ChillThomas

Filmu nejde moc nic vytknout, ale nezaujalo mě to tolik jako ostatní v tomto žánru. Co bych vyzdvihl, tak drsňáka Ricciho "Harnetta" opravdu výborně zahraný, taktéž bojové scény působily dost realisticky .. ()

Money_too

Po prvních dojmech musím změnit stanovisko o tom,jak vypadají ulice Essexu a Londýna... Drsnější film jsem snad zatím ještě neviděl a jestli viděl,tak tenhle ho svojí suverenitou a naturalitou předčí ve všech směrech. Viděl jsem spoustu mafiánských filmů,ale oproti tomuto to byly jen pohádky. Tohle je je tvrdá realita dnečního podsvětí . Pokud si myslíte,že mafiáni jsou elegáni a frajírci , tak tenhle film Vás vyvede z míry. Špína v ulicích,nabubřelí vypatlanci co se bijou hlava nehlava,aneb kdo je větší svině vyhrává.Herecké výkony famozní a uvěřitelné. Od nynějška je to nejlepší film VB co jsem kdy viděl ( a to jsem si to samé nedávno říkal o Harry Brownovi). Takže pokud chcete vidět jak to chodí v anglickém podsvětí, shlédňete tohle! ()

Saur.us

Tohle nejsou mafiáni podle Guye Ritchiho. Tohle je BANIK PYČO! Syrová mafiánská řež, krutý praktiky, vymaštěný osteroidovaný gumy. Sex, drogy a kurvy. Takhle se žilo a možná ještě žije v podsvětí Essexu. Navíc celé prokládáno efektními audio vizuálními a gore hrátkami. Film sám o sobě často ztrácí dech a obsazení neznámými herci byl také dost rozporuplný nápad, ale i přes to všechno, tohle je nutnot pro všechny fanoušky mafiánských filmů. Made in UK. ()

piranha

Některé pasáže mi přišly přehnané - třeba scéna s rozzuřenými fotbalovými fanoušky v metru, kteří si na rvačku přinesli mačety a sekery. Chvílema jsem se ztrácela v postavách a na obtíž se to ukázalo být zejména v závěrečné pasáži. Její zajímavost byla vystavěna na několika verzích děje, které jsem nedokázala docenit, jelikož jsem mezitím ztratila ponětí o tom, kdo je kdo. ()

Joll

Výborný anglický film, plný násilý, rvaček, krve a slangu.Film který si nebere servítky a tak to mám rád, navíc má výbornej soundtrack a charizma tu čiší z každé postavy, že hollywood může jen závidět.Tento film už stojí za to jen proto, že boří skoro všechny stereotipy zámořské produkce.Tak už to tu nečtěte a běžte čumět "you fucking cunt"!! ()

PDcz

2** hvězdičky Jsem rád, že jsem se na tenhle film nekoukal se ženou. [X] Minus 2** hvězdičky Za opravdu silně podané násilí. Čím dál častěji zjišťuji, že animované pohádky se pro mi stávají favoritem mezi snímky na které se těším a které chci koukat. [X] Minus 1* hvězdička Četl jsem zde někde v komentářích, že poslední část s trojicí gangsterů je slabší a dávám za pravdu. [X] Nešlo by zavést utopickou společnost, kde nebude násilí a zločin? ()

mala_kea

Pěkný pohled na to, jak se s fotbalového chilugána může stát poměrně "dobrý" člověk a dokáže své bojové schopnosti využít :) ()

TerushkaJ

Kdybych měla koule, dám vyšší hodnocení. Agresivita čiší z každého coulu tohoto filmu, agresivita bez ohledu na něžné pohlaví. Je to prostě film pro 'drsný chlapy', kterým se při masakrování lidských hlav neobrací žaludek. Myšlenkově je ten film neobyčejný, ale jak říkám, na ty bez mozky nemám koule ani žaludek. ()

hororwatch

Ze začátku i velkou část filmu dobře působící akčňák, kterej nenechal chvilku vydechnout od kriminálního prostředí. Ale něco ke konci filmu se podělalo, takže jsem se začal nudit a to rozhodně dobře nebylo. Byl to životopisný film, ale já po shlédnutí nemám pocit, že bych o dané osobě něco věděl, snad krom toho, že to byl kriminálník už od plenek. Ten film na to měl, ale byl moc dlouhej. Snažil se o to, aby se v něm neustále něco dělo a tím připevnit 2 hodiny k židli, ale na to to pro mě bylo moc klišovitý. Mám rád vloupačky, vraždy, fet, sex apod., ale musí toho bejt ve zdravý míře a zaobaleno do atraktivní formy. Podle mě film založenej( byť životopisnej) jen na jedno téma, ikdyž rozsáhlý většinou při vlouzení se chybky( i drobný) na ní může klidně i ztroskotat. ()

sadlokan

Chlapec,poměrně dost chytrej,zjistil,že dávat si přes držku někde zadarmo na fotbale,když může za prachy verglovat i s mesrem,to fanclub jde k..v tomhle případě rohovym praporkem přímo do prdele.A tady začíná kariéra fotbalchuliygangstamanžela nabírat "komerčnější" obrátky.Vyhazování všeho druhu.Zařídí výborní přátelé z mládí,kteří nejevili známky zdrženlivosti a ,díky svým excesům,přistáli až na stole šéfa CI 5 .Nebo tak někde.Ke konci už prudili tak,že byli vlákáni do mlýnku na maso ve tvaru Rangeroveru a to jim PŘEJU!!A všem jim podobným. ()

