George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

Duotone28

Vtipný(aspoň tak si píše v titulke) film, ktorý absolutne ani kúskom nebol vtipný. Sendlerovi postava nesadla...a keby ho nepoznal a nemal moje sympatie, poriadne by to určite ani nedopozeral. Časomieru radšej ani nespomínam...! Nazdar ()

FilmFan24

Spousta zbytečných cameo výstupů, které už tak natahují přepálenou stopáž a zbytečně sprosté vtípky snad v každé scéně, které mi nepřipadaly zas až tak zábavné a tak nějak křečovitě našroubované morální poučení nakonec dobrý film nedělají..."Komici" nejsou komičtí, jsou spíše neujasněným projektem, který v konečném výsledku není ani rybou a ani rakem. ()

Toj

Tak na tenhle film jsem se dost těšil a mé dojmy z něj byly poněku rozporuplné. Nemohu souhlasit s tím, že by stopáž byla vyloženě vražedná, film přijemně plyne... Na druhou stranu zavedená Apatowština dle mého názoru funguje v rámci jistých žánrů, kdy si dovoluji považovat Forgetting Sarah Marshall za jeden z nejlepších romcomů, které jsem viděl, kde vtipy jsou naprosto dokonalý a zároveň se tam zábavně rozbíjí klišé... Přestože filmy z tohoto proudu, které natočil sám Apatow (40 let panic, Zbouchnutá), byly možná o něco vážnější než věci alá Forgetting Sarah M. a Superbad, stále si držely jistou lehkost. S Funny People přichází poněkud vážná póza, téma smrtelné choroby, opuštěnosti, izolace, nevěry... Narativní struktura je poněkud roztříštěná a nesouvislá (trochu), což je sice častým zvykem u určitého druhu filmů, zde se ovšem obávám, že neplní svoji funkci. To zásadní, to upozaděné, kvůli čemu by tahle výstavba měla mít smysl, se začne jevit poněkud banálně,když se posléze operuje s různými klišé. Obávám se, že film se snaží být něčím, čím není, postavy mohou být plastičtější než jsme zvyklí, ale stále je to málo. V opozici k vážné póze, kterou si film drží, stojí prostředí humoru a komiků. Smutný klaun je vždy ten nejvtipnější klaun, ale ten humor mě rozčiloval. Vtipy bavičů mnohdy nebyly zdaleka tak dobré a jediná jejich síla spočívala v tom, že byly dost vulgární (kolik vtipů tam bylo o koulích???). Tenhle humor samozřejmě k Apatowě proudu patří, ale sem příliš nepasuje. Také je škoda, že se film nevypořádával se Sandlerem ještě více. Zjevně je film hodně o něm a často zmiňují jeho filmy jako mořský muž, nebo film o člověku, který se stane miminem. To jsou věci, které mají svojí obdobu ve skutečné filmografii Adama Sandlera a po celou dobu filmu mě zajímalo, proč mu nikdo neřekl, že to jsou věci hodné zvracení... Škoda. Každopádně to není špatný film, jak by se mohlo zdát z předchozích řádků. Jedná se o velmi zajímavou a příjemnou záležitost, která však zdaleka nevyužívá svůj potenciál a bohužel není tak revoluční, jak se tvrdilo. 3,5* ()

Dexter1

Takých 75 minút bolo fakt dosť dobrých a rozmýšlal som nad 4* hviezdičkami. Všetci komediálny herci vo vážnej polohe a celkovo to bolo zaujímavé, mal som strach, že na konci sa rozrevem ako malé decko. Ale potom Apatow podkopol nohy celému filmu, celej dobrej myšlienke a v nekonečnom kŕči som trpel nad trápnosťou. Návštevou bývalej, ktorá bola dlhá adlhá a dlhá sa pochoval celý film s veľkým potenciálom. ()

Skip

V jednu chvíli to vypadalo, že je tu docela dobrý film a že Adam Sandler dokonce předvede i něco z dramatického herectví, ale pak se najednou všichni zjančili a vyšlo z toho cosi těžko identifikovatelného, místy na hranici trapnosti dovedeného. Škoda, velká škoda, že to podělali. ()

Gereth

Máte rádi one-man show? Toto je potřeba si ujasnit, protože tahle trvá 146minut a to je zatraceně dlouhá doba. // 55% ()

Petroff

Sakra, opravte někdo ten popis... Já šel do toho filmu s tím, že George potká nějakou holku Ire... je to tu tak napsaný. Jak je vidno, překládání bez znalostí souvislostí není vždy tou správnou volbou. P.S. áá, vidím, že popisek opraven, výborně. Svůj komentář ale ponechávám pro archivní účely... Je to dost dlouhé, ale já mám fakt rád Sandlera, a když to nemá být třesknutě "-ultra hihi, haha-" vtipná crazy komedie, jsem za to jen rád. ()

Huntelaar

Stočtycetšest minut jsem čekal na komedii a ona nepřišla. Druhá věc je, že pár luxusních vtipů tam ale bylo. A ty tak jen okořenily velice slušné drama. Sandler si zahrál další roli, o které se bude mluvit jenom v dobrém světle, a tak nejvíc otravný je ten product placement RedBullu. ()

Eldrick

Téměř dokonálá symbióza hrubozrnýho humoru (tak jak ho mám rád) a vážného dramatu. Akorát ta stopáž je trochu přepálená. ()

