George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

Spooner

Judd Apatow se vrací a zase to bere trošku z jiného soudku a tentokrát už ne moc komediálně. Což v tomhle případě není vůbec na škodu, protože Apatow umí napsat postavy, kterým člověk věří každý jejich slovo a prostě diváka zajímá, jak to s nima dopadne. Příběh je taky výborně napsanej, každá postava tady má svůj příběh a vůbec se to pod tím návalem příběhů a situací film nerozpadá na jednotlivé scénky. Drží to pohromadě jako celek a je to nádherně civilně natočený. I když ne, že by se Apatow vzdal svých prasáren to určitě ne, ale nejsou tam nijak násilně přidaný takže to působí zcela přirozeně. A vtipný situace jsou opravdu vtipný. Herci jsou taky prvotřídní Adamem Sandlerem počínaje, kterýmu tyhle role neskutečně sednou a Ericem Banou konče, který si svojí roli neskutečně užívá. Jenom škoda, že to Apatow vždycky přežene s tou stopáží, protože dvě a půl hodinky je na podobný typ filmu opravdu moc a tempo filmu taky není jedno z nejrychlejších. Jinak ale spokojenost a Apatow zase jednou dokázal, že umí skvěle pobavit i oslovit. ()

Davies182

Měl jsem Apatowa TAK rád. Mám ho rád stále (jako scénárista nebo spoluscénárista je k nezaplacení), jenže teď už vím, že ten člověk je ještě více "jinde", než jsem původně myslel. Judd má sice nesmírný nadhled, vtipu na rozdávání, a nedělá si z ničeho těžkou hlavu, jenže v jeho novém filmu s (opět) bezvadným Adamem Sandlerem se nechal až příliš unést. Třetí fórek o obřích varlatech / otírání žaludů / svrasklých penisech mě ještě dokázal s mírným sebezapřením rozesmát, jenže pak se začalo mužské přirození "srát" (to se nedá jinak říct) do každého desátého dialogu, a to mi HODNĚ vadilo. Beru, že je Apatow velmi upřímný, to mám na lidech rád; beru, že mu nedělá problém mluvit o oplzlostech a sexu - to já také dělám; jenže když od filmu čekám, že bude mít podobný nádech, nesmí se to přepísknout. Líbilo se mi například, jak tvůrci haní facebook a myspace a podobné věci, líbilo se mi také, jakou jsem měl parádní možnost nakouknout za oponu pořadu Na stojáka, a nepohrdnul jsem ani nadprůměrným hereckým osazenstvem (Rogena prostě žeru), ale jak říkám: v dialozích to bylo odvážnější a střelenější než Boogie Nights, jenže bohužel i trapnější. Takže rejžo: příště více komediální akce a méně proslovů o penisech. Posledních 30 minut je bezchybných a jako z úplně jiného filmu. 70%. ()

Xmilden

Tak nějak jsem počítal s tím že mě snímek Komici nepobaví a připravil jsem se tedy na nějakou tu porci dramatu. Ale že se mé hodnocení postupem filmu bude rapidně snižovat jsem taky nečekal. No uznejte sami : Po první hodině snímku ****, 90 minut za námi (začíná to váznout, lépe řečeno se děj zaseknul u jedné paní) ***, 120 minut shlédnuto (hlavní postavy se mlátí na trávníku navzájem, vrchol režisérovy impotence)**, nakonec ještě Apatow přidá nějaké to morální rozuzlení, přestože už jsem na něj ani nějak nebyl zvědavý. 40 minutová sekvence odehrávající se kolem rozbití rodiny Laury a Clarka, totiž byla opravdu hrůzostrašná. Kdyby celý film trval 2 hodiny, věřím že by si na své přišli opravdu všichni. Chápu že život komiků není snadný a je často velice smutný. Mě ale Sandler v poslední přestal bavit (jeho poslední filmy, kromě Volání o pomoc, jsou pro mě propadáky), Seth Rogen už pro mě taky vyšuměl, a tady navíc dostal roli, ve které neměl co říct. Jen se tam tak kolem pořád plácal. Jediný kdo mě tedy potěšil byl Johan Hill, který roste film od filmu. PS: Kdo chce shlédnout dojemný film z prostředí barových Komiků, tak doporučuju sáhnout jedině po Muži na Měsíci. ()

lesumir

Ten Apatow to vzal nějak vážně. Zvyšuje se i stopáž, jen doufám že za chvíli neuvidím čtyřhodinovou komedii, to bych stopro zdechl. No, ROgen je boží a cokoliv hraje, tak hraje naplno. Sandler se svým dvojitým hlasem překvapil, alespon mne, protozeho fakt solidne nevaidim, ale radsi bych tam videl nejakeho z dvornich hercu. Hodně velké spektrum témam do sebe naráží jako kry někde v oceánu. ()

Gimp

Apatowovic holky jsou pořád sladký a nikdo nedokáže napsat a zrežírovat "vztahovou" scénu (Leslie Mann vs. Eric bana) tak jako on. Problém je, že tenhle film je o přátelství a to už mu podle mě tak dobře nejde. ()

juta

Chtěl jsem se na Silvestra podívat na nějakou hezkou komedii, proto jsem zvolil tento film, protože jsem si myslel, že se hodně nasměju, ale bohužel tomu tak nebylo. Spíš se jednalo o drama, které se táhlo přes dvě hodiny a zase až tak mě nezaujalo, i když zde hráli oblíbení herci. ()

