Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

strangercz

moje nejoblíbenější westernová komedie skvěle natočené a zahrané vždycky se rád podívám. Jodie to fakt sekne. Co víc si přát ()

pend

Původně: Nehrát ve filmu Gibson a Fosterová, minimálně hvězdička dolů. Nově: Po opakovaném shlédnutí se mi to líbí čím dál víc jako parodie. ()

molcan2

Nedávno som videl film po druhý krát a je naozaj zábavný. Príbeh je prekvapujúci a ma neočakávaný vývoj, akcia a humor z neho urobili stále veľmi obľúbený film. ()

joker2

Takhle se má hrát poker :-). "Řikal jsi, že budeš hodinu jen prohrávat?" "To jo, ale hodina už uplynula!" :-) ()

smerďakov

Nejvíc mě dostala scéna s Dannym Gloverem, kdy všem tam uvnitř i tady venku probleskne hlavou Smrtonosná zbraň. Bleskově zahraná nostalgie byla navíc podpořená důvěrně známou melodií. Je to taková třešnička na tomto proklatě zábavném dortu. ()

Jeremiah

Kombinaci "krásná žena, poker a divoký západ" nelze absolutně nic vytknout, a to hlavně v širším kontextu. Podle mne, kdo skvěle ovládá hru nazvanou poker, dokáže vyhrát balík peněz a nikdy nemá nouzi o ženy. To vše na 100 procent platí o tomhle filmu. Navíc J.Foster je zde opravdu úchvatná. ()

IBBY

...zase ten Divoký Západ trochu jinak a v komediálním kabátku který mu tak nesluší a nepřísluší...filmařsky dobré ale forma a tvar nestačí...ještě tomu chybí obsah...J.F. ovšem skvělá!!! ()

Pidzey

"Řekneš jim že si nás opil ohnivou vodou a pak obklíčil.“nezapomenutelná hláška stejně jako celí film. ()

Gastovski

Hrozně pohodovej film s ještě pohodovější hereckou bandou. Jako pokerový amatér občas taky zkusím Maverickovu taktiku nepodívat se na karty, ale málokdy to vyjde :) ()

sebo9629

Westerny nemám nejako extra v láske, ale tento ma vždy skvelo pobavil a včera som si ho po dlhom čase pozrel znovu a je stále skvelý a veľmi vtipný. A Jodie Foster je tu neodolateľná... Hodnotenie: 8.7/10 ()

sirien

Musím říct, že udržet stálé a divácky příjemné tempo v komediálním westernu během celých 2 hodin byl velmi překvapivý výkon, co opravdu potěšil. Stejně jako porušení určitých žánrových klišé (žádní přímo záporáci, žádní přímo klaďáci - parta hráčů co jede na pokerový turnaj), popř. jejich přímé parodování (nejlepší westernoví indiáni ever). Velmi silné a solidní 4*, bohužel na 5 to nedosáhne - je to velmi dobrý film, ale pořád "jen" dobrý film, bez čehokoliv "must see" navíc. ()

mls

Boli časy keď som nemal veľa obľúbenejších filmov a Maverick je ten najlepší z Melom Gibsnom, aký som videl. Ten film má proste drajv a sú to veľmi silné štyri hviezdičky. ()

Adm.Nelson

Neskutočne pohodový a sakramentsky vtipný film. Videl som nespočetne veľa krát, a síce iba so slovenským dabingom, ale dovolím si tvrdiť, že ten sa až na indiána celkom podaril. 10/10 ()

Elin

Příjemná westernová komedie z prostředí pokerových stolů. Rozevlátá, požitkářská postavička Mela Gibsona, jenž se snaží sehnat prachy na buy-in do velkého turnaje mě bavila. Prostě povedená lehce nadprůměrná komedie. Kdyby ve filmu hráli Poker Texas Hold´Em, uvažoval bych o páté hvězdičce :-) ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)