Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

Vilg

Slovy nesmrtelného Bernarda Blacka: It was everything I expected. And less. Pominu Hollywood a scénář pro děti, pominu voice-over, doslovně popisující věci, které divák v tu chvíli vidí na plátně. Pominu dřevěnou Johansson, její robo-boobies, i dřevěnějšího Kitana, který tu vůbec nemusí být. Přímé odkazy na původní film, naroubované naprosto bez kontextu do nového materiálu, pominout nemůžu. Stejně tak scény s matkou, které jsou tak útrpně přiblblé, že vypadají jako dotáčky v reakci na whitewash. A taky fakt, že ve mně bezmála dvouhodinový film nevzbudil jakoukoliv, nejtitěrnější emoční odezvu. Nula, nic, nada. Stupidní, nudný a nic nepřinášející bazmek, jehož název je výstižnou parodií sebe sama. ()

barteca

Původní anime Kôkaku Kidôtai mělo sílu nepoznaného příběhu a myšlenek, filmová verze není tak proto překvapivá. ()

Bozvav

Velmi nudná, přebarevně digitální patlanina, kde nějaké herectví nemá žádné místo. Film působí chaoticky, bez dějové linky, bez smysluplných dialogů a emocí. Je to jako se koukat na ošklivou 3D pohlednici. A nezachránila to ani robo Scarlett, neb opravdu neměla co hrát. Za mne max.30%. ()

Saur.us

Pro fanoušky Ošiiho originálu jisté zklámání, pro ostatní kolemjdoucí silně průměrné scifi. Myšlenka překroucená, ikonické scény a prvky vyzobané z originálu vesměs kvalitní ale mnohdy vytržené z kontextu. Audiovizuálně až příliš CGI, soundtrack C. Mansella nevýrazný, S. Johansson sice počítačově upravená ale vzhledem k tomu, že její postava příliš emocí nepotřebuje, nejsou místní výhrady k jejímu hereckému projevu úplně na místě. Ve výsledku je to v kompletu silně nedopečená záležitost postavená na kultu, který se težko překonává i v rámci anime natož v americkém hraném filmu. ()

Monisek

Krásná vizuální podívaná. U toho to ale končí. Jakýs takýs příběh to má, ale celkově je to takové nedotažené, nedopropracované. Prostě bych od toho, nebýt zdejšího hodnocení, čekala víc. 60% ()

LordBeeDoO

Zbytečná slátanina točící se kolem plastové Scarlett Johansson. Kybernetické upgrady herce evidentně hodně omezily v jejich hereckém umění, protože výkony v tomhle filmu jsou naprosto zoufalé. Ve filmu se střídají ufňukané scény bez myšlenky, období nudy a pár slušných akčních scén. Atmosféra filmu je téměř nulová, což je celkem překvapivé k potenciálu tématiky a řemeslnému provedení města, hudbu jsem snad ani neslyšel. Pro mě zatím zklamání roku 2017. ()

inachisio

Myšlenka dobrá, zpracování horší (grafické ne, to bylo udělané dobře), film mě opravdu nenadchnul. Nudila jsem se od začátku do konce a herecké výkony opravdu nic moc. Svět, v němž se příběh odehrával byl divný. Ne tak moderní, jak by měl být, ale hnusný, to asi jo. A jak. Takže jedinou světlou stránkou byl nápad, ale podle předlohy, takže podprůměr. ()

zelda82

Vizualne podmanive (i kdyz obcas preplacane), obsahove uz zdaleka tolik ne. Vazne nechapu, ze v Hollywoodu maji potrebu do vseho narvat lovestory - bez ohledu na to, ze se to vubwec nehodi nebo je to kontraproduktivni. Animovany original porad o dost lepsi nez Scarlett v "nahem" obleku. ()

Radek.SCH

Nemohlo to dopadnout jinak. Originál byl pomalý, filozofický, s geniálním soundtrackem. Tohle je líbivá adaptace pro celosvětový trh. Takže je tu spousta bělochů v zemi kde žije 1 % cizinců (povětšinou Korejců a Číňanů), japonsko-anglické dialogy (ještě méně přirozené a více rušící, než Magnetova angličtina v polské fabrice), jemná love story (to aby si přišli na své i holky) a zkratkovitost. Samozřejmě se vyrušila nahá těla a přemíra násilí. Chybí tomu původní atmosféra a překvapivě i emoce. Ale pokud upustím od jednoduchého srovnávání, tak tu máme slušné cyberpunkové sci-fi s pěknými akčními scénami. Tak na co si vlastně stěžuji? 60 % ()

Qeo

Vizuálně je to opravdu nádherné a svým způsobem i originální. Škoda, že forma zase přebíjí obsah a na propracovanější děj asi už nezbylo místo a nebo je už tak stupidní i komiksová předloha. Těžko říct. ()

Marykus

Čekal jsem hodně, dostal jsem průměr. Děj klišé. Už před polovinou filmu víte, co se asi stane a jak to dopadne. Ale jakože výprava? Masark. Natočený z technického hlediska to bylo teda výborně! Kšiltovka dolů! ()

kubka4

Předem říkám, že jsem neviděl předlohu, takže to s ní nijak nemohu srovnat... To, v čem exceluje film nejvíce jsou efekty, prostředí a akce. Sci-fi prostředí, které opravdu stoprocentně působí jako "science fiction", velmi působivé záběry a do toho povedená hudba. Vše dobře ladí. Příběh také není úplně bezduchý, jak jsem se původně u amerického zpracování obával. Ale přece jenom bych bral, kdyby se více zaměřili na vlastně tu hlavní myšlenku celého filmu, otázka identity a jejího potlačení v rámci technologického pokroku a zavadění robotů a podobných věcí. Jsem přesvědčen, že v originále se mi všeho dostane dostatek, takže nebudu dlouho váhat a jakmile budu moci, tak se do něj pustím. Hraný Ghost in the Shell mě rozhodně navnadil. :-) - 85 % ()

Zajdo

Pôvodné anime bolo inšpiráciou pre veľa sci-fi filmov aj pre Matrix, ktorý je kráľom sci-fi filmov, akčných filmov a jeden z najlepších filmov vôbec. Mňa svojim príbehom, myšlienkou, svetom zaujal aj tento a dúfam, že sa mi dostane pod ruku niekedy aj pôvodné anime. ()

anatheman

Musím říct, že jsem spokojen. Nejsem příliš znalý předlohy, byť se mi ji poštěstilo u bratrance prolistovat. Takže toto dílo hodnotím pouze jako fanoušek sci-fi filmů. Tematická náplň sice neoplývá originalitou, ale vše je podáno svébytně. Děj potěšil; je krásně přímočarý a jednoduchý (což není výtka), díky čemuž se nedostaví nuda. Hlavní předností je nepochybně vizuální zpracování, za které stojí tento počin zhlédnout. ()

fr3ak

Totální kastrát bez duše. Ono se to sice dalo čekat, protože Hollywood to snad už ani jinak neumí, ale ty vole až takový dno sem přecejen fakt nečekal. Zase samozřejmě naprostej digibordel, kdy umělost řve úplně ze všeho. O scénáři škoda mluvit, udělat rodinnej cyberpunk asi fakt zvládnou jen amíci. A Johanssonka celej film vypadá jako kdyby měla něco zaražený v prdeli. Její hereckej projev je tady úplně komickej a ten její rádoby nasraně chladnej výraz... uf. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017