George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

KooNY

Většina filmů ať už z produkce nebo režie Judda Apatowa mě bavila, herci, kteří hrajou v jeho komediích jsou podle mě funny people, ale právě jeho nejnovější počin Funny People považuji za jeden z jeho nejslabších filmů. Sandler mě štval, Leslie taky, jediný Seth mě opět dokázal rozesmát, ale prostě mi nějak celý ten film nesedl. ()

Langy10

Adam Sandler je dobrej herec jeden z nejlepších a taky jenom kvůli němu davam 3 hvězdy líbil se mi tam jen on jak hral, kdyby tam nebyl hodnotil bych odpad!.... ()

O´Neill

Adama Sandlera mám poslední dobou jako herce rád, a Seth Rogen mě nikdy nevadil, ba naopak. Nicméně ani dobří, ani skvělí herci nedělají film dobrým, k tomu je třeba víc. Funny People je toho bohužel příkladem. Než komedie je to více drama, s docela ponurou atmosférou, a občasné vtípky jí bůhví jak nenapraví. Délka byla taky docela ustřelena. Co se mě týče, tak jsem dost nespokojený, a z mé strany to byly docela vyhozené dvě hodiny času. Kdyby ubrali na dramatu, a přidali na komedii, mohlo to dopadnout naprosto jinak. ()

Streeper

Adam a Seth v jednom filmu slibuje vtipnou podívanou a ano slib dodrží. Zasmála jsem se, film hraje i na city, škoda jen, že je tak dlouhý, nevydržela jsem se na něj dívat v kuse. ()

Flynn

Nevím, film mě vůbec nechytl. Adam Sandler v mém žebříčku nějak klesá a klesá a né a né to zastavit. Pořád mi příjde na jedno brdo se svým kokrhavým hlasem (který má simulovat jinou postavu) a jeho urážkama. Prostě mi pod nos nejde. Seth Rogen mi pod nos nešel nikdy, a nezměnil to ani tímhle pokusem. Bohužel nevím proč, ale tenhle film mě fakt nudil. ()

Wormboy

Zucastneni boli miestami naozaj vtipni a mozno povedat, ze asi tak prve dve tretiny filmu som sa viac nez dobre bavil. Vsetkeho bolo tak akurat, proste taka pohodicka, ktora s prizmurenymi ocami znesie prirovnanie s Formanovym Muzom na mesiaci. Po velmi trefnom vystupe Eminema sa vsak dostavila pseododramaticka posledna tretina, ktora bola absolutne zbytocna a v konecnom dosledku aj nudna. Ved ono zase pri zachovani si aspon primeranej miery sudnosti....komedia na takmer 2 a pol hodiny? To kde sme....inak v pohode. ()

Juto

Apatow najdramatickejší film. Pri presune jeho dospievajúcich mužských komédií do dospelejších sfér sa humor zostrí a postavy sa prehĺbia. 8/10 ()

Davosh

Apatow nám ve Funny People pěkně scénaristicky vyrostl a naservíroval nám velmi zdařilý mix mezi dramatem a komedií. Rogen opět předvedl svůj standart, vyzdvihnout bych však chtěl Sandlera, který zahrál jednu z jeho nejlepších rolí. Nebýt na komedii přespříliš natahované délky, přemyšlel bych aji nad 5*. ()

SHI-SHA

Na rozdíl od většiny komentujících mi nepřijde stopáž přehnaná, pokud máte rádi ústřední dvojici Rogen & Sandler, nudit se nebudete. Jen mně mrzí zkažená druhá polovina, která se bohužel zvrtne na typický americký blábol, diktující co je správné a co špatné. Mimochodem - všimli jste si, jak jednoduchý je americký humor? Stačí říct "balls" nebo "fuck" a už vám aplauduje celý sál. :-) ()

