V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Laxik

Ultimátní zlepšovák nálady a hudebního vkusu, který dá vzpomenout na Croweovo Na pokraji slávy skrze mnoho věcí a božského Hraběte Philipa Seymoura Hoffmana především. ()

Freemind

Zkrátka a dobře nenávidím tři druhy filmů : romantické komedie, filmy o vzestupu sportovního týmu odpadlíku a bijáky o tom, jak to "úpe masně rozjíždí partička fakt kurvahustejch týpků". Nechal jsem se ukecat, po dvaceti minutách jsem věděl, že jsem udělal naprosto fatální chybu, dalších 20 minut jsem trpěl jako pes, ve 45 minutě jsem to vypnul. Křečovité a trapné je to - a tento dojem nesmazala ani nálepka "retro", která mi onehdy dovolila relativně si užít i takovou kravinu jako je Austin Powers. Zemři, Richarde Curtisi. ()

buldock

Mi tenhle slepenec více , či méně povedených scének příliš nesedl , ani mě moc nepobavil a proto dávám jen průměrné hodnocení. Po "přitažlivé" Lásce nebeské se podle mě režiséru Curtisovi bohužel nepodařilo navázat na její úspěch , ikdyž dle zdejšího vysokého hodnocení se můj názor trochu vymyká , protože většina z vás byla spokojena. Film: 65% ()

fragre

Ale jo, jako pop-komedie dobrý. Kousek je to sice trochu rozcuckovaný, ale vcelku zabavný. Je to sice zase jeden výprodej šedesátých let, ale ne tak velký, jako když dobové hity (kdysi s jakýmsi rebelským potenciálem) podkreslují reklamu na nějaké zasrané auto, nějaký zasraný mobil / iPod nebo něco jiného zasraně luxusního a komerčního. Stejně, aspoň polovinu kouzla tohoto snímku dělá ta hudba. ()

vorheese

Richard Curtis dokázal téměř nemožné. Jeden (Láska nebská) a třičtvrtě filmu dokázal balancovat nad propastí jménem Superkýč, i když ho tam scénáře v jednom kuse postrkávaly. Je velká škoda, že na konci Pirátů nevydržel. I tak ale jde o hodně pozitvní zábavu se dvěma téměř ikonickými scénami, hereckými exhibicemi a vynikající (to byste vážně nečekali) hudbou. ()

blackrain

Dámy a pánové, přelaďte si svá rádia na stanici Radio Rock. Připlouvají piráti, kteří vám do oušek zahrají spoustu dobrého rock´n´rollu. Tak se nechte unášet skvělou muzikou. Té je ve filmu rozhodně dost. Mě stačily pouhé dvě písničky, aby mě film dostal. ()

SarumanKo

Môj malý súkromný hit. Milujem tú hudbu, módu, dobu... atmosféru... a viac ako modernú hudbu počúvam práve 80´s a staršie, takže moje nadšenie je pochopiteľné. Z môjho pohľadu geniálne retro dielo. Tak uletenú oldschoolovú hipisácku srandu som jakživ nevidel. Každá jedna postava bola výborne prekreslená (možno sa mohlo ísť ešte viac do hĺbky a minulosti, ale je ich fakt veľa, takže to zjednodušenie je pochopiteľné), každá dostala svoj priestor a spolu vytvorili úžasnú charakterovú mozaiku. A síce je na postavách a ich vzťahoch vybudovaná celá zápletka, svoj podiel môjho nadšenia má aj hudba, dialógy s nemnohými trápnymi scénami, vtipy, ktoré fungujú na výbornú, celkovo britský sitcomový nádych... ale predovšetkým tá atmosféra, ach tá atmosféra... Rádio Rock mi proste učarovalo anarchistickou náladou a zdravo zvráteným pozitivizmom. Viac ako Lásku nebeskú mi to pripomenulo výborný slovenský filmík Muzika. Vedel by som sa na to dívať znovu a znovu! (90%) ()

Tony.cs

Plné vynikající hudby, plné dobrých herců, z nichž se vyvinula zvláštní individua. Kdo podle mě nejvíc válí? Hoffman coby "Lord". ()

