Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

widla

Achjo.... Hodně jsem přemýšlela nad tím, kolik hvězdiček dám a co tady vlastně napíšu... No a upřímně? Pořád v tom nemám jasno. Ano, skončila jedna éra. Ano, byl to epický konec. A ano, byl relativně dojemný. Ale čekala jsem, že po závěrečných titulcích budu sedět jako přikovaná k sedačce a v duchu si říkat něco ve smyslu "Bože.. to bylo dokonalé. Co já teď budu dělat?" .. No nestalo se. Ještě dlouho po odchodu z kina jsem měla rozporuplné dojmy, Film jako takový byl skvělý. Vlastně to byl uskutečněný sen každého filmového fanouška - máte celý 2 hodinový film jenom na vyvrcholení a finále! To je přece skvělé. A když bych se držela jenom toho, tak bych dala 5 hvězd bez váhání. Ale jsem zarytý fanda knih (ať si kdo chce říká co chce, Harry Potter se mnou vyrostl a já se za to nestydím!!) a jako takovému byl pro mě film zklamáním. Připadal mi neukončený... Prostě jsem čekala konec jako v knize, kde jsem místy ani nedýchala jak jsem byla napjatá (finální scéna z Velké síně). Ale konečná a velká vysvětlující a zároveň epická scéna se ve filmu nekonala. Takže jako knižní fanoušek cítím veliké zklamání... No ale tahle stránka je přece jenom o filmech, že? Souhlasím se všeobecným názorem, že obě části dohromady dávají celek. První se s druhou stává lepší a naopak. Herecké výkony jsou vynikající, až na Radcliffa, o kterém se to ví už dýl. Efekty jsou dechberoucí (film jsem viděla 2D a stejně jsou). Hudba - skvělá!!! No takže kolem a kolem - 5.hvězdička není, protože skalní fanda ve mě mi ji nedovolí dát... Každopádně se jedná o docela důstojné zakončení celé jedné epochy :) ()

slovan1

S Harrym Potterem byla spojená část mého dětství a jsem rád, jak se s ním tvůrci u závěrečného dílu poprali. Ikdyž, první krůčky (myšlen 1. díl Relikvie smrti), byl docela "pasivní" a seznamovací. U druhého dílu můžeme na pasivnost zapomenout. Jde o valečnou vřavu, která je perfektně zvládnuta a výborně natočena. Najdou se zde i humorné a romantické momenty a emočnost, která se dle některých nedostavila se mi naopak zdála přiměřeně a s rozumnou mírou dávkovaná po celou dobu této dvou hodinové jízdy. S hercy jsem spokojen. Většina si prošla všemi sedmi díly, takže by bylo k podívení, kdyby se zdáli prkenní nebo nepřesvědčiví. Efekty super, kamenní obránci Bradavic hustí. Jo a ke kritizovanému závěru s prcky hlavních představitelů jsem zrovna nadšen také nebyl, ale to už je jen malá moucha na grandiózním finále. 95% ()

LadyVader

Viděno 28.7.2011- Tak a pohádky je konec. No vlastně posledních pár dílů už to taková pohádka nebyla. Druhej díl relikvie (relikvií) smrti považuju za povedený zakončení jedné hodně dlouhé a dobré ságy. Epická bitva o Bradavice potěšila mou akční stránku a líbací Ronova scéna potěšila zase mou romantickou stránku :-D. No nebudu lhát, celej HarryPotterovskej svět mi bude hodně chybět, přecejen jsem s ním prožila hezkých pár let. Ale konec musel nastat a jsem ráda že dopadl tak dobře, jak jsem čekala :-). Díky všem hercům- postavám za super filmový zážitky a doufám že Rupert, Daniel a Emma natočí spoustu a spoustu dalších povedených filmů :-). ()

