Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Amroth666

18.6. 2010 - Příběh obsahuje ohromné množství alternativity a značné množství lidského nápadu. Pro lidské oko něco neuvěřitelné. Film je strašně vyspělý. Jen prosím, ať tento film zůstane v TOP 200 filmů na csfd a ať stopá dál, protože si to zaslouží a má na to. Troufám si tvrdit, že za pár let tento film bude považován jako naprostý kult a nutnost k přežití. Pan Nikdo - no hodně otázek nese tento stařec, který se nám bude alespoň některé snažit zodpovědět v jeho posmrtném životě. Sci-fi v tomto filmu : je to hodně rozporuplné, někdo by řekl, že je to obyčejný film a občas tam je nějaký sci-fi realita, ale té reality tam je dost a dost. Smíchaná s lidským životem a životem nesmrtelnosti? To je nápad. Jaco van Dormael : pro mně naprosto neznámé jméno. Tímto si u mně udělal obrovské +. Děj : nepředvídatelný, netušený, rozsáhlý a těžko-pochopitelný. Když se ale na děj zaměříte, budete mu rozumět a budete se snažit zabránit některým faktům v životě Nema. Scény: občas jsem nevěděl, co k čemu pasuje, ale v součtu to dává 100%. Na to, jak to vypadalo na začátku filmu a jak to skončilo, nooo.... nechtěli byste rok 2092? Z filmu mám neskutečnou radost a byla radost koukat se na Mr.Nobody. Herecké činy : činy se opravdu děly. Herci plakali, smáli se, tvářili se jako svatí. Prostě taky super místo. Další co je na řadě je vůbec podstata, proč tento film byl vůbec natočen. Myslím, že nám ukázal cestu dopředu a není nemožné, aby to takhle třeba za těch zhruba 70 ůet vypadalo. Mars : jiné místo prostě nelze. Pořad Nema : no alespoň jsem se z jeho pořadu něčemu novému přiučil. Asi do toho musel být hodně velký blázen, když začal holce před chozením říkat teorie o Marsu. Ale zase ukázal nový směr, jací lidé můžou být, že můžou být naprosto posedlí svou hobí a ostatní věci ignorují. Po skončení filmu: Dvěhodiny po skončení filmu jsem hodně přemýšlel nad podstatou vzniku Mr. Nobody a podstata se mi začala zjevovat jako nějaký sen v mnoha realitách a přesně takový je film Mr. Nobody. Ukáže nám, minulost v několika dimenzích a vy si musíte vybrat tu správnou, ale už nikdy nesmíte přistoupit na jiné rozhodnutí. Ještě k hudbě: Ta byla hodně do stylu Ameriky a ta tam přesně padla. Ostatní muzika, myslím tu vytvořenou skladatelem ta byla ještě povedenější a také tam sedla náramně. Mr. Nobody je z mého hlediska bezchybný film. Celý film minutu po minutě graduje. Happyendu se v žádném případě nedočkáte. Musíte jen doufat po skončení filmu, jestli to není opravdu nějaký sen a vy jste opravdu vy. Závěr : Nejsmutnější konec Mr.Nobody a a nejsmutnější konec filmu, jaky mohl být a vzápětí ten nejkrásnější možný moment, jaký mohl nastat. Čas se nachýlil zpět a vše ztraceno je znovu obnoveno. Nádherný film a určitě největší překvapení společně s filmem Moon za poslední roky. ____ V tomto světě neexistuješ. ____ OST 5/5 + Song! ____ http://www.youtube.com/watch?v=P7OZfhUoJHY&feature=fvw ____ ()