CrazyLom

První půlka filmu brutální, druhá s mírně klesající tendencí. I tak velmi dobrá "drsňácká" podívaná, kterou si užije každý milovník filmového násilí. ()

GOREGASM

Vynikající gangsterka britského střihu, která nepotřebuje velká jména k tomu, aby zaujala. Pro mne neznámí, ale vynikající a typově dokonale obsazení herci rozehrávají partii, ze které mi místy naskočila husí kůže, protože potkat podobná individua bych rozhodně nechtěl. Rise of the Footsoldier někteří možná házejí do stejného soudku s Ritchiovkami, s těmi má však společné jen téma britského podsvětí. RotF je sice sem tam odlehčený nějakým tím vtípkem, ale čím více směřuje ke konci, tím méně vám bude do smíchu. Tvrdě vydřených 90% ()

Hapretor

Děj asi stokrát viděný, prošpikovaný nesmyslným, nereálným násilím, které je dokonce v režijní dokonalosti v závěru filmu ukázáno z více úhlů. Takovou nálož invence a drsnosti jsem viděl snad poprvé. Scéna v pizzerii patří k nejsilnějším momentům filmu a nechala ve mně velmi nepříjemný pocit. Film by se dal popsat jako povedená sonda do hlubin rozpolcených duší vypatlaných násilníků, kteří stoupají po žebříčku díky své demenci a nahoněné váze díky steroidům. (Jak tam žral tu přesnídávku nevěděl jsem, zda mám brečet, či se smát). Mohl bych nadále opěvovat tento počin, avšak je to myšleno ironicky. Film naštěstí svou prostoduchostí pobavil, takže nižší hodnocení není na místě, ale jako autobiografie rozhodně nevyniká. Po skončení filmu můžu jen prohlásit, že je smutné, že podobná paka opravdu existují, a že by bylo na světě líp, pokud by se taková paka vůbec nenarodila, či je někdo ze světa v tichosti a pokoře odklidil. finis. ()

Rathalos

Velmi drsna,smutna,chladna,kruta,autenticka,realna,nekompromisna,krvava,nasilna a vulgarna sonda do prostredia gangov v Anglicku podla skutocnej udalosti,v ktorej samozrejme nemoze chybat sex,drogy,ku*vy,alkohol a vsetka ta spina,ktora k tomu patri,o inteligencii sa tu rozpravat absolutne neda,banda vygumovanych mozgov,ktori maju nasrate v hlave a myslia si,ze su majstri sveta,mozu vsetko a nic sa im nemoze stat,no nikto nie je nesmrtelny,na kazdeho raz pride a to je jedina spravodlivost na tejto vy*ebanej planete,jeden z najlepsich filmov v tomto zanri,klobuk dole pred hercami,boli neskutocne presvedcivi...:-) ()

Blaogranas

Podle titulku jsem si myslel, že půjde o bitky ve stylu Hooligans. To jsem se ale šeredně zmýlil, tenhle film pro otrlejší nemá s fotbalem vůbec nic společnýho. První půlka byla pro mě za 5*, popis Carltonova "rozkvětu" byl fakt dobrej. Druhá půlka už byla o poznání slabší, trochu delší, než by být musela a vytratil se taky Carlton, což byla chyba. Jinak to ale byl masakr. Rozmlácený držky, všude samá krev a do toho krátká zkušenost s těma Turkama, no posudtě sami ... Jak tady někdo správně podotkl, závěrečná řežba v autě a pohled na mrtvoly bylo docela silný kafe. ()

Xatrix

Anglický Scarface? Bohužel nikoli, první hodina filmu k tomuhle směřuje a daří se jí to zdatně. Krvavé scény s klepavou kamerou dokážou zvednout ze židle, stejně jako zobrazované násilí, které však nezjednodušuje, zkrátka první polovina patří k tomu nejlepšímu za poslední rok. Bohužel, zcela nečekaně pak zklamává druhá část filmu, kde se film bezdůvodně přesměruje z hlavního hrdiny Carltona na jeho závislé kámoše, kteří A) nejsou zajímavý B) jejich příběh, byť údajně podle skutečných událostí, absolutně diváka nezajímá. 7/10 ()