Ruuzha

Velký váhání mezi ** a ***, zatím dám *** ale uvidim až se na to vyspím. Podle názvu filmu bych čekal mnohem vtipnější počin, ale je fakt že pár dobrých kousků tam bylo. Kromě toho, že se celý film točil kolem ptáků a šukání byl i docela dost, dost nudný. Neodrazuji, ale ani nedoporučuji. 55% ()

dr.fish

Všiml jsem si, za ta léta své cinemafilie, že v Hollywoodu mají speciální žánr "komedie pro Židy", naprosto specifické jak obsazením, tak i scénářem. Herci jsou obvykle obtloustlí nevzhlední koblihožrouti, s nimiž se nikdo nechce bavit, pointa bývá v tom, že nakonec sbalí tu nejhezčí babu. Kromě toho se ve filmu dvacetkrát propaguje židovství, židovské rituály a samozřejmě ideály rodiny (mišpachy) jako takové. Nic proti tomu, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. I Adam Sandler v pár filmech tuto píseň holywůdských producentů zpívá, ale většinou sází na pestřejší paletu vtipů (fekál, gerontofilie atd.), na Židy však také nikdy nezapomíná. Impérium bavičů, jak by se též Funny people mohli jmenovat, je proto nám "nevyvoleným" zčásti nesrozumitelné, dialogy skřípou a některé motivy chování postav jsou přinejmenším záhadné. Naštěstí je tu Sandler, který vše propojuje a slepuje dohromady, jelikož on je totiž kromě Žida taky ještě normální chlap. Jeho příběh slavného komika s leukémií je civilní a docela uvěřitelný. Stopáž dvě a půl hodivy je velmi velmi odvážná, ale s trochou odvahy se to dá vydržet. Závěrečná třetina se úplně rozpadá, ani by nemusela být, přesto jako celek slušný film a skvělý Sandlerův výkon ve v podstatě vážné roli. 70% Moudro filmu: "It´s easy not to cheat, when nobody wants to fuck you..." ()

tom88

Príliš zdĺhavé, neskutočne naťahované. Zbytočnejšie scénky nudili, čo je škoda, pretože to vôbec nebol zlý námet. No moc rozsiahle pojatie. Málo dramatické, málo komediálne. Takto mi to prišlo všetko iba ako priemer. Apatow by mohol najbližšie pridať a pritvrdiť. 60% ()

Radiq

Kdo čekal komedii jak sviňa, tak se asi zklamal. Já jsem čekal taky klasickou komedii sandlerovinu nebo rogenovinu, ale zklamanej nejsu. Právě naopak. Rogen přestal se svou sérií trapně podobnejch komedií a Sandler opět dokázal, že i umí být i tragik a ne jenom komik. V podstatě tam bylo plno věcí k zasmátí, ale člověk se tomu ani nemusel smát a přišlo mu to vtipný. Tahle poloha mi sedla. Překvapilo mě to a toho si cením. ()

tomeek

Zoufale dlouhý pokus o dojetí. Povrchní scénář, který vás emočně mine jak loňský sníh, Seth je čím hubenější, tím divnější a možná to bylo dabingem, ale ani jeden vtip mi nepřišel vtipný. Oni ti amíci mají opravdu uplně jiný smysl pro humor... Absolut průměr. ()

StanislachKo

Osobne mám veľmi rád filmy, ktoré sa tvária ako prosté hollywoodske šáblónovité jednohubky a ktoré sa zrazu začnú vymykať klasickým filmárskym postupom tak typickými pre Továreň na sny... Funny people sú demonštráciou raritnej nejednotvárnosti amerických komédií, pred čím smekám klobúk. Apatow obsadil skvelých komikov (nehovoriac len o hlavnej dvojici, je tam Hill, Bana, či ten zvláštny ind) tak, aby bolo na prvý pohľad nepredstaviteľné urobiť smutný nostalgický príbeh o ľuďoch, čo majú v náplni práci robiť ľudí šťastnými... Tejto náročnej úlohy sa zhostil v skutku brilantne. Avšak dokázal mi, že jemu patrí do ruky pero, podstatne menej kamera. Niektoré scény sa nenechali úplne doznieť, tak ako by som si predstavoval a koľko by som na ich absorbovanie potreboval a niektoré scény zase pôsobili rozpačito... Nič to však nemení fakte, že tento film vo mne zarezonoval, čo som pri pohľade na poster a obsadenie skutočne nemohol čakať. Toto radím k mojim najlepším prekvapeniam roka. ()