Žralok

Výbornej film o začátcích rocku ve Velké Británii. Jelikož oficiální rádia nevysílají rock déle jak 45 min denně, tak se velké popularitě těší pirátská rádia vysílající 24 hodin každý den. Tyto rádia vysílají z lodí kotvících těsně za hranicemi teritoriálních vod. A toto je příběh jedné z nich a rádia Rock. ()

kaylin

Kdo by to byl řekl, že režisér "Lásky nebeské" natočí další film, který bude naprostá pecka. Richard Curtis v sobě ale na stará kolena objevil režisérské ambice, chytnul se jich a přidal k nim skvělé scénáře, které psal už dříve, a natočil dva geniální filmy. "Láska nebeská" je doslova prototypem krásného, vtipného i smutného romantického filmu, chytrý film, který prostě musí nadchnout. A doslova vás čapne za srdce. Navíc ta plejáda skvělých britských herců. Nejinak je tomu i v případě "Pirátů na vlnách". Skvělý scénář, pevná režie a výteční herci, kteří se oproti "Lásce nebeské" docela obměnili. Bill Nighy ale zůstal, a je to dobře. Stejně tak třeba Emma Thompson, jejíž role je skutečně minimalistická. O čem, že to celé je? O tom, že v 60. letech prostě britská vláda nestrpěla rock'n'roll, a tak se mohl vysílat jenom na lodi, která kotvila mimo britské výsostné vody. Lidé stanici poslouchali, protože rock'n'roll prostě milovali. A kdo by ho nemiloval. Curtis vytvořil úžasnou mozaiku osudů, která je silná, ale co je nejsilnější, to je hudba. Rock'n'roll, to je prostě ta pravá hudba, a ty písně, které se zde pouští, to je nádhera. Soundtrack je úžasnou kompozicí, už jen tohle je jedno ze základních pozitiv snímku. Doufám, že Curtis natočí ještě další filmy, které nejsou jen vtipné, ale také chytré. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/rockova-lod-cruise-diaz-shawshank.html ()

Kaluž

Jaká to hnusná a smradlavá stoka, ten rok'n'rol. Ďábelský überkonzervativec v podání Kennetha Branagha měl mou plnou podporu! Tak skvěle šaškovská 'pythonovská' postava už tu dlouho nebyla. Ještě bych vypíchl Hoffmana, v jeho podání rozhlasového magora je i Howard Stern máslo. Piráti na vlnách jsou příjemně oddechové letní pokoukání, scénař je sice děravý jako řešeto, ale vyvažuje to šmakózní herecké obsazení a tuna parádní hudby. Konec s rychlým prostřihem na současné desky dokazuje, že rock'n'roll je nezničitelný a pořád šlape. A to je vše, více z filmu nezjistíte. ()

ext_

Svérázná partička velmi známých i méně známých herců by vykouzlila úsměv snad i mrtvole. Někomu třeba nesedne poněkud sušší britský humor, někdy je na obtíž i mírně přestřelená stopáž, která znamená, že hluchým místům se taky nevyhneme. Jako celek ale rozhodně film, který budu doporučovat, kudy budu chodit, a na který jen tak nezapomenu. Amen. ()

Kreeki

To, že Richard Curtis je jak scénáristický, tak režisérský génius jsme zjistili již posledně. Teď nám nezbývá než doufat, že na jeho další počin nebudeme muset čekat dalších šest let.. I když to čekání ve výsledku stálo za to. ()

anniehall

Může se někomu nelíbit film, když je tak skvostně obsazený, má tak neuvěřitelný soundtrack a přes tu všechnu marnost a zmar, která se v boji s mocipány a úředníky nutně objeví, je tak pozitivní? Zřejmě může, soudě dle nějkterých recenzí zde. Ale já ho budu hájit. Ano, mají pravdu ti, kdo tvrdí, že je snad až příliš fragmentární, mají pravdu ti, co hlásají, že s tolika osudy se člověk na ploše filmu nemůže ani seznámit, o nějakém splynutí diváka s postavou nemluvě. Ale co je to všechno proti nádherně zachyceným až MirkoDušínovským pocitům, že dobrá věc se podařila a od půlnoci se vysílá i přes zákaz dál. Měl jsem sto chutí se v kině vztyčit a radovat se spolu s piráty. Až tak dobře je tahle sekvence natočená. A co teprva ta scéna s plovoucími vinyly a záchranou Boba? Vůbec mi přijde, že to od půlky má větší švih, štávu a nadhled. O tom pohádkově naivním konci, který se jistě musí brát s patřičným odstupem, není zapotřebí hovořit, protože ten celé tohle dílko korunuje a dává tak jasné znamení, jak má být film nahlížen. (Ehmmm, tak proč tady o tom konci hovořím? To bude asi věkem... ) Za pětku to není, ale líbilo se mi to moc. ()

