Před dvaceti lety bubnoval v rockové kapele, teď konečně dostal druhou šanci. Robert “Fish” Fishman ji hodlá beze zbytku využít a konečně usednout na rockový trůn. Hlavní roli v americké hudební komedii hraje Rainn Wilson, známý ze seriálu Kancl.
Robert “Fish” Fishman byl před dvaceti lety bubeníkem ve známé rockové kapele, odkud ho ale vykopli. Teď však má úžasnou druhou šanci, aby se znovu ocitl na výsluní slávy. Když Fish dostane nabídku, aby se stal členem středoškolské garážové skupiny svého synovce, přijme ji bez váhání. Slavnostně si přísahá, že konečně dosedne na rockový trůn, na který má podle vlastního mínění jasný nárok. Pro jeho mladší spoluhráče tím ale začíná ta nejdivočejší životní jízda! Hlavní roli v bláznivě neuctivé hudební komedii o plnění životních snů a o nesnázích, které lze způsobit vlastní rodině, hraje Rainn Wilson, známý z televizního seriálu Kancl, režii má Peter Cattaneo. (oficiální text distributora)

LordSnape

Rainn Wilson má do docharismatého a komediálně nadaného Jacka Blacka opravdu daleko, takže není divu, že pak film, který je vyloženě postaven na jeho výkonu trochu klopýtá. Inspirace je jasně obšlehnutá od School Of Rock a Tenacious D: The Pick of Destiny, nicméně už to není tak bláznivé, dojemné či vtipné. Konec s koncertem Vesuvius mi navíc přišel hrozně debilní a strašně nereálný. Pokus slušný, ale nakonec z toho přeci jen vyšel průměr. ()

JimmyII

Kouzelná hollywoodská blbina, která je tak kouzelná, až je kouzelná... Sice je to naprosto neoriginální a Wilson chce bát Black, po dvaceti minutách jsem si na něj zvykl stejně jako na kapelu šprta, frontmana, co vypadá jako James Franco a sličné basačky. Pár vtípků mě upřímně rozesmálo a kapele jsem fandil, takže Rocker splnil svou úlohu lehké, "brainwashingové" komedie na jedničku. ()

neoBlast

Velmi sympatická pohodová jednohubka, která inspiraci Školou ro(c)ku nezapře. Narážky na hudební průmysl jsou někdy dost ostré a Rainn Wilson sem tam prohodí nějakou tu pamětihodnou hlášku. Společných charakteristik s Blackovou ujeťárnou by se našla spousta. Pod kouty se budou usmívat nejenom fanoušci The Office, ale i jiných seriálů jako je 30 Rock nebo Scrubs. 65 % ()

VasaX

Nevím proč, ale při sledování tohohle kousku mi přišlo, jako kdyby scénaristi psali scénář při koukání na School of Rock (a pár dalších). Áh už vím proč. Protože dějová linka i pár klíčových zápletek se téměř shodovaly! Ono to je celkem kumšt vymyslet a natočit film, kde v hlavní roli je hudba a skupina. Můžete si vzít životopis nějaké slavné skupiny nebo hvězdy, nebo naopak si vzít víc životopisů a slepit je do jedné velké parodie, nebo můžete natočit přízemní a přesto povedený kousek s nějakou indie skupinkou co vlastně ani nemá nějaké extra ambice a kromě hudby tam jde i o jiné věci, a nebo můžete vzít "school of rock" mustr. Pak je tu dalších pár variant, které však mají jen dvě polohy výsledku - totální propadák nebo "pecka". U Rocker si však producenti vsadili raději do jistot a na nejistější čísla raději nešahali. Tak se pak nemůžou divit, že dostanou průměrný výsledek (s tím že ta hvězdička navíc je má osobní preference, prostě mám rád tyhle kousky). Decentní herci, decentní výprava, prostě průměr průměr průměr. Ale ve výsledku to není zlý film. Rozhodně stojí za jeden nenucený večer, který mu věnujete. ()

masw

Wilsona od The Office moc nemusím, ale tady byl dobrej, ovsem na Christinu Applegate nemel :). Pár vtipných momentů, sympatické obsazení (krásná Emma Stone, Jane Lynch z 40 Years old Virgin, Jane Krakowski v miniroli Fishovy manželky/exmanželky, nebo z Back To You Josh Gad) a co se týče Vesuvius, tak i písničky. ()

pugs

"Budeš mít víc koček, než v městském útulku. Sežeň si dva ptáky." Robert Fishman, prezývaný Fish, mohol mať kariéru, o ktorej sníval, no sen sa nesplnil. O 20 rokov si to mlže zopakovať. Rocková komédia, ktorá ničím nenadchne a príbeh je 100krát opakovaný, že už vás nič neprekvapí (románik na konci, všetko sa skončí dobre; toto nie je spoiler, to tušíte od začiatku). No od rockových komédíí, ktoré nám napríklad dodal Jack Black nesiaha Rocker ani po päty. A úprimne? Radšej by som si vypočul Vesuvius na playback ako ešte raz A.D.D. Pop nemám rád a podstivý rocker ako bol Fish? To už v žiadnom prípade:-) 6/10 ()

chmíří

Vůbec špatné, vtipná je sice jenom první půlka pak přichází výchovná část, ale když vezmu v potaz pár dobrých písniček, pár povedených vtípků a "cute" Emmu Stone tak to za ty 3* bude...60% ()

lukasch

Nevím jak si američani představují rock, tohle byl těžkej popík. Rainn Wilson, který válí v The Office, zde hrozně přehrává a ostatní členové skupiny jsou nemastní neslaní. Tohle je spíš Kelly Family než Rolling Stones a shlédnutím Školy Ro(c)ku se budete bavit více. ()

eagle-eye

Velice příjemná záležitost, je to hodně do pohody, navíc sympatičtí herci a solidní pop-rockové pecky. Wilson je Blackovi možná podobný, ale jeho vizi rocku jsem mu žral mnohem víc než málo uvěřitelnému Blackovi, který v podobně laděném snímku Škola roc(k)u, rockera spíše parodoval, Wilson si svoji roli evidentně více užil. K mému překvapení jsem viděl v časově krátkem sledu opět Kelly Bundovou a musím říct, že nejenže stále dobře vypadá, ona překvapivě i slušně hraje.. ()

Hanys_

Příjemné ale často dost nedotažené. Prostě jsem měl pořád pocit, že je to na půli cesty...a navíc ta hudba kterou hráli ADD byla rockem pouze líznuta. To mě asi mrzí nejvíc :) 5.5/10 ()

Corpsegrinder

Tohle si někdy rád zopakuju, Wilson to zahrál parádně. Jen hvězda dolů za to, za co ovšem nemůže tak úplně film jako spíš dnešní doba, a to za pokles kvality muziky od cca 10. minuty filmu. Ano nejdřív to vypadalo že film bude nacpanej hair metalem a glam rockem ale oooouha sotva se tam objevil ten depresivní zmrd muzika se stočila do takovýho toho gay rocku ála Jonas Brothers. Škoda. ()

aLPaC

Párkrát jsem se od srdce zasmál, nicméně přeci jen je to dost klišovitý, předvídatelný a Jack Black je Jack Black. ()