Adush93

"Sometimes people call me Mr. Craft. C-R-A-F-T. I can't remember a fucking thing." Snad na každém filmu se najde nějaká ta chybička. Něco, co vám vadí. Ať přemýšlím, jak přemýšlím u Nobodyho neshledávám nic negativního. Mám pocit, že film byl natočen přímo pro mě. Přesně podle mého gusta. Herci, hudba, střih, scénář, kamera... Celý film je tak složitý a přitom jednoduchý. Jared Leto chrlí svoje charisma tak silně, že jsem se bála, že to moje obrazovka nevydrží. Nepraskla, zvládla to. A bude to muset zvládnout ještě několikrát. Protože Mr. Nobodyho rozhodně nevidím naposled! Film má v sobě tolik nápadů, že by stačily na několik celovečeráků, přesto nepůsobí přeplácaně. Kdykoliv si na tento film vzpomenu, mám chuť si ho jít pustit. A snad se mi ještě nestalo, abych si při prvním zhlédnutí zpívala nahlas. "Mr. Sandman, bring me a dream. Pam-pam-pam-pam. Make him the cutes that I´ve ever seen." ()

bukowski83

Tak to jsem teda čekal větší pecku, nepřišlo mi to vůbec dobrý, ani překvapivý a o srovnávání s Buttrfly Effect nemůže být řeč! Bylo to nudné a snažilo se to samo zachránit pomocí rádoby skvělých záběrů, ale bohužel bezúspěšně....Když už se pan režisér rozhodl natočit něco tak složitého, jako různé budoucnosti, měl by si to nejdříve srovnat v hlavě - děkuji nechci 60% ()

ifa

Řekněme, že Mr.Nobody je spíš než o kvalitě a myšlence filmu o vlastním vkusu diváka :) Šmakují mi takové vizuální jednohubky v jednom obalu se třemi náplněmi. 80% ()

Zbyisek

Malebný obraz pro naše oči, harmonický zvuk pro naše uši, pozoruhodné nápady pro naši mysl. Všechno je to moc pěkné, ale je toho až trošku moc. S mírným myšlenkovým pročištěním a utříděním, a hlavně s kratší stopáží, by film v mých očích mohl stoupnout ještě výš... Pan Nikdo mi ale pořád visí v hlavě a nutí mě se na něj podívat znovu. Až tak učiním, možná se můj názor na film ještě změní - možná k lepšímu. ()

Azrael515

tento film je velmi zaujímavý hlavne po vizuálnej stránke tak po príbehove a rozhodne stojí za to ;) I keď odkazov resp. požičaných segmentov z iných filmov najde človek požehnane, vo finále sa musí uznať že divák videl niečo čo tu zatial (skoro) nebolo. To je v dnešnej kienmatografií natoľko vzácne že nejde inak jak 4 *. Every choice is right, s týmto filmom jakbysmed :) ()

TomikZlesa

Krása, naprosto famozní, hnus, nuda..je to jenom o tom si vybrat. Já už si vybral :) Vlastně kdybych si odstranil tu krásnou romantickou šlupku asi by toho moc nezbylo..to co zbylo sme už viděli, jenžo to samý by se dalo npsat i kdyby se odtranily ty motýlí křídla.... ()

Wladi.mir

Panem Nikdo se musíte nechat unést, a to co vám připraví vizuální stránka filmu, je prostě dnes takřka nevídané. Zatím nemám co bych dodal. Snad jen: "Víc víc víc víc takových filmů!!!" ()

annihilation

Nápad o posledním smrtelném muži, který právě umírá a vypráví svůj život, respektive své životy je fantastický – pohrává si s myšlenkou výběru dvou cest. Určitě jste si už někdy říkali, že kdybyste udělali něco jen trochu jinak, mohli jste být úplně někde jinde s někým úplně jiným. A teď si to představte až do konce, každou možnost. Takový je příběh – spousta alternativ, spousta bolesti, spousta lásky. Jak říkám, nápad dobrý, ale provedení sklouzává ke kýči – zabývá se spoustou zajímavých teorií, ale velmi povrchně. Navíc se mi zdá, že se někdo trochu inspiroval v Butterfly effectu, Donniem Darkovi a filmu Eternal sunshine of the spotless mind. Mohla to být fantastická podívaná, škoda. Ačkoliv pořád stokrát lepší než některé hollywoodské braky. ()

