V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Krissty

Přiznám se, že v půlce filmu jsem přemýšlela dokonce i nad "pouhými" 3*.. Ale v poslední půl hodině se to celé obrátilo a kdyby byl celý film tak nabitý, neváhala bych a dala bych plný počet! Filmu vévodí skvělá hudba samozřejmě a vedle toho super herecké výkony, z nichž bych vyzdvihla hlavně Billa Nighyho a Philipa S. Hoffmana, kteří mě fakt dostali. No a ten závěr.. Ten byl skvostný, nádherný, dokonalý, bezchybný.. Jak jinak ještě můžu vyjádřit to, že mě naprosto okouzlil a fascinoval? Takže o tu jednu hvězdičku Piráti přišli jen díky tomu, že jsem se ze začátku chvílemi nudila a některé postavy mi byly svým chováním opravdu nesympatické.. Jinak to ale byla prostě pecka!!! ROCK & ROLL!!! ()

Krt.Ek

S Piráty na vlnách mám dvojí problém: a) Paralelismus dění na moři (Radio Rock) a dění na souši (vláda), namísto horečného vzájemného prostupování, nesmlouvavých konfrontačních antagonismů, majících mnohem větší potenciál prosvětlit dobový kontext a osobnostní psychologii všech aktérů, je bezzubou narativní strategií, nevypovídající takřka nic o ničem. Pokusím se vysvětlit: zhruba 3/4 stopáže (1:30 h.) divák sleduje na jedné straně marnou snahu britské vlády stopnout pirátské vysílání, prudérní konzervatismus toryů(?) v akci, na straně druhé rokenrolové křepčení a mejdla (p)osádky Radia Rock. Žel to není střetávání se (o svobodu). Byrokraté ze spolehlivého bezpečí svých úřadů nenávidí rozhlasáky, přemýšlí (jsou tedy ve fázi připrav), kterak na ně vyzrát, rozhlasáci pak mají státní správu u prd.. ehm.. na háku, až je-li třeba, o kousíček popojdou, načež party pokračuje! Samotný střet se odkládá na poslední půlhodinku! Tento "studenoválečný" stav generuje dvojí: 1) otázky: čím Radio Rock tak pobuřovalo britské politické vedení, když nebylo otevřeně politické, disentní, hledalo si jen své místo na Slunci, nikterak neporušovalo zákon?; co že se přízeň Britů pro rock a pop nepodepsalo na podobě nejvyšší politiky - 90% populace má sympatie pro pirátská vysílání, respektive obsah jejich vysílání, přesto se jako vláda rozhodnete "utahovat šroubky", vždyť to je politická sebevražda!; proč si nedokázala nepochybně slušně rozvinutá občanská společnost vydupat na BBC větší dotaci populární hudby ve vysílání? Odpovědi na toto bych se rád dozvěděl, bohužel mně je film nenabídl. Jak vidno, přál bych si víc sociologie na úkor šaškování. 2) Hrozba ze strany vlády (jmenovitě ministra Dormandyho; jako vždy výtečný K. Branagh) sice nad Radiem Rock reálně visí, očividně však toto ohrožení není pro chlapce rozbuškou, aby se chovali tak, jak se chovali, nepřátelství ze strany governmentu není alfou omegou jejich životů, jejich aktivity nejsou vzdorem proti otevřené represi, rýsováním nové podoby svobody à la orgie za totáče (zdravím P. Rotha), nýbrž spíše zastydlou pubertou. A té já tolik nefandím! b) Hudební film stojící na hudbě, kterou mám vcelku rád... a já ji nevnímal, nedotkla se mě. Zato se mě opět dotkli Philip Seymour HoffmanBill Nighy. Úžasní herci, pročež filmy, v nichž hrají, nesmrdí prohrou. 60% ()

frashmaker

Hudba, která prochází celým filmem je dá se říci nedílnou součástí mého života, a tak jsem čekal nějakou oddychovou pecku. Bohužel mi přišlo, že film byl téměř bez děje a byli to takový Prcičky pro cetileté... ()

verbst

Richard Curtis si opět zve britskou hereckou smetánku. Tentokráte na loď a opět ukazuje, že jako vypravěč nemá konkurenci! Na pozadí nesmrtelného hudebního žánru rozjíždí neskutečnou show! 100% ()

Paxxx.cz

Samotný průběh filmu mě nijak zvlášť neohromil, ale konec se mi skutečně líbil. Pěkný flm z řadou mých oblíbených herců- 75%. ()

