Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

Snathoras

Asi u žádného jiného filmu jsem si neřekl tolikrát "What the hell is going on?!"...film jsem určitě nepochopil nebo já prostě nevím, vůbec nevím jaký byl jeho "meaning", nebo o co šlo nebo prostě vůbec nic...doufám, že někdy v budoucnu nastane doba, kdy to pochopím, protože to málo co jsem chápal se mi hrozně líbilo...třeba se do toho věku dostanu a poté se z tohoto stane můj nejoblíbenější film ever nebo já nevím...ale prostě teď mám tak smíšené pocity jako po žádném jiném filmu ještě...Before you choose, everything is possible. ()

Zombiepod

Mr.Nobody je tutovo najlepší "inteligentný" film, kde pomimo príbehu dávajú aj filozofické vsuvky zmysel. Na prvý pohľad veľmi zložitý a ťažko pochopiteľný film napokon vôbec nie je taký náročný ako sa zdalo. Filozofovanie a fantastický príbeh dokonalo fungujú, a stavajú diváka do úlohy práve toho novinára, ktorý počúva príbeh starého pána. Neistota, jedno rozhodnutie za druhým a ich úplne rozdielne následky, prekrásna kamera a občas trochu zbytočné experimentálne obrazy, ktoré trochu rušili celkový dojem filmu, pôsobiaceho miestami i tak dosť mätúco. Veľmi neobvyklý zážitok, kde koniec hovorí úplne za celý film. ()

GudMen

Zprvu mě napadlo, že by nebylo úplně košer navážet se do někoho, kdo si upřímně obnažuje duši, jenomže Jaco van Dormael plácá páté přes deváté s tváří vážnou jak Žid ve sprše. Podobné laskominy nazývá Eco midcultem. ()

DavidWebb

Tie tri hviezdy nie sú alibistické. Ono to má svoje momenty. A zo začiatku to na mňa pôsobilo značne pútavo. Ale akokoľvek „vychytralý“ film mi začne liezť na nervy, ak nemám ani len poňatia o čom to kua je. Nikto nemôže vysvetliť pôvod ani zmysel života nech sa o to snaží akokoľvek. Režisér nám tu namiešal zvláštny koktail big bangu, osudu, efektu motýlích krídel, množstva rozmerov vrátane času, možnosti výberu a následkov našich rozhodnutí atď, atď. A výsledok? Takže akákoľvek možnosť, ktorú sme si v živote nevybrali existuje paralelne s tou, ktorú sme si vybrali a je rovnako reálna – dokonca ju prežívame iba o tom nevieme? Ej, tak neviem ale toto je asi nad moje IQ. Tých realít by boli snáď miliardy len u jedného človeka (v nadväznosti na každé jedno - aj sebemenšie rozhodnutie v živote), alebo sa mýlim? Bez ohľadu na filozofický podtext celého snímku, s ktorým môžete a nemusíte súhlasiť, nemôžem tento flik ani zavrhnúť, pretože vzhľadom na svoju dĺžku (2 a pol hodiny, ty moj smútok) som to dopozeral bez pocitu strateného času a aj keď som to nepochopil má to svoje chvíľky. Audiovizuálne prevedenie pekné, casting dobrý, herecké výkony tiež dobré. Ale tento snímok nemôže byť peckou už preto, lebo priemerný divák bla, bla, bla... Možno je tento flik ťažký. A možno tak chce iba vypadať. Viď ten začiatok s holubom, ktorý sa dá krásne pripodobniť na ľudí (športovci a gambleri asi vedia čo myslím). ()

groz122

Nevíte, kde vám hlava z toho stojí. Je úplně pitomé tento film hodnotit. Už jen kvůli tomu, že ho nemůžete srovnat s dalším vyvrhelem kinematografie. Originalita, fakt je, že to je věc, která filmu opravdu nechybí. Film je tak zamotaný, jako zavázané boty čerstvého absolventa mateřské školy. Samý uzel, ale žádná smyčka. Když přežijete úvodní nudnou chaotickou hodinu při přirozených zdravých smyslech, tak vám film vynese ovoce, sice je trhané zelené (nezralé) ale když dozraje, tak z něho máte v následujících dnech požitek. 80% ()

Daginka

Rádoby superkomplikované dílo s pochybně uměleckými sekvencemi a hlubokými myšlenkami. Pseudointelektuální a filozofující splácanina Osudovýho doteku a dalších filmů, jejíž pointu docení možná tak průměrnej hipster, co po zhlídnutí koupí nový brejle s nedioptrickýma sklama, a nasadí nový kšandy, achjo. Průměr to určitě je, ale jinak strašná hovadina, natahovaná do dvou a čtvrt hodiny. Každopádně tady byl Leto docela sympaťák, to se musí nechat. Ale tak vysokýmu hodnocení se opravdu podivuju, protože pro mě to je přinejlepším průměrný. ()

ŠpetaMarek

V době když to vyšlo, tak z toho byl každý odvařený. Já opatrně taky. V roce 2017 to ale stále je skvěle natočený skoro Francouzský film "kde se nic neděje", jak řekl sám protagonista filmu. Možná snižuju hodnocení i kvůli tomu, že tam kde Fontána stále odolává, jelikož má hlubší sdělení a vizuál nestárne je tomu u Nema naopak. Navíc mezi tím vzniknul jeden malý snímek zvaný Atlas Mraků. ()