Bratricek

Během sledování filmu jsem panu Yatesovi děkoval za držení se knižní předlohy a zároveň jsem občas jen zklamaně smutněl. Yates totiž již šestým dílem jasně ukázal, že vůbec neví co jsou hlavní pilíře knihy a dokazuje to i v posledním díle. Bitva o Bradavice epická a zároveň absolutně nicotná. Jako by bitevní scény režiséra nebavily a proto se jich ani moc nedočkáme. Ta úplně nejdůležitější - příchod smrtijedů s Harryho mrtvolou a následná finální bitka všech kladných i záporných postav celé ságy - je pro jistotu vynechána úplně a namísto ní je nám naservírována naprosto nudná bitka s Naginim. Já se tak těšil na nádherné, kvalítní kamerou umocněné, kouzelnické souboje a tisíce barev...ale ne, stejně jako v šestém díle, raději nám rejža ukáže nějakou líbačku. Harry Potter nikdy nebyl o vztazích, vždy byly přidány, pouze aby nebyl Harry za bezcitného. Yatesi - hůlka není pistole! Závěrem jen vyzdvihnu úchvatnou hudbu....amen! ()

Cejny

Harry Potter, fenomén, se kterým jsem měl tu čest vyrůstat a dospívat. Rozhodně patřím mezi fanoušky knižní i této filmové série a proto jsem milerád navštívil po delší době kino. Dostalo se mi hodně dobrého finále s několika emotivními okamžiky, až mi je i tak nějak líto, že už další dobrodružství tohoto čaroděje neuvidím. Pochybuji, že se v dohledné době objeví nějaká filmová série, která by mě mohla tak nadchnout a bavit, jako HP. 95 % ()

vanderbart

7/10 - že to bude lepší než část první, v které se toho až tak moc nestalo, bylo celkem jasné.. čekal jsem ale mnohem markantnější rozdíl. je jasné, že hodnocení všech dílů je z mé strany (coby nečtenáře) výrazně odlišné od fanoušků celé serie, ale zkrátka hodnotím jen na základě toho, jak na mne působily filmy a knížkami jsem netknutý.. jo a bez toho patetického konce by se to obešlo :) ()

Šakalík

Nad tím naprosto kreténským závěrečným dovětkem jsem kroutil hlavou, už když jsem četl knihu, takže ten nikomu nevyčítám. Jinak je poslední filmový Potter opravdu parádní podívaná. Pořád se tam něco děje, navíc se film až překvapivě věrně drží knižní předlohy, což je určitě dobře, a byť je film přece jen malinko zjednodušený, ve finále mám z posledního Harryho veskrze dobrý pocit. Na Harrym Potterovi je kouzelné především to, jak společně s „Chlapcem, který přežil“ dospíval i celý příběh. J. K. Rowling tlačila na pilu čím dál tím víc, k čemuž jí donutilo to, jak Harry Potter postupně nabíral stále početnější a hlavně starší čtenářstvo, které si již s čistě dětským příběhem prvních dvou knih nespokojilo. Sedmá kniha, potažmo oba poslední filmy, jsou pak velmi důstojným a dospělých dílem, které celou slavnou sérii uceleně zakončí. Globálně by se dalo říct, že všechny filmy se docela povedly, tedy s výjimkou Ohnivého poháru (což je velká škoda, protože osobně považuju knižní čtvrtý díl za vůbec nejlepší). Pokud bych měl něco druhým Relikviím smrti vytknout, tak tu část mezi Harryho smrtí a jeho "znovuzrozením". Myslím, že z ní šlo vytěžit daleko více, protože to koneckonců je jedna z nejzásadnějších pasáží celého příběhu. Čekal jsem mnohem více emocí - hněvu, pocitu zmaru, beznaděje... Nemluvě o těch kentaurech, kteří v knize přispěchají Bradavicím na pomoc a ve filmu úplně chybí. Ale to je nejspíš jen detail. Nicméně nejlepší filmový Harry je stejně Cuarónův Vězeň z Azkabanu. ()