Greg

It's type of bird, but it's wearing a hat. Not so much a hat. Something that's at the top of a coat and attached to the coat and covers the head, but is not a hat. - A hood? - Yes, and now the first name, type of bird. It's a something hood. - Robin Hood! Why didn't you just say he lived in Sherwood Forest and has a bow and an arrow? - Yeah? What? Who are you talking about? - Robin Hood. - I didn't know that... Film začal rozvážně a v docela pomalém tempu, ani taková zábava to až na vyjímky nebyla... ale to, co předvedl režisér Richard Curtis v poslední hodině filmu, to bylo něco. "Piráti" nabrali neuvěřitelné tempo, jeden rockový hit střídal druhý, herci a herečky se předháněli v tom, kdo zahraje lépe, a celé to vygradovalo výborným koncem. Tím se dostávám k výbornému hereckému obsazení a samozřejmě i s tím souvisejícími skvělými hereckými výkony, zejména bych chtěl vyzvednout famózního Kennetha Branagha, Toma Brooka a Philipa Seymoura Hoffmana. O výborném výběru hudby jsem již psal, takže neváhám a s čistím svědomím dávám plný počet hvězdiček. ()

Z0oMb3E

Sex, Drugs and Rock' n Roll! Piráti na vlnách je konská dávka všetkého dobrého, čo sa môže vo filme objaviť. Máme tu veľmi slušný britský humor okorenený kvalitnou muzičkou, ktorá si sama o sebe žiada plný zásah. Po slabšdích začiatkoch, keď sa divák presýti kecov od sexuálne frustrovaných dídžejov, sa to rozbehne na plné gule. Aby záverom rozmetal Cameronov Titanic na franforce. Richard Curtis dokázal vytĺcť z námetu fakt všetko. A odviedol dobrú prácu. Síce toho nabúchal na dve hodinky, čo môže na prvý pohľad vypadať prehnane, no ubehnú ani nebudete vedieť ako. Čo sa tíka herecstva sa snímok udal tak isto dobrým smerom. Skĺbilo sa komické gro IT Crowd-u s ďalšou plejádou výborných a charakterovo sediacich fejsov k postavám. No najväčší ohlas zaznamenal mne neznámy Rhys, ktorý sa navyše podobá frontmanovi Zóny A, Koňýkovi. A to už filmu dodalo nejaké to fluidum. Jediná slabina tkvie práve vo vykreslení opačnej strany, politikoch. Charakterovo sú vykreslený úplne zle, čo má za dôsledok veľké mínus. Pár hluchých miest však veľmi nepokazí celkový dojem, a túto príjemnú komédiu sa dá kuknúť aj niekoľko krát. ()

annanah

Mohl by to být docela fajn film, ale ten konec je neuvěřitelné klišé... Mám ráda happy endy, nicméně tady je to tak strašlivě na sílu. Tak moc, že si člověk říká: "počkat, co??". A já nevím přijde mi to malinko škoda, protože jinak je film extrémně zábavný... Presto skrz konec je to jen slabí nadprůměr ()

mysiak

Richard Curtis je komediálny pán...spleť skvelej hudby, skvelých hercov a typicky britského humoru..no proste paráda nad parádu..dávno som sa takto nebavil u nejakej retro komédia a pri tom dobre nenapočúval muzičky...skvelé, skvelé ()

kobejn

Takže, poté, co jsem shlédl pro mě traumatizující "satanistický" film "Láska nebeská", jsem se těšil, že strhám i jeho druhý film, nicméně se musím zklamat, jelikož ho nestrhám. Naopak, s tímto filmem jsem už od začátku neměl žádný problém. I tímto filmem mě Curtis zasáhnul, ale tentokrát z druhé strany spektra osy - Love and Hate. Zatímco "Love Actually" was actually "Hate", tohle byl film na straně "Love". Krásně se mi bude hodit komentář Boha (což je Godcomplex) a pustím se (nikoliv poprvé) do polemiky s tímto Bohem. Budu parafrázovat jeho komentář. Pozor, začínáme: rock´n´roll mi nevadí , ale nijak zvlášť se v něm neorientuju (v hudbě mám rád 90. léta - grunge, rock, punk - obecně punkrock plus sem tam něco odjinud), rádia taky nemám rád (ale taky je neposlouchám), Anglii taky nemám rád, ale zde mi anglický element nevadil, trapný anglický humor, je otázka, co to je? Možná je anglický humor trapný, ale na druhé straně z Anglie pochází i Monthy Python uskupení, což je pro mě ten absolutně nejšpičkovější, anglický přízvuk jo, ten nijak zvlášť v oblibě nemám, rebelství 60. let mi nevadí, naopak spíš ho vítám, zvláště pak v podobě filmů z let 70. (viz. Vzorový (ale nejen) rebelský film Harold a Maude či transparentní rebelský film Easy Rider), já mám pro změnu silnou alergii na DJe, respektive je ignoruju, protože se v tomto světě nepohybuju. Co se týče humoru, tak já ho v tomhle filmu viděl, a to docela dost, ani nezáživné ani nezábavné to pro mě nebylo. S poslední Bohovou větou souhlasím, akorát ji otočím. Nechápu, jak Curtis mohl po tak bezvýznamném (ba zlém) bullshitu jakým bezpochyby bylo Love Actually natočit tento úžasný kousek. Akorát že mě to zase až tak nepřekvapuje. Naopak bylo by divné, kdyby Curtis nedokázal natočit po svém "vánočním hororu" něco lepšího. Takže toto muselo být lepší (nebo alespoň jiné) každopádně (protože o tom, co je „lepší“ a „horší“ máme každý naprosto jinou představu). Jsem ale rád, že jsem nemusel Curtise odepsat nadobro. Pokud je posmrtný život, tak doufám, že si tam budu moct z jeho dvou filmů vybrat. Pokud skončím v pekle, jistojistě mě čeká jen "Láska nebeská", pokud ne, snad mi tam pustí „Piráty na vlnách“. Osobně ale doufám, že po smrti budu už jen mrtvý, života si tady člověk užije až až, a jednou to docela stačí. ()

