Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

Rian_witcher

Chvílemi slušná akční scifi, chvílemi zajímavě pojaté debaty na témata pokusů na lidech a vývoje robotiky. Dohromady to ale nefunguje až tak dobře, jak by mohlo a Blade Runner to zdaleka není. A upřímně, u chlapů jednoznačně zvedá hodnocení i Scarlet v sexy oblečku :-). ()

BlackAdder87

Vizuálně povedené, ikonické scény celkem úspěšně převedené do hrané podoby. Film však zcela pohřbil původní myšlenku a udělal z toho tuctový akčňák o pomstě, ze kterého se vytratila ona jedinečná atmosféra. Škoda. ()

Lukys

Příběh s potenciálem na film roku. Místo toho dostáváme sterilní podání vyprávění, nudné postavy, nevýraznou hudbu a suché akční scény, které si nebudete pamatovat. Jediné co jde pochválit je vizuál. Ale nechci vidět film jen kvůli hezkému vizuálu. SCÉNÁŘ/2 POSTAVY/2 HUDBA/2 VIZUÁL/3 AKCE/2 =11/25 ()

cobislav

Protože znám původní japonskou verzi a nejsem moc fanouškem amerických remakeů, které jsou schopné kvalitně zhovadit původní zážitek, byl jsem k tomuto filmu poměrně skeptický. Snímek dopadl nad moje očekávání a myslím, že se jedná o solidní sci-fi akčňák. Některé nascriptované scény jsou dost nepřirozené ale jinak poměrně slušná akce. 77% ()

jojto

Námet super (animák som nevidel). Dej nie je to zlé, lepšie povedané to čo by kazilo celkový dojem. To Skarlet je tá brzda. Nebiť pár scén z odnímaním tkaniva, nikto by neveril, že je umelá, respektíve živá. Pravdupovediac taká Alicia Vikander z ExMachina to je robot, s ktorým by som si to nerozdal ani po 5 borovičkách (ani veľkých). So Skarlet ani po demižóne ( jedno či je živá, mŕtva, vylepšená, v čiernom, ryšavá, v prádle...). Proste dievča ty si slabá herečka. Príliš umelé a predigitalizované mesto pôsobí neprirodzene a rušivo. ()

Indian0

Nudné, zdĺhavé a nedomyslené. Akčné scény bez poriadnej akcie a to platí aj o závere filmu. Dráma bez žiadneho citového vypätia a celý film je chladný tak ako tvár Scarlett vo filme. A aj tak umelý. Sci-Fi zo science je tam toho málo, skôr tej umelej fantázie tam je veľa. Dej ma nijako výrazne nezaujal. Hodnotím to tak na 35% ()

RomaS

Věřím tomu, že jednou nás taková budoucnost nemine a organického v člověku nezbude vůbec nic. Pro někoho nepředstavitelné, ale jako důsledek technické evoluce nevyhnutelné. Ale něco k filmu. Neznám předlohu, ale vše napovídá pro komiksové zpracování, kde stylovost hraje první housle. Mě tento futuristický a na mě depresivní cyberpunk úplně nesedl, ale oceňuji zajímavý pokus o vizuální ztvárnění této budoucnosti. Nebo je to jen možná topornou, ale i v obleku terminátora stále krásnou Scarlett. PS Spoiler: Proč musí být vždycky technický revolucionář co chce změnit svět ten největší grázl? Kde berou scénaristi příklady? Byl nebo je snad Gates, Jobs nebo Musk zloděj a masový vrah bez svědomí? ()

