V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

uhlajz

Čekal jsem od toho víc, v podstatě to nebylo ani nějak moc vtipný a ani zas tak moc dojímavé. Dohromady to dalo lehce nadprůměrnou žánrovou záležitost, na kterou asi brzy zapomenu - 3 - 4*. S Láskou nebeskou se to nedá absolutně srovnat. ()

Beky

Jediná věc, která kazí pocit z vidění něčeho lepšího než normálního, je absence momentů, podpříběhů, které to ve vás zlomí a vy si řeknete, kurva no tohle musim doporučit všem...já nemůžu, protože vim, že se řada z vás bude docela nudit!! Jednou větou: Rhys Ifans...já toho kluka prostě žeru!! ()

terunka003

Parádní, vtipné, anglické, rock´n´rollové. To bylo fakt supér! Pozitivní, veselé, vtipné, perfektní hudba. Do toho skvělá sebranka herců, kterou nemá ani cenu jednotlivě vypisovat. Možná že to bylo trochu delší, ale i tak se to dalo přežít. U mě dlouho očekávaný film a vážně mě potěšil. Ta svoboda! Myslím si, že tento film nikomu neublíží. ()

T-pack

Ačkoli většina písniček z repertoáru rádia Rock musí zákonitě mně (jakožto osmnáctiletému fanouškovi rapu) připadat jako nehorázné vykopávky, takhle na tu muziku (které nemohu upřít status legendární) nepohlížim ergo mi nevadí, ergo nemám filmu co vytknout :) Navíc do filmu zasazeného nějakých 50 let zpátky asi těžko narvou něco mě bližšího, tak mne alespoň hřeje, že jsem v titulkách zahlédl obal The College Dropout a The Eminem Show. Zpět k obsahu - příjemný satirický "historický" snímek - humorně podané nehumorné téma. Postavy britských bohémů byly britsky bohémské (tedy mohly být bohémštější) a to je činilo velice atraktivními, neotřelými a velice sympatickými. SPOILER: Konec jsem si uměl představit i s utopeným Hrabětem, ale nechci působit morbidně. Hlavní postava a její důležitost pro příběh a vůbec celé rádio mi vykouzlila úsměv na tváři. ()

ywo666

Ťažko sa mi hodnotí prvý film po Avatarovi 3D. The boat that rocked však obstáli slušne. Vtipy sú vydarené a hlavne nenásilné. Celá komédia pôsobý dobrým dojmom. Určite si to pozriem ešte raz. ()

Raven0

Ta stopáž mě vyděsila, zvlášť když jde o komedii. O to větší bylo mé překvapení, že jsem se po celou dobu nenudil, ba naopak. Hltal jsem každičkou scénu, smál jsem se od ucha k uchu a zkrátka se skvěle bavil. Dokonce i dojemné chvilky dojali, skoro až slzička ukápla :-) Jasně, nosný příběh je tu trochu v pozadí. Jde spíše o scénky ze života partičky hudebních šílenců... Ale já mám pro hudbu 60. let slabost a celkově, pro atmosféru této dekády. Takže jsem byl nadmíru spokojen. Jo a Hoffman je opravdu Pan herec. ()

majxik

Když jsem zhlédl tento film poprvé v kině, nemohl jsem se zbavit dojmu že ten film je skvěle udělaný. Nejen že se u tohoto filmu člověk zasměje, ale hlavně musí žasnout nad skvělím hereckým výkonem (dobrovolně se přiznávám že skoro všechny hlavní role jsou obsazené herci kteří patří mezi mé oblíbené), sice né dokonalým , ale minimalně poutavým příběhem "rebelské" rockové stanice. Po unešení touto podívanou jsem byl tak navážkáh, že mi to nedalo a pro objektivnost jsem to shlédl podruhé další den opět v kině. Tedy, nadprůměrné hodnocení pro nadprůměrný film. ()

noriaki

Neuvěřitelně pozitivní snímek. A stejně jako po Lásce nebeské, i po skončení tohoto skvostu máte touhu obejmout celý svět a přiblble se u toho usmívat. Film je prakticky o ničem, ale o strašlivě zábavném ničem. Navíc k tomu skvělému ničemu hraje úžasná hudba. Tohle není komedie, tohle je stylová reklama na Británii 60. let. A na rock 'n' roll samozřejmě. Top 10 za rok 2009. ()

