George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

predators

...nechci se chlubit, ale myslím si, že rozumím srandě. Funny People jsem ale nerozumněl vůbec! Ani jedno vystoupení, jediný záběr, žádná rozumná věta nevedla k tomu, abych se trochu zasmál. Je fakt, že od Setha Rogena nic jiného, než koule, péro, shit, ass a suck, čekat nemůžu, ale že k něčemu podobnému klesne i Adam Sandler, to už je i na mě moc! Byl bullshit, celý film a funny people vůbec nebyli funny :-) 20% ()

iamek

Apatowa mám rád, ale Funny people je zklamání. Apatow začal brat svět asi až moc vážně a to kvalitě snímků moc neprospělo. Přehnaná je hlavně stopáž, protože si ji dokážu představit o 50 minut kratší. Naštestí mě u Funny people držel fantastický Seth Rogen, Adam Sandler a Leslie Mann. ()

klerik

Takmer rovnako dobré ako NABÚCHANÁ. Sandler je opäť raz v pohode (bože, ako som ho kedysi neznášal) a všetci ostatní su skvelí. Zaujímavé je, že nariek tomu, že ide o komikov, film sa nesnaží byť nijako extra srandovný - ide o taký bežný krčmový humor... Veľmi príjemné... ()

Chrustyn

Judd Apatow se po dvou letech přesunul z producentské židle na tu režiiní a natočil překvapivě slabé komediální drama, které zachraňují jen nadprůměrné herecké výkony. Apatow opět natočil film ze života, který se zaměřuje na oblíbené téma jeho předchozích filmů a to je přátelství a tentokrát přidává i téma smrti. Bohužel je film neuvěřitelně zdlouhavý, nevtipný a kvůli -na komedii- smrtící délce, dost nudný. Vše táhnou jen herci v čele s opět vážnějším a velice dobrým Sandlerem. ()

packa

Cestu do IMAXu jsme si v autě krátili dvěma filmy - já jsem vybral francouzského Blbce k večeři a smálo se celý auto. Cestou zpět brácha pustil tuto hrůzu - zasmál jsem se tak třikrát. Postavit celou komediální stránku filmu jen na vulgárnostech, sexuálních narážkách a spol. prostě nejde. Nebo to možná jde, ale rozhodně to nejde dělat soustavně pane Apatowe. Už tím nudíte. Žalostný výsledek vašeho posledního opusu budiž důkazem. ()

mcb

Film made by Funny people. Kanonáda přisprostlých vtipů "o koulích apod." protínající tíživé drama o člověku s nevyléčitelnou chorobou v režii Sandlera, Rogena a Apatowa. Ústřední trio, stejně jako třeba Kevin Smith, dokáže povznést snímek do dojemných a uvěřitelných sfér, které za žádnou cenu nepůsobí jakkoli nuceně či uměle. Ba co víc, obsahuje momenty přímo dojemné. Po Panicovi a Zbouchnuté dosud nejvyspělejší Apatow, zdatně balancující na vtipné a vážné rovině. ()

jojinecko

Žeby Judd Apatow schytal "syndróm Michaela Baya" a mal pocit, že už môže všetko? Hmmm uvidíme časom, každopádne tak prepálenú stopáž som už dlho nevidel, 90 minút by kľudne stačilo. Príbeh sám o sebe je spletitý, plný zaujímavých scén a fajn myšlienok. Na druhej strane opak- kopec scén je natiahnutých až hrôza a paradoxne kopec vecí mi prišlo ako hra na efekt, povrchné pozlátko. Najväčším sympaťákom bol jednoznačne Seth Rogen, Sandler mi prekvapujúco nevadil, na danú postavu sa dokonca výborne hodil. V konečnom dôsledku je Funny People dobrým filmom, celkom zábavným..."zrozumiteľne povedané"- takým hybridným Mužom Na Mesiaci tak trochu od Kevina Smitha, hodeným do farebnejšej krabičky pre väčšie masy, oveľa povrchnejším:) Kto vydrží do konca, nemal by ľutovať (hoci pri tej stopáži si môže zároveň aj gratulovať:) ()

