Samantha se vydává se svou nejlepší kamarádkou Corey z Virginie do Kalifornie, kde se chtějí stát profesionálními tanečnicemi. Jejich sen ale skončí v malém městečku v Utahu, kde se začíná rozbíhat sled podivných událostí... (oficiální text distributora)

honajz2

Tak se potvrdily moje obavy - tenhle film je naprosto zbytečný. Vlastně se v něm stane přesně to, co v Donnie Darkovi, akorát s jinými postavami (a Samanthou) a většinou nahodile, bez větší logiky. O atmosféru se to snaží sice hezky, ale až na pár scén to spíš dost nudí. Ono je tady dost znát, že takový druh filmu může natočit jenom pořádný režisér, protože jinak to dopadne jako tady. Nehledě na to, že je to tak jako tak dost rozvleklé. Nejhorší ale je, že to prostě nemá co předat, když to jenom kopíruje děj jedničky. Bůhvíjak strašný ten film není, natočený je docela slušně a pár scén má povedených (třeba závěr), ale na víc jak 2* to fakt není. ()

Abes

Sam jde po stopách svého bratra, přestože v jeho stínu již žít nechce. Tvůrci filmu by naopak obdobný stín jistě uvítali, proto ve stopách předlohy taky poctivě kráčeli. Byla zde snaha vybudovat podobnou atmosféru, mystery atmosféru, nikoli atmosféru 80. let abych byl přesný. Objeví se spousta odkazů na předlohu ale ve výsledku to vůbec nefunguje. Po scéně pobíhají postavy zmatené, vykříkujíc cosi o konci světa, v dalším případě se po ní plouží postavy plytké bez jakéhokoli cíle a pro jistotu drží hubu, popřípadě ultra šablonovité jižanské charaktery, ke kterým konec světa a den zúčtování prostě patří. ()

cariada

Tenhle film stojí a padá na hlavní hrdince a její kamarádce (mimochodem obě velice pohledné) Já jsem si původní film skoro nepomatoval, ale stačilo pár záběrů a fragmentů a už mě docházelo o co tam šlo. Tohle je mnohem slabší, ale i tak jak už jsem psal na začátku, je to o těch dvou kočkách co se potulují krajinou až se dostanou do zapadlého města, kde se odvíjí jejich osud. Na podívání určitě jo, ale jinak průměr. ()

Rodriguez

Samantha je slabým odvarem svého bratra Donnieho. Film se snaží tvářit tajemně a mysteriózně, bohužel ale nestačí držet napětí a krok, proto se po své půlce začne táhnout a nudit diváka. Vzniká tak neúspěšný pokus o průlom Darkových na filmové plátno. 15% ()

joker.george

Rozhodně se jedná o jeden z nejvíce podhodnocených filmů nejen na této databázi. Svému staršímu bratříčkovi nedělá ostudu, ale naopak ho důstojně rozšiřuje. Všechny důležité mytologické prvky jsou zachované, používané s citem a ve správný okamžik. Moc se ale nezměnilo ani rozvržení postav a jejich předepsané šablony, to ale neznamená, že by byly ploché nebo nevyužité. ()

wohna

Na místě musí být srovnání s Donniem Darkem, takže to tak udělám. Tenhle film byl akorát ztráta času. Tu hodinu a třičtvrtě mi nikdo nevrátí, bohužel. Podruhý bych takovou chybu neudělal. Celou dobu se akorát kopíruje Donnie. Jinak já myslel, že Donnie byl speciální, byl jedinej, a v tomhle filmu byli hned tři? To tak to pardon. To mi hlava nebere. Herecky to nebylo už vůbec zvládnutý, ale máme je vůbec vinit, když dostali do ruky scénář, jako by to napsal někdo za večer když byl pod vlivem bůhví čeho. Prostě špatný, špatný, extremně špatný. Miluju Donnie Darko a z tohohle se mi chtělo brečet, pokud to mělo být pokračování. ()

Radiq odpad!

Uplně zbytečny pokračování. Snaží se to "napodobit" atmosféru Donnieho Darka, ale je to jenom pouhy kopírování bez nápadu. Hlava démonickyho králíka, která tam měla smysl, je tady jenom kvůli své démoničnosti, ale kde se vzala, tu se vzala... a přitom se vubec brát neměla... Divná náměsíčnost, divny náhody, divny postavy, divny vracení času, ale né dobře divny, ale špatně divny. Nesmyslně divny. Divny tak, jak kdyby si to někdo vycucal z malíčku bez sebemenšího náznaku logiky. Prostě to jenom těží z kultovního jména Darko... zneužití jména Darko. Jediny zajimavy na tom bylo, že se ta místní restaurace jmenovala "Kozy" Cafe. Ale zas tak zajimavy to nebylo... ()

Cedr

Jasně, že jsem nečekal plnohodnotné pokračování, ale přesto jsem doufal v aspoň ucházející odvar proslulého předchůdce. V půlce jsem to nevydržel a přestal se dívat, což nemám ve zvyku ani u těch nejzbytečnějších filmů. ()

Motinski odpad!