Fanucci

Extrémně dlouhý film, který přesně neví, co sdělit. Skáče z komedie do deprese...Střídá stand up s teen komedií, rodinným filmem i psycho sondou do hlubin komikovi duše...prostě jako celek to nefunguje. Některé pasáže jsou geniální - spousta stand-up hlášek nebo scéna se švédským doktorem...ale většinu filmu jsem si říkal - kde je sakra pointa?! Film prostě běží, střídá rytmus, žánry a nikam nesměřuje...škoda. ()

BoredSeal

Tohle měla být pocta stand-up komikům a sonda do zákulisí, ale nepovedlo se to. Bacha, není to komedie, ale drama s občasným humorem. Sandlerův styl pomyslně bojuje s Apatowem a Sandler to projel. Pro fandy je snadné poznat, v čem má prsty Adam: camea legend stand-up komiků, šíleně obsazený Eric Bana (taky bývalý komik), vnucování zpívaných čísel a nepochybně spousta použitých znalostí z businessu, kde Sandler začínal. Apatowův styl: klasická vulgární komedie s opakující se sadou herců, kde se sypou hard-core hlášky z rukávu, příliš mnoho vedlejších postav a prvků, sonda ze života loserů a nakonec dojde k morálnímu ponaučení zcela v nesouladu s předchozím filmem. Herecky zaujme Sandler, který přesně trefil hereckou polohu bezcharakterního otráveného komika, který už jen mechanicky žije ve své roli hvězdy-baviče, aniž by se nějak citově angažoval, je to osvěžující záporák. Jeho protipól "dobrák" Seth Rogen je herecky naprosto příšerný, žije v představě, že točí komedii a když se čekají vážné polohy, je úplně mimo - třeba scéna, kde se zoufalství rozpláče v restauraci, to je prostě na Zlatou malinu. Scénář kromě rozpolcenosti mezi solidním dramatem a občasnou Apatow-komedií a nadbytečného množství dialogů, trapných scén a vnucování slavnejch lidí kazí tragicky cpaná vulgarita - fuck skoro v každé druhé větě z 3200 vět - a příšerně dlouhá stopáž - stačil by příběh Sandlera, koho zajímají početné vedlejší postavy? Prostě proč tenhle film vidět? Sonda do života stand-up komiků a celebrit, bezcharakterní Sandler, jak ho neznáme, skvěle obsazený Eric Bana, pár vtipů, sem tam dobré části příběhu a případ příliš ambiciózního projektu, kterej se nepovedl. ()

-Knight-

Taký príjemný, miestami vtipný filmík. Škoda, že nikdy nebudem fanúšikom Adama Sandlera (myslel som, že po krásnom prevedení Charlieho v Reign over me sa to zmení, ale nie:) )... ()

Pirabin

Judd Apatow brousí mezi komedií a dramatem, těžko říci do které sféry spíše zapadá, na komedii působí moc dospěle, na drama moc komediálně. Film by se dal nazvat dramatem ze života komiků, spoustě lidem může přijít málo komediálně, ale za mě musím říci, že jsem se v některých scénách opravdu bavil( třeba v momentě, když žárlivý nevěrný manžel honí Adama Sandlera po zahradě, nemůže ho chytit a řve,,Rozvracíš rodinu!" a když ho chytí přidá se i Seth Rogen aby pomohl Sandlarovi, ale ten ho začne mlátit, takže bitka ve třech která mě vážně pobavila) Oproti 40 let panic Judd dospěl, dalo by se spekulovat, jestli je to dobře, záleži tedy na divákovi a náladě, za mě 5h, protože Sandler konečně přestal být trapný, role zhýčkané hvězdy mu sedla, atmoféra filmu působí reálně, oproti většině hollywoodské tvorby, komerční úspěch Judd skazil dlouhou stopáží, ale já mu ji neberu, právě díky ní, jsem se často a pěkně zasmál...málem bych zapoměl pochválit skvělou parodii, na hloupé americké shitcomy(Step by step), díky které vidíme i tu špatnou část, herecké kariéry, neboli každý má hypotéku, kterou musí zaplatit. Funny people are funny, and real. ()

tufr

Já chci Adama Sandlera , Setha Rogena, Jonah Hilla a Leslie Mannovou v komediích, který ač sou přitroublý, tak se směju jako trouba. A ne že budou hrát v takovejhle depkách, kde má Sandler nádor a podobně. Pokud nám chtěli ukázat že komedianství neni lehkej život, fajn, ale šup k normálním komediím!!!! 40% ()

M.i.k.e

nemám moc rád Sandlera a stejně tak mi moc nesedí Apatowova tvorba (nehledě na brutální stopáž,kůli které sem Funny People dlouho odkládal),ovšem tímto u mě oba značně povýšili.Spíše smutné,než vtipné.Pocta všem těm stand-up komikům a hlavně příběh ve kterém se setkávají dvě naprosto odlišné generace komiků/bavičů,kde se jasně ukazují rozdíly mezi "staromódním" Sandlerovským pojetím a "moderním" typem baviče/loosera v podání Setha Rogena.Zatím zcela určitě vrchol režisérovi tvorby...85% ()

shyster

Tak Apatow mě nemile zaskočil. Jeho 2 a půl hodinový !!!! film nemá žádnou příběhovou kostru, přeskakuje se z jednoho motivu k druhému, Seth Rogen mě už začíná dost vytáčet, ten chlap je snad ve všech posledních komedií a už se mi přejídá jako jeden čas Macháček. Vtipů tu taky až tak moc není (ikdyž jsou tu dost podařené: "Fuck Facebook in the face"), pořád se naráží na americký showbyznys dnešní doby, který je pro evropana nahony vzdálený. Alespoň můj oblibenece Adam Sandler prokazuje, že dokáže vystřihnout i vážnější role. ()