Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

eMatt

Nevím jestli hvězdy není až moc. Vlastě všechno dění okolo posledního dílu jsem sledoval snad od února. V trailerech víceméně ukázali všechny "super" scény a já se tedy těšil na to co teprv bude ve filmu. Bohužel jsem nedostal to co jsem očekával, prostě .. něco tomu chybělo a teď nevím jestli je to už tím jak byla kniha napsána, zpracováním filmu nebo prostě tím že vše ukázali v trailerech. Desplat se mi stále nezdá jako dobrý skladatel pro HP serii takže hudba taky nic moc. Nakonec ale 3D efekt super (viděno v IMAX 3D DMR). ()

Jazz06

Paráda. Naprostá spokojenost. Je to hodně temné a jsem rád, že tvůrci toho moc neobětovali přístupnosti. Kdybych jó chtěl něco kritizovat tak snad jen, že z některých scén se dalo vyždímat o něco víc emocí, nebo je vůbec natočit působivěji. Plus smrt některých postav mohla proběhnout na plátně a ne jen ukázat jejich těla. A ještě snad mohli být věrnější předloze při úplně finálním střetu. V knížce se mi líbilo, jak byl V. už v podstatě bezmocný a tady se mi zdál, že ještě uměl solidně kopat. Té teatrálnosti si snad už užili předtím dost, ale budiž. Hold knížka je napsaná jednak a natočit podle ní film je už o něčem jiném. Ale to vážně jenom cucám až někde od podlahy... ()

Tyna31

Takže...jak bych začala...S Harry Potterem jsem vyrostla, milovala jsem knihy, u kterých jsem dojetím brečela a neskutečně jsem se těšila na poslední díl, zároveň jsem se obávala přesně toho, co přišlo. Myslím si, že divák, který to nečetl, nemůže správně pochopit podstatu děje, ve filmu je spousta nevysvětlených věcí ( relikvie smrti = Harryho plášť), spousta vynechaných scén, které si myslím, byly docela podstatné a dojemné ( Brumbálův potlesk v ředitelně), a co mě mrzelo nejvíc, vynechaný poslední rozhovor mezi Ronem a Hermionou o řidičském průkazu. Mnozí si teď nejspíš řeknou, že jsem rýpal a že by se to tam nevešlo, já to ale stále nemohu přenést přes srdce. Zpět k filmu...začátek je parádní jízda, kde nechybí vůbec nic. Dalším kladem je Alan Rickman, který konečně dostal trochu více prostoru. Bohužel si myslím, že někde scházely emoce, které tam určitě být měly a nechápu, proč nebyly. Možná teď vypadám jako idiot, když jsem napsala, co jsem napsala a i přesto dávám 5*, ale Harrymu odpouštím. Strávila jsem s ním přeci jen 10 let. ()

bianca19

Harry Potter končí velmi akčním a napínavým závěrečným dílem. Vše je temné a ponuré. Naprosto nesrovnatelné s pohádkou, co byla na začátku. Bylo jasné, že se bude bojovat a bojovat do samého konce. Knižní předlohu jsem nečetla, a film mě přiměl uvěřit, že konec bude smutný a Harry nepřežije. I přesto, že jsem neviděla všechny díly, tak děj byl pochopitelný i co se týče předchozích souvislostí. Myslím, že to bylo důstojné zakončení celé série. 3D sice moc nevyniklo, ale prožitek byl u filmu v 3D jistě větší. ()

greigor

Díl, který jsem očekávál asi nejívíc a nejvíc jsem si od něj i sliboval. To vše se naplnilo, dostalo se mi něco pře 2 hodiny napětí a místy nečekaných vyuzlení, neboť knížku jsem četl asi před 3 lety a spoustu jsem zapomněl. Je tam sice i pár hluchých míst, ale přes ty se člověk snadno přenese. Myslím si, že rozdělení 7 do dvou částí byl skvělý tah. Tohle se mohlo nelíbit jenom těm, co to nečetli. Scéna s rozdvojováním v bance je skvělá. 4,5 * ()