Ronkar

Předlohu znám a je výrazně lepší, takže doporučuji pustit tenhle film až po anime. Filmová verze je takový lehký sci-fi cyberpunk pro teenegery bez výrazně zajímavé zápletky, ale na druhou stranu vizuál je ok, hudba je ok, na Scarlett se dobře čumí a to universum není vůbec prázdné na myšlenky, jen není nejlepe uchopeno. I tak jsem se docela slušně bavil, protože i když děj zaostává, je to plné triků, takže je furt na co koukat. Průměr co nenadchne, ale ani neurazí. Teď se jen modlit, aby Blade Runner 2 nedopadl stejně průměrně. ()

marekspanel

Pres napaditou vizualni stranku to byla takova nuda a tak strasne plne vsemoznych filmovych kycu ze jsem to demonstrativne pred koncem vzdal.. ()

rigby

Barevná akční slátanina. Trochu Matrix, trochu málo Terminátor. Jednoduchý příběh se spoustou střílení. Plně počítačový svět jak z nějaké videohry. Většinou hodně nudné, na krásné oči se nedá koukat přes 90 minut, když nic jiného tam vlastně ke koukání už není. Škoda vyhozených peněz. 2+ ()

Muf911

Perfektní. Skvělý sci-fi film. 4,5 hvězdičky, 5 má u mě Blade Runner. A animovaný japonský originál. Nicméně tohle se fakt povedlo, super atmoška, zajímavý děj a akce. ()

Scaevola

Vizuálně pohlcující výlet do blízké budoucnosti, která zřejmě nebude tak vědecko-fantastická, jak by se mohlo zdát, bohužel nepřináší kromě několika grafických zajímavostí nic převratného nebo ohromujícího. Standardní detektivní zápletka neponechává prostor pro vcítění se do postav a jejich trápení a o hereckých výkonech nelze mluvit, nepočítám-li digitálně a anatomicky těsné oblečky hlavní hrdinky. Možná, že kdyby tvůrci ubrali na neonových efektech a raději se soustředili na vykreslení syntézy lidské degenerace a technologických implantátů v temných, vlhkých uličkách, byl by příběh podbarven poutavěji. ()

ekzorcist

18 a pol minúty, kým som to musel vypnúť. Nešlo ani tak o do očí bijúce zelené plátno, ani o Skarletkin čudný účes, ale o neustále útoky na základnú logiku môjho (kyberneticky nevylepšeného) mozgu. Vysvetlite mi toto: Urobím adaptáciu japonského anime. V nej sa všetci členovia teamu rozprávajú po anglicky. Okrem ich šéfa, ktorý hovorí po japonsky a na plátne sú hardcoded anglické titulky. Skarletka mu rozpráva po anglicky, on odpovedá po japonsky s titulkami. Ak teda vie po anglicky a ona po japonsky, prečo sa nerozprávajú jednou rečou? Aby film pôsobil japonskejšie? Ja už zrejme ničomu v Hollywoode nerozumiem. Hrozne sprimitizované, po lopate vysvetlené a o všetku hĺbku pripravené niečo, čo sa nedalo dopozerať. A to mi je ľúto, lebo originál je moje slabé miesto. ()

esmoke

Lidé se běžně vylepšují bionickými implantáty. Z těla těžce zraněné dívky je mozek a vložen do policejní robotické skořápky. A začne pátrání po hackerovi a odhalování vlastní vymazané (lidské) minulosti. Bohužel znám mangu, film, seriál i 2nd GIG. Takže jsem se dočkal standardní zápletky, kterou by nikdo nepovažoval za originální ani před 30 lety (natož dnes).(2D dabing) Rozpočet: $ 110miliónů, Tržby: $ 169,801 miliónů. ()

Kushina

Trošku graficky přeplácaný, ale přesto srdceryvný příběh, co měl děj a hloubku. Dokonce i slzička ukápla. Ze začátku jsem byl trošku skeptický, ale příběh krásně vygradoval. škoda jen těch grafických vymožeností, dalo se to natočit stejně kvalitně, možná i víc i bez nich. 65% ()

Ironhead

Mne to narozdil od vetsiny tady prislo hodne fajn... jedina opravdova vada na krase byl klisoidni, predvidatleny a banalni pribeh o zlotrile korporaci (dle predlohy), ktery uz je proste taaaaakhle moc ohrany... "Neposilej kralika, kdyz chces ulovit lisku." :_) ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017