Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

elimS

35% - komentář 20ti slovy: 6 žánrů + 9 států - mohl jsem tušit, že bude něco špatně. Neskutečný chaos, digitální bordel, scénář na prd a Scarlett mdlá a nudná. ()

Marty7CZ

Technicky luxusní, ale byl sem v tom příběhu tak zamotanej, navíc to nemělo spád a žádný koule, takže fakt průměr... 55% ()

Tarhiel

Zbytočná filmová adaptácia jedného z najlepších kyberpunkových anime - ako sci-fi je to ok, ako GiTS je to podpriemerné. Má to jedinú výhodu - strach o to, či sa Scarlett hodí na rolu Majorky, bol zbytočný - tieto obavy sú rozptýlené, ale scenár to má chudobný. ()

mimozakon

...alebo o tom, ako som sa tesil na moju srdcovku(jednu z prvych anime) a na srdcovku Scarlet v hlavnej ulohe...a o tom, ako som bol sklamany z toho, ako to nakoniec dopadlo, skoro cele zle, neprirodzene, Major chodi, ako keby mala v prdeli ostep zapichnuty. ()

joelly01

Vubec, ale VUBEC bych nerekla ze se mi tohle bude libit! A pritom on jo! Na prvnich patnact minut jsem cumela jen s otevrenou hubou, to byla totiz prevelika snobarna! Pak se tempo trochu zvolnilo, ale i tak me cely film docela dost bavil. Vzdyt to neni spatne, podivat se jednou za cas na film ktery vas DOOPRAVDY bavi. Jedine ceho lituju ze jsem na to nesla do kina, to bych pak asi dala plnou palbu. Ale kdyz on clovek nevi co ten film bude zac plus clovek ma take trochu zgrapatou pater a delsi sezeni je pro nej tortura.. to se pak tezko planuji navstevy kina. ()

Jacques1

Pěkný a koukatelný akční film s "vlastněnahou" Scarlett. Na rozdíl od většiny oceňuji odchýlení se od původního příběhu a naplnění stejných ikonických scén předchozího filmu a komiksu jinou story. Což film v oblasti remaků pro mě posouvá do lepší společnosti, kde je snaha alespoň o nějaký kreativní zásah a nejedná se o laciné natočení téhož v moderních kulisách. ()

DeathRock

Pěkné efekty, ale to, co udělali s původní předlohou je fakt škoda a naprosto nevyužitý potenciál. Pokusili se do téhle schránky vložit „ghost“, ale je to jenom „shell“. ()

Scraffy

Veľmi pekný film. Mám rád Čínu a veci s ňou spojenú. Ghost in the Shell je pre nich jedným z typických anime filmov. Obsadenie Scarlett Johansson, ktoré tu všetci tak strašne bojkotujete je super a veľmi sa tam hodí. Efekty sú tu na veľmi vysokej úrovni. Je pravda, že sa mohli zo samotným dejom viac pohrať, ale to vôbec nevadí. Ja som TAKMER spokojný. ()

Lavinia

Japanoidní šablona, velmi předvídatelná, uslzená, patos na entou. Bylo by bývalo určitě lépe přenechat tento klenot čistě v asijském hávu, takto to působilo až směšně. ()

teuwik

Na to, že Američané vždy zničí dobré japonské filmy tak tohle, myslím, že se opravdu povedlo. Scarlett odvedla výbornou práci a celkově má film skvělou atmosféru. ()

groz122

Cyberpunk co má koule! To si nechám líbit. Střelená vize budoucnosti, kde mechanické augmentace jsou prostě cool. Škoda nesmyslného scénáře. Celý cyberpunkový svět je úchvatný. Jediný důvod, proč bych film za pár let opět zhlédl. 60% ()

kyjo

Po delší době od vydání jsem se k tomu vrátil, abych si vzpoměl, proč jsem tomu tehdy dal 4★, ale absolutně netušim proč. Co se mi honilo hlavou? Atmosféra původní mangy i anime tady chybí. Vizuální koncept i scénografie jsou úplně jiný (horší). To samý se dá říct i o postavách. Podobnosti jsou jen na povrchu. Tvůrci se omezili na replikaci několika ikonických scén, nejspíš v dojmu, že to bude stačit. Herecký výkony smíšený, celkově ale nic moc. Scarlett Johansson se na tu roli moc nehodí. ()

JohnnyD.