BMAJTZ

K dnešnímu dni tj 19.10. 2010 je zde 1515 komentářů a osobně si nemyslím, že kdybych napsal sebedelší komentář, řekl bych v něm něco co už někdo neřekl přede mnou. Nebudu popisovat jak je ten film skvělý nebo hrozný, řeknu jenom, že jako závěr 8 mi dílné série byl výborný, ne vynikající, přesto značně poutavý a lákavý. Pro čtenáře knih, jako jsem já sám, neposkytl nic čím by výrazně překvapil, každopádně dokreslil fantasii toho jak by to asi mohlo vypadat. Myslím, že u téhle recenze víc než u jakékoli předchozí by bylo dobré zhodnotit celou sérii jako takovou. Musím říct, že série o Harrym Potterovi byla vesměs nadprůměrnou záležitostí, měla sice slabší díly, ale ty byly vzápětí vyrovnány těmi lepšími. Jako takové je třeba tvůrcům poblahopřát za ta neskutečná léta kdy nás zaplavovali hotnou dávkou zábavy a že do celé série vložili to nejlepší ze sebe. Osobně se nepovažuji za velkého fanouška téhle série, knihy jsem sice přečetl a filmy viděl taky všechny, ale druhé přečtení rozhodně v nejbližších letech neplánuji. Přesto je docela smutný pocit, že jde o poslední díl série, která nás provázela osm dlouhých let, a že se není v následujících letech možné těšit na film zaručení kvality a vysoké zábavnosti. Koncem téhle série vzniká totiž značná propast a sám jsem zvědav čím bude nahrazena. To je ovšem hudba budoucnosti a my se necháme překvapit. Tímto tvůrcům ještě naposledy děkuji, že nám nabídli opravdu důstojné zakončení. ()

Babous

Čekal jsem lepší zakončení mé oblíbené knižní/filmové série, ale co naplat. Každopádně v Imaxu a ve 3D byla první polovina filmu úžasná - scény v podzemí u Gringotových. Konec mi však přišel lehce umělý - zakončení záběrem na most před hradem, na němž se drží za ruce ústřední trojice by určitě působilo líp a vyvolalo víc slz. ()

LuciusWlk

Jsem rád, že závěr závěrů dopadl podle očekávání a dostali jsme triumfální vyvrcholení. Film krásně šlape a nenudí. Nemá už smysl zde něco vychvalovat, a donekonečna opakovat komentáře, kterých již zde je víc, než dost :) Za sebe: Spokojenost! ()

Zemi11

Histrorická bitva mezi Harrym a Pánem Zla připomínala spíše ohňostroj v Beskydech koupený na slevovém portále... "Blanické rytíře" mohli pojmout trochu důstojněji. Když už je McGonagalová s takovou hrdostí poprvé v dějinách probudila na ochranu Bradavic, tak by člověk od nich čekal trochu větší skill. Leč dva desetimetrový diletanti s kyjem v rukách byli nad jejich síly... Smrt profesora Lupina jen tak mimochodem? WTF... Oscarová scéna se Snapeovými vzpomínkami ale nesmazatelným písmem vstupuje do vzpomínek mých! Dovedl bych si představit, že by film mohl být čtyřikrát delší a pořád by bavil. Rychlé tempo bylo na škodu... I tak ale naprosto famózní podívaná! ... Pohledem na celou ságu: První díly začínaly ve stylu "Pozor, jdou k vám kuřátka!", zato poslední díly bych promítal ve filmovém klubu hned po Masakru texaskou motorovou pilou... Každý druh ztvárnění měl ale své KOUZLO. ()

ZkuKol

Nudný prostředí, čitelné zvraty a zápletky, naprosto zbytečné napínání a stopáž, bitva bez pořádné akce, Yates už se ani nesnaží překvapit, herectví hlavního hrdiny už komentovat nehodlám. Takže máme to za sebou tak 20 let bez restartu prosím a od Rowlingové už nic neadaptovat, Yates dle mne prostě není žádné režisérské eso, ale spíš televizní rutinér, který prostě tenhle teenage seriál s kouzelnickou poznámkou pod čarou dotáhl do konce. Harry mu prostě vždycky chyběly koule, nápady a gradace. Doufejme, že s koncem Twilightu zůstaneme již těchto fenoménů ušetřeni... 40% ()