Neviem či sa mi to už pri nejakom filme stalo, ale toto pokračovanie je asi tak o štyri triedy horšie ako prvá časť. Na úrovni študentských filmov s ničím čo vás donúti to vôbec dopozerať. Atmosféra, tajomno, chytľavy príbeh, tak to tu nebolo ani sekundu. Všetci Darkofans, tvárte sa že tento sequel neexistuje, bude vám tak lepšie. ()

Ryuuhei

Ani nevím, že jsem tenhle film už hodnotil, ale tehdejší udělená jedna hvězda s tím, že jsem si z tohoto filmu téměř nic nezapamatoval, nebyla nakonec vůbec mylná. Tenhle film je srajda. Srajda, která tedy přímo navazuje na Donnieho Darka a půjčuje si z něj hlavní motivy. Takže úhlavní cestování dimenzemi, které má tentokrát v rukou hned několik postav, tu samou knihu o teorii cestování časem (zajímalo by mě, jak k ní hrdinka přišla) a dokonce i postavu, jež je s její autorkou nějakým způsobem přímo spjatá (všechno je náhoda, že jo). Kromě toho, že i herečka Daveigh Chase si zde zopakovala roli tentokrát (téměř) dospělé Samanthy, takže člověk zůstával ve vodách známého a sledovat snímek nebylo až takové utrpení, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ale jak byly vykonstruovány jednotlivé charaktery prezentovaného maloměsta, jak se pracovalo se záhadami a vůbec i finální pointou, která přímo okopírovala tu z Donnieho Darka a ještě blbě - to prostě nefungovalo a nedávalo smysl, ať se na to podíváme z kteréhokoliv úhlu. Byla tam prostě ta snaha se přiblížit předchůdci, ani efekty nebyly místy úplně tristní, ale za mě se to absolutně nepovedlo. Nudný film, s nudnými a neprokreslenými charaktery, ještě nudnějším vývojem děje a hloupým vyvrbením, ke kterému se člověk ani ničeho nedočte, protože nikomu zřejmě nestálo za to se v tom víc nimrat. Hvězda za hlavní aktérku, ale jinak jde o filmovou zbytečnost. 2/10 ()

sochy.zirafka

Bože, proč?! Donnie opravdu není filmem, který touží po pokračování. A už vůbec ne po kopii! Nemohu jinak a hodnotím tento výtvor jako kopii, a to velmi nezdařenou. A opovažte se protlačit "trojku"!! ()

MIGHTTREE

Trochu více nabalování, trochu více osudů, trochu více přání. Jádro je pořád stejné, ale je znát že je již mírně opotřebeno. Druhý díl bez větší návaznosti je nudnější a nenadchne. Stejné postupy s málo inovacemi, které jsou průhledné, jak moje okna po jarním úklidu. Více road hledání sebe sama než v prvním dílu. ()

Ichabod

Rozhodně né tak špatné, jak by se dalo čekat, ono přecejen kdyby tento film neměl předchůdce, tak by to měl o hodně snazší. Efekty jsou skvělé, hudba prakticky dokonalá a co se týká atmosféry, tak ta je nárazově hodně blízká originálu. Ani jedna z rozkošných kočiček nedosahuje Gyllenhaalova charismatu, a právě absence lepších herců a slabšího scénáře je to co tento díl děla o tolik horším. Vše ostatní je ale dalo by se říct až perfektní. ()

ganz

Film který není vůbec špatně natočený, ale jeho námět těžce pokulhává a Donniemu nesahá ani po paty. ()

Curlyman

Zmiešané pocity. V podstate to ani nebol zlý film, miestami mal celkom slušnú atmosféru, ktorú ale mnohokrát zabíjali nezmyselné dialógy a konanie postáv (Jeremy what?). Hoci malo ísť o akési pokračovanie Donnieho ak som dobre pochopil, miestami mi to pripomínalo skôr pokus o takmer remake. Donnie by sa v hrobe obracal, keby to videl. Za jediné väčšie pozitívum filmu považujem hlavnú postavu (Samara nám ale vyrástla), ktorá niekedy síce vyzerala, že nevie ktorú bije, ale aspoň sa na ňu veľmi dobre pozeralo. A úplne to zabil koniec okopírovaný s Donnieho. Po tomto a "trilógii" Butterfly Effect som sa rozhodol, že pokračovaniam kultoviek sa už asi budem z princípu vyhýbať. ()

klima777

Sam Darko není úplný a naprostý průšvih; leč chybí jí poctivý základ a filmařský fortel zřetelný u Donnieho. Tudíž zůstal jen filmík pro citově rozervané puberťáky. ()

sellsakul

Samantha Darko nie je žiadny nový, ani prevratný film, pretože sa jedná o takmer istú kópiu Donnieho Darka. Jedniný rozdiel je akúrat v hercoch. Ako to tu už bolo spomínané, veľa okopírovaných prvkov z Donnieho Darka (cestovanie v čase, pohybujúce oblaky, zajačia maska pedofila, odpočítavanie času...). Ale nebolo to úplne najhoršie, ale čakal som o niečo viac...slabých 50 - 60% ()

rarepain

Kdybych tento film porovnávala s Donniem, tak je to strašně ubohá napodobenina, která jenom kopíruje. Ale když zapomenu na návaznost s Donniem a hodnotím ho jako samostatný film tak není zas tak špatný, v pohodě zkouknuelný, ale stále nic moc. ()

latvar

O hodně slabší než Donnie Darko, ale i tak se mi to celkem líbilo, cestování časem, bláznivý chlap, co odpočítává konec světa a příjemné ženské herecké obsazení, pro mě 60%. ()