javak810i

Pomalejší rozjezd s ani ne tak moc vtipnými scénami mi film naštěstí ke konci vynahradil. Nejvíce to zachraňují herci (jako obvykle v čele Bill Nighy) a skutečně pohodový soundtrack, skvěle navozující atmosféru zlatých 60. Curtis sice umí lépe, ale i tak se jedná o fajn hořkou komedii, kterou cením na 4*. ()

Davson

Přežvýkaný rock. Bez drog, bez sexuality, bez revolty a provokací, bez politické angažovanosti, nechutně uhlazený. ()

JJ.Gibson

Po dlouhé době je to opět čas na malou kontroverzi!!!! The Boat that Rocked je ten nejnudnější film vůbec!!!! Říká se, že pokud vás film nezaujme do prvních 20 minut, tak už potom nemá šanci vůbec a je to pravda. Stále jsem čekal, že se to nějakým zázrakem rozjede, no ale nestalo se. Já tady k těm britským novodobým počinům, prostě a jednoduše nemohu přijít na chuť. Všichni mi tvrdí jakáže skvělá komedie to je, no pardon, já jsem se nezasmál ani jednou!!! Sám se divím jak jsem to mohl vydržet neuvěřitelných, protrpěných 129 minut ukrutně dlouhé stopáže!!! Asi tak 30% scén bylo absolutně o ničem např.: ,,Když Twatt seděl na večeři s rodinou svého labilního šéfa" Cože, proč, nechápu?!? Nighy/Frost/Hoffman zklamali! Mě teda určitě!!!! Mnozí sice nesouhlasí, ale tomu filmu rozhodně chybí i špetka humoru... ()

Popluh

Film, který Vás doslova donutí toužit potom být zavřený s partou divně oblečených ošklivých chlapů na jedné velké lodi do konce života. Hudbu mám sice hodně rád, ale film je moji mnohem větší vášní, což Piráti na vlnách potvrzují a zároveň i vyvrací. Ten film je sice neskutečná pecka, která se vidí jednou za pár let, ale na druhou stranu mě dostal natolik, že bych byl ochotný zavřít svůj „filmový krám“ a začít toužit po vlastním pirátském rádiu. Vynikající herecký výkony, fungující vtipy, výborné dialogy a skvěle načrtnuté postavy nabízející řadu nezapomenutelných scén, už jen to by stačilo na výbornou komedii. Curtis ale navrch přihazuje i naprosto geniální konec ve kterém poslal ke dnu většinu novodobých komedií i parodií (>SPOILER – Titanic nevyjímaje). Tenhle film chci vidět znovu. A znovu. 90 % FUCK ()

GodComplex

Nemam rad rock'n'roll, nemam rad radia, nemam rad anglii, trapny anglicky humor a anglicky prizvuk, nemam rad rebelstvi 60tych let a mam velmi silnou alergii DJe. Tahle kravina kombinuje vsechno zminene - neskutecne spatny a predevsim nudny film. Neco, co se honosi zanrem komedie by melo byt predevsim vtipne, nebo alespon zabavne, ale neco takhle nezazivneho jsem uz dlouho nevidel. Nechapu, jak mohl Curtis po tak uzasnem kousku jakym bezpochyby bylo Love Actually natocit tenhle totalne bezvyznamny bullshit. 2/10 ()

Džejkop

Tenhle film má spoustu momentů, které si zapamatujete. Příjezdem vřískajících fanynek počínaje a záchranou oddaných fanoušků rádia Rock konče. Atmosféra filmu hraje na city, ale přiměřeně, opravdově. Takové filmy, které nejsou ucajdané, ale přesto vykouzlí úsměv na rtech a zanechají ve vás takový ten příjemný pocit kdesi uvnitř, si u mě vždycky vedou víc než dobře. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)