Issabela

Deset let jsem na tohle čekala a najednou je to tady, opravdový konec Harryho Pottera. Od začátku až do konce jsem byla naprosto vtáhnutá do děje. Dech beroucí zakončení, které nemohlo dopadnout lépe. Ačkoliv jsem od posledního souboje Harryho a Voldemorta čekala trošku víc i tak to filmu neubírá na jeho kvalitách. Perfektní herecké výkony a dokonalá atmosféra. Není víc co dodat, snad jen to, že bylo divné, odcházet z kina a neříct si: ''Už se těším na další díl''... ()

Likan7

Důstojné zakončení jedné velké ságy. Přestože jdu s trochou povinnosti na plný počet, rozhodně to nepovažuju za film bez chyb. Těch chyb je na můj vkus naopak až moc. Ten největší problém s tímto finále mám, když se začne lámat chleba, tedy v bitvě o Bradavice. David Yates chce, aby jsme ronili slzy, když vidíme známé postavy mrtvé, jenže se to děje tak z rychlíku, že sotva stihnu rozeznat kdo to vlastně je. A tady se nejede jen na smrt postav, které sice známe, ale v sáze mají jen pramálo prostoru. Umírají tu postavy, které mají naprosto klíčový dopad na celý svět Harryho Pottera. Jen teď si vzpomenu na 3 úmrtí, které ani nevidíme a kdyby se o nich někdo nezmínil (nebo jsme neviděli blízké je oplakávat). Prostě divák nestíhá a ani nemá čas, aby ho to nějakým způsobem "zasáhlo" a řekl si: "Jé, on umřel...hm". Místo toho střih a jede se dál. Abych i chválil a nenadával třeba na odfláklý triky ve scéně s ohněm v Komnatě nejvyšší potřeby, Relikvie smrti se může opřít o jinak skvělou vizuální stránku. Na každým záběru je vidět a znát ta osudovost stejně tak epická podívaná v poslední hodině. Alan Rickman jako vždy vyčnívá nad ostatními. Překvapil třeba ale i Rupert Grint, který si díl od dílu získává svý scény pro sebe nebo Matthew Lewis. Naopak stále prkenná byla Emna Watson, která je překvapivě z těch tří nejhorší. Poslední díl o Harrym Potterovi rozhodně není nejlepší film ever, možná ani nejlepší díl série (Vězeň z Azkabanu rulezz!), je ale určitě důstojným zakončením deseti let a osmi filmů, se kterými mnozí z nás vyrůstali. ()

loveless

Kdybych brala tento film samostatně, neměl by vhodný začátek, je to druhý díl samozřejmě a je tedy sám o sobě je tedy neúplný. Rozdělení děje, ke kterému došlo není z nejlepších, vše vypadá řešeno spíše marketingově než s ohledem na příběh nebo diváky. Na druhý díl byla ponechána převážná většina akce, přesto v některých chvílích byly hluchá místa, i když jinak vše dobře odsýpalo. Málo prostoru dostali někteří důležití hrdinové a celkově tak některé momenty mohly vypadat zmateně. Vizuální stránka opět velmi dobře zpracovaná, herci super. Vůbec to nebylo špatné, ale dokázala bych si představit lépe zfilmovaného HP7 za pomoci lépe vyždímané předlohy. ()

Gezi94

Ač nejsem velká fanynka Potterovek, musím říci že tento díl byl ten nejlepší, co jsem viděla. Nečekala jsem, že to bude tak velkolepé. Souboj dobra a zla byl velmi napínavý, ač všichni víme jak to dopadne :). Herci byli skvělí, jak starší tak mladší. Hudba byla strhující a nádherná. Dávám sice plný počet, ale ten epilog po 19 letech byl bohužel velmi legrační (celé kino se smálo), což asi nemělo být. Ale pořád to vychází tak na 90%. ()

Petula009

Film a kniha žijí vždy jiné životy. Ne jinak je tomu u ságy Harryho Pottera. Zažili jsme dobré starty, špatné poloviny ale co je nejdůležitější skoro všichni jsme věděli, že přijde dobrý konec. Ale opravdu byl filmově taky tak naprosto brilantní jako kniha ? No samozřejmě, že nebyl ale tohle všechno se mu dá odpustit. Bylo to totiž epické jak jen Harry Potter může být. Protože jiný už nebude. ()