Markussis

Harry Potter mne po celou dobu svého působení na filmovém plátně s výjimkou začátku naprosto míjel. Potýkal jsem se tedy s jedním celkem prostým problémem a tím byla nepochybně nuda. Je jasné, že celá filmová série Harryho Pottera je především ziskový projekt. Je to jakási marketingová povinnost toto vše zfilmovat. Ovšem uroveň fimařiny je v celém projektu velmi kolísavá a celkově skoro žádná.Harry Potter jako komplexní filmový projekt zkrátka nefunguje, nepodařilo se to narozdíl od zfilmovaného Toolkiena. Avšak toto grandiozní finále díky kvalitnímu příběhu, dostatku akce, celkové dechberoucí vizuálnosti a všeho dalšího důležitého koření, funguje naprosto dokonale jako samostatný, moderní fantasy movie 21. století. Náležitě jsem si ho užil. ()

Sdoom

Očekávaný závěrečný díl nepřinesl nic převratného ani neočekávaného. Tvůrci si měli promítnout scény z Pána prstenů, než začli točit závěrečný souboj dobra se zlem v Bradavicích, protože ten za mnoho nestojí a obzvlášť natahována scéna s hadem je vysloveně otravná. A z vedlejších postav tu můžeme vidět jen naprosto odfláknutý souboj paní Weasley s Belatrix. Celkově ten díl není špatný, má slušnou atmosféru, spád, i některé scény jsou vyloženě povedené, ale mnoho jich není. Co se týče závěrečného bilancování, tak poslední díl je dokonalým obrazem celé série. Střídá silnější (Snapova vzpomínka, tvorba ochrany bradavic) a slabší (výše zmíněné) chvilky, přičemž trpí nedostatky, které byly k vidění už v minulých dílech. Takže 3 hvězdičky stejně jako za celou sérii. Nejoblíbenější postavou pro mě jednoznačně Snape, Brumbál ftw, Alastor rulézní, stejně tak Sirius nebo Belatrix, Ron a Hermiona hlavně v pozdějších dílech nebyli k zahození, zbytek průměr a Harry Potter sux. Nelituju, že jsem sérii zhlédl, ale pochybuju, že se na ni znovu podívám dřív, než z toho budou mít moje budoucí děti aspoň trochu rozum. :-) ()

OughJay

Velký finále v Bradavicích nakonec bylo slabší, než jsem čekal. Po vizuální stránce opět nejde nic vytknout, všechny potterovský reálie jsou lahůdkou pro oči, co ale pokulhává je napětí. Děj je prakticky rozsekanej na kraťoučký epizodky, který strašně rychle pominou, což škodí hlavně v tý závěrečný epic battle. Tolik jsem se těšil třeba na souboj Molly Weasleyový s Belatrix, která jí předtim zabila syna a v knížce z toho sršely emoce, a tady se to zkrouhlo na 4 švihnutí hůlkou a konec. Voldemort taky už nebyl tak tajemnej a démonickej jako v předešlejch dílech a závěrečnej fight s Harrym se například ani v nejmenšim nevyrovná jeho souboji s Brumbálem z Fénixova řádu. Bylo to velký, ale strašně moc pomíjivý a bez emocí. To si poslední Potter nezasloužil. ()