anli

Richard Curtis tady divákovi servíruje komediálně-dramatický hudební příběh a vede ho zpět do roku 1966 na jednu pirátskou lodní stanici,které byly tehdy velmi oblíbené.Slušně napsaný a vtipný scénář režíruje Curtiz s nadhledem(to opravdu umí) a ten drží i vynikající herci,kteří se tu sešli.Všechny je opravdu radost sledovat.A druhým velký kladem je bezpochyby hudba,tedy rocková hudba,kterou dlouho nebylo možné v Británii slyšet a tak vznikaly pirátské lodní stanice.Je to opravdu o vzpouře,o přežitých konvencích,ale hlavně je to o svobodě.Jen člověk sám a jedině on sám si vybírá jakou hudbu poslouchá,jaké knihy čte a na jaké filmy se dívá.A nikdo,ani žádný"rádoby"systém mu nemá právo tohle rozhodování neumožnit nebo jakýmkoliv způsobem omezovat.Curtiz umí jednotlivé nápady příjemně propojit a i když je to chvíli více vtipné a někdy méně,nikdy to neztrácí šmrnc,samozřejmě také díky hercům a hudbě.Možná bych malinko střihal(a zkrátil o nějakých 5-10 minut),ale to je maličkost.Je to prostě pohodové a příjemné pokoukání,které si většina ráda zopakuje,stejně jako já.Dávám zlobivých 85% a jdu se mrknou aspoň po nějakém nafukovacím člunu. ()

uiu

81%, 253. nejoblíbenější film na csfd?... 5 hvězd dávám jedině filmům, které žeru, považuji za svůj osobní kult a na které se můžu dívat 50x a neomrzí. 4 hvězdy pro nadprůměrné filmy, které si taky klidně pustím někdy znovu a které mě silně zaujaly... no a 3 hvězdy si zaslouží naprosto průměrný filmík, který si už pravděpodobně nikdy podruhé nepustím a který mě neurazil, ale ani nenadchl. A přesně to vystihují i "Piráti na vlnách". Pro lidi, kteří zažili 60.-70. léta a boom rock'n'rollu to bude jistě nostalgická procházka s úžasným soundtrackem. Pro mě jen suchý britský humor a spíš takové "Prcičky" pro dospělé. ()

Pavlínka9

Příjemný film, který je ideální pro milovníky klasického rocku :) Skvělý nápad, "lehce" ;) inspirovaný skutečnými událostmi :) Herci, kteří na mě působili dojmem, že by na té lodi nejraději opravdu žili a živili se tím :D :D A pro mě úplně nejlepší Rhys Ifans a Bill Nighy :) Éra rozječenýc fanynek, něco zakázaného a padouch v podobě Kennetha Branagha - klasické uskupení, které ale v tomto podání baví :) ()

neoBlast

Britská jednohubka, která ale v mých očích má svojí vlezlostí blíže k nesnesitelné letní komedii Mamma Mia než třeba k promyšlenému retru Cemetery Junction. Prostě dvě hodinky britská herecká smetánka (+Philip Seymour Hoffman) spolu paří, že je slabý příběh postaven na nulové zápletce a hudbě "která se musí líbit každému" je přece vedlejší. Od Richarda Curtise prostě čekáme víc, ne? 55 % ()

mikestiff

Úžasná oslava rebelství a důkaz, že některá nařízení se musí porušovat. Ten pocit by mi nezkazilo ani, kdyby pro ně přiletěli na konci marťani. ()

venison

K tomuhle filmu jsem se vrátila hlavně kvůli dnes již zesnulému Philipu S. Hoffmanovi.. Po shlédnutí mě překvapilo vysoké hodnocení, protože já můžu dát maximálně * za výborně zvolenou muziku a * za skvostné obsazení (mimo jiné i část IT CROWDS).. Zbytek byl tak nějak o ničem.. Vláda si dělá schválnosti s rádiem, které vysílá na černo.. A to je tak nějak všechno.. Humor mnohdy sklouzává až na hranici nevkusu.. Zlaté "Na pokraji slávy", kde mimo jiné taky Phillip hrál ;-) ()

Quen11

Už som fakt dlho nevidel film ktorý by mal takúto energiu. Uvoľnená partia hercov, po celý film skvelá hudba a "Titanic" finále, čo viac si priať? Jedine že by som si mohol "pirátov" doma naladiť a počúvať každý deň. VEĽMI dobré štyri * a Nick Frost rocks! ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)