Pár scén dobrých, ale jinak tuctový americký akčňák. Někdo tady zřejmě vůbec nepochopil o čem ten Ghost in the shell vůbec je. Prostě jen další hloupá americká předělávka. 5/10 ()

Emjecko

Před zhlédnutím filmu jsem byl světem Ghost in the Shell nepolíben, což zpětně považuji za výhodu. Vůbec jsem netušil, do čeho jdu, a neměl jsem tedy žádná očekávání. Jako výhodu jsem to označil, protože být fanouškem série (po zhlédnutí jsem si něco nastudoval), byl bych teď zklamaný. 106 minut je na pokrytí celého univerza sakra málo a z děje to vycítí i člověk, který se v kině ocitl omylem. Postavy zde mají minimální prostor na rozvinutí se, navázání vztahu s divákem a důležité scény, které jsou v Ghost in the Shell obecně považovány za ikonické, tady člověk nerozezná od těch fillerových. Ve výsledku jsem měl spíš pocit, že se dívám na obyčejnou detektivku zasazenou do kyberpunkového prostředí. Za nějvětší přínos tohoto snímku tak považuji možnou funkci v podobě vstupní brány k anime a manga verzím Ghost in the Shell. ()

Sedliak

Máš rád Kyberpunk? Máš rád pôvodné anime? Chceš vidieť Scarlett nahú? Nerieš omáčku okolo toho a choď na tento film do kina, pretože, drahý divák, ak budeš Ghost in the Shell pozerať na zaprdenom monitore, tak ťa napadne len jediné ... že ako dobre by to vyzeralo na plátne. A pozor! Funguje aj na anime-nedotknutých jedincov. U mňa veľká spokojnosť s prezentovaným materiálom. Mesto plné hologramov a neónov, korporácie bažiace po moci, Scarlett (ice-cold) nadopovaná vylepšeniami ... pokojne sa ešte raz ponorím do tohto temného príbehu, ktorý začína pátraním po záhadnom zločincovi - teroristovi, ale končí nájdením niečoho úplne iného. Tento film má ducha. ()

Mistr_Moon

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal větší průšvih a tak jsem byl dost možná i díky tomu příjemně překvapen. Jistě, stokrát omletá béčková zápletka tomuto snímku nejspíš ublížila, faktem ale je, že původní příběh by americké a evropské publikum nezkouslo. Sanders se nicméně vytáhl a předvedl pěknou klipovou podívanou, víceméně zkopíroval atraktivní záběry z originálu a přidal pár svých vlastních nápadů. Je to hodně počítačové, ale rozpočet je znát a až na bitvu s tankem nepůsobí nepřirozeně digitálně. Doporučuju moc nepřemýšlet a nechat se unášet pěknými obrázky. Velkým plusem a chytrým tahem je rozhodně Scarlett, která tváří a postavou skutečně svou předlohu alespoň připomíná. Kritizovaný herecký výkon bych vynechal neboť byl stopro chtěný a to včetně mimiky a chůze hodné Stalloneho po mozkovce. ()

Toneil

Zhruba 2/3 filmu jsem se divil proč má tak nízké hodnocení. Ale ke konci to začalo dávat smysl a film se začal bortit do Hollywoodského blockbusteru. Budu se ale muset podívat na Kôkaku Kidôtai (1995) :-) ()

SAINTS

Ghost in the shell je zvlašny film.Na blockbuster to nie je zle aj obsadenie filmu vyšlo celkom dobre,Scarllet Johansson je vo svojej ulohe presvedčiva .Nechybaju efekne strielačky,suboje v tme či na vode,špecialne efekty a vizualna stranka patria medzi to najlepšie čo film ponuka.Film na jedno pozretie dobry ale žiadny kult z toho asi nebude na rozdiel od orginalu. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017