eraserhead666

To, že je tak dlouhý, by mi u tohohle filmu ani tak nevadilo, když o tom tak přemýšlím, nenapadá mě jediná souvislejší scéna, která by v něm být nemusela. Problém vidím naopak v jakési dvojjedinosti filmu. On v podstatě docela povedeně vypráví dva žánrové příběhy postupně za sebou, nejdřív komediální a místy dost humornou sondu do života komiků na stojáka, poté nešťastně zamilované drama (s komediálním nádechem) dvou zralých lidí. Kdyby to Apatow nějak rozsekl a z jednotlivými částmi si trochu více vyhrál a ještě více je vymazlil, mohl získat dva kratší, ale u mě pravdepodobně o * lepší filmy. Takhle pohromadě to ale o tu hvězdičku přichází. Potěšilo mě jednak to, že Sandler nehraje hlavní roli, sice to tak vypadá, ale pro mě je hlavní postavou Pichus. Hodně dobrý cameo výstup takřka nepoznatelného Eminema. Jen jinak mnou vždy mile viděná Leslie Mann mi tady nějak neseděla. ()

Janek

Asi to nejlepší, co značka "Apatow/Rogen" vytvořila. Sandlerovi bych se nestyděl předhazovat dobré scénáře; hraje sice umírněně, nevyčnívá, ale je v něm taková samozřejmost, že zapomenete na všechny ty věci, které s Robem Schneiderem nebo bez něho natočil. Judd Apatow netlačí na pilu, totiž přisprostlé věty a vtipy, které ať už v jeho filmech, či v jeho produkci, padají zcela v každém druhém dialogu, zde v podstatě vakuoval do prostoru Stand Up Comedy Show nebo do prostoru, kdy hlavní hrdinové vymýšlí vtipy pro vystoupení, což byl velmi chytrý tah. Tato kulisa tak žene dramatickou část a jestli se něco povedlo, tak to, že se to netluče. Taky jsem velmi vděčen, že film nevydírá (a že jsem se toho bál) ani nijak extra nemoralizuje; až by se možná dalo říct, že si na nic nehraje, a proto jë mi sympatický. HarryPotterovská stopáž může vyděsit a nevím, co by se stalo, kdyby to stlačil pod dvě hodiny, ale těch 146 minut je bez vaty a já si to příjemně užil. ()

Morholt

Stand-up komici nejsou zrovna zábava, kterou bych vyhledával, takže prostředí pro mě bylo cizí a ani za těch dvě a půl hodiny jsem do něho nebyl schopen proniknout. Přesto nemůžu říct, že bych se nebavil, protože tu byla spousta dialogů, které dokázaly pobavit (Eminem) a přesto, že je film postavený na kýči o sobcově nápravě, celkově nepůsobil vlezle a nemoralizovalo se účelově. Ani hercům není příliš co vytknout. Sandler se občas dokázal vymanit z komické škatulky, Rogen nelezl na nervy, což je asi nejvíc, co od něj můžu chtít a ve vedlejší roli výborně přehrával Eric Bana. Samozřejmě film má spoustu much, přepálenou stopáží počínaje a dlouhou řadou nic neříkajících pódiových vystoupení konče, ale i tak se jedná o celkem nadprůměrnou zábavu, kterou se vyplatí vidět. 65% ()

Fleur6

Funny People je vcelku príjemný film s vtipnými (Jonah Hill; Eminem bol skutočne prekvapením) i dojímavými momentami čo sa týka medziľudských vzťahov vylepšený podobným soundtrackom. Problémy, čo tu však vidím, sú - prepísknutá stopáž; Leslie Mann, na ktorú by som zobrala jednu veľkú topánku vždy keď ju zahliadnem a mlátila ju ňou až kým by neupadla do bezvedomia; mierne strácajúca sa dejová os. Inak, to je nejaká nová móda nadávať na Facebook podobne ako na Twilight? ;) ()

ScarPoul

U mna sa jedná o asi najslabší film, ktorý Apatow vytvoril. Dôved je vcelku jednoduchý. Snaha o komplexnosť, ktorá v niektorých prípadoch pôsobí ako päsť na oko. Vývin medzi Sandlerovou a Rogenovou postavou naberá na začiatku obrátky, aby bol potom zdevastovaný pár minút pred koncom a nakoniec poslednú minútu zmierenie veľmi zvláštneho rázu. Do toho všetkého naháňanie sa za svojou Ex. Práve v tejto rovine bol film asi najpomalejší a videl som tam túžbu niečo ukázať aj som chápal čo by to asi tak mohlo byť, lenže to jednoducho nefungovalo. Malo to všetko, keby to zostalo na tragickokomickej rovine. Tá romantická to tam neskonale brzdí a nie len u Sandlerovej postavy ale aj u Rogenovej, ktorá by podľa mňa mohla byť dokonca zaujímavejšia. Herci sú sympatický a tiež je tam kopec podarených scénok a vtipov. Majster nechutnosti Jonah Hill to opäť dokázal. Film sa dá dopozerať a má veľmi príjemnú atmosféru. Len na tvorcu Apatowho formátu je tam vďaka dĺžke až príliš veľa hluchých miest, ktoré tam byť nemuseli aj keď postava Erica Bana ma dosť pobavila. ()