Pepinec

Chce se mi ve stylu Chandlera skákat, máchat rukama nad hlavou a křičet "proč, proč, proč, proboha proooč?!" Já sice miluju filmy, které začínají po snídani a končí, když trubač na návsi oznamuje půlnoc, ale zrovna tak rád obědvám, svačím a večeřím. Takže mi pánové do pošty hoďte adresu a já vám z další výplaty koupím prášky na hlavu a nůžky. ()

Sobis87

Tohle je poctivá a citlivě napsaná "dramedie", jejíž téma (stand-up comedy) je Apatowovi a hercům hodně blízké, z čehož pramení nemalá míra sebereflexe a všichni zúčastnění jsou ve filmu prostě jako ryby ve vodě. Funny People mají skvěle napsané dialogy, hrubozrnný a úderný humor, zároveň se ale pod všemi těmi sprosťárnami skrývá velmi citlivý příběh, což odpovídá i samotným postavám, které své emoce a slabosti ukrývají za vtipnými výstupy. Herci jsou do jednoho výborní, Sandler už několikrát dokázal, že hravě zvládne i vážné role a tady opět exceluje. Hned za ním je sice trochu umírněnější, zato ale příjemně civilní Seth Rogen a Leslie Mann se konečně dočkala výživnější role a rozhodně se mezi svými kolegy na plátně neztratí...dokud na scénu nenastoupí Eric Bana, který se na relativně malém prostoru setsakra vyšvihnul a je opravdu "funny". Tahle pocta všem těm "vtipným lidem" se Apatowovi opravdu povedla, je osobní, citlivá, dojemná, chytrá, vtipná a zábavná. 85% ()

Webb

Na komedii docela roztahaný snímek s kousky dějových dramat, které to pozvedají společně se sympatickými herci na trošku lepší úroveň. Neustále se scénář snaží být vtipný, což se popravdě podařilo jen v malé míře. Moc nechápu, jak se publikum při představení v tomto filmu mohlo smát takovým blbostem, které Adam Sandler se Sethem Rogenem vyprávěly. Ani jeden vtip který jim prošel pusou mi nepřišel vtipný a jako baviče bych je tam odtud vypráskal. Koho baví řeči jenom o věcech týkajících se sexu apod. vulgárností? Sice ty dějové linky s milostnými vztahy alespoň za něco stojí, nicméně se nedá říct že by mě vyloženě bavily a zažral se do nich. [5,5/10] ()

Sonnery

"Přijde kytka do baru a barman řekne: Vodu jemně perlivou nebo bez bublin?" - tak nějak v kostce to bylo vtipný... Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak nějak v kostce se to táhlo... A nudný to bylo jako tenhle koment, v kostce ()

Jordan

pri všetkých tých schematických, predvídateľných a klišéovitých komédiách, ktoré hollywood produkuje, je apatowov počin veľmi príjemné sčerenie vôd žánru; aj v rámci sandlerovej filmografie, z ktorej si tu uťahuje a strieľa, je to vybočenie do kvalitnejšej kategórie; rogen (schudnutý a nezhulený) je dojímavý a skvelý, hill - ešte neschudnutý a schwartzman - schudnutý až veľmi, sú veľmi príjemné a trefné doplnenia inak celkovo sympatického a silného castu plného skvelých cameí ("I´d think everybody love you!"); scenár je vtipný, odsýpa i napriek dĺžke, nenudí, pár fórov naozaj pobaví a pár ide naozaj na kožu; bol som taký spokojný, že keby som to videl v kine (rozumej - neprerušovane a vo veľkolepom audio-vizuálnom podaní a atmosfére) asi by som sa veľmi silno bránil nedať plné hodnotenie; ()

Filmmaniak

Na Apatowa docela umírněné a ironicky příliš málo komické. Herci dobří (Sandler i Rogen skutečně hrají) a jako výpověď ze života komediálního herce dostačující, ačkoli v druhé polovině je to dost o ničem. A ta stopáž je zabijácká. ()

teutates

Možno príbeh zo života, depresívne, pomalé, prázdne... nebavil som sa, síce neviem či práve toto bolo účelom tohto snímku, ale ja osobne som sa v niektorých častiach vážne nudil. Jasne film je plný známych tvári a občas je važne fun, avšak ako celok veľmi pomalé, pochmurné a nerád sa opakujem ale nudné "vtipkovanie" hlavných aktérov, ktoré ma nedostalo no... 6/10 Inak príbeh o priateľstve, láske, nenávisti v otravnom obale. ()

Ant

Apatowa jsem nikdy tak moc nemusela, ale tenhle film je úplně něco jiného. Mnohem vyspělejší než jeho předchozí kousky. Příjěmný příběh s dramatickou linkou a typickým apatowským humorem. Hodně mile mě překvapili Rogen s Banou a několik skvělých cameií. To samé platí o hudbě a celkové plynulosti děje. Zatím rozhodně nejlepší Apatow. ()

mil@n.fanatik

Komedie do pohody, byla docela dlouhá časově, ale docela jsem se bavil a tak mi nepřišla moc dlouhá.. SKvělý A.Sandler, zahrál opravdu na jedničku:-)...68% ()