Kejdlo

Poslední Harry je bohužel příliš uspěchaný a věci které se tu dějí, jsou řešeny příliš jednorázově a nedůstojně. Chyba není ani tak na straně Yatese, jako „jak už je zvykem" u našeho „oblíbeného" scénaristy Klovese, který nám od čtvrtého dílu (aspoň že tu pětku nepsal) przní potenciálně jednu důstojnou adaptaci za druhou... bohužel, někdo u Warnerů mu to pořád trpí. V ostatních prvcích je ovšem poslední Harry Potter skvělý! Herci předvádějí své maximum, Desplatova hudba skvěle doplňuje, triky jsou velkolepé a asi tak dvě scény se vám zaderou silně pod kůži... Ovšem abych jenom nechválil, chyběly mi tam místy hodně emoce. Tak trochu mě štvala i neustálá upjatost na hlavním triu (ostatní se ukážou a hned umřou) a od famózního příběhu Prince to už působilo jen jako chladná triková přehlídka, která se ani na míli nevyrovná závěrečnému souboji ve Fénixově řádě. Něco se prostě povedlo hodně a něco o trošku méně. 7/10 ()

Maynard.

No konečně! Konečně se tak obrovský potenciál, který má tato série, proměnil i v dokonalý film, vlastně DOKONALÝ film. Nevěřil sem, že tento rejža dokáže Harryho vyšvihnout až takle vysoko, dokonce i výš než Alfonso Cuarón a jeho vezeň z Askabanu. Tomuhle já říkám parádní završení této pohádkové série, která ovšem zdaleka není pouze pro děti. Tenhle kousek v sobě nese tolik ponaučení, tolik moudrosti, no prostě absolutní filmová lahůdka. Líp to snad ani dopadnout nemohlo. No, i když na závěr sem se těšil, že uroním slzičku, což se sice nestalo, ale i tak sem totálně spokojen a ukojen. David Yates se tímto konečně vyšplhal na nejvyšší filmařský kopec, ze kterého doufám jen tak nespadne. Na druhou stranu by bylo ohromně těžký pokazit takto silný a jedinečný příběh. Voldemort je jednou z nejhrůzostrašnějších postav na plátně, co kdy plodily zlo, brr. Na tohle lidi běžte do kin, vopovažte se si to pustit doma na počítači! :o). Celá tato osmidílná série je báječná, ale její završení, to je totální skvost a pastva pro oči a uši. Bude se mi stejskat Harry... /3.skouknutí/ A opět parádní zážitek. Tentokrát mě nejvíc dojalo, když všichni profesoři a členové řádu vytvářeli nad Bradavicema ocranej štít a ta profesorka vyřkla zaklínadlo, po kterým přiskočili na pomoc kamenný rytíři a když vona pak řekla "tohle jsem si dyck přála", tak sem byl fakt na měkko. Parádní je i Harryho smíření s tím, že musí zemřít, jinak Voldemorta neporazí. Co mi krapte vadilo, tak že ten (do tý doby) blbeček Nevill zachránil celej film a ještě navíc si tam střihnul neskutečně kýčovitou řeč. No, ale budiš. A co ještě vypichuju, tak pohled do nitra Snejpa, kterej byl celou dobu vlastně hodnej, ale jen musel dělat zlýho na oko. Pecka!!! ()

gutshoter

Více z toho snad vytřískat nešlo. Ve filmovém pokračování Relikvií smrti je jedna akce za druhou a žene narozdíl od "jedničky" (což je pochopitelné) do smrtícího laufu i nečtenáře. Jen konečná bitva mohla být dle knihy ve velké síni za pohledu všech studentů a profesorů se slavným dialogem ztělesněného dobra a zla. ()

coscarelli

Summa omnium partium Optimus saga te vidi oculis meis. Cantus, phantasia, et hastas, milvi, elixirs, sanguis, tenebris, magna script, insidias, venit, effectus, moribus, music, luna, lupus, cobali, serpentes, homines inficit, à multis post multum mirabilia. Harry Potter est perfectum. Vidi omnes partes simul, nec aura. Euge, Lorem Rowling Ms. ()

SG-1

"Neviděl si Lenku? Miluju jí! Musím jí to říct, když budeme do svítání oba mrtví." -Neville Longbottom- ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)