Yellyman

No... Harryho Pottera mám rád. Všech sedm knížek jsem přečetl několikrát a vůbec se za to nestydím a i většina filmů mi nepřišla špatná (že, Cuaróne?), ale TOHLE prostě nelze brát jinak než jako sice epickou, ale jinak naprosto ubohou slátaninu plnou trapných hlášek a křečovitých pseudoemocí, které mi, namísto slz dojetí do očí vehnaly slzy vzteku! Ne, nelíbilo se mi to. Odpad nedávám ze dvou důvodů: přeci jen, má to pár pěkných momentů (útěk od Gringottových na drakovi) a alespoň částečný návrat Williamsovy hudby mě velmi potěšil. Jinak ale HNUS a ZPRZNĚNÍ knižní předlohy, která sice nebyla bezchybná, ale takové zpracování si skutečně nezasloužila. ()

porky93

Pokud bych měl zhodnotit celou filmovou ságu o Harrym Potterovi, hodnotil bych ji vcelku kladně. Na druhou stranou s tak skvělou knižní předlohou se film dá asi jen těžko zkazit. Nicméně já sem se sám za sebe u každého dílu solidně bavil i přesto, že jsem knížky četl a znal jsem děj. Za zmínku stojí skvělé herecké obsazení (nejvíc se mi líbili Alan Rickman, Ralph Fiennes, Garry Oldman, Jason Isaacs, Maggie Smith, Helena Bonham Carter a samozřejmě díl od dílu krásnější Emma Watson) a také vydařené vizuální efekty. Z režisérů mi asi seděl nejvíc styl Yatese. Za nejlepší díl považuji právě tento poslední. ()

Withree

Rozpůlení a 3D si zde vybralo mnohem větší daň než v první části. Tím ovšem nemůžu říct, že je to špatný film, to určitě ne. Tedy pro fanouška knih to není špatné. Ten, kdo knihy nečetl, se bude jen na plátno blbě čumět, protože z příběhu nic nebude chápat (kde bylo zrcátko v předchozích dílech, mohla si to paní spisovatelka trošku ohlídat) a človíčci si budou muset nechat poradit od svých ratolestí. Já osobně jsem s tímto neměl problém, ten nastal tak trochu úplně jinde. Proč, Stevene Klovesi, proooč??? Proč to, co v knize nehrálo do noty, jako například smrti některých zde nejmenovaných postav, zůstalo (lépe řečeno nepředěláno do přizpůsobivější podoby, byl bych ochoten přidat i tu půlhodinku navíc) a například vydařené knižní finální zúčtování Harryho a Plešouna Voldyho, bylo tady transformováno do nějakých divně poletujících (a ve 3D určitě šmakujících) popílků z ......... kůže. Chjo. Mohli tam rovnou šoupnout konec z A Very Potter Musical a bylo by. Ha! Jo a ty blbé emoce, na ty bych ještě zapomněl. Abych tady nebyl jen za o ničem mudrujícího trotla. Tak, moc se mi líbil "Samovský" přerod Nevilla. Ten hoch je prostě klasa. Druhá věc zralá na vypíchnutí, Princův příběh byl jedním z nejemotivnějších zážitků, co jsem kdy v Potterovi zažil. Zajímavostí přitom je, že při ní hrála má oblíbená Hooperova hudba ze šestky a nikde jinde mě film tak nedostal, což jen dává za příklad to, jak je hudba ve filmech důležitá. Herecky zaujal pouze Alan Rickman, věčná škoda nedostatečného využití jeho hereckých schopností. No, doufal jsem ve mnohem větší herecký koncert, plno emocí mohlo tryskat okolo, bohužel jsem zklamán milostpáni. A jakože je jasný restart, tipuji čtyři roky než dojdou Warner Bros nápady a peníze, tak doufám v lépe zvládnutý konec. Kruciš, to je snad nejdelší koment, co jsem v životě napsal. ()

