dálky pokukuje Zlaté oko, doteď můj nejoblíbenější díl. A to jsem myslel, že po slabém Kvantu útěchy u mne tato série definitivně končí... Poznámka - po druhé projekci nadšení opadlo, pořád je to však sakra dobrej film a nejlepší Bondovka... 90% ()

MikeCool

Nejsem a nejspíš nebudu fanoušek Bondovek, ale musím uznat, že Skyfall má své silné stránky. Nejvíce mě zaujal začátek filmu a to konkrétně úvodní akční intro včetně scény s vlakem a úvodní pasáž s titulkami dodávala tomuto filmu patřičné emoce. Zbytek filmu mi přišel malinko nudný, až zdlouhavý, ale nahradil to kvalitní závěr. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Dzeyna

Klasická bondovka jak jí už všichni znají. Nic originálního, nepředvídatelného nebo zábavného či extra napínavého. Postupem času a zlepšováním technologií, by se měli filmy na další díly zlepšovat, řekla bych, že u 007 se úroveň zasekla a neroste. Daniel Craig je sice dobrý herec, ale z jeho výrazu je zřejmé, že ho ta role ani moc nebavila a dělal to čistě kvůli penězům. Jediné, co mě opravdu zaujalo byl soundtrack a samozřejmě Bérénice Marlohe, která je neokoukaná a má něco v sobě. ()

Kothy

Fakt pecka! Zatím nejlepší Bondovka. Sam Mendes je borec. I když s těma Bond girl to bylo takové zvláštní. Každopádně Bérénice Marlohe je nádherná. :) Tentokrát Bond moc vychytávek nedostal, vlastně jenom pistoli, která reaguje jenom na jeho otisky prstů a rádiový vysílač. Hlavního teplého záporáka Silva skvěle hraje Javier Bardem. Svou roli si opravdu užívá. Jako bývalý agent MI6 se snaží pomstít M a tak ji pronásleduje. I Q byl omlazen a nahrazen mladým technickým nadšencem. Daniel Craig je sice jako James Bond na pokraji sil, ale svou roli pořád zvládá. Přidali mu i pěknou Moneypenny. ;) To auto byla dobrá pocta starým bondovkám. Konec v Bondově starém domě ve Skotsku mi připadal jako ze Sám doma. Všechny ty pasti, no prostě dokonalé. Silvův závěrečný nástup mě opravdu dostal. Spoiler: Jeho zajmutí a následný útěk bylo v jokerovském stylu. Těším se na další díl s novým šéfem MI6. Zpěvačka Adelle má k tomu celkem pěkný song. "Stejně jste to zrcátko nepoužívala." :D ()

Okara

Velmi špatné zahájení se bohudík po půl hodině přehouplo ke koukatelnému průměru. Líbivé metafory s názvem se člověk také dočká a paradoxně se u delší stopáže příliš nenudí, především díky honičkám nejen po střechách (opět). Co se týče postav, tak každý odrostenec na starých Bondovkách nespokojený s Craigem nemůže být už z principu nadšený z tohoto dílu, ale chválu zaslouží výkon Bardema. Jeho ztvárnění idola Biebera, který ovládá celý internet bylo vskutku odpudivé. Konec opět mírně upadal, místy mi přišlo, že se dívám na dospělácké Sám doma, ale s celkovým ohlédnutím dojem zůstává nadprůměrný. 70% ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce