Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

mala_kea

Kino pro náctileté, které je předvídatelné a jak se říká, bez koulí. Přesto si myslím, že základní platforma by se mohla využít a schopnější tvůrci by se časem možná mohli přiblížit hranicím dokonalosti, které definoval, z mého pohledu dokonalý Matrix ()

Kulda24

Sice jsem neviděl předlohu z roku 1995, ale jsem veliký fanda cyberpunkového prostředí, a tak jsem musel ghost in the shell určitě vidět. Bohužel mě nakonec film trochu zklamal a to z několika důvodů. Pro milovníky příběhů tento film určitě není, jelikož zápletka je až příliš tuctová a béčková. Scarlett Johansson vypadá příšerně a nelíbilo se mi na ní vůbec nic, což se v moc případech nestává. Zkrátka její výraz a chůze na drsňačku tu u mě moc neobstál. Na druhou stranu se film drží cyberpunkového prostředí a průlety barevným velkoměstem jsou úchvatné a kochal jsem se každým záběrem. Někdy je tu až moc bluescreen, ale jinak průměrné sci-fi, které mohlo být určitě lepší. ()

BOURQUE

Dočkali sme sa filmovej adaptácii známej anime Ghost in the Shell. Výsledok? Osobne si myslím, že názor ľudí (hlavne tých, ktorí poznajú pôvodné anime) bude rôznorodý. Je to niečo podobné, ako v prípade Blade Runnera. Samotný film nie je zlý a miestami sa celkom blíži k tej atmosfére, ktorú som cítil pri sledovaní anime. Vytvorený futuristický svet silne inšpirovaný „svetom“ spomínaného Blade Runnera. S. Johannson celkom dobre zvládla svoju úlohu, aj keď miestami je to teraz len „priemer“. Z vedľajších postáv excelujú hlavne J. Binoche, P Asbæk a T. Kitano. U mňa po prvom videní silné tri hviezdy. Jedným z najväčších nedostatkov je nedostatočné venovanie vytvorenému svetu a k tomu, že ako to celé vzniklo. Najprv odporúčam pozrieť sa na anime . PS.: „Don´t send a rabbit to kill a fox.“ Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

strikeman

Možná budu chcát proti větru, ale mně se to líbilo. Je to místy vcelku doslovná kopie původní předlohy, ale to mi rozhodně nevadí. Tvůrci měli 2 možnosti - látku zpracovat volně a udělat vše po svém, což by pravděpodobně v očích fanoušků skončilo fiaskem, nebo se držet předlohy zuby, nehty, což nakonec udělali a dle mého to ustáli se ctí ... 75% ()

Wallis3

Zase pokus narvat do akčního sajncfikšn hroznou hloubku o myšlení a lidskosti, opatlat to divným vizuálem (Skarlet chodila jako by měla v prádle naděláno). Nic moc. ()

xmy

Opravdu skvělý vizuál, což je bohužel u Ghost in Shell asi jediná zajímavá věc. Příběh nezajímavý, místy nudný, postavy též a herecké výkony (zejména Scarlett Johanson) mohly být lepší. ()

inutihar

Jiné, než jsem čekal, ne nutně horší než anime, výrazně jiné než manga. Asi to budu muset vidět ještě jednou. ()

Ben Nevis

Hrdinka je tedy robot s duší nebo člověk v umělém těle? Rozdíl není jasný, protože lidský mozek není určený na bloumání v cizím BIOSU. Morální premisa taky nic moc, protože nikdo jim ty implantáty nenutí. Takže zbývá akce, u které většinou usínám. ()

GOREGASM

Na Ghost in the Shell se dalo těšit jako na novodobý Matrix. Kultovní anime mělo všechny předpoklady stát se kultem i na plátně, stejně jako mělo všechny předpoklady stát se jedním velkým failem. Co si budeme povídat, prosadit se v současném drtikolném Hollywoodu, kdy se manufakturuje jedna digitální podívaná za druhou není vždy jen o kvalitě, ale mnohdy i o náhodě, či nevkusu diváctva. O to těžší je potom pozice tvůrců, kteří chtějí představit úplně nový svět s naprosto jedinečnými pravidly. A přesně to byla pozice GitS. Přetechnizovaná vize budoucnosti, ve které se stáváme obětí vlastní geniality, není ničím objevným, ale ve světě GitS je zpracována neotřelým způsobem, a i když některé triky nesnesou přísnější měřítko, je na co se dívat, nicméně nečekejte top notch akci, což je u adaptace podobně kultovní a vizuálně unikátní předlohy velká škoda. Přesto je vidět kolik si dali tvůrci práce se spoustou vizuálních detailů, díky kterým se nebráním opakované projekci. Herecky mě nejvíc bavil Takeshi Kitano a Michael Pitt (jeho chvilkový villain mohl být využit epičtěji), Scarlett vypadá dobře, ale její postava už od papíru bohužel více nenabídne a to je u hlavní hybatelky dějin po hříchu málo. Ghost in the Shell je sled pěkných obrázků, kterým ale chybí právě ona pomyslná duše, díky jejíž absenci v divákovi hlubší dojem nezanechá, přestože jde o hodně jiný blockbuster. 65% ()

