Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (CinemArt)

Quen11

Vykastrovaná, do seba zahladená a nudná verzia originálneho anime. Fajn obsadenie a CGI. Aj keď to vlastne celé vyzerá ako Blade Runner na steroidoch. Škoda toho scenára, mohla to byť výborná séria filmov. Adaptácie japonského anime sú asi rovnako prekliate ako adaptácie počítačových hier. ()

venison

Tahle mysteriózní sci-finka má téměř všechno, co má dobrá kriminálka z budoucnosti obsahovat.. Vyšperkované animace, skvěle vymyšlené město budoucnosti, bezvadná muzika, svižná akce, originální příběh, zajímavé obsazení.. Bohužel tomu chybí jedna nejpodstatnější věc, která dělá dobrý film dobrým filmem.. A tou je „duše“.. Celý „Ghost in the Shell“ působí studeně, mělce a uměle.. Spíše jako našlapaná hra nebo pilot seriálu než příběh, na který se má divák napojit.. Rozhodně se z toho dalo vyždímat mnohem víc.. ()

noriaki

Existenci předlohy jsem zaregistroval teprve v momentě, kdy se ozvaly rasistické komentáře na volbu Scarlett Johansson do hlavní role, proto ji s filmem porovnat nemůžu. A proto je mi jedno, jestli bylo původní anime filosofičtější, komplexnější, nebo bytostně japonské. Ghost in the Shell je klasický cyberpunk, s mírným přesahem do psychologické sondy. Tenhle žánr neproslul hloubkou postav nebo děje a každý odklon od přímočaré zápletky je pro mě bonus navíc. I kdyby odbočkou měla být obligátní cesta do vlastního nitra. Příběh imituje mysteriózní detektivku a i když atmosférou neoplývá, díky vypiplaným efektům a nápadité akci určité napětí má. Progresivní trhák ale nečekejte, film působí zoufale obyčejně a pohříchu unyle. Scarlett nepředvedla žádný zázrak, ale odehrála svého pochybujícího robůtka vcelku slušně. Nic jsem nečekal a možná i proto jsem byl příjemně překvapený. Podruhé to ale vidět rozhodně nepotřebuju. ()

asirtes

Zadať tak kvalitný materiál, akým Ghost in the Shell určite je, do rúk packalovi ako Sanders je jak snažiť sa traktor zaparkovať do garáže na angličáka. A tak to presne aj dopadlo. Rozmliaždené, rozdrvené a premenené na mastný fľak. Z jednej hviezdičky, aka zúfalého pokusu to vytiahla už len božská Scarlet. Toto mali do rúk jednoznačne dostať Wachowski! To by bol kult jako prase. ()

_DAVE_

Moc rád bych víc, ale bylo opravdu maximálně na 3.. I když to zrovna není 3A produkce, vizuálně a zvukově velmi podmanivé. (viděno ve 3D)  Nicméně, takové jako by mdlé a prázdné. Příběh ryze průměrný, akce slušná ale určitě mohla být i citelně lepší.... Scarlett to odehrála jakoby bez duše, pravda hrála stroj :) Pokud se vrátím k vizuálu, místy je to velmi velmi podobné hernímu Cyberpunku 2077, jenže ten vyšel citelně později než "Ghost in the Shell".. Zajímavá shoda. ()

VasaX

Na tohle jsem se těšil a zároveň se bál, jak to dopadne. Tím spíš, že jsem velký fanoušek předlohy (a její předlohy) a všech pokračování a rozšíření. A ve výsledku nejsem zklamán. Sanders si poradil jak s příběhem kolem Motoko, tak s přežehlením více na vkus západního diváka tak, aby v podstatě moc neničil předlohu a feeling filmu. Vizuálně skvělé, některé scény jsou v podstatě 1:1 a neméně působivé. Absolvoval jsem to ve 3D a DolbyAtmos, což vzhledem ke kvalitě a povaze vizuální a zvukové stránky byla dobrá volba. Herecky je to naprosto v pořádku. Motoko, Batou, Togusa, Aramaki hraný Kitanem je dokonce fantazie. Rozhodně se nejedná o takový fail, jako tady mnozí prezentují, a to ani filmově, ani k předloze. Prostě Haters gonna hate. A těm whitewash blamerů doporučuji píchnout si decák Sava do krkavice, aby mohli řešit nějaký reálný a opodstatněný problém. ()

Ceres

Pro fanouška předlohy, je tohle slabý odvar, který vybrakoval ikonické scény z legendárního GitS anime filmu z roku 1995, a namíchal ho jinak s novým scénářem (který stojí za hovno samozřejmě), aby to bylo "zajímavější" - takové to "origins of Motoko". No, přitom stačilo bezchybně převézt původní látku na hraný film a byla by to bomba, ale to bych asi fakt už chtěl moc. I OST stojí za nic, jen u závěrečných titulů vyvstane téma legendárního openingu z Innocence, u kterého jsem jen zamáčkl slzu v oku při vzpomínce, jaké ty animé filmy byly bomba. Když to shrnu, pro neznalé (asi většina) to bude celkem koukatelné, ale s tím, že to nemá potřebnou šťávu. Pro znalé je to jen další zpackaná Hollywoodská předělávka z klasiky, na kterou by vůbec nikdo neměl už radši šahat. Za mě to nebylo úplnej průser, ale už to nechci nikdy vidět. ()

Brain-D

To co mi chybělo pochopit v originále z 1995, mi tady bylo vysvětleno. Efekty, akce a hudba prostě bomba. Lituji, že jsem nešel mrknout na tuhle bombu do kina. Scarlett sexy (i když je pravda, že mohla být ještě víc) a Takeši Kitano i s málem prostoru na sebe skvěle upozornil !! ()

