V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Splasher

Radio Luxemburg vysílalo dávno před mým narozením. Ovšem, to že ovlivňovalo i hodně čechoslováků je mi jasný. Curtis se snažil vzdát poctu těmto odvažným DJs. Bohužel pro mě to udělal opět po svém - příliš černobíle. Pro mnohé starší generace to asi bude těžká nostalgie, pro na internet napojeného posluchače dnešní doby, jakým jsem já, však to a hvězdné obsazení - nestačí. ()

tomeek

Výborný film plný skvělých herců (P. S. Hoffman) a perfektní muziky. Skvěle natočeno, nenudí ani chvilku. Titanic hadra, skvělé finále. Výborně pozitivní snímek, proto pálím pěti. ()

wendelin9

Skvělý film, který si mě naprosto získal. Fajn herci, kteří skvěla ztvárnili své výstřední postavy. Každou chvíli jiná hudební pecka a příběh, který mě nepustil až do samotných titulků. Tou atmosférou nasákl celý pokoj :). ()

URBAN

Monstrozní krávovina s debilním sountrackem i debilními učesy herců a snad vším co tam můžete slyšet a vidět hmm ... nevím čím to je , ale dívat se na to dá když aspon trochu ( opravdu hodně !!! ) překousnete že to vlastně o ničem neni a není to vlastně ani komedie a jestli je tak to mě teda poserte z jeřábu protože občas mi to připadlo až dramatické ( 2.4.13/MAC ) ()

vesper001

Svérázná hudební komedie o ideálu svobodných médií a odhodlání být mu věrný, i když teče do bot. Nebo do lodi. Závěrečná scéna s flotilou na konci zavlažila mé oči spolehlivěji než Atlantik komory Titanicu. A to je co říct. ()

MJMilan

Tohle nebyl můj šálek čaje. Není to dobře natočené, ani herci nejsou dobře zvolení. To vše dokreslil mizerný český dubbing. Jestli to znělo i v originále jako násilně dělaný humor, tak to potěš. ()

Sabrewulf odpad!

Nechápejte mě zle, proti filmu jako takovému nic nemám, ale 60. léta mi byla vždycky neuvěřitelně odporná. Něco tak odpudivého se vidí málokdy. Móda, účesy, hudba, tance - vše k zblití. Taky nesnáším rádia. Když do toho přidám ty rádoby rebelské kecy dýdžejů, puberťačky se do toho hihňají a lidišky strašně cool začnou na hnusnou hudbu tančit ty hnusné tanečky, tak je hned sranec na světě. ()

Kjůkíí

Britská komedie, od které nic nečekáte a která vás mile překvapí. I když zde hrají nejlepší britští komici, některé jsem v životě neviděl. To nic nemění na tom, že je to velice kvalitní zábava za směšných pár liber. Americké komedie se mohou jít zahrabat, pokud se chcete opravdu zasmát typickému britskému černému humoru, tohle je to pravé ořechové. Plné sexuálních narážek a zblázněných dívčích duší v kombinaci s charakter majícími muži. Nedivím se, že tato pirátská vysílání poslouchal v 60. letech každý. Starý, mladý, student či důchodce. Doporučuji. ()

FilMiki

The Boat That Rocked plně splnil moje očekávání, která jsem si po Love Actually nastavila celkem vysoko. Rozhodně slabší, než Curtisova prvotina, ale já se bavila celou dobu a bylo mi jedno, že postavám se dostaneme jen lehce pod povrch (herecké výkony to plně vynahradily).. Je to typ filmu, po kterém se vychází z kina s našlápnutou optimistickou náladou a pocitem I´m Ready2Rock, Bejby;) ()

Hafran

Stylová komedie, která kromě parádního výběrů písniček a retro atmosféry, předvádí i solidní příběh, slušnou charakterizaci postav, kvalitní herectví atd. Navíc je to o hudbě mín než na povrch vypadá takže myslím že nadchne i lidi co nemusí Beatles..! ;) Lidská, solidní, vtipná, možná ne nejlepší komedie na světě, ale stále si těch 5* zaslouží. ()

vadic

Není to dokonalé a asi to není hodno zavedení anuální tradice jako u předkůdchyně. Oproti debutu je i mírně přepálená stopáž, takže místy pro mne nastávaly hluché chvíle. Přebyté obsazení mohlo být využito do maximálních otáček, ale zůstalo někde na půl cesty. Škoda že se nenaplnilo mé osobní přání a nedošlo k osobní konfrontaci Branagha a Nighyho. To by bylo šílené. Přesto všechno je to stále galon Curtisovské radosti ze života a vlna energie. I love Richard Curtis. Ještě pozdní dodatek: Vánoce u Dormandyů byli k popukání. ()

Cedr

Parádní multižánrovka. Pohodové a veselé... skvěle obsazené s ještě skvělejší hudbou. Jediným háčkem je to, že nesutále čekáte "kdy to teda přije"... a nikdy se nedočkáte. Ačkoliv se na to kouká hezky, tak vás děj prostě neposadí na zadek. Ale to stejně asi nebyl účel, ne? ()

chelseaman22

Tak tu máme něco jako Titanic revival - jedna loď, jež má problém s čluny. Hudba na vysoké úrovni a happy end. Černovlasá děvka dává na potkání, zcela zbytečné scény a podezřelá nadrženost ze strany 20,000,000 obyvatel UK. Resumé: Pobaví a zaplácne večer. 79% ()

rasttea

Film pojednává o jednom rozhlasovém vysílání na truc. Co se hudby týče, je tedy naopak žádoucí, aby zde byla stejně dobrá, jako herečtí hrdinové, ne-li lepší. A v tomto případě vynikající soundtrack, troufám si říci, tvoří další z hlavních postav. Oddechovka, skvěle vyvážené herecké výkony... a Philip Seymour Hoffman.... škoda ho, ten mohl světu ještě hodně co nabídnout. Moc mě mrzí, že on si to nemyslel.... ()

andrii

Už plachtí. Chvála přátel "atentátu na oficiální anténu." Moří na pevnině hlavní jachtu. Vyladění ruchaři. Jsou vlajkovou lodí na frekvenci "pod hladinou." Hoďte kotvu jejím kormidelníkům, ať nenastane vodní Hindenburg, Titanic. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)