bouncer

Celá ta fabrika na "vtipy" kolem Judda Apatowa mě nechává klidným a ani Adam Sandler rozhodně nepatří mezi mé oblíbence. Kvůli slušnému hodnocení tady jsem ale Funny People dal šanci a to jsem asi neměl dělat. Ten film je o hovně, teda vlastně spíš o ptácích, koulích a žaludech. Na komediální úrovni snímek naprosto selhal, na 145 minutách jsem se ničemu nezasmál a ani nevím jakému publiku to mohlo být určeno. Na dramatické úrovni zase chyběla jakkákoliv zápletka. Prostě šíleně dlouhá nuda plná týpků, co si myslí, že mluvit sprostě je sranda... ()

Hwaelos

Mám s filmy Judda Apatowa jistý problém. Vtipy samy o sobě jsou super. Nevzbuzují křeče v oblasti břišní, ale je to takový ten příjemný humor, u něhož rádi strávíte večer s přítelkyní. Funny People byli tím zajímavější, že část humoru se odehrávala ve slovních přestřelkách mezi Sandlerem a Rogenem a část při stand-upech na jevišti. A obojí stálo za to. Problém nastává ve chvílích, kdy se režisér pouští do životních dilemat. Ty působí ve filmu jako pěst na oko, protože komedie přestává být komedií a stává se melodramatem, což mě mezi fóry o pohlavním ústrojí trochu vyrušuje. A přitom to není nutné. V první polovině filmu Sandler umírá a přesto se tomu smějeme. V druhé balí manželku někoho jiného a to je průser. Protože to prostě není "funny". Mohlo by být. Ale není. Krom toho Sandler opravdu není charakterový herec. Tyhle polohy mu nesvědčí. A Rogen není herec vůbec. Jeho hrdinové jsou moulové, kteří si nechají všechno líbit a jako takoví ani nemohou být sympatičtí. Závěrem: Zbouchnutá je pro mě nekoukatelná trýzeň. Funny People jsou snesitelní, ale ukázali mi, že strávit další dvě hodiny u "vtipného rodinného dramatu" mi za to do budoucna nestojí. ()

BigDeal

Dĺžka filmu mi nevadila ani trochu, apatowský humor zbožňujem, stand up vystúpenia boli presvedčivé a aj príbeh sa mi páčil. Prečo nie 5*? Pretože sa mi nepáčilo, že po dobre rozbehnutej hodine a pol sa zrazu zmenil celý štýl filmu- vzťah dvoch komikov išiel do úzadia, rovnako aj ich vystupovania a do popredia sa dostáva Georgova životná láska. Táto by mi nevadila keby je tu riešená okrajovo, no keď sa celý dej presunul k nej domov a nie a nie to tam skončiť- už to bol akoby iný film. Škoda toho, lebo inak som mal pri sledovaní veľmi pozitívne pocity. ()

Litsarch odpad!

Bez ironie největší, s prominutím, sračka kde hraje Adam Sandler... Vypnul jsem to po půl hodině, jelikož jsem dál opravdu nemohl... A ani nechci vědět, co by bylo dál... Zasmál jsem se snad jen na začátku, ale pak... Ticho... Naprosto nevtipné, až trapné a dementní vtipy, které nebyli skoro o ničem jiném než o šoustání, koulích, ptácích a podobných blbostech, kterým se může smát opravdu jen idiot, kterému se líbí ten nejlacinější humor... Říct jakémukoliv člověku, ať mi řekne nějaké vtipy, tak jsem si na 90% jistý, že by to bylo daleko vtipnější... A aby toho nebylo málo, tak do těch 30 min hodíme 2 sex, aby to asi bylo výdělečnější nebo co... Tfuj tfuj tfuj! ()