LdaVinci

Občas nechápu, jak někdo může napsat nějakej scénář a pak to ještě nějakým způsobem natočit. Velmi originální a zajímavý. Tohle ale určitě nesedne každému, protože je tu dlouhá stopáž, kde celou dobu sledujeme několik časových rovin a mozek tady docela musí pracovat na plný obrátky. Na konci naštěstí víceméně vysvětlení máme, ale než se k tomu někdo dostane, může ho to přestat bavit. Mně naštěstí snímek velmi sedl, jak můžete vidět. ()

kurzweil

Tak to je hodně dobrá šleha.... Fontána, Matrix, Benjamin Button, Milenci za polárním kruhem ... tohle všechno by vám to mohlo připomínat, ale na druhou stranu je to neuvěřitelně osobité, dokonale nakrúcané, že vám to až vyrazí dech...a nutí to zamyslet se co jsem to vlastně viděl....rozhodně budu muset v blízké budoucnosti shlédnout znovu! ()

Mr.Roman

Tak toto má veľký potenciál dostať sa u mňa až do top 10, uvidíme po ďalšom zhliadnutí. Ak sa tento rok dostanem na MFF v Karlovych Varoch, tak si ho rozhodne nenechám ujsť. ()

ratpile

To je tak, když o filmu přestanete přemýšlet, přestanete ho kritizovat, přestanete vnímat čas strávený s ním. Naopak, začnete přemýšlet o sobě, jednu chvíli vnímat vaše vzpomínky a tužby, abyste se následně opět spojili s filmem. Jednu chvíli se smáli, další měli slzy na krajíčku. Pan Nikdo ve vás něco zanechá, pokud máte ochotu se mu otevřít. A takových snímků se rozhodně nerodí mnoho. Jsou filmy, které člověka pobaví. Jsou filmy, které člověku něco dají. Jsou filmy, které to či ono člověku mohou dát opakovaně. Je ale jen málo snímků, které dokáži všechno naráz. Mr.Nobody je pro mě jedním z nich. --- p.s. Mimochodem je to plné krásných obrazů, nádherné hudby a skvělých hereckých výkonů (Leto, Juno Temple, Toby Regbo) ()

boombang

Po technické, výtvarné, herecké i hudební stránce je tento film naprostý skvost. Děj mne ovšem zase až tak moc nedostal a jako závěrečné vysvětlení jsem čekal o trošku větší bombu. Musím to ale rozhodně vidět znovu - podruhé mi určitě spousta věcí naplno dojde. Samozřejmě jsem si při koukání taky párkrát vzpomněl na Věčný svit a to nejen proto, že v něm Carrey vypadal jako Jared Leto zde. ()

LukaZz

Na romantické filmy jsem nikdy nějak nebyl, ale po shlédnutí pár opravdu režijních skovostů, jako filmy Život je krásný či Láska nebeská, jsem změnil názor. Když se pak k tomu přidá ještě režisér Jaco van Dormael, který opravdu umí ohromit, jak už ukázal svým celovečerním debutem Toto, les heros, vychází mi z toho opravdu dobrá kombinace. Nevěřil jsem, že by ale mohla být tak dokonalá. Když se lidé ohlížejí zpět za svým životem, říkají si, zda kdysi neudělali něco, co nebylo nejlepší a rádi by to změnili. To by ale museli vidět budoucnost, jako Nemo Nobody. V tomto filmu se je život chápán jako dlouhá železnice, která má po celé své délce mnoho výhybek, ale když už jednou sjedeme na jednu kolej, je těžké dostat se na tu druhou. Něco přes dvě hodiny jsem doslova "hltal" tento film a čekal na konec, aby se mi celý příběh objasnil, a během 5 minut bylo hotovo. Tak jednoduché a přitom tak mistrovské. Jaco van Dormael opět ukázal, že režijní stolička je mu opravdu vlastní. Vizuálně skvlě vytvořený film a dojmy z něj přetrvají dlouho. Na závěr přidám citaci, která je podle mě nejlepší na shrnutí: "In chess, it's called zugzwang. When the only valuable move ..... is not to move." ()

LaValse

Výbornej film se u mě zřejmě pozná tak, že mě donutí setřít prach ze zapomenutého čsfd profilu jenom kvůli tomu, abych ho ohodnotila pěti hvězdičkami a napsala komentář.. Pár věcí, co mám pořád v hlavě. Nejdřív jsem si myslela, že film bude jenom další sestřih zmatených scén, které mají dávat "jakoby" nějakou myšlenku, ale ve skutečnosti dávají dohromady jen hrůzu a zmatek. No a tak to nebylo. Co na filmech úplně nejvíc miluju je totiž to, když po celou dobu sledování jsem příjemně zmatená, mám pocit že tohle v životě nikdy nepochopím, a na konci to všechno dostane plný obrysy, najednou se to jeví jasnější a jasnější a já mám pocit, jako bych byla součástí tý nejgeniálnější myšlenky. Vždyť přece.. námětem filmu je otázka, kterou si každý z nás nesčetněkrát kladl! Co by se stalo, kdybych tohle udělal jinak? Jaký by byl můj život pak? Ten film není nic zmatenýho, není to ani sci-fi. Je to dokonalej náhled do těch nejjednodušších lidskejch myšlenek. ()