FilmWave

Wow, po všech těch mizerných recenzích je toto pro mě jedno z překvapení roku. První film, ve kterém se mi líbila Scralett (chůze, grimasy - prostě si s tím svým Robocopem pohrála), Micheal Pitt boží, Kitano to jinak ani neumí, atmosféra jako z Johnnyho Mnemonica, který se povedl. Ok, story je okoukaná a akce nepřekvapí, ale bavil jsem se skvěle. ()

Rockerman

Tak trochu zklamání. Duch ve stroji možná je, ale ten příběh je poněkud bezduchý. Respektive takový jednoduchý. Když už jsem děj pochopil i já, tak tu musí být něco špatně. Ještě, že to Scarlett jako tmavovlásce dost sluší, ale mohla mít raději své tělo. Myslím, že pak by se hodnocení filmu prudce zvedlo, zvláště u mužské části uživatelů ČSFD. Dívat se na to rozhodně dalo, ale víckrát netřeba. ()

Faila

Námět zajímavý, zpracování mě dost zklamalo a na Johansson v rolích sexy divoženek začínám být alergická. ()

hazaba

Naprosto zbytečný film, který nic nepřinese. Major mi lehce připomínala Lucy, asi proto, že obě hrála Scarlett, nicméně u Lucy byla aspoň zajímavá myšlenka o tom, jak naše paměť pracuje na minimum procent a co by se stalo, kdybychom ji využívali naplno. V tomto film není nic. ()

Folky

Je to hrozně nezáživné. Celou první hodinu mi bylo úplně fuk, co se ve filmu děje a jen jsem doufal, že se to zlepší. Poté mě to na chvíli zase zajímalo, než se film vytasil s tím snad neobyčejnější zvratem, jaký si lze v podobném filmu představit. A pak už jsem jen čekal, až bude konec. A přitom se nedá říct, že by film neměl co nabídnout. Viděl jsem potenciál v mnoha scénách, ale nic se nedokázalo využít. Smutné. ()

skeptic

Nie zlý fim, ale predsa... potenciál nenaplnený. Načaté témy, myšlienky boli problematizované asi tak akoby sa slušilo na úrovni traileru, nie celovečerného filmu. Akčne scény ušli, rovnako ako aj herci. Trochu škoda no, čo už. 65% ()

helloween93

To je těžký, když máte zajímavý cyberpunkový vizuál, který má bohužel zcela rutinní a předvídatelný příběh. Scarlet umí hrát jeden typ postavy, a to Black Widow z Avengers a její postava Major z Ghost in the Shell je hrozně plochá. Nejzajímavější byla postava Takeshi Kitana, který celou dobu mluvil japonsky a v každé scéně byl tenhle chlapík zajímavý. Soundtrack místy zaujal. Ale k čemu všemu to je, když má film hodinu a půl a stejně se místy budete nudit rutinní akcí nebo absencí finále. Paramount zahájil rok 2017 hororovým způsobem, po propadnutí Monster Trucks, xXx 3 a Rings, vyhořel i čtvrtý projekt nasazený v tomto roce do kin. Ghost in the Shell byl ze čtyř jmenovaných projektů nejdražší a zároveň největší finanční zkáza. 2* ()

P.J.2

3 hvězdy si Ghost zaslouží už jen za vizuál. Bohužel to někdo narouboval na tak provařený a stokrát omílaný příběh až to hezký není. Chápu že myšlenka filmu měla být po vzoru mangy duše člověka ve stroji ale zde to funguje jen napůl. Jako kdyby film rozjel myšlenkové pochody na více frontách ale ani jednu nedokázal dotáhnout do konce. Je to škoda, každopádně jako jednohubka slouží výborně. ()

aslavey

Nuda. Zbytečnost. Nechme devadesátky v Japonsku Devadesátkama v Japonsku. Tahle splácanina je fakt film na nic. Nikomu nic neřekne, příběh kulhá víc, než Terry Fox a že udělám u scény seskoku z baráku ctrlc a ctrlv tuhle mizerii nezachrání. Stopáž 100 minut, pocitově 4 hodiny. Booo. 👎 ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017