V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

M.i.k.e

s Láskou Nebeskou se Piráti nedají srovnávat,ovšem Richard Curtis naplnil moje očekávání měrou vrchovatou.Vynikající hudba,atmosféra,obsazení,v čele s mými oblíbenci Nighym,Hoffmanem a Rhysem Ifansem,který asi už nikdy nebude hrát nikoho normálního.To všechno krásně sedlo dohromady a je se královsky bavil.Spolu s Pařbou ve Vegas zatím nejlepší komedie roku.100% ()

Hees

Tento film sa veľmi pomaly rozbieha až si človek myslí, že sa bude poriadne nudiť na jeho konci ale opak je pravdou vynikajúco graduje a potom človek ku koncu dakuje tomu pomalému rozbehu.Každá postava dostáva priestor a nikto nie je príliš dlho za mikrofónom.A čo je ešte príjemným spestrením každý jeden "pirát" sa líši od toho ďalšieho. ()

Lischai

Je to takový ten dvojsložkový film. Skvělí britští komici a 60' klasika - jinak ale nic. Děj se nikam nehýbe a my tak jenom sledujeme ping-pong mezi pohodovými kamarády muzikanty a studeným čumákem z úřadu. Vždycky kousek "ooo, my jsme kamarádští rošťáci co dělají veselé skopičiny na lodi" proti kousku "ooo, já jsem tak zlý úředník". Až je té schématičnosti někdy moc. Výrazně skvělá je scéna potápění, kdy už to skoro vypadá, že se film dostal někam, kde je to zajímavé, ale - však uvidíte. ()

Aljak

Prvotriedny soundtrack sprevádzajúci celý film, až som si opäť raz uvedomil aká je súčasná hudba nehorázna žumpa! Treba uznať, že na tej rádio-rock'n'roll-lodi sa zišla veľmi dobrá partia, ktorá sa neustále navzájom doťahovala skvelými komplimentami, ktoré nezostali nič dlžné povesti britského humoru. K tomu výborné herecké obsadenie a celá tá atmosféra 60tych rokov - no paráda. Len škoda, že po dejovej stránke to bolo dosť nevýrazné. Ale ostatné spomínané kvality to dokonale vynahradili. A ten koniec... "Titanic". ()

Martin741

Nudna komedia, ktora nema ani poriadny dej, ani herecke vykjony. Reziser Richard Curtis sa teda nijako nepredviedol po reziserskej stranke + film ma v sebe prisernu nudu, kedy sa prvu hodinu absolutne nic neudeje a zasmiat sa nie je comu. Par prevarenych zdeformovanych anglanskych xichtov k tomu : brrrr. Prepadak plnym pravom. 30 % ()

lebowski!

Byl jsem zprvu hodně skeptický do tohoto dílka jít, ale nakonec se vyplatilo a to více než dost. Soundtrack geniální, herci výborní a některé scény ihned zkultovní. Skvělý a pohodový film. ()

dezorz

Voda huci ........................... kde domov muj............................ Vlnz laske nebeskej nesvedcia, aj napriek pokusu o dobru muziku. ()

O´Neill

Těšil jsem se na tyhle ty piráty,nicméně, nic extra to opravdu nebylo.Natočene to sice bylo slušně, ale nějak na mě nepůsobí příběh jako takový. Nicméně, herecké obsazení je vskutku skvělé, a tak nakonec dávám 4 hvězdy. ()

Petoss1

Nechce sa mi veriť, že pri tomto som strávil dve hodiny. Dve hodiny absolútnej nudy. Keby aspoň tie postavy boli zaujímavé, ale jediný kto mal niečo do seba bol Kenneth Branagh, inak nič. Dej je jednoducho jedna veľká nuda. Partička týpkov vysiela pirátsky rock na lodi kde všetci fetujú, sexujú a pijú, no jó, je to "ráj". 45% ()

Nautila

Fajnová, pohodová věcička na večer s přáteli. Tvůrci se nejspíš chytli dnešní mládežnické módní retro vlny a pořádně to vyladili, od kostýmů, kulis až k té hudbě. A to se vyplatí. ()

nithiel

Na podívání výborný film, který spolehlivě pobaví a přitom neurazí, ale nyní, par dní po shlédnutí, nějak ani nevím, o čem psát, žádné hlubší dojmy ve mě nezbyly. V hlavě mi zůstalo jen pár výborných scén, hlavně lord je skvělá postava. A jediné co si budu pamatovat dlouho, je, že se tady objevili 2/3 partičky z IT crowd. ()

Desgenais

hvězdičku srážím vlastně jen za ten nepravděpodobný a přeslazený konec. Jinak naprostá pohoda ve společnosti skvělé muziky a britské komediální elity ()

TomikZlesa

Tuhle dobu a obzvlášt tuhle muziku nějak nemusím, ale to nic nemění na faktu že se jedná o krásnej a celkem i ftipnej film. Velkým plusem je u mě, že příběh nebyl nijak zvlášt zaměřen na jednu postavu a že jsem zjistij jak začínal nejlepší DJ na světě Pól Bulva ! :-). Hudba opravdu spojuje a je to jeden ze způsobů jak komunikovat, dávat na jevo pocity atd...osobně si život nedokážu bez hudby představit a proto smékám před rádiem Rock a díky za hudbu která vydržela dodnes a všechny nás jistě přežije, ale bohužel vládní demence vydržela taky :-( ()

JohnRambo

Očakával som viac. Oveľa viac. Niekoľko skvelých vtipov a parádna muzika. Podotýkam, že druhá polka bola trochu zaujímavejšia. Neočarilo ma to. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)