Marty_skill

Kdyby to šlo dal bych 4,5, ale myslim si že 4 hvězdy jsou naprosto zasloužené. Hodně zajímavý experiment s ještě zajímavějším vývojem. Ze začátku vše vypadalo nevinně, ale postupem času se všechno zvrtlo. Až na otřesný dabing u toho blonďatýho týpka se mi všechno líbilo, hlavně ten vyhrocenej konec ... ()

Grizzlac

Nesmírně zajímavě zpracovaný materiál, založený na reálném experimentu ze 60.let. Skvělé herecké výkony a celé směrování děje je výborné. Pro skupinu lidí, které se týká nejvíce, tzn. náctiletým výborně přístupné a nutící přemýšlet. ()

pájap

chtěl jsem dát 5. kdyby se to opravdu stalo v německu to by byla síla.po jejich minulosti za 2.sv.války.protože se to však prý stalo v americe,trošku to ztrácí na působivosti.vždyt co ví americká mládež o hitlerovi?papa ()

SpeedyL

Toto drama založené na pravdivé skutečnosti vzniklo v Německu? Klobouk dolů. Zpočátku nevinně zajímavě podaná praktická výuka nabírá na obrátkách a překvapivě, a dosti silně, vrcholí v závěrečných scénách. Jde o film, který se u diváků neobjeví v top 10 , ale rozhodně stojí za podívání a zamyšlení 85%. ()

Chuckiecz

Film je velmi silný a strhující. Až z něho jde strach jak snadno lze vládnout masám. Na tento film, respektive najeho poselství, se nesmí zapomenout. ()

schindler

Němci moc dobrých filmů nenatáčí, ale někdy nějaká vlaštovka přece jen uletí. Diktatura. Sice si myslím, že něco podobného by se u nás stát nemohlo a i v současném Německu, kde se děj odehrává je to trochu přitažené za vlasy i přesto je to slušně natočený snímek s tragickým koncem. Společně s Lola běží o život, Good bye lenin, Životy těch druhých je Náš vůdce nejlepší německý film co stojí za shlédnutí. ()

prengel

Priznám sa úprimne, najviac mi prekážala nemčina, ale na strane druhej tá desivosť, keď Nemci oblečú rovnošaty, začnú salutovať atď.... však z histórie už dobre poznáme ako to končí. Ten jazyk má na túto činnosť snáď dáke predispozície alebo čo. Celkovo je to síce dosť natlačené a záver trochu prestrelený, ale aspoň odradí potencionálnych nasledovníkov. Hodnotenie som pôvodne chcel ustáliť kdesi na 80% ,ale potom som si spomenul na ďalší pokus o zobrazenie života stredoškolákov tentoraz v CZ (od pána Tomáše Vorla), a je z toho jasná stofka. 100% ()

anonyym

Náš vůdce je zajímavý filmový počin, i když se to tak nejdřív nejevilo. Předností bylo určitě původní znění v němčině, což dodává pocit autenticity ve spojitosti s Hitlerem. ()

tata22

Hm, tak tohle nemusím ale mrazí z toho pěkně, když si to člověk dá v originále tak ta němčina to ještě umocní. Možná by to měli pouštět u nás dětem na středních školách... ()

tcheque

Naivňoučké. Ale pro základní školu a negymnázia výchovné. Nicméně nelze přehlédnout, že studenti od začátku vůbec nemají nějaký cíl té vlny, je to jenom povrchní banda lidí v bílých košilích okolo učitele. Prostě nevěrohodné. ()

moorks

Film mě opravdu strhnul. Režisér se velmi dobře soustředil na detaily. A závěrečné finále nemělo chybu. Možná mohl více ukázat vztah učitele a jeho partnerky. Jinak však vynikající podívaná. ()

jazzuSKA

nápad je to vskutku vynikající. Myslím,že je velmi důležité si na tento film udělat čas. Nepoučeni minulostí točíme se ve spirále jež se stahuje! Pozor na to jak málo stačí. Vlna to dokazuje, některé scény jsou trochu roztahané a některým postavám by se film mohl věnovat více.Za myšlenku však dávám 4! ()

Kivis

Našeho vůdce jsem si pustil, aniž bych pořádně věděl, o co v něm půjde. Jen z názvu a země původu jsem si něco málo vyvodil. Dočkal jsem se tak velkého překvapení, jednak co se děje samotného týká a ještě víc mě překvapila celková kvalita filmu. Pochvalu zaslouží obzvlášť režisér a další lidé, kteří se starali o casting, protože tenhle film stojí hodně na "všednosti" herců. Přestože jsme na střední škole, kde to může svádět k výběru Kenů a Bárbín, herci vypadají jako kluci a holky od vedle a hlavně se tak přirozeně před kamerou i chovají. Titulní role Jurgena Vogela je pak kapitolou sama o sobě. Obě části své postavy zahrál skvěle, jak bouřlivé proslovy "Herr Wengera" během vyučování, tak civilní chování Rainera mimo vyučování. Hned, jak film skončil, začal jsem pátrat, jak tento příběh proběhl ve skutečnosti. Jiný byl především konec a myslím, že autoři filmu udělali dobře, že konec filmu podle skutečných událostí neudělali, protože by to nebylo úplně ono. Zkrátka vynikající film, přebytečně na mě působila akorát dějová linka kolem vodního póla, kde jsem (nejen já) občas netíhal sledovat, kdo komu nahrává a kdo koho topí. Mohli tam dát fotbal, nebo nějaký jiný přehlednější sport, který se hraje v dresech. ()

ananke

Nejlepší způsob, jak všem dokázat, že se mýlí, když tvrdí, že diktatura v Německu možná není, protože už se všichni poučili, je vést je krok za krokem k tomu, aby se nechali vést jedním jediným "vůdcem"... vlna se šíří rychle a není možné ji zastavit... ()

carramba66

Zajímavá studie manipulace s davem v prostředí moderního liberálního Německa, aneb mladý kantor dokazuje, že ani Němci, šedesát let vychovávaní v protifašistickém duchu, nejsou imunní vůči diktatuře. Z Našeho vůdce dýchá atmosféra Kultu hákového kříže, přesto ho však schématičnost sráží o level níž. 70% ()