Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

pazuzu

Gibsona moc nemusím,ale tahle komedie a jak kevSpa trefně napsal teměř parodie na western me dostala))Přibeh plny podrazů,supr hlašek,zlomyslnosti,prohnanosti a vychytralosti-ovšem v dobrem slova smyslu.Režiser odvedl sakra dobrou práci aneb"když sem přisel tohodle města tak sem citil problemy a taky fazole s cibulí")) ()

Cor-Angar

Tak jsem se na Mavericka podíval znovu po delší době a zjistil jsem, že je ještě lepší než jak jsem si ho pamatoval:) Mel Gibson je skvělý od začátku do konce, v každé scéně, při každém gestu, a Jodie Foster to tady opravdu sluší:). A pak všechny ty scény (indiáni, kočí atd.) u kterých jsem se opravdu nasmál ("Řekni jim žes nás opil ohnivou vodou a obklíčil:D)...A pak ta dokonalá krádež Dannyho Glovera, na to se nezapomíná:) Opravdu zábavný film, na který se znovu rád podívám. ()

P@\/EL

Vynikající komediálně laděný western, který nabídne řadu povedených srandovních situací, jimž se člověk s chutí zasměje. Osobně se mi nejvíce líbila scéna s indiány. V neposlední řadě i turnaj v pokeru byl velkým přínosem. Děj filmu vyzní dost inteligentně a promyšleně a v závěru filmu nejednoho diváka dostane svým důvtipem a originalitou. ()

camomilla

Dokonala "westernova road-move" ktere nechybi smrnc, vtip a hlavni dvojka, mezi kterou to fakt jiskri! Tahle komedie je poradne stavnatej steak, ktery se Vam jen tak nepreji. ()

Zizou_

Přijde mi že je tam docela dost logických chyb, ale jako celek to působí nadprůměrně a závěrečná scéna - "Já jsem nikdy nic takovýho neřek'" je skvělá. Zároveň mě hodně potěšila přítomnost Dannyho Glovera alias odkaz na Smrtonosnou zbraň, a ty pohledy Gibsona-Glovera byly super. ()

Bobik99

Parádní, vtipný, skvělí herci, ... Mel se ukázal opět jako správňák a Jodie ho krásně doplňovala. Výborně natočeno, pobavilo ... ()

Butch71

Pohodová a zábavná komedie z divokého západu, jejímž ústředním tématem je poker, který já můžu. Gibson je ve filmu sympaťák a Jodie Foster okouzlující. Film má opravdu pohodovou atmosféru, uteče jako voda, žádné zběsilé ztřeštěnosti nebo teen humor, na které sází většina dnešních komedií. Maverick představuje milý návrat ke "starým dobrým kořenům". ()

balkat

Velice vtipný snímek, neodolatelný Mel Gibson a vychytralá Jodie Foster jako úžasná zlodějka. Překvapivý závěr, výborný film!!! ()

agent_barton

Mel Gibson dokázal, že žánr dobrodružných komedií mu není uplně cizí, a to je ve filmu, ve kterém dostal prostor více jak 90 % času, velmi dobře. U tohoto filmu se zkrátka nudit nebudete. Už jen ne kvůli společným scénám Mela Gibsona a Jodie Foster (a případně i Jamese Garnera) či Mela Gibsona a Grahama Greena, který ztvárnil flegmatického a vypočítavého náčelníka indiánů Josepha. ()

Svadbos

Svižne napísaný scenár skúseného Williama Goldmana (mohol pri jeho tvorbe vychádzať zo staršieho TV seriálu, an ktorého motívy film vznikol) je dobrým základom podareného výsledku. Iskriace dialógy, príbeh so skôr epizodickým (seriálový pôvod) pointovaním a dynamické režisérske tempo robia z tohto ohľaduplne komediálneho westernu príjemné pozeranie. Radosť je sledovať Mela Gibsona, ajkeď sa ponúka alternácia: keby nebol Belmondo generačne jeho otcom, bola by to úloha pre neho ako stvorená. ()

BlackVelvet

Tohle se vazne povedlo, skvele gagy, skvela atmosfera, nenudi ani chvilicku a je to koukatelne opakova a opakovane. To se o spouste filmu rict neda, takze dle mne obrovsky povedene dilko. ()

Sidenius

Proč ne. Oddychovka a Gibson je prostě herec. Jestli vyznáváte western-komedie je to to pravé. Jodie Foster mi nebavi nikde :) Navíc miluju texas holdem a tady se řeší pořád jen Omaha. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)