Streamline

Nie som fanúšikom tejto ságy, Harryho Pottera všeobecne a ani ničoho iného čo s ním súvisí. Ale ako nestranný divák musím priznať, že posledný diel prekonáva všetky ostatné filmy o mladom čarodejníkovi o parník a právom odo mňa dostal tak vysoké hodnotenie. Akcia strieda akciu, nie je tu núdza ani o emócie, krásne dych vyrážajúce efekty a finále filmu je doslova epické. Málo očí zostane suchých. " 80%! ()

matt85

Jasně, Kloves to posral až něuvěřitelně, ale jinak všechno ostatní hovoří ve prospěch Harryho. Skvělá akce, křehké emoce a Yates s neuvěřitelnou schopností udělat všechno na sto procent. Desplat opět předvedl něco jiného, ústřední trojka si užívá poslední minuty svého působení jako Harry, Ron a Hermiona a scéna myslánky je definitivně asi nejlepší scéna v celé sérii(rovnou bych dal Rickmanovi nominaci na Oscara) a nakonec to všechno utne brilantní a dojemný konec za chorusu Johna Williamse. Díky vám všem, že jste mě během těch 10 let obohacovali touhle krásnou sérii. ()

mattpro

Pekné zakončenie celej ságy. Vtipné, napínavé, akčné a temné. Všetko čo má film o HP mať. Chcel som ísť na to do kina bez 3D, bohužial, nepodarilo sa. V tom 3D je každý film tmavý a v tomto dieli, tak niekedy nebolo ani vidieť, čo sa na plátne odohráva. No nič, možno si to pozriem niekedy ešte na PC. ()

ljukyljuk

Pri Harrym u mňa akákoľvek objektivita padá a vynárajú sa spomienky na celý ten úžasný príbeh, ktorý ma sprevádzal od detstva až doteraz. A nebudem porovnávať knihu s filmom. Za prvé, už si fakt nepamätám tie všetky detaily a za druhé, ako som povedal, nebudem objektívny, tak načo si kaziť radosť... Jednoducho, Harry XYZ, nech by bolo kníh alebo filmov aj 500, vždy by som ich žral, lebo inak mi to jednoducho nejde. A preto som rád, že posledný diel bol, aký bol, že v ňom bolo všetko a všetci, ktorých mám už viac než 10 rokov tak rád, že som sa pobavil, že mi prišlo smutno, že som mal husiu kožu a že som opäť žasol nad efektami. A teraz sa trochu odpatetizujem a poviem, že budem len tajne dúfať, že niekedy v budúcnosti Rowlingovej dôjdu tie ťažké milióny a napíše ešte aspoň jedného Harryho. A potom ešte jedného a ešte jedného a... 90% ()

Acrobat odpad!

„Pán Neville Longbottom, chcete k výpovedi ešte niečo povedať? Ako posledný veľmajster a predstaviteľ rádu Potterov máte na to naše muklovské právo.“ S plačom a revom: Presekol som mečom hlavu hada, jablko som tam nevidel, blbé lennonovky On musel nosiť, nakoniec si vzala toho ryšavého, a posledné čo som videl bolo ako stáli na moste a vyzerali osud a dobro sveta.“ „Čiže čumeli do stratena ako blbci....- Páni, páni, ticho v súdnej sieni. Tento pripečene, ale kedysi milo vyzerajúci chlapec tára toľko sprostostí, ktoré on sám nepovažuje za svoje, ale za slová akejsi rovlynkovej, či ako sa to vlastne volá. Zrodenie Potterizmu mi zrejme neovplyvníme, nestihneme to, preto ho upáľte tajne, zahrabte, dôsledne tak, aby nevyriekol žiadnu kliatbu.“ Burácanie v sieni, na námestí a pod. nemá hraníc, noviny tisnú titulné správy. Vplyv je enormný, sudca neoblomný. It all ends. Thanks to God!!!! ()

Oonika

Tak tenhle díl mohl být klidně delší! Uteklo to tak rychle, pořád se něco dělo. Jen teda tím koncem to rozsekli, je to sice jako v knížce, ale snažit se ze stejných herců udělat o 19 let starší, to je teda hokus pokus :D ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)