laik_60

Scifi nie je hned môj žáner. Ani neviem vlastne, prečo som to pozeral v zlej predtuche, že budem nadávať za strávený vyše dvojhodinový čas pri filme. Mám predsa len inú predstavu o "future", o anjeloch , čo pozabudnú dať "znamenie na pery" a čo sa potom z toho všetkého vykľuje, a už úplne inú predstavu o ľuďoch "potetovaných" bez smrti :). Napriek tomu nepozorný divák tu nájde slušné herecké výkony, par dobrých dobových melódií ale aj slušný soundrack. Pozorný divák ešte čosi naviac. :) Aj preto odporúčam - pokiaľ chcete film pozerať - tak k zaujímavostiam pristúpiť až po dopozeraní. Neobanujete. Film som ani nechcel hodnotiť, chlapcove prežívanie života v troch či štyroch polohách pozerania sa a prežívania života - také to cúvanie v čase a priestorových dimenziách, ... pohrávanie sa s "myšlienkou (ideou) motýlich krídiel", ako jedno determinuje druhe ... dosť to iritovalo ale aj vzrušovalo . Stefan Hawking kdesi vypočítal, že všetko na svete sa dopuntíka opakuje každých 66 miliard rokov. V súčasnosti máme okolo 13 - 14 mld rokov. Takže sa ešte dlho načakáme spätného chodu v čase. ale už dnes si môžeme povedať že 66 mld rokov mínus jeden deň bude vlastne včera. :) ()

C0r0ner

I po třetí projekci jsem si nebyl jistý, jak to vlastně bylo. Už jenom tohle je pro mě film za 5 hvězdiček - chci se na něj dívat několikrát dokola. Jaco van Dormael si napsal a natočil dost slušnou parádu, která dvě hodiny nedává smysl a nakonec do sebe perfektně zapadne. Víc takových filmů prosím. 100% ()

boblig

Film, který se tváří jako esence všehomíra a vlastně je totálně o ničem. Režisér naťukl tolik motivů, že se v tom ve výsledku sám ztratil. ()

Cheeter

Celý ten film je dost zvláštní. Hodnocení jsem nějakou dobu zvažoval, ale na konci mi došlo, že mě ten film vlastně dost nudil. Nemluvě o výběru herců. Celkově docela zklamání. ()

campix

Naprosto úžasná věc toto, nehorázně vymazlený a mistrovsky natočený snímek. Tolik možných různě se proplétajících příběhů možné minulosti. Ukázka toho jak křehká je hranice mezi skutečností a vysněným životem. Chytne vás a posadí na zadek a za dvě hodiny vás opustí pusou skleslou někde kolem pasu. Plus naprosto úžasný Jared Leto. " V šachách se tomu říká Zugzwang - Když jediný možný tah je netáhnout." ()

Pajky3

Film na téma, co by bylo, kdyby... Mě to bavilo, jsem tim mile překvapen. Srovnání s Osudovým dotekem je špatný. Je to skvělej film, pět hvězdiček si u mě zasloužil, ale na Osudový dotek zdaleka neměl, ten je u mě někde vysoko nad pěti. Jared Leto už mě poněkolikaté přesvědčil o tom, že filmy s nim jsou velice přijemné. A jinak bych vypíchl jméno Juno Temple. ()

kusper

45. MFFKV Až do čtvrtka do 14.15 to vypadalo, že 45. MFFKV nebude mít film, kterému bych dal 6*. Ovšem pak začal Pan Nikdo a bylo jasno. Neuvěřitelně vymazlený a propracovaný film o tom co by kdyby s dokonalým koncem. Pane Dormael, tleskám. ()

Dannysek4U

Prijemny povidani o nahode, o lasce a o zivote ve vsech jeho podobach, podany krasnym filmovym jazykem, ale rozhodne ne zdaleka tak hluboky, jak se tvari. A trochu vic strihani by taky neuskodillo. Trochu hodne vic. Tohle ukoukat na jeden zatah je nelidsky. ()