Rozpočet $100miliónovTržby USA $97,104,620Tržby Celosvetovo $214,104,620Tržby za predaj Blu-ray v USA $16,923,870 //počet predaných kusov 817,593Tržby za predaj DVD v USA $37,120,386 //počet predaných kusov 2,154,194║ Michael Mann opäť tradične ponúka to čo najlepšie vie a to príbeh bez zbytočných prifarbovacích škropulí plný rachotiacich zbraní, presne tak ako sa to na gangsterku o zlodejok bánk patrí. Príbeh bez najmenších zádrhov frčí do smutného cieľa a ponúka život neotrasiteľného Johnyho Dillingera v skvelom podaní Johnnyho Deepa, kde sú hereckými oporami hrajúcimi na menšom priestore hlavne "šarmantná" Marion Cottilard a "neústupný a chladný" Christian Bale. /videl v kine: 95%/(12.7.2009)

• Morien

Z dnešního pohledu by měl film, který začíná tím, že Christian Bale zastřelí Channinga Tatuma, znamenat hotové pohlazení po duši. Jestli pak je to ovšem dost dojemné na to, aby to oslabilo mou smrtelnou nenávist vůči Mannovi, již na sebe uvrhl tím, jak zprznil Posledního mohykána. Celkem mě bavilo, jak ty figurky rozestavuje vůči sobě, v obraze a asi i v příběhu, všude samá prázdná místa, všude samé osamělé duše. Hudba mě místy hodně rušila - potlačuje syrovost a dělá z toho pohádku, rozhodně bych byla raději, kdyby tam žádná nebyla. (Čestnou výjimku tvoří Ten Million Slaves Otise Taylora.)(2.9.2016)

Asi poldruha hodiny prázdne, povrchné, rozvláčne, roztrasené. Proste nuda na skapanie. Potom, asi tak 45 minút pred koncom, sa Mann prebudí a z filmu sa odrazu stane strhujúca záležitosť, ktorá sádza do diváka jednu päťhviezdičkovú scénu za druhou (prestrelka v lese, "návšteva" na policajnej stanici, výsluch Billie, kino). K tomu výborná dobová atmosféra (brilantne vystrúhaná aj napriek nesmierne otravnej ručno-digitálnej kamere) a skvelí herci (výborný Bale, ešte lepší Depp a úplne najlepšia a film valcujúca Cotillard). No a geniálne zvukové efekty, ktoré dávajú prestrelkám maximálnu šťavu. Škoda - keby bol celý film taký silný ako jeho finále, bol by to zápis do tohtoročnej TOP 5. 7/10(15.7.2009)

"Chceš bejt mrtvej hrdina nebo živej srab?" Zamilovaný zbojník John Dillinger bohatým stylově bral a na chudé s přehledem sr*l. S tím mám trošku problém, protože rozhazovační zločinci jsou zde zobrazeni jako velcí sympaťáci a brutalitou hýřící policisté, tedy s čestnou vyjímkou Purvise, jsou prostě zmetci. Zkrátka mi vadí typický rys dnešní doby, kdy je člověk chodící denně do práce považován za debila a frajírek, který po nocích v barech rozfofruje nakradené finance, je brán za vzor. Kromě tohoto problému jsem si taky občas zívnul, ale Mann mě vždycky uměl vtáhnout do příběhu, takže nebudu Veřejné nepřátele splachovat do odpadu, nýbrž mu raději udělím silnější tři než slabší čtyři hvězdy.(28.11.2016)

Zpátečnický Mann. Pryč je miamiviceovská fascinace z nebývale podprahového zarývání pod kůži postav i diváka pod tíhou krystalicky upřímné romance a perfekcionistického zachycení atmosféry nočního velkoměsta. Vizuál platí v dobových interiérech za rušivý, ději, jakkoliv se v něm neustále něco děje a divák nemá šanci zavřít oční víčka, shází styčný bod a postavy i romance jsou ve zdejším podání jen těžko k uvěření. Mannův návrat ke klasičtějšímu stylu vyprávění se nepovedl už z prostého důvodu, že je na něj v důsledku narativního pokroku v jeho posledních natáčecích letech prostě příliš starý (zvláštní paradox, který nás snad nečeká v případě obdobně stavěného Tonyho Scotta). P.S. Depp hraje velmi dobře, leč na herecký koncert to nestačí, Bale je zaměnitelný prakticky s kýmkoliv. (44. MFF KV - 6.7.08)(14.7.2009)

• - Scéna v ktorej Johnny Depp opisuje jedného muža slovami "Vyzerá ako holič..." je odkazom na film Sweeney Todd. (slavo_held)

• - Spoiler: Když při úvodní honičce u lesa Melvin Purvis (Christian Bale) střelí puškou "Pretty Boy" Floyda (Channing Tatum), neprovede následně nutný pohyb závěrem zbraně, kterým by se uvolnila prázdná nábojnice a na její místo posunula nová střela. Když pak tedy Purvis běží ke zraněnému Floydovi a míří na něj, nemohl by v případě potřeby vystřelit, neboť má v hlavni stále prázdný náboj. (Rimland)

• - Ve filmu se objeví několik podomácku upravených zbraní, které jsou přesnými replikami upravených zbraní skutečného Dillingerova gangu. Jsou to například Colt Government Model 38.Super upravený zbrojařem Hymanem S. Lehmanem na tzv. "Machine pistol" nebo lehký kulomet Winchester Model 1907 s přidaným předpažbím z Thompsonova samopalu, který používal Homer Van Meter. (HectorHagman)