Maik22

Dalo se to vizuálně přežít, ale ve zkratce kybernetickému světu chybělo kousek srdíčka. Jako předloha pro pokročilejší snímek má Ghost in the Shell dobře našlápnuto, ale jak jsem již psal...toho srdíčka tam trochu chybí. ()

VanTom

Zajímavé, jak američtí "remakeři" okopírovali ikonické záběry i celé scény z japonského anime v odlišném kontextu, jinými slovy na nich vystavěli dočista jiný příběh. Jenž se tedy moc nepovedl a (zde nadbytečné) filosofické myšlenky identity "ducha ve stroji" podal zkoncentrované do pár polopatických vět. Ani atraktivní cyberpunkové velkoměsto budoucnosti, dobré obsazení (Scarlett se mi líbila) a efektní, leč lehce samoúčelné akční scény (naopak matná hudba silně zaostala za očekáváním) nenahradily "duši", kterou prázdný snímek postrádal. ()

Yoda sama

Vizuálne pútavé, no nie tak magicky nádherné, ako pôvodné anime. Naviac si to berie materiál z dvoch samostatne fungujúcich príbehových liniek a následne nemá čas zastaviť sa a byť tým hĺbavým cyberpunkovým filmom s desivým presahom a Skaja je tu hrozne mimo. Nie, že by to nedávalo zmysel a nie že by to nebola fajn žánrovka, ale všetko čo robí originál, mangu i filmy, tak kultovým, tu je odložené bokom pre efektný svet preplnený rôznymi vizuálnymi vychytávkami a zabúda to dôležité: na ducha. ()

bizz_mjc

Vystajlovaná akční cyberpunk technologic jízda z digitální budoucnosti plná famózních kombatů, datových toků, hackování a streamů s ženským cybercopem v podání plastové a často neoděné Scarlet. A co si budeme nalhávat, pvc je pvc, ale i tak shell nezpůsobil chladně. ()

fefee

Len hraná kópia originálu Ghost in the Shell z deväťdesiateho piateho. Ten kto ho videl nebude ničím prekvapený. Vizuál pôsobiaci príliš umelo nenadchol a dej bol už len predom určený opakovák. Ale dívať sa na to dalo, hlavne na Scarlett tá celkom ušla. (3,5*) ()

Danny F.

Perfektně propracované. V rámci žánru půjde o další kult. Vše se drží mezi určitými mantinely a na hranici skoro až šílenosti. Parádní vizuální i akční podívaná co tu dlouhá léta nebyla s tak svižným tempem. Je to jedinečný film. 90% ()

sskrblik

V duchu jsem si říkal jak film šel, jestli to náhodou nebude o o nejmenované čerpací stanici Shell, kde by se zjevil duch. K smrti vyděsí dámy a pánové na háj(zlo) při s(r)aní, mleskajíce předraženou bagetu a pousmívajíc se skrze nevidetelnou dršťku... To jsem se ovšem opět túze mýlil. Místo toho jsme v kyber pankáčovském světě a sledujeme město budoucnosti a kyborgy, kteří se pídí po svém původu. V podstatě to co už tu bylo x-krát, kde x je přirozené číslo. Je to vizuálně zajímavé, příběh klišé a Scarlett Johanson je + - jako bonus - ale něják zvlášť supr nehraje. Jednou vidět stačí a pokud to neuvídíte, taky se nic nestane. šestašedesátýšestý - komentář ()

Tft

Kdyby se filmy hodnotily jen podle vizuální stránky Ghost in the Shell by figuroval někde na vrcholu žebříčků. V tomhle aspektu je GitS nejsilnější, u těch ostatních už je to trochu horší. Dějově je to totiž naprosto obyčejné a přesto, že původní japonské dílo možná sloužilo jako inspirace mnoha dalším filmům, jsme v roce 2017 a co fungovalo kdysi už dnes tolik fungovat nemusí, navíc pokud si tenhle film bere příliš málo toho dobrého ze své předlohy. Scartlett Johansson v hlavní roli jako "skořápka" s lidským mozkem uvnitř, ač mnohými osočována jako špatná volba do role vzhledem k předloze, podává vcelku povedený roboticko-lidský výkon. Místy je trochu vidět, že se až moc snaží vypadat jako "Shell", ale jinak mě přesvědčila dostatečně, že casting nebyl úplně mimo. Rupert Sanders ukazuje, že co se vizuální stránky jeho filmů týče ví co dělá. Snímek nejvíc vyniká v komornějších momentech, kdy se neo-noarová atmosféra dostavuje naplno, ale není jich tu tolik kolik by bylo potřeba. Kde však nejvíc pokulhává jsou akční části a hlavně celkově v příběhové struktuře. O co ve filmu půjde a jak to všechno dopadne je bohužel jasné daleko dopředu a jen málokdy film ukazuje něco co dokáže diváka překvapit. Potenciál na filmovou sérii GitS určitě má, jen se bude muset tahle socha ještě hodně opracovat, protože zatím připomíná spíš kámen s lehkými náznaky uměleckého sochařského díla. 60% ()

ghatos

Futurologické megapolis mám rád. Tady to byl příjemný estetický zážitek koukat na všechno to okolo. Celkově formální stránka filmu byla jeho předností. Děj byl poněkud jednodušší a zasloužil si niternější filozofickou katarzi. Škoda, mohlo to být hodně fajn, ale i tak je to zde na csfd podhodnocený snímek. 73%. ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017