Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)
USA, 1952, 103 min (Alternativní 99 min)

C0r0ner

Filmový muzikál jako takový je strašná sračka, protože díky důrazu na formu (která je nicméně dech beroucí a úchvatná) se ztrácí v podstatě jakýkoli obsah, případně je všude úplně stejný. Sice je to lépe udělané než naprostá většina filmů, ale k čemu to je, když si člověk po skončení nemůže pořádně vybavit jediný moment? 75% ()

danecek24

10. Zlatý Glóbus za rok 1952 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Donald O'Connor + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál) ()

MarekT

V minulosti se mi už několika jinak výborných filmů stalo, že jsem musel snížit hodnocení, protože mě děj nedokázal plně přikovat k obrazovce. Zde je dějová linie také taková ne moc výrazná, navíc tu máme dlouhatánskou pasáž se zpíváním (vysvětlení idey filmu), která by mohla netrpělivci klasiku zošklivit a rozhodně nepatří k pozlátku tohoto snímku. Ale víte co? I přes to, co jsem teď vytknul, se mi to líbilo. Tradiční artikl muzikálů - písně - jsou neuvěřitelně pohodové, dokáží člověku dát dobrou náladu, takže kdykoli mám radost, rád si zazpívám "I´m singing in the rain". Já vím, moc profláklé. Ale zároveň chytlavé. Doufám, že to si ale nezazpívám v takovém smyslu jako Alex DeLarge. :-) Pohodoví jsou i herci - mužská část určitě, Debbie Reynolds je typickou kráskou ze staré školy, což mám rád, a Jean Hagen roztomile groteskní. Ano, film mi ukázal i své komediální stránky. Svého času jsem si myslel, že muzikál (ač se rád podívám) je žánrem, kterému nelze dát pět hvězd. Došlo k chybě, která se může stát dvakrát do ... ne deseti let, ale do dvou měsíců a budu jen rád, když tyto intervaly budou kratší. 100% ()

kusper

Po tomhle filmu už nemohu tvrdit, že nemám rád muzikály. Jen nevím jestli z něj srší tolik energie let 20. potažmo 30. nebo už příslibu let 60. Obdivuhodně krásný film. ()

gabin(a)

Spolu s My Fair Lady a Hair jediné muzikály, které nejen že snesu, ale ještě je miluju. Jesus Christ Superstar pochopitelně taky, ale ten nepovažuju za muzikál, na rozdíl od Ondřeje Soukupa:-). Úžasný film! Nádherné písničky a pochopitelně taneční kreace, krkolomné a přitom vtipné. Kdybych měla svůj pocit z filmu vyjádřit třemi slovy, byla by to: SVĚŽEST, VTIP, ELEGANCE! I po více jak padesáti letech! Moje a bystrooččina oblíbená scéna: ukňákaná hvězda se učí mluvit divadelní angličtinou. Profesorka (taky dobrá kreatůra) teatrálně hlubokým hlasem:"aj kánt stánd him" Herečka mečivě: "kiént stiéndim". To se nedá ani foneticky přepsat! ()

Pajky3

Snad prvně se mi stalo, že jsem koukal na jednu z "klasik" a líbila se mi. Mívám problém s koukáním na starší filmy. A většinou mi přijdou přeceňovaný. U tohohle jsem si to myslel taky, přistupoval jsem tak k němu, ale překavapil mě. I když to podle mě není úplně jasný plný počet, tak jsem mu trošku přidal. Nejlepší byla taneční vystoupení, dlouhá a na jeden záběr. To se mi líbilo... ()

zette

Klasika mezi muzikaly. Jeji uvodni pisnicku zna asi kazdy. Dobry namet, filmu ale vevodi hlavne pisnicky a naprosto dokonala choreografie. Vse na ukor pribehu, to se vsak u muzikalu da tolerovat, zvlaste pak u takove legendy. ()