Mikita

Na tohle musíte jít srdcem. Ano, charaktery ploché, přesto je musíte milovat. Nulová dějová linka? Proč ne. Tohle je prostě rebélie plná rock'n'rollu. Slepenec neuvěřitelně zábavných miniatur plný báječné muziky. Ta doba musela být neuvěřitelná. Mou oblíbenou scénou ještě dlouho bude pojídání sušenek a pití mléka - byla dojemná a úsměvná zároveň. Piráti na vlnách jsou hraví a rozhodně pobaví. ()

Dr. Hawkeye

Rock'n'Roll jako smysl života... Už předem jsem tušil, že se mi ten film bude líbit a opravdu, je to srdcovka. Škoda jen, že Curtis vystřihl pirátskou akci pirátů, při níž sabotují konkurenční rádio... ()

Maq

To bylo nadšení! Patřím k té politováníhodné menšině, která kulturní revoluce 60. let dodnes lituje. Pop-kultura existovala vždycky, to mi nevadí, ale vadí mi, že v současné době tak suverénně ovládla svět a lidé ztratili zájem o kulturu. Ba i povědomí o její existenci. Nejnižší příčky umění vyplňují celou naši kulturní existenci. Film je jedním z nejlepších příkladů: dobrý film se prakticky nedá natočit bez státních peněz, a to je velmi tristní svědectví o našich duchovních horizontech. --- Tento film je milou poklonou bojovníkům pop-kultury v oboru pop-music v dobách, kdy jí vlády ještě kladly odpor. Je to veselé, rozverné, a všimněme si, jak průkopnicky amorální. Je to tak, nové trendy mají své hrdiny a vzbuzují nadšení, ať jsou sebevíc pochybné. Když se v Rusku likvidoval kulak jako třída, byl optimismus podobně nakažlivý. --- Dneska lidé poslouchají pop-music většinou „jako kulisu“, z mobilek, a podobně. Obávám se, že ti báječní kluci z Rádia Rock by z toho radost neměli. Nadšení je pryč, teď je to rutinní byznys. ()

suicide

Po letech, kdy se tenhle britský počin mihl v oscarové hitparádě, jsem se konečně dostal k tomu, abych ho viděl. Jsem ovšem trochu rozpačitý - určitě jsem se nenudil, ale film nápaditý zase tak moc nebyl, pravda je, že byl zase trochu něco jiného, než na co jsme teď zvyklí. Další pravdou ovšem je, že být to film se stejnou tématikou, ale místo skvělého rock and rollu na mě motherfuckoval nějaký raper, tak bych jen němě zíral. Hudba dělá hodně. ()

Remedy

Dal bych klidně osm hvězd, kdybych mohl, protože tak skvostná plejáda více než jen vynikajících herců a vkusného humoru se opravdu vidí málokdy a málokde. Herecká sestava je bezpochyby asi i nejsilnějším argumentem, proč vůbec vidět druhý film Richarda Curtise – já osobně musím říct, že mi učaroval ten neutuchající zápal pro onu věc, ten boj „dobra proti zlu“ a hlavně Curtisovo umění, díky němuž si divák za velmi krátkou dobu celou skupinu až do posledního zamiluje. Závěr je emocionální smršť, kterou rozhodně nelze mít jejímu tvůrci za zlé. Naopak „ve svém neamerickém balení“ působí nesmírně lidsky a přirozeně. Jeden z nejvýraznějších filmů, u kterého vám postavy opravdu přirostou k srdci. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)