MzK

Muzikálové filmy moc rád nemám, ale tento je perfektní po všech stránkách… + jsem si v půlce filmu v jedné taneční scéně všiml, že už dlouho nebyl střih. Scéna poměrně náročná a oni to sehrají najednou… respekt ()

Lindiště

Tak jsem to taky konečně viděla a upřímně, nevím, proč jsem to shlédnutí odkládala tak dlouho... protože tohle byla opravdu pecka! Děj byl jednoduchý, ovšem nebylo to vůbec na škodu, především o to více vynikl humor, písně a především taneční čísla, na která jsem zůstala civět s otevřenou pusou. Neskutečně pozitivní, výborná zábava, i po 60 letech. ()

pakobylka

Zpívání nejen v dešti ... veskrze zábavná, odlehčená záležitost s profláknutou ústřední písní. Maličko se zadrhne až při vynalézání úvodní sekvence k zamýšlené předělávce "Šermujícího kavalíra" na kavalíra "Zpívajícího" ... tahle část jakoby byla lehce vytržená z kontextu - na druhou stranu se nikterak nezpronevěřuje muzikálovým obyčejům ... a zavčasu se vrací zpátky do filmové reality, aby dopověděla - a dozpívala svůj přiběh. ()

pufina

Nejsem muzikálová fanynka, ale ty písničky mi dlouhou doby nešly z hlavy.. Navíc to byl pěkný příběh.. ()

dr.fish

Do dneška jsem byl americkým muzikálem v podstatě nepolíbený, víceméně jsem se mu i cíleně vyhýbal. Ke Zpívání v dešti jsem se tedy dostal až letos a na blu rayi. Nemohla to být lepší volba. To opojení barvou v HD opravdu vyniká. Film na mne udělal ten nejlepší dojem. Zpívání lidí, kteří zároveň umí tancovat, to je úplně jiná káva, než ty cajdáky co jsem občas zahlédl v televizi. To si nechám líbit. Výborný videoklip, zcela nadčasový. 90% ()

WolfR

Hollywoodská kultovka. Krásné taneční a hudební scény, skvělý příběh situovaný do doby přechodu na zvukový film a krásná skazka ukazující to, co je za filmovými kulisami, 5 hvězd. ()

TomPrusik1

Legendární muzikál z padesátých let Zpívání v dešti netřeba hodně představovat. Je to jakýsi základní kámen muzikálů a asi všichni znají veselou písničku ,,Singing in the rain". Ve filmu je ale mnoho dalších skvělých písní a tanečních (převážně stepařských) vystoupení, které už nejsou tolik známé. Příběh filmu je zasazen do konce 20. let 20. století, do doby kdy se filmový průmysl zrovna učil točit mluvené filmy a němým filmům pomalu odzvonilo. Jde o sondu do filmového průmyslu a vidíme, jak se točili první mluvené filmy a že to nebyla žádná legrace. Osobně oceňuji fakt, že film je po 70 letech stále zábavný a myslím si, že současný divák se u něj pobaví stejně dobře, jako divák před 70 lety. Velmi dobře fungují zejména scény, kdy se hlavní herci učí správně mluvit a potíže s mikrofonem. Od muzikálu nemůžete chtít nějaký sofistikovaný příběh a tak zápletka není nějak extra zajímavá. To ale vůbec nevadí, protože funguje velmi dobře všechno kolem. Hudba, taneční čísla, herecké výkony (hlavně sympatický Gene Kelly a Jean Hagen, která hraje namyšlenou a lehce hloupou hollywoodskou hvězdu). Z filmu jsem byl hodně spokojen a nečekal jsem, že bude umět po tolika letech stále zabavit. 8/10 ()

SoolenJV

Jedna z vrcholných ukázek čisté muzikálové formy, ne-li ta nejlepší. Vtipná, barevná, nabitá skvělým, svižným jazzem a zároveň nenásilnou formou ukazující, jak to v Hollywoodu vypadalo, když se přecházelo na zvuk. Skvělé, prostě skvělé a nezapomenutelné. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků